SFL savaitė: pasikeitęs lyderis A divizione ir sensacingas Trivartis Visos

Praėjusiame SFL kovų ture buvo ne vienas įdomus epizodas – A divizione pasikeitė lyderiai, C divizione iš esmės oficialiai susiformavo prizininkų trejetas, o D divizione čempionus šiek tiek nuskausmino ir pirmus taškus iš jų atėmė Trivarčio komanda. Apie viską – tradicinėje Betsafe SFL savaitės apžvalgoje.

Tradiciškai pradedame nuo A diviziono, tačiau ne taip tradiciškai galima pranešti, jog čia po ganėtinai ilgo laiko pasikeitė lyderis – tikrai nemažą sezono atkarpą pirmavęs Lentvaris gavo skaudų niuksą nuo Akto, kiek netikėtai pralaimėjęs jiems 3:6, o tokia dovanėle puikiai pasinaudojo lyderius ilgai persekiojęs Geležinis Vilkas.

Vilkai, tiesą sakant, savaitgalį nušovė net du zuikius vienu šūviu – ne tik pakilo į pirmą vietą, tačiau aukštyn pasistūmėti neleido ir vieniems iš artimiausių konkurentų Top Kickers, mat tarpusavio akistatoje Vilkai juos sudorojo net 6:1.

Kaip jau tampa įprasta, GV ekipoje pirmu smuiku grojo komandos lyderis Matas Gudaitis, šį kartą pelnęs keturis įvarčius ir iš viso šiame sezone jų turintis 16. Neprastas skaičius, turint omenyje tai, kad futbolininkas čempionate šiemet kol kas sužaidė 10 rungtynių.

Tuo tarpu Top Kickers nukrito iki penktosios vietos, aukštyn praleidę komandas, kurios savo turo rungtynes laimėjo – Granitas B be žaidimo nugalėjo Futbolo Brolius, o Ave.Ko. kietoje kovoje 4:2 pranoko Katastrofą.

Antrą ir penktą vietas šiuo metu skiria trys taškai, tad neabejotinai čia dar bus visko. Žinoma, negalima atmesti ir varianto, kad sezono finiše spurtuoti pabandys ir kažkas iš žemiau esančių komandų, kaip, tarkime, Kaišiadorys-Baltai ar Gariūnai.  Pastarųjų mūšį, beje, savo žiūrovų akivaizdoje net 4:0 laimėjo kaišiadoriečiai.

Tuo tarpu Visinčia savo aikštėje minimaliu skirtumu nugalėjo Navigatorių Old Boys kolektyvą. 

Visi A diviziono 18 turo rezultatai: Visinčia 4:3 Navigatoriai Old Boys, Kaišiadorys-Baltai 4:0 Gariūnai, Ave.Ko. 4:2 Katastrofa, Top Kickers 1:6 Geležinis Vilkas, Futbolo Broliai 0:3 Granitas B (be žaidimo), Aktas 6:3 Lentvaris.

Štai B divizione Nemenčinė ir toliau bėga į priekį – lyderiai laimėjo savo turo rungtynes 4:0 susitvarkę su Medžių antrąja komanda, o ne ką mažiau juos nudžiuginti turėjo ir Pabradės Modulio pralaimėjimas.

Pabradės ekipa savo aikštėje 2:4 neprilygo Euforijos komandai ir dabar pirmas dvi ekipas jau skiria 10 taškų, tad Nemenčinė titulą užsitikrinti gali jau artimiausiame ture, norint tai padaryti jiems reikės nugalėti Viltį B-MTG.

Tuo tarpu Modulis antroje vietoje įsitaisęs gana saugiai, tačiau pastarųjų rungtynių forma turėtų fanus neraminti, mat lygoje Modulis laimėjo tik sykį per pastaruosius keturis mačus.

O Euforijai laimėjimas davė ne tik tris taškus, bet ir leido pakilti iki trečiosios vietos ir tai – dėsningas rezultatas. Euforija šiuo metu fiksuoja šešerių nepralaimėtų mačų seriją, per kurią buvo iškovotos penkios pergalės, o šeštoji, akistatoje su lydere Nemenčine, išsprūdo tik paskutinėmis rungtynių sekundėmis.

Bet, žinoma, užlipti iki trečios vietos yra vienas dalykas, likti joje – kitas, juolab kad ir persekiotojai nesnaudžia – pergales į savo kraičius įsidėjo ir Viesulas, palaužęs Skaidiškes, ir Imperialas, nugalėjęs Granito Senjorus.

Taip pat galima atskirais žodžiais išskirti ir paskutinių dviejų lentelės komandų rungtynes – štai Futboliukas nutraukė net devynių pralaimėjimų čempionate seriją išvykoje nukaudami jau minėtą Viltį B-MTG, o Tėvynės Sąjunga įvarčių fiestoje 3:8 neprilygo turbūt geriausią sezono mačą sužaidusiems Vieniems Vartams.

Tačiau bent minimalaus pozityvo TS gali rasti – jų lyderis Lukas Vaičiūnas pelnė dar du įvarčius ir su 32 tiksliais smūgiais tapo snaiperių įskaitos lyderiu.

Visi B diviziono 18 turo rezultatai: Imperialas 3:2 Granitas Senjorai, Modulis 2:4 Euforija, Nemenčinė 4:0 Medžiai 2, Viltis B-MTG 2:3 Futboliukas, Tėvynės Sąjunga 3:8 Vieni Vartai, Viesulas 2:1 Skaidiškės.

Keliamės į C divizioną, o čia kol kas itin reali išlieka auksinių rungtynių tikimybė – Anykščiai bei FKS Ukmergės dubleriai ir toliau žygiuoja koja kojon, renka pergales ir, tikėtina, pamažu pradeda galvoti apie laukiančią akistatą paskutiniame ture.

Neklupo ekipos ir šiame ture – ukmergiškiai nesulaukė iš Vilniaus turėjusių atvykti Viesulo dublerių vyrukų ir gavo techninę pergalę 3:0, tuo tarpu Anykščiai svečių sulaukė ir išlydėjo juos tuščiomis – anykštėnai 2:0 palaužė praratėjusiomis gretomis atkeliavusį Pressą.

Žemiau – tradicinis Presso parengtas mačo aprašymas bei Anykščių komandos paruošta foto galerija.

Prie bronzos medalių maksimaliai priartėjo Ozo tapyrai. Dar išlieka minimalus šansas Olandams, tačiau jis toks minimalus, kad net klausimas, ar verta apie tai kalbėti. Olandams reikia laimėti du likusius mačus (pirmas iš kurių – prieš tuos pačius tapyrus), tapyrams reikia abu pralaimėti, o tarpusavio mačą Olandai turėtų laimėti bent 5 įvarčių persvara, kad galėtų turėti tarpusavio persvarą.

Visų šių skaičiavimų tapyrai galėjo išvengti nugalėdami PILK komandą, tačiau tas mačas baigėsi taikiai 2:2, tad oficialaus apdovanojimų užsitikrinimo tapyrams dar teks šiek tiek palaukti.

Patys Olandai savo turo mače 5:1 susitvarkė su Vova Juniors, o Reaktyvas tokiu pat rezultatu nugalėjo Ave.Ko. dublerius ir iškovojo antrą pergalę paeiliui.

Visi C diviziono 16 turo rezultatai: Vova Juniors 1:5 Olandai, Anykščiai 2:0 Pressas, Reaktyvas 5:1 Ave.Ko.2, FKS Ukmergė B 3:0 Viesulas 2 (be žaidimo), PILK 2:2 Ozo tapyrai.

Pradėti žvelgimą į D divizioną reiktų su šiokiu tokiu liūdesiu, na, bent jau asmeniškai apžvalgininkui, mat sugriuvo prieš turnyrą pateiktas spėjimas, kad Ataka per visą sezoną nepraras nė vieno taško.

Prarado, ir prarado juos 16-ajame ture, o tuo praradimu pasirūpino Trivartis, tapęs pirmąja komanda, paėmusia taškus iš čempionų – rungtynės baigėsi lygiosiomis 3:3. Dar įspūdingesniu šį pasiekimą padaro faktas, kad vienu metu Trivartis atsiliko 1:3, tačiau tada greitai smogė dviem įvarčiais per tris minutes, rezultatą išlygino ir paėmė tašką.

Tas taškas iki apdovanojimų zonos nebepakels, bet galima neabejoti, kad Trivarčiui džiaugsmo tai suteikė.

Tuo tarpu pati Ataka savo feisbuke pripažino, kad šiek tiek atsipalaidavo ir pridėjo, kad dabar didžiausias akcentas bus skirtas taurės varžyboms.

Kovoje dėl antros vietos – nieko naujo. A komanda-Margiris B ir Top Kickers-Koloro paėmė dar po vieną pergalę ir toliau žengia koja kojon turėdamos po 37 taškus.

Margirio dubleriai susitvarkė su Tirola B, tuo tarpu TK antroji komanda Molėtuose 3:2 palaužė šeimininkų komandą.

Šios abi komandos jau garantavo sau vietas ant podiumo, tačiau per artimiausius du turus paaiškės, kuri stovės kur.

Tarpusavio susitikimuose čia persvarą turi A komanda-Margiris B, tad jiems pakanka laimėti savo mačus (prieš Sviedinį ir Trivartį) ir sidabras bus garantuotas. Tuo tarpu TK dubleriams reikia laukti varžovų kluptelėjimų ir rinkti taškus savo rungtynėse (prieš Vėtrą ir Ataką).

Kitose šio turo rungtynėse Vėtra nugalėjo Arpą, o Sviedinys išvykoje minimalia persvara palaužė ADS Auto futbolininkus.

Visi D diviziono 16 turo rezultatai: ADS Auto 0:1 Sviedinys, Molėtai 2:3 Top Kickers-Koloro, Vėtra 3:1 Arpas, A komanda-Margiris B 3:1 Tirola B, Trivartis 3:3 Ataka.