SFL savaitė: auksinis Anykščių triumfas ir niekaip titulo neužsitikrinanti Nemenčinė Visos

SFL stadionuose praėjusią savaitę oficialiai buvo nuleistos uždangos C ir D divizionuose, o A ir B grupėse atkaklios kovos tęsiasi ir toliau. Apie svarbiausius įvykius – Betsafe SFL savaitės apžvalgoje.

Tradiciškai startuojame su A divizionu, kur ir šį kartą buvo įdomių reikalų. Jau atrodė, kad Geležinis Vilkas bėga ir didina savo pranašumą nuo persekiotojų, tačiau pastarajame ture juos sustabdė Aktas – geniai gal kiek netikėtai rungtynes laimėjo 1:0, o tokios dovanėlės tik ir laukė Lentvaris, kuriam praėjusiame ture suprakaituoti net neprireikė, mat jie gavo techninę pergalę prieš Futbolo Brolius.

Likus dviem turams, GV prieš Lentvarį turėta persvara sumažėjo iki dviejų taškų, tačiau nereikia pamiršti ir Ave.Ko. – šie savame turo mače ne be kovos 3:2 palaužė Navigatorių Old Boys ir, nors dabar yra treti, juos nuo pirmos vietos skiria vos trys taškai, tad intrigos pabaiga čia dar tikrai nekvepia.

Vis realiau atrodo ir tai, kad titulo neapgins dabartiniai čempionai Granitas B, kurie po sunkios atkarpos sezono pirmoje dalyje įsibėgėjo, vijosi lyderius, tačiau pastarajame ture 2:2 sužaidė su Kaišiadorių-Baltų komanda ir nuo pirmos vietos atsilieka jau keturiais taškais. Tiesa, kova dėl medalių bendrai dar tikrai nėra baigta, tad Naujosios Vilnios komanda, nepaisant komplikuotų reikalų kovoje dėl aukso, ginklų tikrai nesudės.

Tuo tarpu pačius Baltus, grįžusius į savą stadioną, galima tik pagirti – lengvai taškų čia nepasiima nė viena komanda, o dar grožio prideda ir čia ganėtinai aktyviai besilankantys sirgaliai.

Prieš kelias savaites kalbėjome, kad į medalių dalybas gali įsiterpti ir Top Kickers, tačiau praktiškai iškart po to tas jų įsiterpimas baigėsi – komanda nelaimėjo jau tris sykius iš eilės, per tą atkarpą iškovojo du taškus ir panašu, kad krenta iš lenktynių dėl apdovanojimų. Šiame ture TK išvykoje 2:2 išsiskyrė su Visinčia, ir išsiskyrė tokiu būdu, kad per paskutines dešimt minučių turėjo gelbėti lygiąsias pelnydami du įvarčius.

Katastrofa jau kurį laiką bando apšokti jau nebežaidžiančius Futbolo Brolius ir iki to jiems reikia vieno taško. Šiame ture to taško paimti dar nepavyko – Katastrofa 3:5 nusileido Gariūnams, kurie per likusius mačus dar bandys įšokti į pirmą penketą.

Visi A diviziono 20 turo rezultatai: Kaišiadorys-Baltai 2:2 Granitas B, Visinčia 2:2 Top Kickers, Ave.Ko. 3:2 Navigatoriai Old Boys, Aktas 1:0 Geležinis Vilkas, Futbolo Broliai 0:3 (be žaidimo), Gariūnai 5:3 Katastrofa.

Keliamės į B divizioną, kur čempionų vardų ir toliau negali užsitikrinti Nemenčinės komanda – tam jie turėjo jau dvi progas, tačiau kol kas nepasinaudojo nė viena iš jų. Aną savaitę buvo sužaista lygiosiomis su Vilties B-MTG komanda, šį kartą – išvykoje 1:1 išsiskirta su Granito Senjorais.

Žinoma, kriminalo čia jokio nėra, Nemenčinei per likusius du mačus pakanka paimti vieną tašką, tačiau turbūt tiek komandai, tiek jos sirgaliams norėtųsi tuos formalumus sutvarkyti kaip įmanoma greičiau.

Į Nemenčinės rezultatus akį vis užmeta ir Modulis – nors tapti čempionais reguliaraus sezono metu jie nebegali, dvi jų pergalės ir dvi Nemenčinės nesėkmės nulemtų auksines rungtynes, kuriose ir spręstųsi nugalėtojų likimas. Modulis savo viltis dar išsaugojo 1:0 nugalėdamas ką tik minėtą Vilties B-MTG komandą ir oficialiai užsitikrino sau bent sidabro medalius. Na bet būkime sąžiningi – bent jau antrą vietą Modulis kišenėje iš esmės turėjo jau kurį laiką.

O štai kovoje dėl trečios vietos – dar vienas scenarijaus pasikeitimas. Pakilią formą demonstravusi ir nemenką laimėjimų seriją pagavusi Euforija gavo rimtą niuksą. Jį euforikams išrašė Tėvynės Sąjunga, neblogai padorojusi varžovų gynybą ir laimėjusi net 7:3, o keturis įvarčius pelnė rezultatyviausias diviziono žaidėjas Lukas Vaičiūnas, pakėlęs savo statistiką iki 38. Tokiu rezultatu itin apsidžiaugė Imperialas – jie savose rungtynėse 4:0 sutriuškino Futboliuką ir pakilo iki trečios vietos, lenkdami Euforiją vienu tašku.

Beje, rezultatas gal ir rodo, kad vakaras Imperialui buvo itin lengvas, tačiau video medžiaga rodo ką kita – Futboliukas kovėsi, tačiau juos paskandino itin vaikiškos ir grubios klaidos.

Taip pat užuojautos keliauja Skaidiškėms – komanda ilgai laikėsi pirmame trejete, tačiau po vasaros pertraukos pradėjo taškus dalinti į kairę ir dešinę ir dabar nukrito jau iki 5 vietos. Šansas dar grįžti į trečią vietą išlieka, bet jis turbūt yra minimalesnis už minimalų, ypatingai po pastarojo pralaimėjimo Medžių dubleriams.

Visi B diviziono 20 turo rezultatai: Medžiai 2 4:3 Skaidiškės, Granitas Senjorai 1:1 Nemenčinė, Vieni Vartai 2:0 Viesulas, Euforija 3:7 Tėvynės Sąjunga, Viltis B-MTG 0:1 Modulis, Futboliukas 0:4 Imperialas.

Finišavo C diviziono kovos ir finišavo jos puikiu reginiu Anykščiuose susirinkusiems sirgaliams – auksinėmis rungtynėmis tarp vietos ir FKS Ukmergės B komandų. Anykštėnai šventės savo miestui nesugadino – laimėjo auksinę dvikovą 2:0 ir taip tapo diviziono laimėtojais. Daug apie mačo eigą plėstis nėra tikslo – viską galite pamatyti video santraukoje žemiau. Taip pat prisegame ir daugybę kito video bei foto turinio, kuris buvo užfiksuotas rungtynėse.

Trečią vietą jau anksčiau buvo užsitikrinę Ozo tapyrai. Jie jau žinojo, kad jų laukia taurė, tad tai gal kiek nulėmė ir atsipalaidavimą, mat sezonas buvo uždarytas nesėkme 0:1 prieš Vovą Juniors. Iš šių rungtynių taip pat turime daug įvairios medžiagos, tad kviečiame žiūrėti ir su ja susipažinti.

Kitos rungtynės daug turnyrinės reikšmės neturėjo, tad komandos galėjo tiesiog ramiai susirinkti ir paskutinį kartą sezone pagainioti kamuolį su komandos draugais.

PILK ekipa be įvarčių išsiskyrė su Reaktyvu, Pressas 3:0 parbloškė Olandus (beje, žurnalistai sezone laimėjo abu tarpusavio mačus, tačiau Olandai galutinėje rikiuotėje liko laipteliu aukščiau), o Viesulo antroji komanda sudorojo paskutinėje vietoje likusius Ave.Ko. dublerius.

Visi C diviziono 18 turo rezultatai: Anykščiai 2:0 FKS Ukmergė B, Ozo tapyrai 0:1 Vova Juniors, PILK 0:0 Reaktyvas, Viesulas 2 5:0 Ave.Ko.2, Olandai 0:3 Pressas.

D divizione veiksmas praėjusį savaitgalį turbūt buvo ramiausias iš visų SFL divizionų – čia svarbiausios pozicijos buvo išsidalintos iš esmės dar prieš turą. Žinojome tiek čempionus, tiek iš esmės ir antrą bei trečią vietas užimsiančias komandas, nes jų susikeitimą nulemti galėjo nebent nemenkos sensacijos.

Čempionišką sezoną ramiai užbaigė Ataka – paskutinėse savo rungtynėse jie 11:1 sudorojo Top Kickers-Koloro ir gražiai uždėjo paskutinį čempionišką akcentą. Tiesa, TK dubleriai liūdėti irgi negali – jie užėmė trečią vietą ir pirmą kartą savo dar neilgoje istorijoje pasidabino SFL lauko futbolo medaliais.

Antrą vietą jau iš esmės seniau turėjo A komandos-Margirio B ekipa. Visą sezoną sidabriniu tempu žygiavusi komanda, nors ir turėjo spaudimo iš TK antros komandos, antros vietos nepaleido ir ją įsitvirtino paskutiniame ture, 2:1 nugalėdami Trivartį, kuris užėmė ketvirtą poziciją, nuo medalių atsilikęs 7 taškais.

Penktas liko Sviedinys, tašku aplenkęs Molėtus. Sviedinys laimėjo savo paskutines rungtynes su Arpu ir aplenkė varžovus, nes Molėtai, gal kiek nelauktai, paskutiniame ture nusileido ADS Auto futbolininkams ir taip iškrito iš penketuko.

Ir pabaigai – pagiriamasis žodis Tirolai B. Komanda tik šiemet debiutavo SFL pirmenybėse ir didžiąją dalį sezono buvo be taškų, tačiau sezonui persivertus į antrą dalį duodavo varžovams vis rimtesnę kovą, paėmė tašką su Vėtra, o sezoną apskritai baigė itin džiugiai – nugalėjo tiek Arpą, tiek ir tą pačią Vėtrą.

Tokie rezultatai net ir leido pakilti iš paskutinės vietos, o tai – neabejotinai pozityvus dalykas komandos apsišlifavimui bei dedant pamatus kitiems sezonams.

Visi D diviziono 18 turo rezultatai: ADS Auto 4:2 Molėtai, Tirola B 3:1 Vėtra, Ataka 11:1 Top Kickers-Koloro, Trivartis 1:2 A komanda-Margiris B, Arpas 1:6 Sviedinys.