Select I lyga: Mostiškių „kaprizai“ ir brolių Lavrinovičių dėmesys futsalui Visos

Salės futbolo Select I lygos pirmenybių pirmoji sezono dalis skrieja link pabaigos. Jau poros savaičių eigoje komandos skils į dvi grupes, dalinsime ir jų taškus.

O kol kas lygoje ir toliau lyderių pozicijas išsaugo VDU-ŠA, juos aktyviai seka Visinčia ir Vilniaus kolegija.

Savaitės tema: du techniniai Mostiškių pralaimėjimai

Visai neseniai vykusi centrinė 9-o turo dvikova tarp VDU-ŠA ir Mostiškių-Tonitros baigėsi kovingomis lygiosiomis 3:3. Tai buvo nedažnas atvejis, kai VDU-ŠA prarado taškus.

Tačiau vienas didelis bet. Už Mostiškes žaidė ir įvarčius mušė Edgaras Stankevičius, vos prieš kelias dienas atstovavęs Futsal A lygoje rungtyniaujančiai Mažeikių Vip komandai.

Nuostatai negailestingi bei remiantis jais, VDU-ŠA buvo skirta techninė pergalė 5:0.

Praėjo kelios dienos ir Mostiškės susirinko dar vieną techninį pralaimėjimą, kai nenuvyko į rungtynes Šalčininkėliuose su Visinčios ekipa.

Tąkart Mostiškių-Tonitros vadovas Valerijus Krasockis piktinosi tiek varžovais, tiek lyga, pasigedo iš jų pagarbos. Esą buvo pasiektas susitarimas dėl rungtynių nukėlimo, tačiau jis nebuvo įtvirtintas oficialiai.

„Vieni manė, kad sutarė dėl perkėlimo, kiti pasinaudojo susidariusia proga. Iš tikrųjų, susidaro įspūdis, jog organizatoriai visaip atmuša norą ne tik žaisti, bet ir dalyvauti pirmenybėse. O gal mes nesubrendome futsalui, nes žaidžia ne Mostiškių pagrindas, o kviestiniai žaidėjai. Tai ypač nepatiko organizatoriams nuo pat pradžių“, – tuomet aiškino V. Krasockis.

Kiek kitaip susidariusią padėtį tada nupasakojo Visinčios atstovas Valerijus Barbarovičius. Pasak jo, į rungtynes susirinko visi – žaidėjai, teisėjai ir žiūrovai, bet tik ne varžovai, kurie esą nepranešė, kad neatvyks. Mostiškių komandos elgesį Visinčios atstovas pavadino nerimtu ne tik tą skandalingą vakarą, bet ir viso sezono metu.

Situacija kurį laiką dar buvo neaiški, nes vyravo tikimybė tas rungtynes peržaisti. Bet statistikos grafoje taip ir liko Visinčios techninė pergalė 5:0.

„Visinčiai buvo nenaudinga žaisti, kai mums jau įrašytas pralaimėjimas. Vadovas lyg ir buvo nieko prieš, bet pati komanda nenorėjo. Tiek to“, – kaprizingos istorijos pabaigą konstatavo V. Krasockis.

Sportinį pyktį Mostiškės išliejo 11 ture 8:3 nupūsdami Kaišiadorių Baltus. Rezultatas galėjo būti netgi didesnis, tačiau ne tai svarbiausia. Mostiškių komandai dabar teks pasukti galvas, kaip įsisprausti į Top-7 ir pratęsi kovą dėl medalių.

Savaitės fintas: Zidane'o ruletė

VDA dubleriai 11 ture patyrė stambiausią sezono nesėkmę, varžovų aikštėje 1:7 neatsilaikę prieš VGTU-Inžinerijos komandą.

Prieš šią kovą VGTU salėje vyko Sostinės krepšinio lygos rungtynės tarp VGTU ir Sporto namų, kuriems atstovauja legendiniai broliai Lavrinovičiais. Abu suspurdėjo solidžiai. Darjušas įmetė 20 taškų ir atkovojo 18 kamuolių, Kšištofas pridėjo 11 taškų ir 8 reboundus. Abu taip pat išprovokavo po 6 pražangas.

Bet broliai nebūtų broliais, jei nepasidomėtų, kas per salės futbolo meistrai užėmė aikštelę po to. Ir nepamėgintų jų patrolinti.

Abu priėjo prie VDA komandos ir pasiteiravo, ar jie gali padaryti veiksmą, kai varantis kamuolį apsisukama apie savo ašį 360 laipsnių kampu. Futbolo pasaulis tokį fintą geriau žino kaip Zinedine'o Zidane'o ruletė.

Ir abu jį atliko pakankamai gerai.

„Tada mes supratome, kad net krepšininkai už mus geriau pavaro“, – atsiduso VDA žaidėjai, šioje lygoje vis dar liekantys be pergalių ir su 2 taškais.

Kalbant apie pačias rungtynes, tai VGTU jau per pusę kėlinio sumušė keturis įvarčius į Lavrinovičių sugniuždytos komandos vartus, todėl galutinė jų pergalė 7:1 buvo visiškai dėsninga.

„VGTU mums biški ne to kalibro varžovai. Ir individualiai stipresni, o dar ir standartų pigių jiems pridalinome, – tvirtino VDA-2 vadovas Artūras Žarnovskis. – Bet nustebino tai, kad antrasis mūsų žaidėjų ketvertas, kuris kaip ir turėtų būti silpnesnis, varžovams pralaimėjo 1:2. O pirmas ketvertas prasčiau atrodė gynyboje.“

Savaitės skaičius: 18

Į savaitės skaičiaus rubriką vėl patenka Setalto komanda, so 18 įvarčių per rungtynes rodikliu.

Anksčiau Setaltas gerino įvarčių vidurkį mače su Versme (10:8), o vienuoliktame ture 12:6 baudė SFK Novovileisk. Nors Naujosios Vilnios jaunuoliai pasižymėjo pirmieji, o po to kurį laiką buvo arti varžovų, daug šansų paimti taškų jie neturėjo. Užtekdavo Setaltui kelias minutes rimčiau spustelėti – ir jie tuoj saugiai nutoldavo.

„Pritrūko truputį rimtesnio nusiteikimo ir rungtynių pradžia buvo sunki. Bet nuo antro kėlinio jau viskas ėjosi pagal planą, – sakė Setalto vadovas Dmitrijus Timko. – Galbūt nusiteikimo trūko ir dėl to, kad visos mintys sukosi apie paskutines pirmo rato rungtynes prieš Mostiškes ir laukiantį Taurės ketvirtfinalį su Spartaku. Bet taškai iškovoti ir tai svarbiausia.“

Traumos ir dėl jų suprastėjęs susirinkimas yra pagrindinė priežastis, kodėl SFK Novovileisk ilsisi I lygos lentelės dugne.

Štai ir mačo su Setaltu metu vienam jų lyderių teko skubiai palikti salę ir apsilankyti pas medikus.

„Pasipylusios traumos lemia, kad į rungtynes susirenka tik 7-8 žaidėjai, iš kurų 2 vartininkai. Komandos vadovų klaida buvo apriboti žaidėjų skaičių siekiant maksimalios naudos per treniruotes“, – pripažino SFK Novovileisk atstovas Pavelas Abragimovičius.

„Komandos žaidėjams rankos tikrai nenusvyra, juk žaidžiame dėl proceso, o ne dėl rezultato. Mokomės ir tobulėjame, – pridūrė jis. – Paskutiniu metu beveik visose rungtynėse pirmas kėlinys būna apylygis, bet komanda subyra antrame kėlinyje. To priežastis akivaizdi ir bandome ją pataisyti.“

Turo citata

„Sunku kažką daug parašyti apie tokias rungtynes, tiesiog buvome geresni visomis prasmėmis. Na, o varžovams linkime nesustoti ir tobulėti“, – Elektrėnų Versmė po pergalės 12:1 prieš Geležinį Vilką.

Kolegija varžovų nereitinguoja

Žvelgiant į dabartinę turnyrinę padėtį susidaro įspūdis, kad lemiamame pirmenybių rate nusimato rimta kova dėl titulo tarp VDU-ŠA, Visinčios ir senų I lygos vilkų Vilniaus kolegijos. Kaip ir lyderiai, Kolegija yra patyrusi tik vieną pralaimėjimą, bet du sykius sužaidė lygiosiomis – su Visinčia (6:6) ir su Spartaku dešimtame ture (4:4).

Tąkart Spartakas rungtyniavo be trijų pagrindinių žaidėjų ir jų kapitonas Dmitrijus Raksa sakė iš anksto mielai būtų paėmęs tą tašką. Tačiau jam netgi teko griebtis už galvos, nes pirmaujant 4:2, pergalė buvo paleista per paskutines 6 minutes.

Tuo metu Vilniaus kolegijos treneris Eduardas Vaitilavičius konstatavo, kad lygiosios kovoje su Spartaku buvo logiškas ir dėsningas rezultatas.

11 ture Vilniaus kolegija susitiko su pastaruoju metu stipriai nukraujavusiu Aktu ir pasinaudoję jų sudėties spragomis, šventė pergalę 6:4.

Trečiadienį Vilniaus kolegijos laukia neeilinis mačas su lydere VDU-ŠA. Abiem komandoms tai bus puiki, nors ir ne paskutinė galimybė pasigerinti savo pozicijas prieš lemiamas sezono kovas.

„Mes neskirstome rungtynių į svarbias ar mažiau svarbias. Visos komandos čia yra stiprios ir nenuspėjamos“, – į intrigas prieš trečiadienio akistatą nesileido E. Vaitilavičius.

Dvyliktosios savaitės (vasario 4-7 d.) rungtynės

VDU-ŠA – Spartakas. Antradienis, 20.15. LEU salė.

VDA – Geležinis Vilkas. Antradienis, 20.40. VDA salė.