SFL savaitė: Dvidešimt sėkmingų Atakos atakų, žibėjęs GV lyderis ir dramos B divizione Visos

Pagaliau startavo ilgai lauktas SFL čempionatas ir jau pirmajame jo ture netrūko įdomybių – tiek itin rezultatyvių rungtynių, tiek ir, na, švelniai sakant prisvilusių sugrįžimų.

A divizione startas prisvilo visiems iš B diviziono atkeliavusiems naujokams. Na, ne tik kad prisvilo, bet visi jie savas rungtynes pralaimėjo identiškais 4 įvarčių skirtumais.

Gariūnai 3:7 nusileido Geležiniam Vilkui, Visinčia 1:5 krito prieš Ave.Ko, o Katastrofa, itin tragiškai pradėjusi rungtynes, 2:6 turėjo pripažinti Lentvario pranašumą. Lentvaris, beje, irgi yra šių metų A diviziono naujokas, tačiau pirmadienio vakarą atrodė, kad jie yra visa galva, jei dviem, geresni.

Tuo tarpu praėjusių metų diviziono nugalėtojai Granitas B titulo gynybą pradėjo pergalingai – po itin atkaklios kovos jie Senvagės stadione 1:0 palaužė Navigatorių Old Boysus, o vienintelį rungtynių įvartį antrajame kėlinyje pelnė 18-metis komandos saugas Danielius Semėnas.

Granito B ir Navigatorių Old Boys rungtynių santrauka:

Įdomu, kad praėjusiame A diviziono sezone jis taip pat pelnė vieną įvartį. Spėkite, į kurios komandos vartus? Taip – į tų pačių Old Boysų.

Ne itin sėkmingai A divizione startavo Aktas – ilgamečiai III lygos dalyviai debiutiniame savo mače A divizione 2:3 neprilygo Kaišiadorims-Baltams, nepaisant to, kad rungtynių dieną turėjo kone dvi sudėtis. Žinoma, jei bent panašų susirinkimą jiems išlaikyti pavyks ir toliau, taškai, anksčiau ar vėliau, turėtų pradėti kristi į jų taupyklę.

Kalbant apie pirmojo turo A diviziono MVP, tokiu neabejotinai galima rinkti Geležinio Vilko vedlį Matą Gudaitį – šis akistatoje su Gariūnais pats pelnė 3 įvarčius, taip pat asistavo dar 3 kartus rezultatyviai mušusiems komandos draugams ir taip iš viso prisidėjo prie 6 tikslių komandos smūgių.

Gariūnų ir Geležinio Vilko rungtynių santrauka:

Įspūdinga, reikia pripažinti.

Visi pirmojo A diviziono turo rezultatai: Ave.Ko 5:1 Visinčia, Aktas 2:3 Kaišiadorys-Baltai, Gariūnai 3:7 Geležinis Vilkas, Granitas B 1:0 Navigatoriai Old Boys, Futbolo Broliai 2:2 Top Kickers, Katastrofa 2:6 Lentvaris.

Jei A komandų grupėje netrūko sutriuškinimų ir didelių rezultatų, tai startas B divizione buvo kardinaliai skirtingas – čia dviejose akistatose pergalės buvo iškovotos dviejų įvarčių skirtumu, trys sykius skirtumas buvo apskritai minimalus, o vienas susitikimas baigėsi lygiosiomis.

Tačiau kokios lygiosios tai buvo! Vieną iš savo lyderių Paulių Obolevičių susigrąžinę Vieni Vartai turnyro starte susitiko su po pertraukos į B grupę grįžusia Viltimi B-MTG. Atrodė, kad naujokų (arba tiksliau – sugrįžėlių) blynas prisvils kaip reikiant, mat po pirmo kėlinio jie atsiliko 0:3. Tačiau ar tai VV atleido vadeles, ar Viltis B-MTG užsikūrė naujam gyvenimui, tačiau po pertraukos jie sugebėjo išlyginti rezultatą ir taip pademonstruoti, kad sudėti ginklų jie neplanuoja net ir sunkiausiomis akimirkomis.

Vilties B-MTG ir Vienų Vartų rungtynių santrauka:

Iš kitų įsimintimų akimirkų reikia išskirti dramatišką Euforijos triumfą prieš Imperialą, kuris nutiko paskutinėmis mačo minutėmis. Nors galėjo nutikti ir paprasčiau – Euforija gana anksti išsiveržė į priekį 2:0, tačiau leido svečiams sugrįžti į rungtynes ir antro kėlinio starte rezultatą išlyginti.

Tačiau Euforija stadione susirinkusių sirgalių nenuvylė – laikrodžiui jau mušant paskutines sekundes Domantas Mazgys pirmas prišoko prie atšokusio kamuolio ir nukreipė jį į tinklą, taip išplėšdamas savo komandai visus 3 taškus.

Pergalingas Domanto Mazgio įvartis:

Tuo tarpu Nemenčinė parodė, kad prieš startą lyderiais išskirtas Pabradės Modulis turi silpnų vietų ir, jas išnaudojusi, naujokų kovą laimėjo 3:1.

„Prieš Nemenčinę teko išstatyti sudėtį su 19 metų vidurkiu. Jaunimas stengėsi kiek šiai dienai gali geriausiai, bet vaikų ir suaugusių futbolas skiriasi ir tas skirtumas šį kartą buvo varžovų naudai“, – feisbuke rašė Pabradės klubas.

Visi B diviziono turo rezultatai: Tėvynės Sąjunga 0:1 Granitas Senjorai, Medžiai 2 2:4 Viesulas, Euforija 3:2 Imperialas, Nemenčinė 3:2 Modulis, Viltis B-MTG 3:3 Vieni Vartai, Futboliukas 0:1 Skaidiškės.

Tėvynės Sąjungos ir Granito Senjorų rungtynių akimirkos:

Medžių 2 ir Viesulo rungtynių akimirkos:

C divizione pirmo turo puošmena turbūt galima vadinti Ozo tapyrų ir Presso kaktomušą. Ši originaliai turėjo vykti Panerio stadione, tačiau šis prieš rungtynes dėl gausiai pliaupusio lietaus pradėjo tiesiog plaukti, tad mačas greitai buvo perkeltas į Fanus.

Ir jau nuo pat pradžių matėsi, kad įvarčių ten netrūks – Pressas gana greitai pabėgo 2:0, Tapyrai švelnino, Pressas vėl pabėgo (3:1), tačiau tada tarsi pamiršo, bet be žaidimo atakoje dar reikia ir gintis – pirmojo kėlinio antrą pusę ir antrojo pirmą Pressas prapylė sausa atkarpa 0:5 ir paskutinėmis dvikovos minutėmis jau atsiliko 3:6.

Dvikovai einant link pabaigos žurnalistai pora įvarčių rezultatą dar sušvelnino, tačiau daugiau nieko nenuveikė ir sezoną pradėjo nesėkme, o tapyrai įsirašė tris svarbius taškus.

Išsamus Presso pasakojimas apie rungtynes:

Kiek mažiau rezultatyvios, tačiau žiūrovams taip pat patikusios rungtynės vyko Kalveliuose, kur Ave.Ko dubleriai 5:2 susitvarkė su Vova Juniors kolektyvu. Čia voviniai mušė pirmieji, tačiau tarsi pažadino šeimininkus, kurie tada dar iki kėlinio pabaigos atsakė keturiais sausais įvarčiais, tad antroji mačo dalis jau buvo tik formalumas.

Iš D diviziono atėję naujokai taip pat neklupo bei iškovojo pergales – FKS Ukmergės antroji komanda sunkiai, bet 2:0 palaužė iš B diviziono grįžusius PILK, o Anykščiai tokiu pat skirtumu nugalėjo Viesulo antrąją komandą.

„Žaidimą reikia gerinti, bet pergalė yra pergalė“, – trumpai laimėjimą feisbuke reziumavo ukmergiškiai.

Visi pirmojo C diviziono turo rezultatai: Ave.Ko 2 5:2 Vova Juniors, PILK 0:2 FKS Ukmergė B, Viesulas 2 0:2 Anykščiai, Olandai 2:0 Reaktyvas, Ozo tapyrai 6:5 Pressas.

Viesulo B ir Anykščių rungtynių akimirkos:

D divizionas... Į SFL po pertraukos grįžusiai Rūdiškių Vėtrai turbūt teko ne pats geriausias varžovas sugrįžimo rungtynėms... Nors, nėra čia ko pernelyg išsiplėsti – Ataka Vėtrai atmatavo 20 (dvidešimt) įvarčių ir tiek. Tiesa, sausų vartų neišlaikė, nors ir tas vienas Vėtros įvartis krito nuo Atakos žaidėjo Luko Zavackio... Kuris pasižymėjo į savus vartus.

Ataka laimės D divizioną, dėl to, te neužpyksta kitos komandos, bet galima neabejoti. Tačiau galima pristatyti ir papildomą sąlygą – Ataka D divizioną laimės iškovojusi visas 18 pergalių ir surinkusi maksimalų taškų kiekį.

Smagiai sezono starte sukrutėjo ir Top Kickers-Koloro klubas, pirmame ture 9:1 sudorojęs ADS Auto komandą. Kaip pastebėjo patys TK, tai buvo pirmasis kartas jų dublerių komandos istorijoje, kai komanda startavo pergale, mat iki tol tris sykius buvo patirti pralaimėjimai. Kas žino – gal pergalingas startas teigiamai pakreips ir visą sezoną?

Kiek mažesniu skirtumu, bet pergalę iškovojo ir Trivartis, kuris 2:1 nugalėjo Arpą. Skirtumas rungtynėse gal ir nėra didelis, bet svarba.... Kaip SFL senbuviai akcentavo savo feisbukuose, paskutinį sykį pergalę jie iškovojo dar 2019 metais, mat pernai C divizione jie pergalės skonio taip ir nepajautė... Šiemet apžvalgininkas jiems prognozuoja geresnius metus, tad toks startas gal užkurs raudonuosiu ir toliau.

Ilgas ir emocingas Trivarčio rungtynių pasakojimas:

Pergalingai startavo ir naujokai Sviedinys, išvykoje nugalėjęs Euforijos antrą komandą, o A komandos – Margirio B akistata su Molėtais baigėsi be įvarčių.

Visi D diviziono pirmojo turo rezultatai: A komanda-Margiris B 0:0 Molėtai, Top Kickers 9:1 ADS Auto, Tirola B 0:2 Sviedinys, Arpas 1:2 Trivartis, Ataka 20:1 Vėtra.