Select I lyga: Lentelės viršuje – kamštis, Baltai tapo vienvaldžiais autsaideriais Visos

 

Šeštoji varžybų savaitė salės futbolo Select I lygoje išėjo labai intensyvi. Per penkias dienas komandos sužaidė 7 rungtynes.

VDU-ŠA išlaikė lygos lyderių vairą, nors persekiotojų ratas labai platus. Tuo metu praėjusio sezono čempionai Baltai tapo vienvaldžiais... autsaideriais.

 

Šeštosios savaitės rezultatai

VGTU-Inžinerija – Setaltas 2:0
VDU-ŠA – Elektrėnų Versmė 5:2
Geležinis Vilkas – Kaišiadorių Baltai 5:3
SFK Novovileisk – Mostiškės-Tonitra 3:6
Spartakas – VDA 7:4
Mostiškės-Tonitra – Vilniaus kolegija 14:10
Aktas – Visinčia 2:17

 

Savaitės tema: ką šį sezoną mums parodys VGTU?

Select I lygoje pirmauja VDU-ŠA, bet šiuo metu į pirmąją poziciją realiai pretenduoja bent šešios komandos. Tarp jų – ir pastarųjų sezonų lygos lyderiai VGTU-Inžinerija.

Inžinierių komanda kelis sezonus neatsiejama nuo salės futbolo vilko, žaidžiančiojo trenerio Giedriaus Barevičiaus. Praėjusį sezoną Giedrius šovė linksmą frazę apie savo įtaką aikštėje esantiems: „Aš stengiuosi labai nelįsti į žaidimą. Bet kai jau nervai neišlaiko, tada kartais įlendu.“

Šį sezoną jis į aikštę „įlenda“ dar rečiau. Dėl apie save vis primenančių senų traumų.

„Tegul žaidžia jaunesni, jie turi daugiau energijos. O ką aš? Kojas jau skauda. Vieną dieną pažaidi, kelias dienas po to sunkiai judi“, – atsiduso VGTU-Inžinerijos treneris.

Futsal sezoną Inžinieriai pradėjo lygiosiomis su Spartaku (5:5), po to gavo VDU-ŠA antausį (1:4). Bet vėliau sekė trijų pergalių serija.

„Pradžia buvo tokia, kad į salę susirinkome be bendrų treniruočių, tiesiai iš didžiojo futbolo. Žinojau, kad pradžia bus sunki ir iš tikrųjų mums buvo labai sunku, – prisiminė G. Barevičius. – Sezono starte buvo nekas, bet įsižaidėme. Komandos branduolys išlikęs, todėl greitai atradome bendrą kalbą aikštelėje. Ketinau sudėtį atjauninti naujas studentais, bet po to supratau, kad norint išlaikyti panašų lygį, be senbuvių pagalbos nelabai pavyks.“

Šią savaitę VGTU-Inžinerija namie 2:0 nugalėjo Setalto atstovus.

Salės futbole tokie rezultatai itin reti, o mūsų I lygoje tai yra turbūt unikalus atvejis.

„Nebuvo sukurta tiek daug progų, kad kristų įvarčiai. Vyravo atsargus žaidimas, tvyrojo įtampa, nes tas vieno įvarčio pranašumas yra labai slidus ir rizikingas. Jei būtų pavykę įmušti anksčiau, galbūt rezultatyvumas būtų didesnis, o dabar ramiau tapo tik po antro įvarčio. Abi komandos žaidė lėtai, nerizikavo ir spėdavo sugrįžti į gynybą, todėl ir įvarčių nebuvo pelnyta daug“, – konstatavo G. Barevičius.

Atrodo, kad VGTU-Inžinerijos žaidėjai jau atrado tarpusavio ryšius ir po truputį įsibėgėja.

„Eisime nuo vienų rungtynių prie kitų ir kiekvienose sieksime pergalės. O tuomet pamatysime, kas gausis“, – diplomatiškai tikslus įvardino treneris.

Tačiau taip pat akivaizdu, kad po trijų „sidabrinių“ sezonų I lygoje šiai komandai norėtųsi daugiau, nei antroji vieta.

„Dabar labai sunku pasakyti, kaip seksis, nes prieš akis laukia daug rungtynių. Lapkritį strigome, šiuo metu įsivažiuojame. Susižaidimas irgi dar nėra idealus. Tikrai nėra taip, kad mūsų žaidėjai kartu treniruojasi labai dažnai ir puikiai žino vienas kitą. Kitos komandos gal net geriau pasiruošusius, „atidirbusios“ tam tikrus derinius, ar standartines padėtis. Mums šiuo atžvilgiu sunkiau, o kartais net susirinkti visiems sudėtinga būna“, – tikino G. Barevičius.

 

Savaitės rungtynės: Vilniaus derbis

Select I lygoje žaidžia aštuonios tikros sostinės komandos ir derbių pasitaiko kiekviename ture.

Tačiau ne visi derbiai turi savitą bei išskirtinį statusą, tokį, kaip Spartako ir VDA dvikovos. Abi komandos puikiai pažįsta viena kitą, turi nusistovėjusias ir tvirtas pozicijas Vilniaus futsalo hierarchijoje, užsitarnavusios varžovų pagarbą bei I lygoje kovoja šeštą (!) sezoną iš eilės. O kur dar asmeninės mikrodvikovos, tokios kaip Dmitrijsu Raksa prieš Eduardą Tučinskį ir t.t.

Šį kartą E. Tučinskis nežaidė, o derbis vyko ramiau bei baigėsi stebėtinai užtikrinta Spartako pergale 7:4.

Ir vis tik D. Raksa nebuvo patenkintas tokia derbio baigtimi, nes visus reikalus buvo galima sutvarkyti paprasčiau.

„Geros 45 minutės ir po to ne tokių gerų 15 minučių atkarpa. Pergalė yra, bet tobulėti taip pat yra kur, nors daugelis mūsų ir taip tobuli bei išskirtiniai“, – sakė Spartako kapitonas.

Tos geros atkarpos metu Spartakas dominavo prieš varžovus ir antro kėlinio viduryje pirmavo 6:1. Bet tuomet susikūrė sau problemų bei leido VDA-2 atgauti pasitikėjimą. Ir jei dubleriai būtų geriau realizavę progas, mačo pabaigoje galėjo užsikurti rimta intriga.

Iki intrigos atgimimo šiek tiek prirūko, VDA-2 liko su vieninteliu tašku. O šios komandos atstovas Dominykas Jonaitis kalbėjo apie nesibaigiančias klaidas: „Labiau prie varžovų nepriartėjome, nes praleidome įvarčius po asmeninių klaidų. Visada apie jas kalbame, bet niekada jų nepavyksta ištaisyti. Gindamiesi keliame ranką šaukdami „mano“, bet nesugebame susitvarkyti su tuo ir ištaisyti klaidų. Taip kad nėra ko kelti tų rankų...“

 

Turo sensacija: Geležinis Vilkas

Triuškinamų pralaimėjimų puokštė nepalaužė tvirto Geležinio Vilko vyrukų pasitikėjimo savimi. Jie sukūrė kol kas didžiausią šio sezono sensaciją, kai Karo akademijos salėje 5:3 patiesė pernykščius čempionus Kaišiadorių Baltus.

Įveikė juos ne šiaip sau „per fuksą“ sensacingai, o dominuodami. Vienu metu kariškių pranašumas buvo 5:1 ir akis badantį atsilikimą Baltai sumažino tik susitikimo pabaigoje.

Po šių rungtynių apžvalgininkas susidūrė su neįprasta problema – informaciniu boikotu iš abiejų stovyklų.

Baltų nenorą komentuoti susidariusios padėties galima suprasti – šešių pralaimėjimų serija ne apie komentarus viešojoje erdvėje skatina galvoti, o vidines problemas spręsti.

Nustebino Geležinio Vilko santūrumas.

„Komentarų daugiau nebus. Tačiau ne iš piktos valios. Aš jau pasakiau, kad pagrindinį dėmesį bei prioritetus skiriame lauko futbolui, o žiemos turnyrai mums yra gera praktika ir galimybė palaikyti sportinę formą. Pernelyg nenoriu eskaluoti bei kalbėti apie tai“, – pažymėjo Geležinio Vilko ekipos vadovas Darius Indriūnas.

Laimei, informacinį vakuumą užpildyti padėjo treneris Šarūnas Beivydas. Jis tradiciškai dirigavo komandos žaidimui pergalingose rungtynėse prieš Baltus.

„Pergalė prieš Baltus buvo labai maloni ir netikėta, ypač man. Bet komanda to nusipelnė, nes atidavė visą širdį aikštėje, žaidėjai buvo vieningi ir užsivedę. Prieš rungtynes niekada nekalbu apie pergales. Visi jų nori. Bet salės futbole mes esame naujokai, todėl didesnį dėmesį skiriu po truputį gerėjančiam komandos žaidimui, tarpusavio komunikacijai ir susižaidimui. Galbūt papildomos įtampos nebuvimas padėjo tinkamai nusiteikti ir iškovoti pirmą, bet ne paskutinę pergalę“, – sakė Šarūnas.

 

Savaitės skaičius: 24

Tiek įvarčių drauge sugebėjo primušti Mostiškių-Tonitros ir Vilniaus kolegijos komandos. Vilniaus universiteto salėje vykusiame mače Mostiškės triumfavo įspūdingu rezultatu 14:10.

Vargas protokolą pildžiusiems teisėjams, dar didesnis vargas ir abiejų komandų vartininkams. Ar ginasi tik bailiai?

„Sakykime taip: penktadienis buvo ne vartininkų diena, nes kas antras smūgis virsdavo įvarčiais“, – nusijuokė Mostiškių atstovas Valerijus Krasockis.

VU salėje vyko trileris, kokių dažnai pasigendame I lygoje.

Pakiliai mačą pradėję Mostiškių atstovai pirmavo 6:2, bet atsipalaidavo ir greitai buvo nubausti – 6:6.

Toliau komandos taip pat energingai keitėsi įvarčiais. Likus žaisti apie 10 minučių, šeimininkai atsiliko 9:10.

„O tada jamam minutės pertraukėlę ir po jos grįžtame su 5 įvarčiais! Šis laimėjimas mums labai vertingas ir reiškia daug, nes nugalėjome labai stiprią komandą“, – džiaugėsi V. Krasockis.

Besibaigianti savaitė Mostiškių futsal komandai buvo ypač produktyvi, nes taip pat pavyko įveikti Novovileisk (6:3) ir po šio dublio įsisprausti į grupelę, besidalinančią 2-4 vietomis.

Mostiškėms tai jau šių metų pabaiga. Jie praleidžia 7 turą ir salėje vėl žais tik sausio 10 dieną.

 

Tik faktai

Keitimai. VDU-ŠA išsaugojo lygos lyderių pozicijas, kai savoje salėje 5:2 nugalėjo Elektrėnų Versmės komandą. Kova galėjo būti daug aršesnė, jei ne ribotos Versmės pajėgos – jie į Vilnių atvyko tik su dviem keitimais. Nors iki mačo pabaigos vyko artima kova (2:1, 3:2), nuovargis tapo lemtingu faktoriumi, ir po dviejų įvarčių susitikimo pabaigoje VDU-ŠA triumfavo 5:2.

+15. Aktas ir Visinčia turėjo žaisti Vilniuje. Tačiau dėl keblumų pasirenkant salę norimu laiku, komandos abipusiu sutarimu nusprendė susitikti Šalčininkėliuose. Žaisti penktadienį Aktui vis tik nebuvo geras sumanymas, nes dėl įvairiausių priežasčių ir užimtumų jie nesurinko sudėties, į rungtynes nuvyko vos su penkiais aikštės žaidėjais. Todėl tokiomis aplinkybėmis Visinčia savo varžovus pervažiavo volu ir sutrypė 17:2. Kartu tai ir rezultatyviausias šio sezono vienos komandos pasirodymas. Visinčia pagerino Spartako rekordą, kurie prieš tris savaites į Geležinio Vilko vartus įmušė 16 įvarčių.

Puolimas. Select I lygos pirmasis varžybų ratas įpusėjo, o kol kas rezultatyviausiai rungtyniauja Mostiškių komanda, vidutiniškai pelnanti 9,16 įvarčio. Mostiškės jau pasižymėjo 55 kartus. 50 kartų varžovus įvarčiais baudė Visinčia. Šalčininkėlių komandos vidurkis – 8,33 – yra vos ne dvigubai geresnis už tą, kurį praėjusį salės futbolo sezoną jie fiksavo pirmame rate (4,91).

 

Savaitės citata

„Šis sezonas tegul būna skaudi pamoka visiems, kurie liko žaisti komandoje I lygoje“, – optimizmu nežydi pergalių dar nepasiekusios VDA-2 komandos atstovas Dominykas Jonaitis.

 

Septintos savaitės (gruodžio 16-20 d.) rungtynės

VDA-2 (1 tšk.) – VDU-ŠA (15 tšk.). Pirmadienis, 20.15. LEU salė.

SFK Novovileisk (1 tšk.) – Spartakas (13 tšk.). Trečiadienis, 21.15. Naujosios Vilnios VTVPMC salė.

Vilniaus kolegija (10 tšk.) – VGTU-Inžinerija (10 tšk.). Ketvirtadienis, 18.45. Vilniaus kolegijos salė.

Šalčininkėlių Visinčia (13 tšk.) – Elektrėnų Versmė (7 tšk.). Penktadienis, 19.00. Šalčininkėliai.

Kaišiadorių Baltai (0 tšk.) – Aktas (9 tšk.). Penktadienis, 20.00. Kaišiadorių ŽŪM salė.

Setaltas (6 tšk.) – Geležinis Vilkas (3 tšk.). Penktadienis, 21.15. Sigmos SC salė.