Pergalės šokį šoko Pressas Visos

Šią savaitę galutinai baigėsi Sekmadienio Futbolo Lygos C ir D divizionų pirmenybės.

Abiejuose divizionuose sužaista po dvejas rungtynes, kurių aš dar nespėjau aprašyti apžvalgose.

C diviziono turnyro lentelei šie mačai labai didelės įtakos neturėjo. Užtat paskutinis D diviziono susitikimas nulėmė jo nugalėtoją.

Todėl šį kartą leiskite man ir pradėti ne nuo aukštesniojo C, o nuo žemesniojo D diviziono. Ir iš karto keliauti prie dviejų pretendentų į auksą: Presso ir Granito-3 dvikovos.

Prieš šį mačą D diviziono viršūnėse susidėliojo tokia padėtis, kad pirmą vietą užimantys baigę savo pasirodymą Pilk niekaip negalėjo jos išlaikyti. Jie užsitikrino antrąją vietą, o žurnalistų ir Naujosios Vilnios gyventojų rungtynėse sprendėsi, kas bus pirmas, o kas – trečias. Pressui čia reikėjo tik pergalės. Lygiosios į aukščiausiąją vietą būtų iškėlusios Granitą-3.

Dar rungtynių priešistorės. SFL debiutavęs Granitas-3 neilgai trukus buvo iškeltas į ryškius D diviziono favoritus. Tas pats Pressas pirmą ratą nuo jo pasikrovė 0:7, o daugelis komandų teigė, kad ši ekipa yra kur kas aukštesnio nei D divizionas lygio.

Antrai sezono pusei Granito komanda į savo gretas pritraukė dar ir Darių Kazubovičių, dar pavasarį žaidusį Trakuose – ekipoje iki šiol nepraradusioje vilčių tapti Lietuvos čempione.

Todėl įsivaizduoju, kokia saldi buvo Presso futbolininkų pergalę lemiamame mače.

Bet geriau pasiskaitykime, ką apie rungtynes rašo Presso komandos futbolininkas Evaldas Gelumbauskas. Juolab, kad šio futbolininko aprašus skaityti niekada neliūdna: „2017 m. SFL D diviziono kovų sezonas Pressui baigėsi čempionišku šokiu, skanduotėmis ir dainomis. Šokome gan nerangiai, skandavome prastai, bet dainavome – iš visos širdies. Tikrai nesiruošėme imti ir laimėti diviziono. Bet teko. Kodėl? Nes labai nenorėjome pralaimėti Granitas-3 komandai. 

Pirmame rate jaunieji SFL debiutantai sutaršė mus net 7:0. Į vienus vartus. Be ceremonijų. Tada neturėjome jokių kontrargumentų. Prastai susirinkome, žaidėme be vartininko ir vos su keliais keitimais. Tai buvo blogiausios sezono rungtynės. Bet vis tiek buvo nesmagu. Norėjome įrodyti, kad nesame tokie beviltiški, kamuolio nepaspiriantys, tik liežuviais malti sugebantys žurnalistai. Juo labiau, kad šiais metais tikrai turėjome gerą komandą ir žaidėme neblogą futbolą.

Taip jau išėjo, kad antrasis susitikimas su Granitas-3 ekipa buvo ir paskutinis viso diviziono mačas. Ir jame turėjo paaiškėti pirmos (bei trečios) vietų savininkai. Iš principo, būtume sutikę ir su trečia vieta. Juk mūsų pagrindinis sezono tikslas – neišeiti į aukštesnę grupę. Tačiau norėjosi revanšo. O su juo užderėjo ir D diviziono auksas.

Oro sąlygos trečiadienį buvo išskirtinai bjaurios. Iš pradžių sniegas, paskui lietus, ir dar kiaurai košiantis vėjas. Nors tikėjomės šiam mačui surinkti pajėgiausią sudėtį, bet dėl geltonų kortelių limito rungtynes praleido Ervinas Kvitkauskas, nebuvo ir Mariaus Babravičiaus, bei dar kelių potencialių pagrindinės sudėties narių. Kita vertus, visi, kurie tą vakarą buvo Fanuose nusipelnė pačių geriausių žodžių. 

Prieš rungtynes buvo aišku, kad laimės tie, kurių noras bus stipresnis, kurie dėl pergalės bus pasirengę kautis iki galo, peržengdami skausmo barjerą. Šiaip jau Pressui toks stilius nelabai patinka. Bet šį kartą tinka-patinka nežaidė. Norėjome pergalės, troškome revanšo ir padarėme viską, kad trečiadienį Fanuose skambėtų mūsų giesmės.

Aišku, iki tų giesmių teko šiek tiek pažaisti. Į aikštę išėjome lydimi trijų teisėjų brigados, rimti ir susikaupę. Matomai, viduje visi jautėme, kad bus žiauriai sunku. Granitiečiai taip pat susirinko gausiai, apšilinėjo labai rimtai. Ir į aikštę ėjo susikaupę. Ir nuo pirmos akimirkos pradėjo energingai gainioti kamuolį (bei presininkus) po apsnigtą Fanų aikštę. Pirmos 15 minučių Pressui nieko nežadėjo. Gynėmės, atsimušinėjome, kamuolio neturėjome. Kelis kartus nuo įvarčio gelbėjo Tautvydas Vencevičius, tą vakarą rodęs maksimalios koncentracijos elementus. Tačiau bene 17 min. ir jis buvo bejėgis. Praėjimas dešiniu flangu, perdavimas į baudos aikštelę, o ten trys varžovai prieš vieną mūsų gynėją. Vartininkas dar pirštų galais lietė kamuolį, bet po akimirkos jis spurda tinkluose. Varžovai triumfuoja. Visgi, taip jau gavosi, kad praleistas įvartis nuramino Granitą. O mums nepaliko kitų alternatyvų – tik pradėti žaisti futbolą.

Nėra ko slėpti. Patys save nustebinome. Taip kaip žaidėme po praleisto įvarčio buvo kažkas neįtikėtino. Niekas nesiskundė. Nepriekaištavo. Nesiteisino ir nekaltino. Tiesiog pradėjome žaisti. Kai po standartinės situacijos Albertas Skirpstas pelnė pirmą įvartį, atrodė, kad čia nieko rimto. Bet kai po kelių minučių fantastišku tolimu smūgiu pasižymėjo jauniausias presininkas, vos 18-os sulaukęs Justinas Celencevičius, pajutome, kad tai gali būti mūsų rungtynės. Tą pojūtį dar labiau sustiprino pirmo kėlinio pabaigoje kamuolį į varžovų vartus pasiuntęs Arnas Pocius.

Antrame kėlinyje granitiečiai mėgino sugrįžti į žaidimą, ilgiau kontroliavo kamuolį, turėjo kelias progas, bet sėkmė buvo mūsų pusėje. Galėjome ir patys įmušti ketvirtą ar penktą, tikrinome vartų konstrukciją, nepasinaudojome varžovų klaidomis gynyboje, bet galutinis rezultatas vis tiek buvo pergalingas. Atsilaikėme, nesubyrėjome ir po paskutinio Artūro Pipiro švilpuko stichiškai susibūrėme dar vienam – jau paskutiniam sezono šokiui. Čempionų Šokiui!“

Nieko nesprendusiame mače Nemenčinėje vietos ADS Auto 4:1 nugalėjo Viesulą-2.

Rezultatyviausias diviziono žaidėjas – Irmantas Kaprašovas (Pilk) – 22 įvarčiai.

Pressas, Pilk ir Granitas-3 iškovojo kelialapius į C divizioną.

Per dvejas paskutines C diviziono rungtynes paaiškėjo komandos, užėmusios galutinėje turnyro lentelėje penktą ir šeštą vietas.

Tiksliau, paaiškėjo ne per dvejas, o per vienerias priešpaskutines. Per jas Skaidiškės 1:0 įveikė Reaktyvą ir užsitikrino penktąją vietą. Olandai, nepaisant paskutinės rungtynėse iškovotos pergalės 3:1 prieš Top Kickers, liko šešti.

Rezultatyviausi C diviziono žaidėjai: Vladyslavas Podberezskis iš Pagirių ir Marius Daukša iš Vėtros, įmušę po 22 įvarčius. O tai, kad svetainės rezultatyviausiųjų sąraše Mariui įrašytas 21 įvartis, yra dėl to, jog paskutinis jo komandos varžovas – Futboliukas iki šiol nesugebėjo įvesti rungtynių statistikos.

Kelialapius į aukštesnį B divizioną iškovojo Pagiriai. Geležinis Vilkas ir Vova, bilietus į žemesnį – D: Pietų IV, Futboliukas ir Reaktyvas.