SFL Taurės pusfinalis: ko galime tikėtis? (Anonsas) Visos

 

Šią savaitę prasideda SFL Taurės pusfinalio etapo varžybos. FK Medžiai prieš FKK Spartaką, Gariūnai prieš Vilties dublerius – dvejos rungtynės ir du nugalėtojai, deleguojami į finalą.

Viena aišku, kad šiemet turėsime naujus taurės laimėtojus. Nė viena iš šio komandų kvarteto narių dar nėra iškovojusi tokio trofėjaus. Tad ko tikėtis pusfinaliuose?

 

Gariūnai – Viltis B
Spalio 25 d., 20.10, Senvagės stadionas.

Šiuo momentu tai bus laikoma A ir C divizionų atstovų dvikova. Bet jau kitais metais abi komandos susitiks B diviziono kovose – Viltis B iškrito iš A diviziono, o Gariūnai neturėjo sau lygių C divizione.

Visi vilnietiško futbolo žinovai sutaria, kad Gariūnai yra aiškūs poros favoritai. Ir turbūt pagrindiniai pretendentai laimėti taurę. Tačiau šios komandos vadovas Haroldas Tamulynas siūlo pristabdyti su tokiais pareiškimais: „Kai liko keturios komandos ir kai yra pusfinalis, visų šansai vienodi, visos komandos padarys viską, kad laimėtų. Čia ne tas pats, kai turnyro pradžioje pavasarį žaidi I ar II etape per daug negalvodamas apie tai, kaip toli nueisi.“

Kitas niuansas ne Gariūnų naudai – savo čempionišką pasirodymą C divizione jie jau baigė mėnesio pradžioje. O paskutines rungtynes žaidė spalio 15 dieną, ketvirtfinalyje prieš Katastrofą. Rūpesčių būtų ir patekus į finalą, nes reikėtų pasidairyti ir draugiškų rungtynių, norint palaikyti sportinę formą.

„Reikėtų, bet garantuoju, kad taip nebus, – nusijuokė H. Tamulynas. – Per daug visi užimti esame. Turime savo veiklų, dalis dirbame treneriais, tai dažniausiai tik į rungtynes susirenkame. Nieko, mėginsime laimėti ir taip. Esame patyrę, žaidžiame galva, o ne emocijioms.“

Viltis B pusfinalio iššūkiui ruošiasi rimtai, o pasiekus pusfinalį, jau norisi daugiau.

„Per tris sezonus egzistuojančios Vilties B komandos trumpą istoriją patekimas į SFL taurės pusfinalį yra, be jokios abejonės, aukščiausias pasiekimas. Tad stengsimės pasinaudoti šia proga ir iškopti į finalą“, – tikino šios komandos atstovas Teodoras Žukas.

Vertindamas tekusius varžovus, jis sakė: „Jei vertinsime sudėtį „ant popieriaus“, Gariūnai mums palankesni, ne Medžiai ar Spartakas. Tačiau Gariūnų komandos branduolį sudaro eilė buvusių A lygos ir Lietuvos rinktinės futbolininkų, tad favoritai šioje sezono fazėje yra jie. Antra vertus, tokioje taurės stadijoje favoritų etiketės jau turbūt negalioja.“

Kad laukia rimtas iššūkis, neabejoja ir H. Tamulynas: „Jauna ir ambicinga komanda, todėl nieko kitos neverta tikėtis. Mes – vyresni, todėl mažiau bėgantys ir greičiau pavargstantys. Galima sakyti, mums padeda žaidimo „skaitymas“ ir mąstymas aikštėje – tai duoda patirtis. Buvo ne vienas atvejis, kai jaunesni varžovai bandė mus apibėgti, bet nieko nepavyko. Tad tai gali būti mūsų privalumas.“

Prognozė. Galima neabejoti, kad Gariūnus gerai pažįstantis Vilties strategai parengs efektyvų žaidimo planą. Tik kiek ilgai jis veiks? Didžiąją rungtynių dalį jie laikys aukštą žaidimo spartą vargindami varžovus, bet Gariūnų patirtis taps lemiamu faktoriumi – 3:1.

 

FK Medžiai – FKK Spartakas

Spalio 30 d., 20.10, Senvagės stadionas.

Gariūnai ir Viltis B susitiks pirmą kartą. O Medžiai ir Spartakas tarpusavyje kovos septintą kartą per pastaruosius tris sezonus. Todėl vargu, ar tokių senų pažįstamų dvikovoje įmanoma kuo nors nustebinti savo varžovus. Taip pat ir favoritą įžvelgti nėra lengva.

„Taurės rungtynės ir lieka taurės rungtynėmis. Čia, ypač pusfinalyje, visos komandos pajėgios, pavojingos ir ketvertuke nėra ryškaus favorito“, – tvirtino FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Pati naujausia komandų dvikova įvyko praėjusį sekmadienį. Senvagės stadione ukmergiškiai tėškė riebų antausį Medžiams 3:1, beveik sunaikindami jų čempioniškas ambicijas ir palikdami tik teorines viltis siekti pirmosios vietos.

Medžių vadovas Paulius Glosas po Spartako pamokos pripažino varžovų pranašumą ir vylėsi, kad košmaras nesikartos pusfinalio mače: „Tikiuosi, kad visiems žaidėjams pavyks „susitvarkyti galvas“, atsigauti ir pasiekti revanšą.“

Tarpusavio kovose Medžiai yra nugalėję du kartus, viena akistata baigėsi lygiosiomis, tris sykius triumfavo spartakiečiai.

I. Krasinas sako, kad ateinantis mačas bus kitoks, nei sekmadienį: „Mes jau nebegalėsime žaisti atsipalaidavę. Juk tai pusfinalis – ir viskas tuo pasakyta.“

Prognozė. Įtampa ir jaudulys tikrai turės įtakos rungtynėms, nes abiejų kolektyvų tikslas – pirmasis finalas. Tarpusavio rungtynės ir šio sezono rezultatai žada, kad bus visiškai lygių varžovų susitikimas. Turėtume pasiruošti ilgam vakarui ir nereikėtų nustebti, jei viskas persikels į 11 m baudinių seriją – 2:2. O ten jau nugalėtoją lemtų detalės.