SFL savaitė: įspūdingas giminės susibėgimas Nemenčinėje Visos

SFL futbolas sugrįžo – visuose keturiuose divizionuose startavo kovos, o jau pirmame ture buvo tiek nemažų sutriuškinimų, tiek ir didesnių ar mažesnių staigmenų..

Tradiciškai apie viską – savaitės apžvalgoje.

Startuokime nuo A diviziono, kuriame iš planuotų penkerių turo rungtynių įvyko ketverios – Nemenčinės ir Ave.Ko. akistata dėl pastarųjų dalyvavimo Hegelmann LFF taurės varžybose buvo nukelta į tolimesnį laiką ir bus sužaista birželį. Tiesa, Ave.Ko. taurės varžybose nusileido Mažeikių „Atmosferai“ ir pasirodymą turnyre baigė.

Bene smagiausiai A diviziono starte driokstelėjo vieni iš favoritų Granitas B, kurie jau pirmame ture 4:0 parbloškė Gariūnų ekipą. Nors ant suolo sezono startui abi komandos surinko daugiau nei solidžias ir gausias pajėgas, tačiau jomis geriau pasinaudojo Naujosios Vilnios ekipa. Įvarčių sąskaitą atsidarę nesužaidus nė dešimties minučių, pirmame kėlinyje daugiau jie neįmušė, tačiau po pertraukos dar tris pridėjo per 15 minučių atkarpą ir taip garantavo sau pergalę. Dubliu komandoje pasižymėjo Andrius Kondratovič.

Kadangi Nemenčinė pirmame ture nežaidė, į aikštes žengė tik du iš trijų iš B diviziono pakilusių klubų, ir tie pakilimai jiems gavosi skirtingi – Pabradės Modulis gal kiek netikėtai (bent apžvalgininkui) nugalėjo Lentvarį, o štai Euforija dramatiškoje akistatoje 2:4 nusileido į A divizioną grįžusiems Salininkams.

Nusileido nepaisant to, kad patys pirmavo 2:0. Visgi Salininkai galvų nepametė ir, kaip banaliai beskambėtų, pasinaudojo savo sukaupta patirtimi aukštesniame lygyje ir pamažu perlaužė rungtynes savo naudai.

Tačiau ką aš čia jums pasakosiu, imkite patys ir pažiūrėkite parengtą video santrauką.

Kaip come-backino Salininkai, taip pat comebacką surengė ir Top Kickers. Tiesa, jiems reikėjo atlošti ne du, o vieną įvartį, tačiau tam jie ir laiko turėjo mažiau.

Išvykos mače su Kaišiadorimis-Baltais šeimininkai sužaidus daugiau nei valandą išsiveržė į priekį ir atrodė, kad artės prie pergalės. Visgi svečiai turėjo kitų minčių – po kelių minučių TK palygino, o likus žaisti tris minutes – įmušė ir pergalingą įvartį.

Įdomu, kad abu nugalėtojų tikslius smūgius sukūrė Emilis Tankūnas ir Simonas Stankevičius, po sykį asistavę vienas kito įvarčiams.

Snaiperių įskaitoje po pirmo turo – trivaldystė. Pirmas tris vietas užima dubliais pasižymėję Pavelas Šarynskis (Salininkai), Igor Kozlov (Modulis) ir Andrius Kondratovič (Granitas B).

Visi A diviziono 1 turo rezultatai: Granitas B 4:0 Gariūnai, Modulis 2:0 Lentvaris, Kaišiadorys-Baltai 1:2 Top Kickers, Euforija 2:4 Salininkai.

B divizione buvo sužaistos visos planuotos rungtynės, o po jų į lentelės viršūnę užsiropštė Atakos futbolininkai, išvykoje 5:1 nugalėję Navigatorių Old Boys ekipą. Atakai savaitė apskritai gavosi gana smagi – savaitgalį toje pačioje Hegelmann LFF taurėje buvo atmatuoti net 8 įvarčiai Kelmės „Kražantės“ klubui, o tempo vieni diviziono favoritų nemažino ir debiutavę B divizione.

Iki Atakos rungtynių trečiadienį pirmoje diviziono vietoje laikėsi sugrįžusi Katastrofa, kuri irgi pasiuntė 5 įvarčius pirmame ture, tiesa, kadangi prieš Futboliuką praleido du, tai dėl prastesnio įvarčių santykio kol kas jie yra laipteliu žemiau.

Kiti du diviziono naujokai be Atakos sužaidė skirtingai – jei Ukmergės dubleriai Rudaminoje jo atkaklios ir sunkios kovos 1:0 palaužė Skaidiškes, tai Anykščių debiutas šiek tiek prisvilo.

Lygiose ir neblogose rungtynėse anykštėnai 1:2 turėjo pripažinti Tėvynės Sąjungos pranašumą. Beje, verta paminėti, kad TS šiame mače vertėsi be savo lyderio Luko Vaičiūno, o tai nemažai pasako apie šios ekipos galimą potencialą.

Pergalingai sustartavo ir Vilties dubleriai, LFF stadione 2:0 pranokę Granito Senjorus, o vienintelės turo lygiosios B divizione – Imperialas ir Vieni Vartai išsiskyrė 1:1.

Visi B diviziono 1 turo rezultatai: Skaidiškės 0:1 FKS Ukmergė B, Viltis B 2:0 Granito Senjorai, Katastrofa 5:2 Futboliukas, Tėvynės Sąjunga 2:1 Anykščiai, Vieni Vartai 1:1 Imperialas, Navigatoriai Old Boys 1:5 Ataka.

C divizione, kuriame šiemet rungiasi 11 komandų, pirmą savaitgalį praleido Medžių dubleriai. O iš žaidusių ekipų smagiausiai sujudėjo Olandai, kurie net 8:1 sutaršė Top Kickers-Koloro ekipą. Žinoma, gal rezultatas ir didokas, tačiau Olandų pergalė pernelyg stebinti neturėtų, matant, kokį atakuojantį potencialą jie surinko – daug ką pasako vien Aringo Streckio prisijungimas, kuris jau savo debiutiniame mače pasižymėjo keturiais įvarčiais.

Pergales paėmė ir dar trys komandos, tačiau jos buvo ženkliai minimalesnės – A komanda-Margiris B po kietos kovos 2:0 paėmė vangiai į sezono startą susirinkusį Pressą, buvusios Visinčios pagrindu susiformavusi ir dar prieš kurį laiką A divizione žaisti planavusi Ketera minimaliu skirtumu palaužė PILK, o Reaktyvo ir Vova Juniors akistatoje nugalėtoją nulėmė vienintelis įvartis, kurį 88 minutę įmušė Reaktyvo futbolininkas Tiago Ferreira.

Tiesa, pagal Vova Juniors pateiktą rungtynių statistiką, tai buvo vienintelis Reaktyvo bandymas per visas rungtynes, tačiau jis ir buvo sėkmingas, o Vovos dubleriai tiksliu smūgiu nepavertė nė vieno spyrio iš 6, atliktų į vartų plotą.

Visgi turbūt bene atkakliausia ir įdomiausia kova vyko sekmadienį Fabijoniškėse, kur susitiko Viesulas ir Ozo tapyrai, dvi senos SFL organizacijos. Na ir sužaidė jos neblogas rungtynes.

Viesulas tris kartus pirmavo, tačiau Ozo tapyrai lygiai taip pat tris sykius lygino rezultatą, tad teisėjo švilpukas pafiksavo kovingas lygiąsias 3:3, kurios komandas po pirmo turo pastatė į 5-6 vietas.

Įdomu ir tai, kad su tapyrų marškinėliais dusyk pasižymėjo legendinis Pavelas Smolkovas, kuris, jei stabiliai lankysis rungtynėse, neabejotinai taps vienu svarbiausių ekipos žaidėjų.

Visi C diviziono 1 turo rezultatai: Viesulas 3:3 Ozo tapyrai, Olandai 8:1 Top Kickers-Koloro, Reaktyvas 1:0 Vova Juniors, PILK 1:2  Ketera, Pressas 0:2 A komanda-Margiris B.

D diviziono apžvelgimą galima pradėti nuo to, kad čia iš esmės buvo sukurta istorija – visų pirma, turbūt pirmą kartą vyko Nemenčinės derbis, kuriame varžėsi ADS Auto ir Nemenčinė B, o antra – vienu metu aikštėje lakstė net penki tos pačios giminės nariai.

Nemenčinės dublerių ekipos gretose buvo užfiksuotas įdomus ir retas dalykas – vienu matu jų komandai aikštėje jiems atstovavo net penki Grochackij giminės nariai.

Vienu metu žaidė Jevgenij (40 metų), Eduard (42m.), Vladislav (35m), Emilijus (17m.) ir Martin Grochackij (15m.). Viena giminė, skirtingos kartos vienu metu aikštėje – sutikite, gražu.

Nemenčinės antroji komanda prie gausaus žiūrovų skaičiaus laimėjo tas derbio rungtynes 4:0 ir iškart užkopė į pirmą diviziono vietą.

Sugrįžimas į SFL pirmenybes kiek apkarto Baltosios Vokės ekipai, kuri pirmame savo mače po ilgos pertraukos 2:3 nusileido Vėtros futbolininkams. Vėtra čia per pirmą kėlinį išsiveržė į priekį 3:0, o Baltoji Vokė po pertraukos sugebėjo tik sušvelninti atsilikimą.

Debiutantai FC Malanka debiutavo iškovodami tašką, tą jie padarė su kojas pernai D divizione jau apšilusiais Sviedinio vyrukais. Kviečiam paskaityti, ką apie tas rungtynes sudėliojo Sviedinio raštinė.

Pergalingai sustartavo kita debiutuojanti komanda – FK Vilnius Spark Energy, kurie 2:1 pranoko Molėtus. Pranoko, nors pirmi praleido įvartį, tačiau po pertraukos per paskutines 15 minučių spėjo ir palyginti, ir įmušti antrą, tokiu būdu iškovodami pirmą pergalę savo komandos istorijoje.

Pasidžiaugti galima ir dėl Tirolos B, kurie sezoną atidarė pergale 3:1 prieš Arpo kolektyvą. Šiemet komanda jau pirmame ture startavo pergalingai, o štai pernai pirmą tašką iškovojo tik devintame ture, o pirmą pergalę – tik septynioliktame, beje, nugalėję tą patį Arpą. Tad smagus sezono startas galbūt duos pagreičio ir kitam turui.

Beje, pirmą turą čia praleido Trivartis, turėjęs smagių nuotykių Hegelmann LFF taurėje, apie kuriuos stabiliai skelbė savo feisbukuose, tad kviečiame akį užmesti ir ten.

Visi D diviziono 1 turo rezultatai: Tirola B 3:1 Arpas, Baltoji Vokė 2:3 Vėtra, Sviedinys 1:1 FC Malanka, ADS Auto 0:4 Nemenčinė B, FK Vilnius Spark Energy 2:1 Molėtai.