SFL IV lyga: Pabradės pareiškimas ir Žaibų gelbėjimosi ratas Visos

IV-osios lygos 15-asis turas lyderių rikiuotės nepakeitė. Pirmąją poziciją išsaugojo Pabradės komanda (34 tšk.), itin svarbiame mače nukovusi Širvintos ekipą (28).

Antroje vietoje po pergalingai sužaistų atidėtų rungtynių išliko Nerealas (30), dar turintis vieną mačą atsargoje ir galintis per minimumą priartėti iki lyderio.

Tuo metu Medžiai (26) vėl klupo, o Advoco (23) po ilgesnės pertraukos mums dovanojo įvarčių šou.

Vėl nesužaistos Žaibų rungtynės. Autsaideriai turėjo susitikti su Nerealu. Tiesa, šį kartą Žaibai techninio pralaimėjimo negaus. Įvertinusi sudėtingą Žaibų situaciją, SFL leido perkelti rungtynes ir padarė išimtį, suteikusi šiai komanda galimybę registruoti naujų žaidėjų.

Žaibus papildė porą žaidėjų, anksčiau rungtyniavusių šioje komandoje, bet pastaruoju metu registruotų Rotalyje, taip pat keli naujokai.

"Kažkokių stebuklingų rezultatų nesitikime. Svarbiausia pabaigti sezoną ir sužaisti iki galo, o tuomet jau užsiimsime rimtesne komandos komplektacija", - pasakojo vienas Žaibų vadovų Justinas Adomaitis.

Pagrindinė problema, anot jo, yra sudėtingas kartų kaitos procesas: "Vyresni Žaibų nariai palengva traukiasi ir pereina į veteranų turnyrus. Jaunimas ne toks aktyvus ir neturi kantrybės. Po kelių nesėkmingų rezultatų tiesiog dingsta ir neateina į rungtynes. Yra nelojalūs."

Pasak Justino, Žaibų rezultatai pavasario rate nebuvo tragiški - kelios rungtynės pralaimėtos minimalia persvara.

"Griūtis prasidėjo po vasaros pertraukos. Komanda nesirenka, žaisti A divizione norėję neteina, o tie, kurie pastaruosius porą sezonų žaisdavo labai retai, dabar turi atlaikyti visas 90 minučių", - teigė jis.

Pasipildę keliais žaidėjais, Žaibai tikisi oriai pabaigti čempionatą ir tuomet ruoštis žaidimui B divizione.

Intersurgical SŽK-Tera - FK Širvinta 4:0 (2:0).

Pabradės stadionas. Teisėjas - Zigmuntas Markovskis.

Įvarčiai - Benadas Arkauskas (28), Vilius Juozėnas (42), Tomas Širvinskas (70), Matas Asinavičius (76 iš 11 m).

SFL operatoriaus reportažas iš šių rungtynių:

Šioms rungtynėms šeimininkai buvo stipriai motyvuoti ir nusiteikę tik pergalei.

"Prieš Širvintą laimėti svarbu visada. Ypač kai pirmas šio sezono tarpusavio rungtynes pralaimėjome žaisdami be 3 pagrindinių žaidėjų. Šį kartą susirinkome praktiškai stipriausia sudėtimi. Pasikalbėjome prieš rungtynes, žinojome, kaip reikia laimėti ir kiekvienas savo darbą padarėme puikiai", - kalbėjo Pabradės komandos treneris Grigorijus Kisel

Anot jo, namų darbai buvo atlikti puikiai, džiugina tai, kad įvarčius pelnė net keturi skirtingi žaidėjai.

Paklaustas, ar Pabradė sužaidė geriausias sezono rungtynes, Grigorijus kuklinosi: "Tikriausiai Širvinta nesužaidė geriausių savo rungtynių..."

"Visi puikiai suprantame, kad dar nieko nelaimėta. Laukia daug sunkių rungtynių. Svarbu neatsipalaiduoti išvykose ir nepralaimėti, pasiimti taškus namie ir viskas bus gerai. Tuomet bus galima mąstyti apie pirmąjį trejetuką. Sunkiausia žaisti su apatinės lentelės dalies komandomis dėl baimės prarasti taškus", - pasakojo G.Kisel.

Jei Pabradei šiame mače sekėsi beveik viskas, tai Širvintai buvo tamsiausias mačas. Sutikite - 4 praleisti širvintiškių įvarčiai - reiškinys neeilinis. Širvintos gynyba sekmadienį Pabradėje švelniai tariant neblizgėjo, darė daug klaidų po standartinių situacijų.

"Gynyba visiškai subyrėjo po pirmų dviejų netikėtų ir truputį kvailokų įvarčių, - pripažino Širvintos žaidėjas Elvinas Dalala. - Gavome gerą pamoką ir tikimės, kad atsitiesime jau artimiausiose rungtynėse."

Lentvaris - FK Medžiai 2:1 (0:0).

Lentvario stadionas. Teisėjas - Aleksandras Jakubovskis.

Įvarčiai - Artūras Borščevskis (47), Valerij Rachmatulajev (57); Eduard Grudinskij (70).

"Tai rungtynės, kurių net nesinori prisiminti", - atviro Medžių komandos vadovas Paulius Glosas.

Rudeniop "Timberiai" gerokai stringa: 4 mačai ir tik 4 taškai.

"Lentvaryje nesigavo absoliučiai niekas. Nenorėjome laimėti, žaidėme net ne viena, o puse kojos, nieko nesukūrėme ir pelnytai pralaimėjome", - nukirto Paulius.

Lentvaris pakankamai kvalifikuota komanda ir sėkmingai naudojosi varžovų atsainumu bei apatija.

Tiesa, pirmas kėlinys vyko apylygiai. Šeimininkams sunkiai sekėsi klijuoti žaidimą ir palaikyti kamuolį, jie pralaimėdavo kovą dėl iniciatyvos aikštės viduryje.

Reikalai pasitaisė po pertraukos. Ėmę spausti varžovus, Lentvario futbolininkai greitai įmušė du įvarčius. Vienoje pirmųjų kėlinio atakų pasižymėjo Artūras Borščevskis, po dešimties minučių rezultatą padvigubino Valerijus Rachmatulajevas. Atsakomasis Medžių įvartis galėjo atgaivinti intrigą, bet svečiai, kaip jau žinote, tą dieną nenorėjo žaisti.

"Pergalę pasiekti pirmiausiai padėjo gera gynyba. Pagaliau susirinko visi gynėjai. Galėjome laisviau atlikti keitimus, duoti žaidėjams pailsėti, niekam nereikėjo arti visas 90 minučių", - pažymėjo Lentvario komandos vadovas Nerijus Varnas.

Jis pasidžiaugė, kad Lentvaris ima kabintis į kovą dėl 3 vietos. Nuo Širvintos juos dabar skiria tik 4 taškai.

SK Nemenčinė - Advoco 2:8 (0:4).

Nemenčinės stadionas. Teisėjas - Robertas Valikonis.

Įvarčiai - Dmitrijus Tutyškinas (68, 88); Edgaras Krasnoložskis (9, 35), Artūras Sukristovas (19, 29, 56, 72, 86), Deivydas Piliukaitis (49).

22. Tiek įvarčių per trejas rungtynes praleido Nemenčinė. Kiek aikštėje žaidėjų, tiek ir kamuolių vartuose. Pagrindinių žaidėjų nuolatinis nebuvimas stipriai atsiliepė šios komandos rezultatams.

O Advoco puolimas sugrįžo. Po jiems neįprastos rudeninės sausros (tik 3 įvarčiai per 3 turus) advokatai Nemenčinėje pasilinksmino iš širdies. Labiausiai linksminosi 5 kartus pasižymėjęs Artūras Sukristovas.

"Tie įmuštų įvarčių vidurkiai iš niekur neatsiranda. Įvarčiai dalinami iš rungtynių skaičiaus ir gaunami vidurkiai. Vadinasi, jei kelias rungtynes buksuoji, tai kažkada atsigriebi. Juk vidurkis pats nepasidarys", - matematikos dėsnius aiškino Advoco atstovas Renatas Šakūnas.

Bet rungtynių dieną apie 8 įvarčius Advoco negalvojo.

"Dėl darbų, gero oro, traumų ir diskvalifikacijų pora valandų iki rungtynių turėjome 8 žaidėjus. Bet tam ir yra komandos vadovai, kad suvadovautų. Net pamirštiems veteranams buvo liepta išsitrinti strėnas "Perskindolu", padaryti porą pritūpimų apšilimui (ne daugiau, jėgų turi likti varžyboms) ir atsibelsti į Nemenčinę. Tokiu būdu rungtynėms turėjome 11 vienetų", - mobilizacijos subtilybes atskleidė Renatas.

Šios aplinkybės lėmė atsargią oranžinių taktiką. Svečiai nusprendė žaisti ramiai, valdyti kamuolį ir nelėkti kaip raiteliai be galvų į priekį. Ramiai žaisdami jie maždaug dešimties minučių intervalu 1 kėl. sumušė 4 įvarčius.

Ir antrame kėlinyje Advoco stabiliais intervalais mušė įvarčius. Nemenčinė taip pat pasižymėjo porą kartų, pataikė ir į vartų konstrukciją, bet apie sugrįžimą į rungtynes nebuvo nė kalbos.

"Nepaisant tokio rezultato, nebuvo justi totalaus mūsų dominavimo, tiesiog tvarkingiau gynėmės ir geriau užbaigdavome susikurtas situacijas. Matyt tai dėl specifinės sudėties ir pasirinktos taktikos, - pažymėjo Renatas. - Šiaip tokiose varžybose pasitaiko pykčių, prasideda grubus žaidimas, tačiau šį kartą viskas vyko labai korektiškai, už ką reikia padėkoti Nemenčinės vyrams. Varžovai, suprantama, pyko, bet daugiau ant savęs. Teisėjai, tikiu, irgi gerai praleido popietę, neturėjo jiems būti sunkios tokios rungtynės dėl neuraganiško tempo ir incidentų nebuvimo (ką rodo vienintelė geltona kortelė ir ta pati už kamuolio paspyrimą po švilpuko)."

Visinčia - Salininkai 3:2 (0:1).

Šalčininkėlių stadionas. Teisėjas - Vitalijus Gomolko.

Įvarčiai - Edvardas Jočis (66, 83), Jurijus Rimpa (78); Pavelas Šarynskis (40, 57).

Rungtynės prasidėjo aukšta sparta, bet nė vienai komandai ilgai nepavyko pelnyti įvarčio. Tik kėlinio pabaigoje Salininkų lyderis Pavelas Šarynskis pergudravo gynėją, įsiveržė į baudos aikštelę ir įmušė įvartį.

Antrame kėlinyje svečiai ir toliau dominavo. Šeimininkai, neturėdami ko prarasti, į ataką metė papildomą žaidėją. Tai brangiai kainavo - 57 min. P.Šarynskis kontratakoje dvigubina rezultatą - 0:2. Šis įvartis Pavelui buvo įsimintinas, nes...

"Iki 60-osios minutės mūsų sirgaliai netikėjo, kad kad galime bent išlyginti rezultatą. Tačiau vėliau jie liko be žado", - po rungtynių pasakojo Visinčios atstovas Valerijus Barbarovičius.

Suklydus Salininkų gynėjui, Edvardas Jočis sušvelnino santykį. Tuomet atkutusi Visinčia rimtai ėmė spausti varžovus. Vienu metu jie kėlė net keturis kampinius iš eilės. Galiausiai 78 min. Jurijui Rimpai pavyksta uždaryti perdavimą iš krašto - 2:2.

Šalčininkėlių futbolininkai nerimsta bei atakuoja toliau. Ir 83 min. perdavimą gavęs E.Jočis mistiniu būdu prasprūdo pro kelis gynėjus ir pelnė įvartį - 3:2.

Salininkų komanda jau buvo pavargusi, tačiau vis tiek turėjo puikią galimybę išplėšti bent tašką. Baigiantis mačui, Radoslavas Ruseckis iššoko vienas prieš vartininką, apsivarė jį ir smūgiavo, tačiau kamuolį nuo vartų linijos spėjo atmušti gynėjas. Galutinis rezultatas 3:2 ir Visinčia švenčia pergalę.

"Pralaimėjimo priežastys - neišnaudotos progos, silpnos fizinės kondicijos ir prasta koncentracija, - reziumavo Salininkų treneris. - Apmaudu matyti, kaip patys prisidarome problemų. Kai kurie žaidėjai gali žaisti daug geriau."

Nors Visinčia išplėšė valingą pergalę, V.Barbarovičius nukėlė kepurę prieš varžovus: "Salininkai atrodė geriau, ypač pirmame kėlinyje, per kurį nesukūrėme gerų atakų. Kamuolio kontrolė priklausė varžovams. Mes žaisti pradėjome tik antrame kėlinyje, kai įmušėme pirmą įvartį ir pradėjome spausti varžovus, o jie nusėdo į gynybą."

Mostiškės - Viesulas 3:2 (2:1).

Fanų stadionas. Teisėjas - Robertas Valikonis.

Įvarčiai - Vaidas Lileika (26), Aleksandr Dergačiov (37), Rajmund Narvoiš (57); Kostas Pavliuk (27), Giedrius Slivinskas (75).

15-asis turas baigėsi vėlų ketvirtadienio vakarą rungtynėmis Fanų stadione, kur Mostiškės pasiekė revanšą prieš Viesulą už pralaimėjimą I rate.

Po abipusės greitošaudos pirmo kėlinio viduryje Mostiškės įpusėjus mačui pirmavo 2:1. Antrasis kėlinys žadėjo būti atkaklus, tačiau po pertraukos dominavo Mostiškės. Viesulo komanda atrodė neatpažįstama, žaidė be minties ir idėjos.

57 min. Rajmundas Narvoišas padidino rezultatą iki 3:1. Kiek vėliau Giedrius Slivinskas sušvelnino, bet Viesulas tą vakarą nebuvo pasiruošęs rimtiesniems žygiams.

"Rungtynės buvo įtemptos ir nervingos. Viesulas daugiau kontroliavo kamuolį, išskyrus antro kėlinio 15 minučių, per kurias buvome juos užspaudę. Tuo metu turėjome tris šimtaprocentes progas ir dar kelias pusproges. Deja, įmušėme tik 1 įvartį, o paskutines 10 minučių apskritai tik atsimušinėjome", - pasakojo Mostiškių atstovas Aleksandras Šukštul.

Šis rezultatas dar labiau paaštrino kovą dėl išlikimo IV lygoje. "Saugioje" 9 vietoje esantis Viesulas turi 16 taškų, tačiau tik tašku lenkia Nemenčinę ir dviem - Mostiškes.

Artimiausias trejas rungtynes Viesulas žais su komandomis, užimančiomis 7, 12 ir 8 vietas, tad svarbu prisirinkti taškų, kadangi sezono finiše laukia eilė mačų su lyderiais. Tuo metu Mostiškių laukia keturi savaitgaliai iš eilės su pirmojo šešeto komandomis. Šie turai bus lemtingi kovojant dėl išlikimo lygoje.

Atkelta iš 13 turo (09.14)

Visinčia - Nerealas 2:5 (2:0).

Šalčininkėlių stadionas. Teisėjas - Jurijus Paškovskis.

Įvarčiai - Edvardas Jočis (15, 38); Aringas Streckis (57), Ayowale Omoniyi (68), Haroldas Kerušauskas (70), Vilius Paulauskas (80), Simas Mizera (87).

Pašalintas - Jevgenij Barbarovič (80' Visinčia).

Šios savaitės viduryje įvyko dar vienos rungtynės, atkeltos iš 13 turo. Darbo dieną Nerealui nebuvo paprasta nusibelsti į Šalčininkėlius. O dar sunkiau buvo prisiversti žaisti.

Tai ir lėmė, kad Visinčia po pirmo kėlinio netikėtai pirmavo 2:0. Bet iškovoti antrosios pergalės namie per 4 dienas jiems nepavyko. Nerealas atsakė penkiais įvarčiais be atsako ir nugalėjo 5:2. Nepaisant to, Nerealo atstovai nebuvo patenkinti - prisiversti žaisti reikia visas 90 minučių, nes kitą kartą 35 minučių atkarpos gali nepakakti pergalei pasiimti.

"Sužaidėme du skirtingus kėlinius. Reikia paminėti, kad iš mašinų Šalčininkėliuose išlipome jau su bucais ir aprangomis ir tiesiai - į aikštę. Prasidėjus mačui turėjome tik 2 keitimus. Pasisekė, kad ir Visinčia negausiai susirinko, - pasakojo Nerealo žaidėjas Vilius Paulauskas. - Dvi klaidos gynyboje pirmame kėlinyje kainavo brangiai. Per pertrauką pakeitėme išsidėstymą, taktiką ir tai pasiteisino - namo grįžome su 3 taškais".

Visinčiai tai buvo antras pralaimėjimas namie rezultatu 2:5. Birželį jie analogišku rezultatu nusileido Lentvariui.

16 turo anonsas

Nerealas - Lentvaris

Sekmadienis, 14.00. Fanų stadionas.

Turbūt įdomiausia 16 turo kova vyks tarp šių komandų. Po pergalės prieš Medžius Lentvaris pajuto, kad galima pasiekti ir Top 3, tad prieš Nerealą draskysis iš visos širdies. Ne mažiau laimėti norės ir Nerealas, siekiantis pavyti Pabradės komandą. Tiesa, po vizito Šalčininkėliuose Nerealui reikia pasirūpinti, kad komanda visa jėga žaistų nuo pat pradžios.

Pirmo rato kova nugalėtojų neišaiškino: Lentvaryje susitikimas baigėsi 2:2.

Prognozė. Kaip besuktum, mačo favoritas yra Nerealas. 3:1.

FK Širvinta - Mostiškės

Sekmadienis, 14.00. Širvintų stadionas.

Įveikę Viesulą, Mostiškių futbolininkai tęsia kovą dėl išlikimo ir turi ambicijų šiam sekmadieniui. Širvintų komanda namie bus pikta po liūdnos išvykos į Pabradę ir tokių grubių klaidų ginantis savo stadione jau neturėtų kartoti.

Pirmame rate komandų tarpusavio kovą Širvinta laimėjo įprastu rezultatu 1:0.

Prognozė. Šeimininkai bus stipresni. 2:0.

Salininkai - Žaibai

Sekmadienis, 15.00. Salininkų stadionas.

Pavasarį Salininkai nelengvai išvargo pergalę prieš Žaibus 3:1, bet Žaibai tada būdavo kietu riešutu visiems varžovams.

Po visų perturbacijų Žaibai tęs kovą SFL ir ne tik kad surinks reikiamus 11 žmonių - kalbama, kad dėl norinčiųjų kiekio jau ėmė trūkti aprangų. Pasikeitę Žaibai gali nustebinti, todėl Salininkų nereikėtų laikyti aiškiais favoritais.

Prognozė. Bus kova ir šeimininkai su namų sienų pagalba laimės 3:2.

FK Medžiai - SK Nemenčinė

Sekmadienis, 16.15. Senvagės stadionas.

Buksuojantiems Medžiams dabar pats tinkamiausias metas susidurti su krizės purtoma Nemenčine ir vėl pajusti pergalės skonį. Nebent Nemenčinė per kelias dienas sugebės atsigauti ir sekmadieniui surinks pajėgiausią savo kapelą.

Prieš keturis mėnesius Medžiai iš išvykos į Nemenčinę parsivežė pergalę rezultatu 4:1.

Prognozė. Medžiai grįš į žaidimą dėl medalių. 5:0.

Viesulas - Visinčia

Sekmadienis, 18.15. Senvagės stadionas.

Po pastarosios dvikovos, Senvagės aikštę kaitins W - Viesulas ir Visinčia. Šalčininkėlių komandai tai bene paskutinė galimybė laimėjus pamėginti dar užsikabinti už kovos dėl prizinės vietos. Praradus taškus - traukinys bus nurūkęs. Pergalės reikia ir nenuspėjamam Viesului, nes iškritimo zoną ši komanda lenkia tik 1 tašku. O Mostiškės nesnaudžia.

Pirmame rate Šalčininkėliuose Visinčia neturėjo problemų ir nugalėjo 5:0.

Prognozė. Šį kartą Visinčia problemų turės užtektinai. Bus lygiosios, 2:2.

Advoco - Intersurgical-SŽK Tera

Sekmadienis, 19.00. LFF stadionas.

Pabradės treneriams turėtų kilti dilema - veltis į atvirą futbolą su advokatais rizikuojant prasileisti pavojingas jų kontratakas, ar žaisti atsargiai, laukiant savo šanso. Akivaizdu, kad į priekį nelėks ir Advoco - juk žaidžiama bus su lyderiais. Jei surinks pajėgiausią sudėtį, Advoco gali įteikti dovanų Nerealui.

Pavasarį Pabradėje advokatai antro kėlinio viduryje pirmavo 2:1, tačiau apmaudžiai pralaimėjo tas rungtynes 2:4.

Prognozė. Pabradė išsilaikys pirmoje vietoje. 1:2.