Įmonių Lyga: Divizionai pasuko skirtingomis kryptimis Visos

Po įmonių lygoje sužaisto 11-ojo turo panašumų tarp komandų išsidėstymo A ir B divizionuose neliko. A divizione po senovei lyderius skiria 5 taškai ir Studio Modernai iki čempionų vardo liko vienas-kitas žingsnis, o pirmasis per sezoną B diviziono lyderio Cognizant pralaimėjimas leido juos pasivyti Inter Cars ir gerokai pakėlė intrigą

A divizionas: Prieš lyderius neatsilaikė ir advokatai

Po Studio Modernos pergalės pergalės prieš LT Advokatūrą atrodė, kaip kad pirmeji būtų užsitikrinę diviziono nugalėtojų auksą. Karšti sveikinimai vienas kitam, bendra nuotrauka aikštėje, komandos gerbėjų nuotaikos. Bet Studio Modernos treneris Kęstutis Bartuškevičius neigė, kad svarbias rungtynes laimėjusi ekipa jau pasijautė čempione.

„Ne, tikrai ne. Prieš akis dar nemažai rungtynių ir turėsim į jas įdėti daug pastangų. Visi taškai skaičiuojami sezono pabaigoje“, - kalbėjo jis.

Kaip ir prieš ketvirtąjį antrojo rato turą Studio Moderna 5 taškais lenkia Tirolą. Jai liko laimėti dvejas rungtynes, kad paskutinis lyderių tarpusavio mačas jau nieko nebelemtų. Ir tai labai gali nutikti - vis tik komanda, iš kurios Tirolos futbolininkai galėjo labiausia tikėtis pagalbos, buvo įveikta būtent per šios savaitės turą.

Nors Studio Moderna laimėjo 5:1, viskas jai nesiklostė lengvai ir paprastai nuo pat pradžių. Pirmas kėlinys buvo labai atkaklus ir įtemptas ir tik antrajame lyderiai pradėjo tolti nuo advokatų. Atrodė, kad pastarieji tiesiog pavargo. Bet K. Bartuškevičius savo komandos spurtą aiškino kitaip.

 „Per pirmą kėlinį pamatėme, kaip žaidžia varžovų lyderiai, per antrą juos užspaudėme ir viskas pradėjo eitis gerai, - kalbėjo Studio Modernos treneris. - O rungtynės, nežiūrint į rezultatą, buvo labai sunkios.“

A diviziono lyderiai į mačą susirinko gausiai ir lydimi savo aistruolių

„Esu labai dėkingas žaidėjams, kurie susirinko šį kartą, gerai suprasdami rungtynių svarbą. Taip pat esu dėkingas savo komandos fanams ir tikiuosi, kad jų kiekvieną mačą rinksis vis daugiau. Mums firmos darbuotojų parama yra labai svarbi“, - kalbėjo K. Bartuškevičius.

Antrą vietą užimanti Tirola 8:5 nugalėjo SEB futbolininkus.

Nors SEB nesurinko pilnos komandos, pasipriešino Tirolai pakankamai rimtai.  Tiesa patys rungtynių dalyviai rezultatą aiškina veikiau tuo, kad pamačius negausias SEB pajėgas varžovams krito motyvacija. Nors pačių tiroliečių tebuvo lygiai septyni.

 „Žaidąme mazumoje, tad galutinis rezultatas gėdos nedaro. Aišku, turbūt ir varžovai nežaidė 100%.

Stengsimės užbaigti sezoną garbingai“, - trumpai apie rungtynes rašė SEB komandos vadovas Vytas Galeckas.

Tirolos puolėjas Aleksandras Suslonovas negausų komandų susirinkimą aiškino tuo, kad susitikimas vyko nedarbo dieną: „Prieš rungtynes su SEB Tirolos komandos nariai pergyveno, kad sunku žaisti be keitimų, nes susirinko lygiai 7 žaidėjai. Bet išėjus į aikštę paaiškėjo, jog varžovų gretose – išvis tik 6 žaidėjai. Jėgos buvo nelygios, tačiau varžovai mažumoje atrodė garbingai ir skaudžiai kandžiojo Tirolą kontratakomis.Jie įmušė net penkis įvarčius motyvacijos stokojusiems logistams. Tačiau į juos tiroliečiai atsakė aštuoniais taikliais smūgiais. Išvada - nedarykite rungtynių švencių metu.“

Dviejų bankų akistatą šiek tiek netikėtai laimėjo „Danske“, įveikęs „Swedbank“. Rungtynės buvo atkaklios ir baigėsi rezultatu 4:3.

Tuo Danske Bank padidino savo taškų atstumą nuo paskutinę vietą užimančios Skubos. Pastaroji buvo sutriuškinta Girtekos 3:10.

Anonsas

Nors Studio Moderna treneris K. Bartuškevčius kalbėjo, kad viskas kovoje dėl pirmosios vietos bus aišku pasibaigus pirmenybėms, viskas gali paaiškėti jau per ateinantį turą. Jeigu lyderiai iškovos dar vieną pergalę, o Tirola suklups, Studio Moderna taps nebepavejamais.

Kovoti prieš lyderius ateinantį sekmadienį stos susirinkimo problemas pastaruoju metu išgyvenanti SEB komanda.

Vistik, nežiūrint neaukštos užimamos vietos ir to, kad pirmą ratą Studio Modernai nusileido net 0:7, rimčiau susirinkęs SEB kažin ar būtų vienu kąsniu praryjamas meduolis lyderiams.

Tirolos laukia dar rimtesnis išbandymas – prie trečiosios vietos priartėjusi Girteka Logistics, kuri jau pirmajame rate nusileido labai nenoromis – 1:2.

 Kažkodėl manau, kad pralaimėjusi dvejas rungtynes paeiliui LT Advokatūra išsilies ant Danske Banko. Nors pirmojo rato šių komandų susitikimo jokiu išsliejimu tikrai nebuvo galima pavadinti. Advokatai tąsyk laimėjo rungtynes 6:5.

Swedbank – šansas susigražinti savo ankstesnes pozijas. Ši komanda susigrums su autsaidere Skuba, kurią pirmame rate sutaršė 12:1.

B divizionas: Lyderiai - jau du

Aš jau anonse perspėjau Cognizant, kad su FL Technics bus nelengva. Kad Technicsai aiškiai nepatenkinti pralaimėjimu 10-ajame ture ir stengsis įkirst kitam varžovui, nežiūrėdami, ar jis lyderis, ar autsaideris. Kaip kirto, taip ir nukirto. Taip, kad iki šiol buvę neneugalėti Cognizant dabar jau turi dalintis turnyro lentelės viršukalnę su Inter Cars Lietuva.

Įdomiausia, kad Cognizant komandos vadovo Mariaus Valantiejaus pralaimėjimas 1:4 FL Technics nenustebino.

M. Valantiejus: „Štai ir pribrendo pirmasis pralaimėjimas, kuris buvo dėsningas, o priežastys, mano jau minėtos po ankstesnių rungtynių – po žiemos pertraukos, praleistos be futbolo, kritusi forma (tai, beje, kartojasi jau n-tąjį sezoną iš eilės: ką užgyvename rudenį, ištaškome pavasarį) ir kitoks varžovų nusiteikimas bei taktika, žaidžiant prieš mus. Visi dabar pradeda nuo gynybos, atsitraukę ir bando kontratakuoti, kas mums neparanku. Šįkart taip žaidė ir FL Technics, nors dar rudenį mes su jais žaidėme antru numeriu, o jie atakavo. Vakar dienos rungtynėse nežaidėme labai prastai ir realiai nepraleidome nei vieno normalaus įvarčio: visi krito arba po gynėjų, arba po teisėjo klaidų, o mes patys sukūrėme ne vieną progą, bet arba nepataikėme į vartus, arba varžovus gelbėjo vartininkas. Rungtynių rezultatas atspindi tiesiog efektyvesnį varžovų užbaigimą ir klaidų išnaudojimą. Dar vienas veiksnys, kurio dažniausiai nekomentuoju, bet šįkart tikrai verta – teisėjavimas. Rungtynės buvo nevaldomos, varžovų puolėjas tiesiog "nardė" ir apgaudinėjo teisėją - buvo švilpiamos baudos, po vienos iš kurių pelnomas įvartis, taip pat vieną įvartį varžovai pelnė po akivaizdaus žaidimo ranka. Na bet nesinori to naudoti kaip pasiteisinimo, o tikėtis, kad pralaimėjimas bus šaltas dušas ir signalas komandai pabusti ir pradėti rodyti geresnį žaidimą, nes demonstruodami tokį žaidimą, tikrai nesame verti užimamos vietos, geriausiu atveju - lentelės viduriuko. Nors gali būti, kad rudenį šįkart užgyvenome pakankamai, kad visko nepravalgytume pavasarį ir baigtume sezoną prizinėje vietoje".

FL Technics komandos vadovas Donaldas Barkauskas: „Po paskutiniojo turo reikėjo reabilituotis, tačiau laukė rungtynės prieš pirmąją vietą - Cognizant. Žinojome, kad turėsime tik vieną starto gynėją, ir kad nepadės geriausias mūsų puolėjas.

Tad ėjome į rungtynes neturėdami ko prarasti.

Nuo pirmųjų minučių vyko lygi kova. Egidijus panaudodamas visą klaidinančių judesių arsenalą pelno pirmąjį įvartį. Prasideda kietesnė kova, bet mes jau pratestuoti BetGames.TV, todėl šį kartą lengviau. Be to teisėjas laiku varžovams parodo geltoną, sudrausmina mus pačius ir grąžina rungtynes į normalias vėžes. Drausmingai prieš varžovų lyderį Tadą ginasi mūsų gynybos linija su Jurijumi ir Mariumi priešakyje. Varžovai beveik neturi progų, tad išlaikome 1:0 iki kėlinio pabaigos.

Antrajame kėlinyje mūsų žaidimas - dar sklandesnis. Kamuolys tinkamu laiku atsiduria reikiamoje vietoje - Egidijus vėl muša puikų įvartį. O Eimantas laiku uždaro smūgį ir turime 3:0! Varžovai nenuleidžia rankų – tenka pačiam stipriai paplušėti atmušant galingus smūgius. Inga visą antrąjį kėlinį atkakliai stabdo atakas iš dešinės. Visgi likus 5 minutėms varžovai pasinaudoja sumaištimi mūsų baudos aikštelėje ir beveik įneša į vartus kamuolį. Pradeda spausti. Tačiau Aleksandras smeigia galutinį dūrį į Cognizant vartų kampą - 4:1. Taip įtvirtinama ko gero skambiausia FL Technics pergalė turnyre. Mūsų komanda susikaupė, maksimaliai išnaudojo savo potencialą, neprarado koncentracijos ir iškovojo pelnytą pergalę. Visi žaidėjai verti pačių geriausių žodžių už racionalius sprendimus aikštėje ir išlaikyta šaltakraujiškumą.“

Na ir aišku, lyderių kluptelėjimu pasinaudojo Inter Cars Lietuva, net 11:1 sutriuškinę Genius Sports.

BetGames.TV išnagrinėjo savo klaidas, kurios nuskandino komandą 10-ojo turo mače su Retal Lithuania, ir 3:0 įveikę Teltoniką įsitvirtino trečiojoje vietoje. Ir dabar vargu ar kas juos iš ten pajėgs iškrapštyti.

 Vytautas Kačerauskas (BetGames.TV): „Po skaudaus pralaimėjimo buvo komandos susirinkimas su simboline video peržiūra ir analize. Na ir dabar jau galima teigti, jog taikytos priemonės pasiteisino, padarytos teisingos išvados. Rungtynes pradėjome nuo gynybos, nebandydami kaip įmanoma greičiau atsirasti varžovų aikštės pusėje. Bandėme išnaudoti perdavimus atgal, ieškant geresnių kamuolio įžaidimo opcijų. Savotiškai lipdėme savo žaidimą pagal principą: „kantrybė – dorybė“. Varžovai aktyviu spaudimu bandė išmušti iš vėžių bei atakavo iš įvairių distancijų, stengdamiesi užklupti mūsų vartininką. Tačiau Saulius patikimai saugojo vartus (išskyrus vieną epizodą antrajame kėlinyje, kuomet netraukiamą šūvį į devyniukę sustabdė oponentų žaidėjo netinkamai pakišta galva).

Mums buvo itin svarbu nepraleisti pirmiems. Ypač greito įvarčio. Pavyko! O kuomet pirmam kėliniui persiritus į antrą pusę pavyko standartinę situaciją užbaigti rezultatyviai po Vaido smūgio galva, momentinis džiaugsmas dar virto ir į pasitikėjimą. Tiesa, varžovai turėjo pavojingų progų, tačiau Fortūna buvo mūsų pusėje. Apibendrinant rungtynes, rezultatas neatspindi kovos, kuri virė aikštėje, atkaklumo bei sukurtų progų. Tai nebuvo skirtingų lygių ekipų rungtynės, tai tikrai nebuvo „vienpusio eismo“ pavyzdys. Mums pavyko sužaisti galva. Visomis prasmėmis – tiek priimant racionalius sprendimus, tiek pelnant visus tris įvarčius Vaido plikė buvo esminis elementas.

Smagu, jog pavyko mobilizuotis po nesėkmės. Džiugina ir faktas, kad antrąkart sezone pavyko išlaikyti „sausus“ vartus. Galime pasigirti ir tuo, kad visose rungtynėse turime pamainos bei žiūrovų. Taip pat norisi pasiųsti žinutę kitoms komandoms, kurios pasiduoda. „Patrankų mėsa“ būti nėra malonu, tai suprantame geriau nei bet kas kitas - eilę metų patys buvome negailestingai daužomi ir užimdavome „prizines vietas“ lentelės apačioje (2014/15 sezone 7 vieta iš 9, 15/16 – 7 iš 7, 16-17 – 9 iš 9, 17/18 – 6 iš 9). Buvo minčių nebesikankinti. Tačiau prie įmonės prisijungus keliems futbolo entuziastams, treniruojantis visus metus (šaltuoju metu laiku įgūdžius gludinant salėje, o šiltuoju dalinantis Fanų stadiono ketvirčiu su A divizione žaidžiančia „Girteka“), žaidimo kokybė palaipsniui kilo. Tad lentelės apačioje esančioms komandoms norisi palinkėt kantrybės, stiprybės ir tobulėjimo.“

Aurimas Adomaitis (Teltonika): „Pralaimėjimas buvo dėsningas, nusileidome šiai dienai stipresniam varžovui. BetGames drausmingai žaidė gynyboje, o patys išnaudojo praktiškai visas savo turėtas progas. Gaila, kad visi įvarčiai iš esmės krito po mūsų klaidų gynyboje. Tai kiek apkartino nuotaiką, kurią greitai pakėlė komandos draugo alaus dėžė. Taigi, po rungtynių dar apie valandėlę likome stadione, nuleidome garą ir viskas gerai. Laukiame kitų rungtynių ir stengsimės sužaisti geriau nei šiose. Kol kas žaidimas banguoja, bet tai tikriausiai visiškai normalu, kai komanda žaidžia savo pirmąjį sezoną.“

Retal Lithuania ir Tesonet susitikimas neįvyko. Pastarieji antrą kartą paeiliui nesusirinko į rungtynes.

Anonsas

Vis tik yra galimybė, kas po ateinančio trečiadienio turo Cognizant vėl turnyrolentelės viršūnėje bus vieniši. Jų kitas varžovas – ne pati pajėgiausia B diviziono ekipa Teltonika. O pagrindiniai Cognizant varžovai Inter Cars susitiks su lentelės kaimynais BetGames.TV, komanda galinga ir jau kartą sužaidusia su Inter Carsais lygiosiomis.

Retal Lithuania rungsis su autsaideriais Genius Sports, o FL Technics galimai laukia poilsis. Tuo atveju, jeigu Tesonet vėl nesusirinks.