SFL savaitė: aštrėjanti intriga A divizione bei susiformavęs C grupės trejetas Visos

Kovos SFL stadionuose tampa tik dar karštesnės – sezonas artėja prie paskutinės savo atkarpos, tad kiekvienas taškas čia darosi aukso vertės. Na, kam aukso, o kam – medalių arba išlikimo savo atitinkamuose divizionuose vertės. Apie savaitės įvykius – tradicinėje Betsafe apžvalgoje.

A divizione vėl sugrįžome prie dvivaldystės, o tuo iš esmės „pasirūpino“ Top Kickers. Solidų sezoną žaidžiantis klubas kiek netikėtai (bent jau apžvalgininkui) 4:3 palaužė lyderį Lentvarį. Palaužė net ir nepaisant to, kad tris kartus atsilikinėjo, tačiau visus tris kartus lygino rezultatą, o Erik Drozd pelnytas ketvirtas komandos įvartis, sužaidus kiek daugiau nei valandą, tapo pergalingu.

Su šiuo rezultatu TK ne tik pristabdė favoritus, tačiau ir patys dar labiau priartėjo prie jų – nors jie dabar yra ketvirtoje pozicijoje, nuo pirmos vietos juos skiria vos trys taškai, tad panašu, kad atsiranda dar vieni rimti pretendentai kautis dėl vietos ant podiumo.

Lentvario pralaimėjimą mielai paėmė Geležinis Vilkas – jie namuose 4:1 susitvarkė su Navigatorių Old Boysais ir taškais vėl susilygino su pirma vieta. Tiesa, rezultatas gal ne iki galo atspindi mačo eigą, mat 80 minučių Navigai kibo į atlapus ir praktiškai niekuo nenusileido varžovams, o GV mačo eigą išsprendė tik dviem greitais įvarčiais likus žaisti apie 10 minučių.

Vis sparčiau lentelėje kopia ir čempionų titulas vis dar ginantis Granitas B. Vienoje sezono stadijoje pribarstę galybę taškų, Naujosios Vilnios futbolininkai, atrodo, susiėmė ir pradėjo skinti pergales bei iš pastarųjų 8 čempionato rungtynių laimėjo šešis sykius.

Praėjusią savaitę jų jėgą patyrė Aktas, išvykoje Granitui B pralaimėjęs 1:4. Šioje vietoje apžvalgininkas nedaugžodžiaus, o tiesiog leis jums viską pamatyti savo akimis vaizdo įraše.

Kitose rungtynėse Ave.Ko. 1:1 išsiskyrė su Gariūnais ir bent laikinai smuktelėjo iki penktosios vietos, o Katastrofa  iškovojo antrą pergalę ir pastarąsias ketverias rungtynes, kai išvykoje 5:4 nugalėjo Visinčią.

Beje, įdomu tai, kad Katastrofa tas rungtynes pradėjo kosminiu tempu ir jau 25 minutę pirmavo 4:0. Visgi, žaisdami be keitimų, vėliau turėjo daugiau dėmesio skirti gynybai, tačiau tą padaryti pavyko ir namo komanda grįžo su, kaip jie patys įvardino, pergale po vienų keisčiausių pastarųjų metų rungtynių.

Visi A diviziono 16 turo rezultatai: Kaišiadorys-Baltai 3:0 Futbolo Broliai (be žaidimo), Visinčia 4:5 Katastrofa, Top Kickers 4:3 Lentvaris, Ave.Ko. 1:1 Gariūnai, Aktas 1:4 Granitas B, Geležinis Vilkas 4:1 Navigatoriai Old Boys.

Tuo tarpu B divizione, panašu, jau visai greitu metu galėsime sveikinti naujuosius diviziono čempionus Nemenčinę, mat kol visi aplinkui juos kritinėja ir griuvinėja, ši komanda sėkmingai renka taškus, nesižvalgo atgal ir juda tik į priekį.

Pastarajame ture Nemenčinė 5:3 nugalėjo Viesulą, tačiau matyt džiaugėsi ne tiek sava pergale, kiek kitų konkurentų taškų barstymais.

Štai antroje vietoje esantis Pabradės Modulis įsigudrino pralaimėti Vieniems Vartams (2:3) ir dabar nuo lyderių juos skiria jau 9 taškai. Turint omenyje, kad žaisti liko šešios rungtynės, o Nemenčinė dar ir turi persvarą tarpusavio rungtynių serijoje, juos pastumti iš pirmosios vietos bus itin sunku.

Visgi dėl antros vietos Pabradės klubas dar kol kas gali jaustis gana saugiai, o štai kovoje dėl trečios pozicijos intriga, panašu, bus maksimali, nes čia trečią ir šeštą vietas šiuo metu skiria viso labo keturių taškų tarpas.

Kad tas tarpas būtų tik toks, pasirūpinti padėjo Tėvynės Sąjungos ekipa, kuri net 8:2 sutaršė trečioje vietoje esančias Skaidiškes ir taip leido kitiems greta jų esantiems klubams pavyti šią komandą. Nugalėtojų komandoje tradiciškai žibėjo keturis įvarčius pelnęs jų lyderis Lukas Vaičiūnas, kuris su 27 smūgiais sparčiai vejasi ir bendrą snaiperių įskaitos lyderį Paulių Stupenką iš Modulio (29).

Prie Skaidiškių sparčiai priartėjo Euforija, 3:0 nugalėjusi Futboliuką ir kiek žemiau pastumdama Imperialą, kuris paskutinėmis minutėmis iš rankų paleido pergalę prieš Viltį B-MTG ir su jais išsiskyrė 1:1.

O štai apatinėje lentelės dalyje kabintis bando ir iš iškritimo zonos lipti siekia Medžiai 2 – šį kartą žalieji savo stadione 4:3 palaužė Granito Senjorus. Tiesa, pergalė galėjo būti ir lengvesnė, mat iki 80 minutės jie pirmavo net 4:1, tačiau paskutinėje atkarpoje neatlaikė varžovų spaudimo ir gavo du greitus įvarčius.  Visgi atsilaikyti pavyko, dar vienas nekrito ir buvo išlaikyta svarbi pergalė.

Visi B diviziono 16 turo rezultatai: Medžiai 2 4:3 Granito Senjorai, Vieni Vartai 3:2 Modulis, Euforija 3:0 Futboliukas, Imperialas 1:1 Viltis B-MTG, Tėvynės Sąjunga 8:2 Skaidiškės, Viesulas 3:5 Nemenčinė.

C divizione – absoliučiai jokių sensacijų. Pergales pasiėmė visos trys komandos, kurios ir turėtų išsidalinti medalius sezono finiše.

Iš visų trijų (turbūt) būsimų prizininkių daugiausiai vargo lyderiai Anykščiai, kurie išvykoje tik minimalia persvar 2:1 palaužė ketvirtoje vietoje esančius Olandus.

Kiek lengviau (bent jau žvelgiant tik aklai į rezultatą) buvo trečioje vietoje esantiems Ozo tapyrams, kurie atlaikė Kalvelių aikštės iššūkį.

Pelnę po vieną įvartį abiejuose kėliniuose tapyrai 2:0 perlaužė Ave.Ko. antrąją komandą ir po Olandų nesėkmės tiek pastariesiems, tiek dar kelioms komandoms paliko jau veikiau tik teorinį šansą juos dar pavyti.

Tiesa, kitame ture tapyrų laukia lyderių Anykščių vizitas, tad pabarstyti taškai ten gali būti reikšmingas faktorius.

O štai visiškai lengvai pasivaikščiojo (ir gal net paskraidė) FKS Ukmergės antroji komanda, kuri savo aikštėje 8:0 suvažinėjo Reaktyvą ir toliau nuo Anykščių atsilieka dviem taškais. Turbūt galima neabejoti, kad būsimoje tapyrų ir Anykščių ekipų dvikovoje ukmergiškiai turėtų palaikyti būtent oranžinius.

Tuo tarpu dviejose akistatose tarp lentelės vidutiniokų buvo užfiksuoti vienodi rezultatai – PILK 2:0 nugalėjo Vova Juniors, o Viesulo antra komanda tokiu pat rezultatu pranoko po žurnalistų turnyro išretėjusiomis gretomis rungtyniavusį Pressą.

Visi C diviziono 14 turo rezultatai: Ave.Ko. 2 0:2 Ozo tapyrai, FKS Ukmergė B 8:0 Reaktyvas, PILK 2:0 Vova Juniors, Viesulas 2 2:0 Pressas, Olandai 1:2 Anykščiai.

Kalbant apie D divizioną, tai čia turbūt galima konstatuoti, jog Ataka ateinantį savaitgalį taps jo laimėtojais – jiems reikia nugalėti Sviedinį ir tada diviziono favoritais taps nebepavejami likus sužaisti dar tris mačus.

Žinoma, nepavejami jie jau buvo ir viso čempionato metu, tačiau dabar tas nepavejamumas bus atspindėtas ir pozicijų bei taškų grafose. Na o kalbant apie šį turą, tai Ataka ten be bėdų 10:0 sutvarkė Tirolą B.

Antroje ir trečioje vietoje ir toliau koja kojon žengia A komandos-Margirio B bei Top Kickers-Koloro ekipos – jos abi iškovojo pergales ir abi su 31 tašku dalinasi antrą ir trečią pozicijas.

Margirio antroji komanda 9:1 pervažiavo Vėtrą, o štai Top Kickerių dubleriams paplušėti teko labiau, tačiau tas paplušėjimas buvo pergalingas – 4:2 nugalėtas Sviedinys. Pastarasis, panašu, iš lenktynių dėl medalių krenta – patirtas antras pralaimėjimas paeiliui, nelaimėtą trečią sykį iš eilės ir jau nukrista iki šeštos vietos.

Sviedinį jau yra prašokę ir Trivartis, ir Molėtai. Įdomu, kad pastarajame ture abi komandos susitiko tarpusavyje ir čia savo persvarą įrodyti pavyko Trivarčio komandai, kuri dvikovą laimėjo 2:0 ir pakilo iki ketvirtosios vietos. Kitame ture Trivartis susikaus su Top Kickers-Koloro ekipa, o tai gali būti ir lemiamas mačas dėl vienos iš prizinių vietų.

Nedidelėje autsaiderių lygoje, kuriai priskirti turbūt galima keturias komandas, kol kas pirmauja ADS Auto komanda, nepaisant to, kad pastarajame ture ji 2:4 neprilygo Arpui.

Visi D diviziono 14 turo rezultatai: Sviedinys 1:2 Top Kickers-Koloro, Arpas 4:2 ADS Auto, A komanda-Margiris B 9:1 Vėtra, Ataka 10:0 Tirola B, Trivartis 2:0 Molėtai.