SFL savaitė: gerų visiems atostogų! Visos

SFL čempionatai oficialiai pasiekė savo pusiaukeles, na, bent jau didele dalimi – dar liko pora rungtynių, kurios bus sužaistos tarp pirmo ir antro rato, tačiau oficialiai pirmas ratas finišavo ir galima užmesti akį į tai, kas vyko visuose divizionuose.

Pradėti galima nuo A diviziono, kuriame, kaip jau ne sykį akcentavome apžvalgose, šiemet vyrauja neeilinė intriga.

Iš esmės dabartinėje sezono stadijoje į medalius vis dar realiai pretenduoja aštuonios iš dešimties grupės komandų (nors galutinai nurašyti nebūtų galima ir tų pačių devintoje vietoje esančių Gariūnų). Žinoma, vienų iš šių komandų šansai užsikabinti medalius vis tiek yra realesni nei kitų, tačiau pakanka žvilgtelėti į plikus skaičius – pirmą vietą nuo aštuntos šiuo metu skiria septyni, nuo devintos – dešimt taškų, o mėgėjų futbole tokie skirtumai tikrai nėra tokie, kurie nebūtų panaikinami.

Aišku, kalbant apie tai, koks lygus šiemet SFL A divizionas, kiek paradoksiškai atrodo faktas, kad būtent čia buvo užfiksuoti turbūt du didžiausi nesusipratimai rezultatų prasme. Taip, yra nesusirinkimo faktorius, kiti dalykai, tačiau tokie rezultatai, kaip 12:1 (Nemenčinė prieš Lentvarį) ar 10:2 (tas pats Lentvaris prieš Top Kickers) tikrai šiek tiek iškrenta iš bendro konteksto, kuris šiemet atrodo itin įdomus.

Intriga išlieka ir dėl auksinio diviziono batelio, kur šiuo metu lyderiauja du snaiperiai, įmušę po 12 įvarčių – Eduardas Tučinskis iš Nemenčinės bei Aleksandras Mininkovas iš Lentvario.

Abu jie šiame sezone jau spėjo užfiksuoti ir po pokerį – pirmasis 4 įvarčius įmušė dvikovoje su Lentvario, o Lentvario puolėjas tiek pat atmatavo paskutinėse rato rungtynėse su Top Kickers.

Asmeniškai apžvalgininką iš geros pusės nustebino Modulis – nors jam ir buvo prognozuota vieta apatinėje lentelės dalyje, pabradiškiai kurį laiką net pirmavo divizione, o pertrauką pasitinka būdami ketvirtoje vietoje. O didelių nusivylimų kaip ir nebuvo. Na, galbūt nebent keli techniniai rezultatai, kai mačų nugalėtojus nulemdavo ne kovos aikštėje, o DK sprendimai. Tačiau tai irgi yra futbolo dalis ir nieko čia nepadarysi.

B divizione intriga taip pat išlieka, tačiau toli gražu ne tokia, kokia A grupėje. Čia nuo pat pirmo sezono turo į priekį truktelėjo Tėvynės Sąjunga, kuri per visą ratą prarado vos penkis taškus. Turbūt skausmingesnis iš tų praradimų buvo pačioje pirmo rato pabaigoje, kai buvo pralaimėta Vilties B vienuolikei ir taip patirtas pirmas pralaimėjimas sezone.

Nereikia nieko vynioti į vatą – didele dalimi TS ekipą į šias pergales traukė lyderis Lukas Vaičiūnas, kuris ne tik pats mušė įvarčius, tačiau ir įtraukė į žaidimą savo komandos draugus. Apie viską kalba statistika – jis sužaidė 10 rungtynių, per jas pats pelnė 19 įvarčių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. 29 tiesioginiai prisidėjimai prie įvarčių – vidutiniškai po tris per rungtynes. Statistika verta dėmesio ir pagarbos.

Visgi konkurentai pirmos vietos TS komandai atiduoti lengvai nėra nusiteikę. Į auksą čia gali būti nusitaikiusios dar bent dvi ar trys komandos, kurios, nors ir atsilieka, tačiau dar turi potencialo gerinti žaidimą antrame rate.

Kaip tampa įprasta, viršutinėje lentelės dalyje laikosi komandos, atkeliavusios iš žemesnių divizionų – tiek Anykščiai, tiek Ataka, tiek ir Ukmergė B yra priskiriamos prie pajėgesnių diviziono komandų, tačiau dabar jau turbūt akivaizdu, kad visos jos ant podiumo nesutilps (nes apžvalgininkas vieną vietą ten tarsi jau atiduoda Tėvynės Sąjungai).

Kaip ir galima buvo nuspėti, vienintelis iš konteksto iškrentantis B diviziono dalykas – Vienų Vartų vargai. Dar prieš sezoną buvo svarstoma, ar komanda apskritai bus pajėgi startuoti 11x11 čempionate ir, na... Startuoti pavyko, tačiau rezultatų nėra, iškovotas tik vienas taškas, o viską vainikavo pralaimėjimas paskutiniame mače prieš pertrauką, 0:10 nusileidus Navigatorių Old Boysams. Belieka VV palinkėti nepagriūti galutinai, užbaigti sezoną, o prieš kitus metus komandos viduje apsvarstyti situaciją ir priimti geriausius sprendimus.

Kalbant apie šio diviziono rezultatyviausius – kol kas nepanašu, kad intrigos čia bus daug. Jau minėtas L. Vaičiūnas su savo 19 įvarčių yra ramiai atsiplėšęs, artimiausius persekiotojus lenkia dešimčia įvarčių ir, tikėtina, savo pozicijos nebeužleis.

Atkeltos 10 turo rungtynės: Vieni Vartai 0:10 Navigatoriai Old Boys, Anykščiai 7:0 Imperialas (rungtynių galerija).

C divizione iškart geriausių žodžių yra verti Medžių dubleriai – neaišku, kaip kitiems, bet bent jau apžvalgininkui tokia sėkminga jų pirma sezono pusė yra šioks toks netikėtumas.

Taip, dar pernai jie žaidė B divizione, tad šiemet turbūt grįžo turėdami tik vieną tikslą – vėl užkopti ten, tačiau nebuvo galima numanyti, kad sezonas jiems klostysis taip sėkmingai.

Per visą ratą buvo prarasti tik du taškai, sykį sužaidus lygiosiomis ir gana užtikrintai laikomasi pirmoje pozicijoje, komanda stabiliai renkasi į rungtynes ir demonstruoja, kad atidavinėti taškų nėra nusiteikę niekam.

Tiesa, po rungtynių su Medžiais 2 Ozo tapyrai teigė, jog nėra tas varžovas toks baisus, tačiau nesvarbu, baisus ar ne – taškus jie renka, o tai yra svarbiausia.

Įdomiai kruta ir Keteros komanda – jie nuo lyderių šiuo metu atsilieka tik penkiais taškais, tačiau išsiskiria ir savo rezultatų viražais – štai viename ture jie laimi 8:0, kitame – identišku rezultatu pralaimi. Vieną sykį jie išsiskiria lygiosiomis su stringančiu Pressu, kitą – muša 9 įvarčius Ozo tapyrams.

Komanda galėtų rungtyniauti ir B divizione, tačiau matyt dar trūksta šiek tiek stabilumo ilgesniame laikotarpyje, kuris galėtų būti didesnių pergalių garantas. Tačiau faktas, kad komanda potencialo turi ir antrame rate dar patampys nervus ir tiems patiems Medžių dubleriams.

Šiaip žvelgiant į lentelę po pirmo rato, didelių sensacijų čia nėra – komandos išsirikiavusios taip, kaip galbūt ir buvo galima numanyti (tiesa, dabar netikrinsime, kokią rikiuotę apžvalgininkas dar spėjo iki sezono pradžios), tiesa, gal kiek iš neigiamos pusės stebina PILK komanda.

Per visą ratą SFL senbuviai sukrapštė viso labo vieną pergalę, paėmė tris taškus ir natūraliai stovi paskutinėje lentelės vietoje. Atrodo kiek keista matyti tokį sunkų PILK sezoną, tačiau vėlgi, rankų nuleisti nevalia – PILK turi žmogiškųjų resursų, kurie gali pagerinti komandos rezultatus, tad jei pavyks jais pasinaudoti – gali pavykti ne tik iškopti iš iškritimo zonos, bet ir palypėti kažkur arčiau lentelės vidurio.

Tiesa, yra ir kitas variantas – nesusirinkimas ir skaudūs pralaimėjimai, kaip, pavyzdžiui, 0:8 atkeltose rungtynėse prieš pat pertrauką prieš Top Kickers-Koloro.

Snaiperių įskaitoje kol kas pirmauja šiemet prie Olandų prisijungęs Aringas Streckis (12 įvarčių), tačiau artimiausi persekiotojai – visai netoli, tad 12 įvarčių auksiniam bateliui nepakaks.

Atkeltos C diviziono 6 turo rungtynės: Ketera 6:2 Reaktyvas.

Atkeltos C diviziono 8 turo rungtynės: Top Kickers-Koloro 8:0 PILK.

D divizione taip pat turime intrigą, kažkuo panašią į A diviziono batalijas. Įdomu tai, kad dar prieš porą savaičių D grupėje apskritai turėjome trivaldystę, kai po lygiai taškų turėjo pirmos trys komandos, tačiau vėliau jos šiek tiek apsimušė tarpusavyje ir padėtis kiek išryškėjo.

Į vasaros pertrauką iš pirmos pozicijos iškeliavo diviziono naujokai FC Malanka, tačiau pagal prarastus taškus pirmi visgi yra Sviedinys, kurie su Malanka turi po lygiai taškų, tačiau taip pat – ir vieną mačą rezerve. Visgi Sviedinys laimi ne tik pagal taškus, bet ir pagal savo įrašus feisbuke po kiekvienų rungtynių, nors čia jiems rimtą konkurenciją sudaro Trivartis, sezono starte pagirtinai judėjęs prieš LFF taurę, o vėliau ritmą palaikantis jau ir čempionato metu.

Bet galima pasidžiaugti ir čia esančia intriga – skaičiavome tarpus tarp komandų A divizione, o D grupėje taip pat – pirmą komandą nuo ašuntos skiria aštuoni taškai, o nuo dešimtos – viso labo dešimt. Vėlgi, realių kandidatų į medalius šiuo metu turbūt yra penki ar šeši, tačiau su viena sėkminga atkarpa ar pagerinta forma į tas lenktynes gali įsivelti ir dar kelios komandos.

Tarp jų – ir dvi naujos/sugrįžusios komandos. Štai FK Vilnius Spark Energy savo sirgalius džiugina įvarčių gausa, viename ture praleidę, o kitame – jau patys mušę 9 įvarčius, o sugrįžusi Baltoji Vokė savo pajėgose turi rezultatyviausią (ir turbūt vieną geriausių) visos lygos puolėją Vladyslavą Podberezskij, kuris jau yra primušęs 24 įvarčius. Artimiausią persekiotoją jis lenkia daugiau nei dvigubai (Deividas Abucevičius iš Vėtros dabar yra įmušęs 10), tad turbūt bent jau vieną individualų apdovanojimą Baltoji Vokė į savo lentyną padėti galės.

Labiausiai kol kas vargsta ADS Auto futbolininkai, sukrapštę viso labo vieną taškelį, o devynerias savo rungtynes pralaimėję vidutiniu keturių įvarčių skirtumu, tačiau antrame rate galima palinkėti komandai savo taškų kraitį kiek papildyti.

Iki antrojo rato pradžios dar bus sužaistos dvejos rungtynės – B divizione susitiks Vieni Vartai ir Katastrofa (liepos 28 dieną), D divizione – FK Vilnius Spark Energy ir Sviedinys (rugpjūčio 7 dieną).

Visgi apie šias rungtynes jau pakalbėsime anonse prieš antrąjį čempionato ratą, o dabar galima palinkėti komandoms gerų atostogų, išsigydytų traumų, galbūt – kam to reikia – kokybiškų papildymų ir tinkamai pasiruošti antram ratui, kuris, neabejotinai, atneš dar daugiau staigmenų ir netikėtumų.

FK Anykščių nuotr.