Select I lyga: Favorito paieškos ir stipri ambicija Naujojoje Vilnioje Visos

 

Salės futbolo I lygos sezoną galima skelti į tris dalis. Pirmąjį, iki šventinį; antrąjį pošventinį, kai komandos pakyla nuo šventinių stalų ir sugrįžta į sales; ir trečiąjį, kai vyksta tiesioginė kova dėl prizinių vietų.

Pirmadienį prasideda antroji sezono dalis. Jos metu bus galima įvertinti, kas pastarosiomis savaitėmis šventė, o kas kruopščiai ruošėsi rungtynėms.

O prieš tai – tradicinė, bet pirmoji šių metų apžvalga ir svarbiausi pastarųjų dviejų savaičių akcentai.

 

Savaitės tema: Jaunimo projektas Naujojoje Vilnioje

Vieni iš šio sezono I lygos naujokų – Naujosios Vilnios salės futbolo komanda Novovileisk. Arba tiesiog SFK Novovileisk.

„Mūsų vizija – tapti tarptautinio lygio salės futbolo komanda, kuri nuolat dalyvautų Futsal A lygos čempionate Lietuvoje, bei atstovautų Lietuvai tarptautinėse varžybose“, – ambicingi planai dėstomi SFK Novovileisk facebook paskyroje.

Šis projektas užsikūrė smagiai ir energingai, tačiau kol kas sekasi jiems labai vidutiniškai.

Select I lygoje Novovileisk jaunimas sužaidė 6 rungtynes ir pelnė tik 1 tašką (lygiosios su VDA), įmušė 21 ir praleido 51 įvartį.

Pastarąsias nesėkmes vienas komandos vadovų Pavelas Abragimovičius aiškino prastu susirinkimu ir traumų epidemija. Tačiau neabejojo, kad netrukus reikalai pasitaisys ir žaidėjų nestigs.

Vis tik atsižvelgus į jauną komandos žaidėjų amžių, prastas susirinkimas kelia klausimą dėl jaunimo motyvacijos stokos.

„Turime daug jaunuolių, ilgalaikę viziją juos auginti. Tačiau jie patys šiek tiek neteisingai susidėlioja savo prioritetus. Mūsų komandoje yra futsal U-19 rinktinės kandidatų. Tai turėtų būti mūsų pranašumas, mes duodame jiems žaisti Select lygoje, kad įgautų patirties. Tačiau lygiai taip pat jie kada panorėję gali neateiti į rungtynes. Tai yra problema“, – atskleidė Pavelas.

Nuo pat sezono pradžios SFK Novovileisk kolektyvas buvo siejamas su Futsal A lygoje žaidusia legendine Bekento komanda. Vieni juos vadino tiesioginiais Bekento dubleriais, kiti šį bendradarbiavimą vertino atsargiau.

P. Abragimovičius papasakojo, kokie ryšiai siejo juos su Bekentu: „Norėdami kelti savo lygį ir meistriškumą, turėjome treniruotis su aukštesnio lygio žaidėjais. Vasarą treniravomės su ilgamečiu Bekento žaidėju Arsenijumi Buinickiu, tad taip ir išsivystė šie ryšiai. Šio bendradarbiavimo didelis pliusas tas, kad dalis mūsų jaunimo galėjo išmėginti save aukščiausioje lygoje, vienas per rungtynes su VDA net įmušė įvartį.

Žaidėjais iš Bekento savose rungtynėse nesistiprinome, nes jie nesitreniruodavo su mumis. Neseniai įvykęs Bekento pasitraukimas iš futsal A lygos mus paveiks tik tiek, kad jaunimas neturės galimybės treniruotis su jais. O mūsų klubo veiklai tai neturės jokios įtakos.“

Taigi, SFK Novovileisk galima laikyti ateities projektu, nes būtent ambicingi planai braižomi ir komandos vizijoje.

„Norime rezultatų siekti ir dabar, bet kol kas dar esame jauna komanda, kartu nežaidžianti nė metų. Sezono pradžioje trūksta susižaidimo, nes vyrauja didžiulė žaidėjų kaita, – pasakojo P. Abragimovičius. – Rezultatai vienokie, tačiau mes pastebimi žaidimo lygio kilimą. Jau geriau suprantame vienas kitą aikštėje, tad progresas yra. Tik pasikartosiu, kad kenčiame dėl traumų, o jaunimui reikėtų pasirinkti teisingus prioritetus.“

„Geriau vėliau, nei niekada, – šyptelėjo Pavelas, paklaustas, kada gi jo komanda džiaugsis pirmąja pergale. – Mes vis dar mokomės. Tik filmuose būna, kad ateina naujokai, bac bac visiems į kaulus ir laimi.“

Pasak jo, pirmiausiai reikia, kad nusistovėtų pastovi komandos sudėtis ir mažiau banguotų žaidimas.

„Aišku, kai kovoji prieš tokią komandą kaip Spartakas, kurie kartu žaidžia 20 metų ir užsimerkę žino kas kur bėgs, tai būna sunku. Tačiau apskritai, rezultatai ne viską atspindi ir ne visose pralaimėtose rungtynėse buvome daug silpnesni už savo varžovus“, – reziumavo SFK Novovileisk vadovas.

 

Rebusas lentelės viršuje

Praėjusio sezono eigoje išryškėjo keturi aiškūs pretendentai į titulą ir į medalius. Šį sezoną situacija tampa dar aštresne, nes tokių pretendentų gali būti daugiau nei keturi.

Kol kas lyg ilgų distancijų dviračių plento lenktynėse nė vienai komandai nepavyksta atitrūkti toli į priekį ir imtis lyderio ar favorito vaidmens.

Su 18 taškų pirmauja VDU-ŠA, bet vos per 2 taškus atsilieka Šalčininkėlių Visinčia, Vilniaus kolegija ir Vilniaus Spartakas. Į šią kovą dar gali įsiterpti Mostiškės-Tonitra ir, neabejotinai, VGTU-Inžinerija.

Tarp pretendentų smagu matyti Visinčios komandą, kuri prieš šventes 4:1 įveikė Elektrėnų Versmę ir pasiekė trečią pergalę iš eilės.

Kultinė Spartako komanda pernai buvo tvirtais vidutiniokais, tačiau galbūt šiemet senukai pakovos dėl medalio?

Jų vedlys ir kapitonas Dmitrijus Raksa toli į priekį neburia ir sako, kad realus komandos pajėgumas pasimatys po šventinių mišrainių susitikus su „Panevėžio Kupiškio Mostiškėmis“ ir Viliaus kolegija.

Ta pati Vilniaus kolegija visuomet yra tarp pretendentų į aukščiausias vietas, bet savo tikslo siekia kukliai ir nesireklamuodami.

Šį sezoną Kolegijos komanda žaidžia įprastai: tarp favoritų muša daugiausiai (8,43), bet ir praleidžia gerokai dažniau už konkurentus (6,28).

„Jei mūsų komandos gynyba būtų puiki, tuomet būtų neįdomu rungtyniauti, nes net neprasidėjus rungtynėms viskas būtų aišku“, – paaiškino Vilniaus kolegijos treneris Eduardas Vaitilavičius.

 

Kariškių progresas

Geležinio Vilko komanda jau nebėra ta beviltiška autsaiderė, kurią anksčiau kone visi varžovai triuškino dviženkle įvarčių persvara.

Prieš šventes kariškiai nustebino netikėta pergale prieš Baltus, o po to metė rimtą iššūkį Setalto komandai. Nors rezultatas 9:4, kova buvo žymiai atkaklesnė.

Atsilikdami 1:4, Vilkai sugebėjo priartėti iki 3:4. Tai Setalto komandai sukėlė papildomų rūpesčių, nors jie sugebėjo susikrauti pranašumą per likusias minutes.

Su Geležinio Vilko ekipa žiemos turnyruose darbuojasi treneris Šarūnas Beivydas, jis įžvelgė komandos progresą.

„Mums reikia laiko perprasti 7x7 formato futbolą, bet labiau sekasi apsiprasti salės futbole, kur žaidėjai palieka daug jėgų. Manau, kad šventinė pertrauka mums išeis į naudą ir žaidėjai dar su didesniu noru judės treniruotėse bei rungtynėse“, – sakė Š. Beivydas.

Kad kariškiai nebėra lengvai įveikiami varžovai, patikino ir Setalto vadovas Dmitrijus Timko: „Tai jau tikrai ne ta komanda, prieš kurią buvo galima laimėti 16:0. Sunku buvo žaisti su jais, antrame kėlinyje buvo tikrai karšta. Išsisukome po poros greitų įvarčių.“

 

Savaitės citata

„Antriems likti nesinori. Jei nepavyks laimėti čempionato, geriau jau užimti 3 vietą“, – VGTU-Inžinerijos treneriui Giedriui Barevičiui nusibodo tris iš eilės vicečempionų titulai.

 

Aštuntosios savaitės (sausio 6-10 d.) rungtynės

VDU-ŠA – SFK Novovileisk. Pirmadienis, 20.15. LEU salė.

Geležinis Vilkas – VGTU-Inžinerija. Antradienis, 20.00. Karo akademijos salė.

Šalčininkėlių Visinčia – VDA. Trečiadienis, 20.45. Šalčininkėliai.

Elektrėnų Versmė – Kaišiadorių Baltai. Ketvirtadienis, 20.00. Vievio gimnazijos salė.

Spartakas – Mostiškės-Tonitra. Penktadienis, 19.15. Pliaterytės mokyklos salė.

Aktas – Setaltas.