Įmonių Lyga: Kol lyderiai demonstravo pranašumą, Skuba šventė pirmą pergalę Visos

Priešvelykinis, 9-asis Įmonių Lygos turas abiejuose divizionuose patvirtino aukštesnes vietas užimančių komandų statusą. Iš jų paslydo tik viena – SEB, kuri suteikė galimybę švęsti pirmąją sezono pergalę A diviziono autsaiderei Skubai.

A divizionas: pirmasis trejetas tolsta nuo likusiųjų

Kaip jau spėjau anonsuodamas turą, A diviziono lyderė Studio Moderna neleido niekam prie savęs priartėti, įveikusi toli gražu ne aukščiausioje vietoje besilaikantį Danske Bank. Tiesa ir nepadidino atstumo nuo pagrindinių persekiotojų, nes ir Tirolos ir LT Advokatūros komandos laimėjo.

Beje pastarosios dar labiau atsiplėšė nuo turnyro lentelės vidurio ir panašu, kad diviziono prizus dalinsis būtent šis trejetas.

Studio Moderna įveikė Danske Banką užtikrintai – 5:2. Persekiotojams sekėsi kur kas sunkiau. Abu jie įveikė turnyro lentelės vidurio komandas tokiu pat rezultatu 3:2.

Varžovus, nors ir skiriamus vos vieno taško, bet šį sezoną žaidusius skirtingai.

Tirolos varžovai Swedbank pastaruoju metu kapstėsi iš turnyro lentelės apačių ir šis pralaimėjimas nutraukė keturių jų laimėjimų seriją. Girteka Logistics – atvirkščiai. Rudenį skrajoję padebesiais dar tęsia pralaimėjimų seriją.

Apie mačą su Advokatūra – Girtekos vadovo Mindaugo Paulausko pasakojimas: „Po 3 pralaimėjimų iš eilės, susirinkome pilna sudėtimi. Nusiteikimas buvo geras. Kaip visada sakom prieš rungtynes - pirmiausia gynyba, o įmušti įmušim. Deja, klydome susikeisdami žmonėmis, padėdami draugui. Neužtenka komandai tik kontroliuoti kamuolį.

Reikia išskirti Advoko vartininką, kuris sugėrė kruvą smūgių, net rezultatui esant 2:2, kai buvome atsitiesę. Klaida rungtynių pabaigoje ir 2:3...

Labai nuviliantis rezultatas, bet žiūrime į kitas rungtynes.

Sveikiname varžovus, su Advoko visada būna emocingos, bet įdomios rungtynės.“

O štai ketvirtasis susitikimas baigėsi nnetikėtu rezultatu. Pirmąją pergalę, o tuo pačiu ir pirmuosius taškus iškovojo Skubos komanda, įveikusi SEB 4:3.

SEB komandos vadovas Vytas Galeckas:

„Antras rungtynes jau turim bėdų su prastu susirinkimu. Ant popieriaus sudėtis atrodo gražiai, bet į rungtynes ateina 7 žaidėjai. Sunku taip, imsimės griežtesnių veiksmų.

Rungtynėms prasidėjus, SEB turėjo iniciatyva ir neilgai trukus, pelnė pirmąjį įvartį. Po įvarčio žaidimas išsilygino, abi komandos turėjo keletą progų, tačiau sėkmė nelydėjo nė vienos komandos. Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus žaisti kelias sekundes, Skuba pelnė išlyginamąjį įvartį.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė, komandos atrodė apylygiai, o po sumaišties prie SEB baudos aikštelės Skuba pelnė antrąjį įvartį. Netrukus po praleisto įvarčio, SEB tolimu stipriu smūgiu išlygino rezultatą.

Žaidimui tęsiantis, abi komandos turėjo galimybių įmušti ir tai pirmai pavyko padaryti Skubos komandai. Po praleisto įvarčio SEB skubėjo į puolimą ir paaukoję gynybą, praleido kontrataką.Rezultatas tapo 2:4. Rungtynių pabaigoje SEB pelnė dar vieną įvartį ir po jo nuskambėjo teisėjo švilpukas.“

Anonsas

O anonsuodamas kitą turą pirmiausia atkreipsiu dėmesį į būsimą Advokatūros ir Tirolos susirėmimą.

Įsivaizduoju jį būsiant labai atkakliu ir galinčiu baigtis bet kaip. Advokatai pirmą ratą laimėjo 5:3, bet ar dėl to jie turės psichologinį pranašumą, ar kaip tik padidins varžovų motyvaciją noru revanšuotis, atspėti būtų sunku.

Kita vertus būtų keista, jei bent viena iš šių komandų ateinančio trečiadienio mačui motyvacijos neturėtų.

Labai įdomūs bus ir dar du turnyro lentelės kaimynų mačai.

Pažadėjęs imtis griežtesnių veiksmų prieš nekokį komandos rinkimąsi SEB rungsis su Girteka, o pagaliau laimėjusi Skuba – su vos vienu tašku daugiau turinčiu Danske Bank.

Vargu ar norėčiau spėti šių dviejų mačų rezultatus, juolab nežinodamas, kas kokius žaidėjus rungtynėms surinks.

Lyderė Studio Moderna susirungs su diviziono vidutinioku Swedbanku ir, tikėtina, vėl pelnys pergalę.

B divizionas: be netikėtumų

Jokiais netikėtais rezultatais B diviziono antrojo rato antrasis turas nepradžiugino. Komandos, įsikūrusios aukštesnėje lentelės pusėjė nugalėjo komandas, esančias žemesnėje. Visuose keturiuose turo mačuose.

Lyderiams Cognizant pergalė 4:2 prieš Retal Lithuania nebuvo pati lengviausia. Nenusotabu. Cognizant vadovas Marius Valantiejus sako, kad šie varžovai jo komandai – ypač neparankūs.

"Retal komanda dar kartą įrodė, kad yra viena iš mums neparankiausių varžovių, - rašė Marius. - Mes, nors ir (kol kas) pirmoje vietoje, tačiau esame labiau pratę žaisti antru numeriu ir koncentruotis į gynybą, o įvarčių ieškoti išnaudodami plotus kontratakose. Varžovų komanda stengiasi žaisti taip pat ir tai mums be galo neparanku. Antrajame kėlinyje, rezultatui buvus 2:2 svarstyklės galėjo pakrypti į bet kurią pusę, žaidimas vyko praktiškai iki įvarčio – kas įmuš, tie ir laimės. Smagu, kad tai padaryti pavyko mums. O gale - dar ir įtvirtinti pergalę. Reikėtų pagirti ir varžovų vartininką, kuris 3-4 kartus tikrai sužaidė neįtikėtinai.  Apie pirmą vietą kol kas negalvojame, ruošiamės tik artimiausioms rungtynėms, bet jei prieš sezoną kas būtų pasakęs, jog tik prasidėjus antram ratui būsim beveik užsitikrinę minimum trečią vietą, būčiau tikrai skaniai pasijuokęs."

Anot Retal Lithuania ekipos vadovo Luko Garelčonkos, jo komandą pavedė jėgų ir pasitikėjimo trūkumas: „Po paskutinio pralaimėjimo 1:9 prieš InterCars, mums, kaip komandai, buvo labais svarbu parodyti visai kitą žaidimą.

Visi mūsų susitikimai su Cognizant vykdavo įtemptoje atmosferoje. Ir šios rungtynės buvo tokios pat.

Manau, kad žaidimas buvo lygus ir mums antro kelinio gale tiesiog pritrūko jėgų ir pasitikėjimo savimi.

Mes žinojom varžovo taktiką, kad nuo vartų bus užmetimai ant jų pagrindinio puolėjo Tado, kuris gerai kabinosi už kamuolio ir pridarydavo mums daug bėdų. Manau, nepakako meistriškumo užtikrintai apsiginti.

Dar norėčiau atkreipti dėmesį į mūsų komandos vartininko žaidimą. Jis pasirodė labai gerai, nors ir praleidom 4 įvarčius. Tai buvo ne jo kaltė, viską, ką galėjo ištraukti, jis ištraukė ir jo dėka nepraleidom vėl tiek įvarčių kad bendram rezultate atrodytu sutriuškinimu.

Kol kas antram rate pergalės skonio nepajutom, nes žaidėm su lyderiais, bet neketinam pasiduoti ir žadame kabintis už aukštesnių pozicijų.“

Ne ką lengviau laimėjo trimis taškais nuo Cognizant atiliekantys „Inter Cars“ – 3:2.

Jų vadovas Giedrius Šablinskas buvo lakoniška. Teparašė tiek: „Superinis oras futbolui, geras kovingas priešininkas, vienas keitimas, sunki pergalė.“

Kalbesnė buvo pralaimėjusi pusė. Beje, nesijaučia, kad Teltonikos vadovas Aurimas Adomaitis rezultatu būtų labai nusivylęs. Štai ką rašo jis: „Teltonika pralaimėjo 2:3, bet jau prieš rungtynes nujautėme, kad pralaimėti šansų turime daugiau nei laimėti. Žaidėme prieš labai gerą komandą, todėl likome patenkinti tuo, jog sužaidėme geriau nei pirmąsias tarpusavio rungtynes (pralaimėjome 2:7). Šios rungtynės parodė, kad mūsų žaidimas pagerėjo. Galėjome pasiekti ir geresnį rezultatą, bet individualios klaidos nulėme galutinį. Visgi, tai yra normalu mėgėjų ir ne tik futbole - klaidos yra žaidimo dalis. Toliau stengsimės mažinti savo klaidų skaičių ir kiekvienose rungtynėse sužaisti vis geriau.“

Na o trečią vietą užimatys BetGames sutriuškino Teonet nepadoriu rezulotatu 10:0. Nors jų vadovas Vytautas Kačerauskas tikina, kad šis rezultatas nekaip atspindi žaidimą. Anot jo, varžovai susirinkti tiek daug įvarčių tikrai nenusipelnė.

„Rungtynėms su Tesonet papildomos motyvacijos ieškoti nereikėjo, kadangi pirmo rato rezultatas (6:6) neatspindėjo tikrojo komandų jėgų santykio, - rašo Vytautas. - Tiesa, nesitikėjome, jog mūsų pasistiprinimas ir jų susilpnėjimas (per žiemos pertrauką) iškreips tą skirtumą iki nepadoraus. Galutinis šio susitikimo rezultatas (10:0) tikrai neatspindi komandų pajėgumo. Varžovai tikrai nebuvo beviltiški. Tiesiog mes, turėdami daugiau žaidėjų atsargoje, bandėme palaikyti aukštesnį žaidimo tempą, pasitikti oponentus kiek įmanoma arčiau jų pusėje. Nepaisant to, jog taikėme šiokį tokį presingą ir neleidome jiems laisvai kurti, Tesonet vis tiek turėjo keletą progų, kuomet tik mūsų vartininko meistriškumo dėka pavyko išlaikyti vartus “sausus”. O kitoje aikštės pusėje mums tiesiog pavyko realizuoti susikuriamas progas ir įmušti įvarčius iš situacijų, kurios anksčiau likdavo neišnaudotos. Pirmas kėlinys baigėsi 2:0, tačiau antrajame varžovus “pervažiavome” dėl rotacijos. Norisi pasidžiaugti ir rezultatu, ir nusiteikimu, t.y. - žaidimu iki pabaigos, kai neatsipalaidavę iki paskutinės minutės ganėtinai drausmingai žaidėme abejose aikštės pusėse."

Na ir ketvirtą vietą užimantys FL Techniks 2:1 įveikė kolkas vos vieną tašką teturinčius autsaiderius Genius Sports.

Nors pastarosios komandos vadovas Arūras Bubokas nedviprasmiškai pareiškė, kad prieš mačą su šiais varžovais Genius Sports buvo nusiteikę pirmai pergalei.

A.  Bubokas: „Neslėpsim, prieš šias rungtynes galvojome tik apie pergalę.

Rungtynes pradėjome pagal planą, spausdami varžovus visoje aikštėje. Tai pasiteisino, jų atakos buvo trumpos, o kamuolio kontrolės praktiškai nebuvo.

Patys stengėmės neskubėti, žaisti poziciškai, sukūrėme nemažai gana pavojingų momentų, tačiau nepasižymėjome. Pirmas kėlinys baigėsi 0:0, atrodė jog varžovai nė karto nesmūgiavo į mūsų vartus, o mes kontroliavome rungtynių eigą.

Antrame kėlinyje tęsėme spaudimą, stengėmės palaikyti aukštą žaidimo tempą. Vis nesugebėjome pramušti jų gynybinio autobuso, o tada nutiko kažkokia anomalija. Praradome kamuolį prie jų vartų, varžovai išbėgo į greitą kontraataką, mūsų vartininkas puikiai atrėmė smūgį, kamuolys atšoko nuo vartininko kojos aukštai į orą, ko ne ties aikštės viduriu ir FL Technics komandos gynėjas, nerangiai smūgiuodamas galva pataikė į kamuolį taip, jog šis, skrisdamas parabole į mūsų vartus, nusileidžia tarp skresinio ir gynėjo, kuris bando tą smūgį atmušti, galvos. Kosmosas (tikuosi kas nors tai nufilmavo)! Varžovams labai pasisekė.

Toliau spaudėme, rungtynių scenarijus nesikeitė. Galų gale pelnėme įvartį! 1:1! Tolimu lengvu, bet technišku ir tiksliu smūgiu, įvartį pelnė Gediminas! Komanda dar labiau užsivedė, ir toliau spaudėme varžovus, atakavome jų gausias gynybines barikadas, bet atsitiko tai, ko niekas nesitikėjo. FL Technics atliko ilgą ir atrodė - nepavojingą perdavimą link mūsų vartų, mūsų gynėjas apmaudžiai suklydo ir jų geriausias žaidėjas atsidūrė 1x1 prieš vartininką, beliko tik nukreipti kamuolį į vartų kampą - 1:2. Per likusį laiką atidavėme visas jėgas, bet varžovai atsilaikė, na o mes ir vėl išėjome nuleidę galvas. Apmaudu, tačiau ir vėl pritrūko agresyvumo gynyboje, įvarčių puolime ir Fortūnos palaikymo.

Nosies nenukabiname ir toliau sieksime pirmosios pergalės turnyre!“

FL Technics komandos vadovas Donaldas Barkauskas pažymėjo, kad varžovai buvo gerokai stipresni, nei pirmajame rate.

"Džiaugiamės pergale ir tuo, kad mūsų pagrindinis puolėjas Algirdas antras rungtynes paskutinėmis minutėmis randa kelią į Genius Sports vartus. Darbinė, sunki pergalė, - rašo jis.- Atskirai norime pastebėti, kad Genius Sports komanda akivaizdžiai sustiprėjo, žaidė gerą futbolą ir buvo verta lygiųjų. Pagarba varžovams ir teisėjui už korektiškas ir atkaklias varžybas."

Anonsas

Antrojo rato trečiajame ture aukštesnės turnyro lentelės pusės komandos vėl žais su apatinės pusės ekipomis. Todėl rungtynės turėtų vykti gan nuspėjamai. Galbūt daugiausiai šansų tikėtis netikėtumo galima iš Teltonikos ir FL Technics susitikimo. Bent jau pirmąjį ratą Technikai turėjo nemažai pavargti, kad iškovotų pergalę 1:0.

Bet jei taškus prarastų kuri nors iš trijų pirmąsias vietas užimančių komandų, man būtų tikrai netikėta.