SFL Taurė: Aštuoni aštuntfinalio etapo faktai Visos

Šios savaitės pradžioje baigėsi SFL Taurės aštuntfinalio varžybų etapas, trukęs daugiau nei pusantro mėnesio. Po jo liko aštuoni pretendentai į titulą, savo kelią link taurės pratęsiantys spalio pradžioje.

Pateikiame aštuonis įdomiausius SFL Taurės 1/8 etapo faktus.

1. FKK Spartako 12 minučių uraganas

Pirmasis į Taurės ketvirtfinalį iškopė Ukmergės FKK Spartakas, dar rugpjūčio viduryje savo stadione 5:1 nukovęs Skaidiškių komandą. Spartakas buvo ryškus poros favoritas, bet jų užduotis sunkino tai, kad teko žaisti prieš atsitraukusią komandą „pirmu numeriu“, o tą ukmergiškiai daro retai. Tad svečių Spartako vadovai laukė su nerimu ir lūkesčiai pasitvirtino, mat pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių, 0:0.

Tačiau antras kėlinys prasidėjo Ukmergės komandos atakų uraganu ir įvarčių fejerverku. Atkarpoje tarp 47 ir 58 minutės spartakiečiai sumušė keturis įvarčius be atsako ir nulėmė rungtynių baigtį. Galutinis rezultatas – 5:1.

Susitiko dvi skirtingo lygio komandos, kurių kovoje pranašesnė buvo labiau patyrusi ir didesniu meistriškumu pasižyminti FKK Spartako ekipa. Tai galima spręsti ir iš Skaidiškių vadovo Mariaus Bukausko komentaro: „Antrame kėlinyje pritrūko koncentracijos. Paskutinę pirmo kėlinio minutę neišnaudojome puikios progos. Turbūt pajutome, kad galime kovoti su tokiais varžovais ir antrame kėlinyje ėjome žaisti ne taip susikaupę ir užlipome ant grėblio. Galėjome pasirodyti geriau.“

2. Baltai – savo stadiono „įkaitai“

Kaišiadorių Baltų ir Vilniaus AFK mačą galima vadinti Aivaro Klinkevičiaus bei Augusto Trinkūno dvikova. Abu jie pelnė po du įvarčius, komandos Žiežmariuose sužaidė lygiosiomis 2:2, o 11 m baudinius sėkmingiau mušė Baltai – 4:2.

„Esame labai nusivylę. Mums sunkiai sekasi ant natūralios dangos. Tuo tarpu Baltai ten labiau įpratę žaisti – visgi tai jų namų stadionas. Ir fortūna nebuvo mūsų pusėje, šeimininkams sekėsi labiau“, – tąkart po nesėkmės kalbėjo vienas AFK vadovų Gediminas Sinkevičius.

Jo išsakytos mintys yra teisingos tik dalinai. Jau kuris laikas Kaišiadoryse vykdoma stadiono rekonstrukcija, todėl Baltai žaidžia kaimyniniuose Žiežmariuose. Čia jie labiau pripratę prie aikštės nei atvykstantis varžovai, tačiau šis faktas turi dvi medalio puses. Kol buvo vasara, Baltai savaitgaliais kovojo III lygoje, o Taurės rungtynes žaisdavo šiokiadienių vakarais. Atėjus rudeniui, situacija tapo keblesnė, nes apšvietimo Žiežmarių stadione nėra, darbo dienos metu varžovų nepasikviesi, o savaitgalį per dvi dienas dviejų rungtynių nesužaisi. Ši problema tapo dar opesnė prieš ketvirtfinalio etapą. Tad kurį laiką Baltai padvejoję, būsimuosius varžovus Medžius ateinantį trečiadienį pakvietė į Širvintas, prie apšvietimo. Ir apie namų sienų pranašumą negali būti nė kalbos.

3. FK Medžiai pergalę „išgimdė“

FK Medžiai šiemet šauniai kovoja VRFS III lygoje, kur dar nėra patyrę pralaimėjimo ir turi geras galimybes iškovoti svarbiausią mėgėjų futbolo titulą.

Atrodė, kad ir Taurės aštuntfinalyje žaliai balti nesunkiai „suvalgys“ VJFK Trakus. Tačiau pasitvirtino Taurės rungtynių nenuspėjamumo klišė, o trakiškiai Senvagės stadione kovojo pagirtinai. Trakų ekipa pirmavo 1:0 ir 2:1, netgi praleidusi du įvarčius, atsitiesė ir grįžo į kovą – 3:3. Bet Medžių lyderis Justinas Baltrimavičius 86 min. įmušė lemiamą įvartį ir saviškiams dovanojo šventę – 4:3.

„Tai buvo itin smagios rungtynės žiūrovams, bet tik ne treneriams. Antrame kėlinyje vyrai šauniai atliko savo darbą ir sugebėjo ištraukti pergalę per pagrindinį laiką, – džiaugėsi FK Medžių treneris Paulius Glosas. – Aštuntfinalio etapas mums būdavo lyg užkeiktas, vis iškrisdavome, todėl labai džiaugiuosi, kad praėjome tolyn.“

4. Nepasitvirtinę Prano Janušausko nuogąstavimai

Salininkų komandai rudens rate SFL A diviziono medaliai jau beveik išslydo iš rankų, tačiau puikiai sekasi SFL Taurėje. Ši ekipa pakartojo savo 2017 metų žygį ir pasiekė ketvirtfinalį. Pasiekė nelengvai, nes aštuntfinalyje su sau lygiaverčiais varžovais Širvintų VGTU–Vilkais sužaidė 1:1, o 11 m baudinių serijoje triumfavo 6:5. Kaip ironizavo Salininkų treneris Pranas Janušauskas, visos rungtynės komandai kainavo daug validolio, bet aukštumoje buvo vartininkas Piotras Truselevič, atrėmęs lemtingą varžovų baudinį ir padėjęs komandai ištrūkti į ketvirtfinalį.

„Svarbios rungtynės ir dramatiška pergalė. Stengėmės mobilizuotis, kaip tik galime. Labai baiminomės tuo metu vykstančių kitų turnyrų, kur dalyvauja mūsų žaidėjai – MFL, Įmonių lygos, veteranų pirmenybių ir kitų varžybų. Atsakomybė buvo didelė, bet laimėti pavyko“, – nepasitvirtinusiais nuogąstavimais džiaugėsi P. Janušauskas.

5. Klevinskas ir Kalveliuose Klevinskas

Trečiasis ketvirtfinalis, kuriame prireikė 11 m baudinių serijos, buvo kova tarp Kalvelių Ave.Ko. ir Vilniaus Top Kickers. Dar viena lygiaverčių varžovų kaktomuša, kurioje baudinių serijos galėjo neprireikti.

„Pralaimėjome faktiškai laimėtas rungtynes“, – nusivylęs pareiškė Ave.Ko. vadovas Sergejus Lajevskis. Omeny jis turėjo tai, kad jo komanda po pirmo kėlinio pirmavo 2:0, o antrame turėjo dvi geras progas padidinti rezultatą. Jam tapus 3:0, vargu, ar Top Kickers būtų atsilošę. O jie atsilošė (2:2) ir rungtynių likimą pasiuntė į 11 m baudinių seriją.

Ten jau sužibėjo Top Kickers vartininkas Saulius Klevinskas, praeityje žaidęs profesionaliai, kurio futbolo gerbėjams pristatinėti nereikia. Solidžiai pasirodė ir Ave.Ko. vartus gynęs Edgaras Velička, tačiau šeimininkai į S. Klevinsko vartus serijoje kamuolį pasiuntė tik vieną kartą (Top Kickers triumfavo 2:1).

„Dar rungtynių metu buvo matyti, kad tai buvęs profesionalus vartininkas, nors ir mūsiškis ne prastesnis. Tačiau baudinius, kaip ir LFF Taurės mače su Alytaus „Dainava“, mušėme labai prastai, neužtikrintai. Bet ir vartininkai buvo aukštumoje“, – sakė S. Lajevskis.

Tokia rungtynių atomazga pradžiugino Top Kickers vadovą Mantą Urboną: „Esu patenkintas komandos žaidimu tiek Taurėje, tiek A divizione. Visuose Taurės etapuose nebuvome laikomi favoritais, bet laimėjome. Nebūsime favoritais ir būsimoje kovoje su FKK Spartaku, todėl vėl turėsime stengtis labiau už varžovus. Bet papildomos motyvacijos pridės faktas, kad būtent ukmergiškiai pavasarį mus pašalino iš LFF Taurės.“

6. Pavykęs Katastrofos planas

B diviziono komandos Katastrofa ir Geležinis Vilkas sužaidė nerezultatyviausias aštuntfinalio rungtynes, arba labiausiai rūpinosi savų vartų saugumu. Katastrofa šventė pergalę rezultatu 1:0, o ją nulėmė vienintelis Danieliaus Šaputko įvartis pirmame kėlinyje. Galima sakyti, kad pavyko katastrofiečių rungtynių planas.

„Tikėjomės sunkių, atkaklių ir intensyvių rungtynių, tokios ir buvo, – pasakojo Paulius Petravičius iš Katastrofos komandos. – Nuo pradžių atidavėme Vilkams iniciatyvą, patys ieškojome progų kontratakose. Planas pasiteisino: įmušėme, nepraleidome ir žengiame tolyn.“

Ketvirtfinalyje Katastrofa jau grūmėsi 2009 bei 2016 metais ir abu tie bandymai žengti tolyn baigėsi nesėkmėmis.

„Mums bus trečias kartas. Todėl labai norėtųsi pakeisti istoriją ir pagaliau žengti į Taurės ketvertuką“, – tikino P. Petravičius. Jo atstovaujamos komandos ketvirtfinalyje laukia Gariūnų barjeras.

7. Dublerių kovoje – nokautas

FK Medžiai ketvirtfinalyje galėjo turėti dvi savo klubo komandas, tačiau dubleriams nė menkiausių šansų nepaliko Vilties dubleriai. Vilties B komanda nušlavė FK Medžius–2 5:2. Galutinis rezultatas neatrodo toks baisus, bet jau 38 minutę Viltis B buvo priekyje 5:0!

„Prieš rungtynes tikėjomės rimtos ir įtemptos kovos, bet pirmosios akistatos minutės paneigė šią mūsų pirminę nuostatą. Jau 3 minutę pirmavome rezultatu 2:0. Medžiai atrodė palūžę, o mes per pirmą kėlinį įmušėme dar 3 įvarčius, tad pirmas kėlinys baigėsi mūsų persvara 5:0, – sakė Vilties B atstovas Teodoras Žukas. – Antrame kėlinyje Vilties strategai davė žaidimo laiko paprastai mažiau rungtyniaujantiems futbolininkams, o rungtynių tempas gerokai sulėtėjo. Besibaigiant rungtynių laikui dėl individualių klaidų praleidome du įvarčius, tad teisėjo švilpukas žymėjo mūsų pergalę rezultatu 5:2.“

8. Gariūnai – C diviziono viltis

Į SFL Taurės ketvirtfinalį C divizionas delegavo vienintelę komandą, tačiau galinčią eiti dar toliau – Gariūnus. Gariūnai taurėje pasimėgaudami išspyrė Lentvarį B (10:1) ir Olandus (5:0), o aštuntfinalyje 3:1 eliminavo VRFS III lygoje žaidžiančią Advoco–A komandą. Jau pirmame kėlinyje du Ramūno Radavičiaus ir vienas Vido Kaušpado įvartis advokatams praktiškai nepaliko galimybių kovoti dėl pergalės.

VRFS komunikacijos vadovas Evaldas praneša, kad pirmadienį LFF stadiono aikštėje žiūrovai išvydo buvusius žalgiriečius Tadą Gražiūną, Egidijų Jušką, Nerijų Radžių, Vidą Kaušpadą, Ramūną Radavičių, ir kitas sostinės mėgėjų futbolo legendas. Akivaizdu, kad renkant tokią sudėtį, Gariūnai gali tapti SFL Taurės turnyro favoritais.