Lyga 8x8: „pristabdyti“ favoritai ir paskutinių atakų dramos Visos

FK Sviedinys nuotr.

Pastarajame 8x8 lygos ture šiek tiek pristabdyti buvo viską traiškantys MV Team (su ta sąlyga, jei „pristabdymu“ vadiname ne dviženkliu skirtumu pralaimėtas rungtynes), o kitose akistatose netrūko dramų ir paskutinių sekundžių įvarčių, kuriuos pelnė ir aukštas vietas toliau išlaiko varžybų naujokai.

REZULTATAI

Pagiriai 1:2 Sviedinys, Futbolo Broliai 3:1 SK New World, Euforija 3:3 BSK Pilaitė; Imperialas 2:4 Spartakas;

Partizanas-GV 1:9 MV Team, Vieni Vartai 2:6 Dvarčionys, Stickers 1:1 Medikas;

Pradėti turbūt galima nuo tradiciškai didelės MV Team pergalės, kuri ir toliau juos ramiai išlaiko pirmoje lentelės vietoje.

Nors, jei šioje vietoje ieškotume pagyrimų jų varžovams, tai tokių galėtume rasti bent vieną – Partizanas-GV tapo pirmąja komanda šiame turnyre, kuriai favoritai atskaičiavo tik vienženklį įvarčių skaičių ir įmušė „tik“ devynis.

Žinoma, čia iš dalies ir juokas, tačiau situacija tokia, kad kol kas tenka skaičiuoti vienženklius ir dviženklius įvarčių skaičius, o ne realiai jiems metamus iššūkius.

Bendros intrigos lygoje labui reikia tikėtis, kad ateinančiuose turuose MV Team dėl taškų teks paprakaituoti bent kažkiek labiau, nes kitu atveju čempionais jie gali tapti panašiai greitai, kaip tai šiemet Anglijoje padarė „Liverpool“.

Kol kas yra viena komanda, kuri su lyderiais bando žengti koja kojon – Spartakas taip pat iškovojo trečią pergalę iš tiek pat galimų.

Tiesa, mažojo futbolo senbuviai kosminiais rezultatais nesisvaido, bet taškus renka užtikrintai. Šį kartą, pavyzdžiui, 4:2 buvo nugalėtas Imperialo aštuonetas.

Laimėtojams visus keturis įvarčius pelnė skirtingi žaidėjai, o vienas jų – SFL bendruomenei gerai žinomas Eduardas Grudinskij. Įdomu tai, kad didžiojo lauko pirmenybėse jis šiemet rungtyniauja tame pačiame Imperiale.

Na, bet turbūt Imperialo trenerių štabas už tokį epizodą savo puolėjo SFL sezone ant suolo nepasodins ir per daug nepyks.

Tuo tarpu pergalingą žygį užbaigė BSK Pilaitės komanda, kuri po dviejų pergalių kiek stabtelėjo ir lygiosiomis išsiskyrė su Euforija. Įdomu tai, kad pastarajai komandai tai buvo tik pirmasis taškas per tris susitikimus.

Tiesa, viskas galėjo būti blogai, nes Pilaitės futbolininkai rezultatą išlygino iš esmės paskutinės atakos metu.

„Pilaitės komandos rungtynės su Euforija-Tirola kainavo Pilaitei pirmuosius taškus. Po pirmųjų dviejų pergalingų rungtynių Pilaitė, matomai, per daug atsipalaidavo ir tikėjosi nesunkios pergalės. Bet po pirmo kėlinio euforijoje buvo Euforija, nes gana netikėtai jie vedė 2:0 ir atrodė šviežesni, geriau susižaidę, o mūsų atakos trūkinėjo ties aikštės viduriu. Antras kėlinys prasidėjo Pilaitės atakomis ir netrukus po puikių smūgių rezultatas buvo jau 2:2.

Pilaitė ant bangos ir atrodė, kad įvarčių neišvengiamai bus daugiau. Buvo, tiesa, pirmiau į Pilaitės vartus, kai Euforija pabėgo į kontrataką ir priešpaskutinę minutę įmušė. Euforija vėl euforijoje ir liūdesys mūsų pusėje, nes laiko beveik neliko. Bet paskutinės atakos metu Aivaras Meškinis sugebėjo išlyginti rezultatą 3:3. Praradome pirmus taškus, bet išsigelbėjome iš sudėtingos situacijos ir neleidome Euforjai paimti 3 taškų“, – šioje vietoje galima pacituoti Pilaitės komandos puslapį.

Tuo tarpu kiti debiutantai Sviedinys, pradėję turnyrą lygiosiomis, antradienį iškovojo antrąją pergalę paeiliui ir taip pat laikosi aukštesnėse lentelės vietose.

Ankstesniame ture nugalėję Stickers, šį kartą jie susitvarkė ir su kita buvusia SFL turnyrų senbuve, Pagirių komanda ir kol kas rikiuojasi ketvirtoje pozicijoje.

Sviedinys savo feisbukuose labai skaniai ir sklandžiai nupasakojo savo rungtynių įspūdžius, tad čia tiesiog pateiksiu mintis, kurias gražiai ir išsamiai sudėliojo komandos atstovai spaudai.

„Vėl keliavom į Vilniaus futbolo meką – LFF kiliminį sklypą, aiškintis santykių daugeliui neaiškiam 8x8 formate. Formatas gal ir keistas, bet štai varžovas tiesiog mistinis! FK Pagiriai spėjo liūdnai pagarsėti per paskutinį ir šį sezoną kaip komanda, kuri daugiausiai kovoja ne su varžovais, bet su savo pačių susirinkimu. Buvo būgštavimų ir juokavimų, kad žaisim tarp savęs – tam net buvom pasiruošę, bet oponentai mus suglumino atvykdami. Dviese.

Laikui einant prisijungė ir trečias, vėliau ketvirtas, o kai teisėjas davė startą – jų buvo net 6! „Uoj prispardysim golų“ pagalvojo Sviedinys ir išėjo į aikštę net rankas trindami. Ir papuolė į spastus. O spąstai labai paprasti – pastatyti ant Sviedinio ego ir kantraus, gynybinio žaidimo. Išėjom nusiteikę, kad galėsim žaisti vieną koją prisirišę už nugaros ir jau sekančią minutę turėjom gesinti gaisrus. Žaidėjai pasimetę – jokiuose treniruočių scenarijuose nebuvo pasirengimo žaisti 8v6. Kur bėgti? Ką dengti? Kaip išnaudoti tas plačias, niekieno nesaugomas ganyklas? Nieko nesugalvojom, o tuo tarpu kontraatakos ritosi viena po kitos. Pagiriai žaidė kibiai, kietai ir greitai – galėjai kartkartėmis pamatyti tos senos šlovės atvedusios juos iki A diviziono, žybsnius.

Bet fortūna ir vėl buvo su mumis. Virpstas, šalia vartų, gynėjo kūnas arba Sauliaus rankos gelbėjo mūsų vartus, o štai priešingoje pusėje šiaip ne taip pavyko įvarvint įvartį patiems. Ne veltui Karolis Savickis treniravosi atlikinėti asistus Kristijonui. Baigiam kėlinį 0:1, bet nuotaikos lyg būtume sau įsimušę. Vyrai pikti ant savęs, ant komandos draugų, ant teisėjo, ant kamuolio... Tokioj atmosferoj žaibų betrūksta ir nors rezultatas mūsų naudai, psichologiškai pirmą kėlinį pralaimėjom sausai.

Nuo savidestrukcijos mus išgelbėjo...tie patys Pagiriai. Įvairiais keliais ir takeliais pas juos prisistatė visi 8 žaidėjai, net vartininką susirado pakeist su vaikais žaidusį dėdę. Atrodytų, mūsų situacija tik blogesnė nuo to – jei varžovai mus mažumoj skriaudė, tai gavus pastiprinimą išvis suvažinės. Bet pamačius pilną sudėtį Sviediniui atsivėrė akys ir čakros. Tai buvo it trūkstama dėlionės detalė – dabar galim žaisti.

Pradėjo jaustis mūsų ilgesnio suoliuko pranašumas – pražangos darėsi vis grubesnės ir dažnesnės, nors teisėjo sprendimai arba jų nebuvimas buvo mažų mažiausiai abejotini. Visgi kažko trūko. Kažkokio lemiamo katalizatoriaus, nes vis dar strigome aikštės viduryje arba priekyje.

Pasirodo ko trūko, tai gaut per ausį. Įpusėjus antram kėliniui gavo klasikinį Sviedinio stiliaus įvartį. Pagiriai smūgiuoja stipriai ir iš toli, rikošetas nuo mūsų gynėjo ir atrodo, kad kamuolys jau atsisveikina su aikšte, bet prie pat užribio linijos pataiko varžovui į krūtinę ir ką? Ir traukiam kamuolį iš tinklo.

Pikta. Ir vėl trys taškai slysta iš pirštų, vėl išgyvenam tą patį scenarijų, kaip su VSG. Ką darom? Susitaikom su esama padėtim ir išsiriejam tarpusavy? Sudedam ginklus, paplojam „geras žaidimas“ ir skirstomės? Nieko panašaus. Kaip sužeistas žvėris Sviedinys kibo atgal į atlapus. Priešininkams net nebeišėjo apsimesti, kad atakas stabdo leistinai, bet teisėjas abejingai stebėjo veiksmus. Vieną garantuotą 11m baudinį uždirbo Paulius, kurį be ceremonijų žirklėm surakino gynėjas.

Sako teisybė vis tiek galiausiai išlenda, taip ir nutiko. Kapsint paskutinėm minutėm kone visa Pagirių komanda sulipo į ataką ir buvo netikėtai užklupti greito atsako – po Donato perdavimo kamuolį preciziškai į vartus siunčia Karolis „Super sub“ Gavėnas.

Triumfas, euforija – būtent dėl tokių emocijų, kokias patyrėm po šio įvarčio ir mylim futbolą. Per likusias minutes varžovai turėjo dar vieną realią progą išlyginti rezultatą, kai Paulius atliko nedovanotiną „leisk pasidėt alkūnes ant tavo stuburo“ manevrą kovoje dėl aukšto kamuolio. Baudos smūgis žemas, stiprus ir tiesiai į kojų mėsmalę, bet išsilaikom. Išsilaikom ir rungtynes baigiam pergale 1:2“.

Tuo tarpu vidutiniokų lenktynėse ne itin sekasi iš didžiojo futbolo šiemet į mažąjį perėjusiems Stickers. Komanda per tris turus dar neiškovojo pergalės, o paskutiniame ture 1:1 išsiskyrė su Mediko komanda, kuriai tai buvo ketvirtasis taškas.

„Šį kartą gerai susirinkome - turėjome 4 keitimus, bet neturėjome vartininko. Rungtynės su Mediku buvo kiek kitokios, nes didžiąją dalį rungtynių žaidėme pirmu numeriu, o varžovai jau kontratakavo.

Praleidome kaip tik po kontratakos pačioje rungtynių pradžioje ir, jei neklystu, varžovas įmušė gražų įvartį kulnu. Kėlinio pabaigoje rezultatą išlyginome po puikaus smūgio iš 25 metrų. Sakyčiau, kovingos ir lygios rungtynės gavosi ir, mano manymu, rungtynių rezultatas yra dėsningas“, – pasakojo Stickers vadovas Ruslanas Daškevičius.