SFL savaitė: kepinantys karščiai ir rungtynių laikus koreguojantys gyventojai Visos

Kol Lietuvą kaitino didžiuliai karščiai, kovos SFL stadionuose nesustojo ir tęsėsi toliau. Kai kur pirmasis ratas visiškai užsibaiginėja, kai kur komandoms dar lieka sužaisti po vienerias ar dvejas rungtynes.

Apie viską – įprastinėje SFL savaitės apžvalgoje.

A diviziono apžvelgimas šį sykį bus ganėtinai trumpas – oficialiai pirmasis ratas čia jau baigėsi praėjusią savaitę, tačiau dar liko sužaisti porą dvikovų, atkeltų iš anksčiau.

Pirmąją iš tokių sužaidė Ave.Ko. ir Nemenčinės komandos, kurios susitikti turėjo dar pirmame sezono ture, tačiau dėl Kalvelių komandos dalyvavimo LFF taurėje mačas buvo nukeltas.

Kaip parodė dvikova – Ave.Ko. tas nukėlimas nieko nekainavo, nes čia komanda sužaidė ganėtinai užtikrintai ir Mickūnuose laimėjo 4:2.

Sužaidus kiek daugiau nei 70 minučių Kalvelių futbolininkai pirmavo net 4:0, tačiau vėliau Nemenčinė kiek pašvelnino ir padarė rezultatą padoresnį.

Ši pergalė garantavo Ave.Ko. pirmąją poziciją po pirmojo rato – taškais juos dar pavyti gali Top Kickers, kurie savo atkeltas rungtynes su Lentvariu sužais šį savaitgalį, tačiau Kalvelių ekipa šiuo metu prieš TK turi tarpusavio rungtynių persvarą, tad antrą ratą Ave.Ko. jau bet kokiu atveju pasitiks kaip A grupės lyderiai, tačiau su kvėpuojančiais į nugarą varžovais.

Atkeltos A diviziono 1 turo rungtynės: Ave.Ko. 4:2 Nemenčinė.

Kalbant apie B divizioną, tai jis iki šio laiko buvo toks, kur viskas ėjo stabiliai, pagal tvarkaraštį, nebuvo didelių rungtynių nukėlinėjimo, tačiau prieš šį turą situacija kiek pasikeitė.

Anykščiai ir Imperialas savo dvikovos nusikėlimą susiplanavo kiek anksčiau, tad čia didelio šoko nėra, tuo tarpu Vieni Vartai ir Navigatoriai Old Boys apie neįvyksiančią savo dvikovą iš esmės sužinojo tik prieš pat rungtynes.

Situacija paprasta – Vienų vartų namų rungtynės vyksta pirmadienį arba antradienį 21.30 Fanų stadione, tačiau aplink jį esančiuose namuose gyvenantys žmonės pareiškė, jog tokiu vėlyvu metu futbolininkų keliamas triukšmas – nėra geras dalykas, tad nuspręsta, kad, bent jau šiame stadione, rungtynės vėliau nei 22 valanda vykti nebegalės.

Tad jau tapo aišku, jog numatytu laiku neįvyks ne tik VV bei Navigatorių Old Boys mačas, bet ir kitos savaitės pradžioje numatyta dvikova tarp VV ir Katastrofos.

Tačiau gal geriau pakalbėti apie tas rungtynes, kurios vis dėlto įvyko. Rezultatų prasme didelių staigmenų nebuvo, gal kiek stebino, kokia maniera pora iš tų rezultatų buvo pasiekti.

Turnyro lyderiai Tėvynės Sąjunga ir toliau renka pergales, šį kartą nugalėję Granito Senjorus, kurie sezoną taip pat pradėjo pakiliai.

Nugalėjo gal ne taip lengvai, kaip kitus varžovus, tačiau čia iškovota pergalė 1:0 yra lygiai tokia vertinga bei leidžianti ekipai toliau dominuoti čempionate.

Nedaug trūko iki to, kad lyderiai gerų žinių sulauktų ir iš Pilaitės, kur Futboliukas gana ilgai svilino padus Atakai.

Per pirmą pusvalandį sumušę du įvarčius svečiai kurį laiką pirmavo 2:0, tačiau favoritai visgi įrodė savo. Pašvelnino, išlygino, o 84 minutę – ir įmušė pergalingą įvartį, kuris leido nepaleisti pagrindinių konkurentų į priekį.

Likę du savo rungtynių favoritai pranašumus įrodė lengviau. Štai Viltis B 5:1 namuose nugalėjo Skaidiškes ir taip nutraukė trijų pralaimėjimų čempionate bei keturių – visuose turnyruose serijas, o Ukmergės dubleriai turėjo dar lengvesnę dieną.

Katastrofos – FKS Ukmergės B rungtynių galerija.

Gausiai į išvyką susirinkę ukmergiškiai 8:0 pervažiavo Katastrofą, kuri prie +30 vargo žaisdami be keitimų ir tarsi natūralu, kad mačo pabaigoje tiesiog nebepasipriešino daugiau entuziazmo turėjusiems varžovams.

Sužaistų B diviziono 10 turo rezultatai: Katastrofa 0:8 FKS Ukmergė B, Viltis B 5:1 Skaidiškės, Ataka 3:2 Futboliukas, Tėvynės Sąjunga 1:0 Granitas Senjorai.

Aną savaitę labai bandėme neišduoti paslapties apie tai, kad pirmus taškus C divizione prarado jo lyderiai Medžiai 2, tačiau dabar apie tai galima pranešti oficialiai – pirma komanda, kuri sustabdė lyderius, buvo A komandos-Margirio B futbolininkai.

Nedaug trūko, kad žalieji būtų nuskausminti maksimaliai, tačiau likus apie dešimt minučių Medžiai 2 rezultatą išlygino ir mačas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Vėlgi, rašant dabartinę apžvalgą, jau sustartavo ir 11 turas, tiesa, vėlgi, per daug nelendant į detales, galima pranešti, kad antrą kartą iš eilės lyderiai taškų nepametė.

Kitose keturiose turo akistatose lygiųjų daugiau užfiksuota nebuvo, tačiau buvo užfiksuota įdomi tendencija.

Visos pralaimėjusios komandos pelnė po 1 įvartį, o visos laimėjusios – atitinkamai 2,3,4 ir 5. Toks faktas čia tiesiog, pamąstymui.

Mažiausią iš tų pergalių – 2:1 – iškovojo antroje vietoje einantys Olandai, kurie nugalėjo Pressą. Nugalėjo „tik“ tiek, nors Pressas pradėjo rungtynes dešimtyje, vienuolikto veido sulaukė pirmojo kėlinio eigoje, o vėliau pasirodė net ir vienas keitimas. Pasirodymas Presso nebuvo prastas, tik pritrūko iki rezultato.

Olandų – Presso rungtynių galerija.

Rezultatas 3:1 pirmąją sezono pergalę garantavo PILK kolektyvui, kurie pranoko Reaktyvo futbolininkus. Pirmi taškai, pirma pergalė – devintuoju bandymu. Teko palūkėti, bet buvo verta. Žinoma, bent kol kas iš paskutinės vietos pakilti tai neleido, tačiau iki dviejų taškų priartėta prie to paties Reaktyvo.

4:1 – Top Kickers-Koloro laimėjimas prieš Viesulo komandą. Viesulas, panašu, krito į nemenką duobę, mat patirtas jau ketvirtas pralaimėjimas paeiliui ir taip nuo medalinių ambicijų teko nusileisti į lentelės vidurį, bent jau laikinai.

Ir pabaigai – Ozo tapyrų 5:1 prieš Vova Juniors. Turint omeny tapyrų strigimus ir neprastą Juniorų formą – toks rezultatas gal kiek netikėtas, tačiau neabejotinai bus svarbus oranžiniams dar siekiant per daug nenusiristi nuo viršutinių komandų.

Visi C diviziono 10 turo rezultatai: Medžiai 2 1:1 A komanda-Margiris B, Top Kickers-Koloro 4:1 Viesulas, Olandai 2:1 Pressas, Ozo tapyrai 5:1 Vova Juniors, PILK 3:1 Reaktyvas.

Dėl jau anksčiau minėtų Fanų stadiono rungtynių laiko pasikeitimų šiek tiek kentėjo ir D divizionas – ten pirmadienio vakarą buvo suplanuota dviejų iš diviziono lyderių (Trivarčio ir Sviedinio) akistata, tačiau ji įvyko pora vakarų vėliau, trečiadienį.

Ir ivyko taip, kad pergalę iškovojo bei vienvaldžiais lyderiais (ne be varžovų pagalbos kitame stadione) tapo Sviedinio futbolininkai, kurie Trivartį palenkė sunkiu rezultatu 2:1.

Tapo Sviedinys vienvaldžiu lyderiu, kaip minėta, ne be varžovų pagalbos. Su jais taškais susilyginti galėjo ir FC Malanka, tačiau su tuo kategoriškai nesutiko Molėtai, kurie savo stadione šią komandą nugalėjo 3:1.

Dabar situacija gaunasi tokia – jei prieš savaitę turėjome atvejį, kai po lygiai taškų turėjo pirmos trys komandos, tai dabar po lygiai taškų turi trys komandos, žemiau pirmoje vietoje esančio Sviedinio – Trivartis, Molėtai ir FC Malanka – tad dabar į medalių dalybas rimtai įsitraukė ir dar vienas naujas vardas.

Visgi ambicijų dar nemažina ir žemiau esančios ekipos – štai Baltoji Vokė savo stadione palaužė laipteliu aukščiau esančią Tirolą B, Nemenčinė B, taip pat namuose, nugalėjo irgi vieta aukščiau esančią Vėtrą, o bene didžiausią įvarčių fiestą savo sirgaliams surengė FK Vilnius Spark Energy futbolininkai.

Jie net 9:2 sudorojo čempionato autsaiderius ADS Auto ekipą, kuri ir toliau tūno lentelės apačioje ir, bent jau kol kas, nerodo ženklų, kad galėtų iš ten pakilti.

Visi D diviziono 10 turo rezultatai: Molėtai 3:1 FC Malanka, Baltoji Vokė 3:1 Tirola B, Nemenčinė B 3:0 Vėtra, FK Vilnius Spark Energy 9:2 ADS Auto, Trivartis 1:2 Sviedinys.