Įmonių Lyga: Danske Bank - čempionai Visos

Įmonių Lygos komandoms dar likus sužaisti nuo dvejų iki ketverių rungtynių, 2020-2021 metų čempionas tapo aiškus. 7:2 įrodžiusi savo pranašumą vienintelei dar iki šio trečiadienio mačo išlikusiai konkurentai Girtekai Logistics, auksą laimėjo Danske Bank ekipa.

Ta proga ir sveikiname Danske Bank, pirmą kartą iškovojus aukščiausius lygos apdovanojimus.

Iki šiol aukščiausia šios komandos vieta buvo trečia. Bronzinę pakopą Danske buvo pasiekęs net tris kartus.

O prieš rungtynes buvo susiklosčiusi tokia situacija, kad Danske Bank lenkė praėjusių pirmenybių nugalėtoją Girteką devyniais taškais. Bet buvo sužaidęs dvejomis rungtynėmis daugiau. Tad Girteka tebeturėjo labai realias galimybes tęsti kovą dėl stipriausios Įmonių lygos komandos vardo. Tam tereikėjo tik laimėti prieš pagrindinius varžovus.

Bet tas „tik“ realybėje pasirodė labai jau aukštas barjeras. Danske Bank nelaukė – jau pirmą kėlinį laimėjo 3:0. Taip, vėliau dar buvo momentų, kai Girteka Logistics būdavo užspaudusi varžovus, kai rengdavo pavojingas atakas ir mušė įvarčius. Bet tikrai ne visą laiką. Veikiau – epizodiškai. Danske Bank nugalėjo, nes buvo stipresni. Ir taškas.

Negali sakyti, kad Danske turėjo didžiulį aikštės pranašumą, bet progas ar pusproges naujieji čempionai išnaudojo kur kas efektyviau nei buvę. Ypač rezultatyvusis bankininkų serbas Aleksandaras Stankovičius, įmušęs pokerį.

Girtekos dar negalim nei pasveikint su antrąja vietą, nei paguost jos dėl to, nes oficialiai, ji dar gali nuslysti ir ant trečio laiptelio ir net žemiau. Bet tai teoriškai. Praktiškai eksčempionams dar liko trys susitikimai ir jei pralaimėjimas Danske Bank jų visiškai nesužlugdys psichologiškai ar nepanaikins noro susirinkti į rungtynes, turėtų jie sidabrą iškovoti nelabai sunkiai.

O štai intriga dėl trečiosios vietos dar niekur nedingo.

Trečiadienį įvyko labai svarbios rungtynės tarp ekipų, į trečiąjį prizą nusitaikiusių. Jose Tirola 7:6 atsirevanšavo Swedbank už pralaimėjimą, patirtą daugiau nei prieš metus.

Trys futbolininkai per šį susitikimą pelnė hetrikus. Eduardas Tučinskis ir Grigorijus Kiselis iš nugalėtojų komandos bei Vytaras Šukys iš pralaimėjusiųjų.

Pergalė trečios vietos Tirolai toli gražu negarantavo. Dabar ji lenkia Swedbanką trimis taškais. Jei Tirola paskutines rungtynes pralaimės čempionui Danske Bank, Swedbank gali ją taškais pavyti. O kadangi trečiadienio revanšo Tirolai turėti tarpusavio rungtynių rezultatų pranašumą nepakako (pirmąsias rungtynes ji Swedbankui pralaimėjo 4:8), varžovai ją ir aplenktų turnyro lentelėje.

Kaip ir kiti varžovai - LT Advokatūros futbolininkai, jeigu jie laimėtų abu jai likusius mačus.

Vienintelė A diviziono komanda, negalinti tapti prizininke – Retal Lithuania.

Paaiškėjo ir B diviziono nugalėtoja. Be didelio vargo šį turnyrą laimėjo Teltonika. Jos pagrindinis varžovas SEB net du kartus apskritai nesusirinko į diviziono kovas (vieną kartą būtent su Teltonika).

Tad šio trečiadienio mače su Kilo Health Teltonikos futbolininkai jau žinojo, kad niekas jų pavyti negebės.

Nežiūrint į tai, mačas buvo atkaklus ir aistringas (po vieno epizodo vos nekilo žaidėjų muštynės). Teltonika ji laimėjo 3:2.

B divizione liko sužaisti dvejas rungtynes. Jų rezultatai komandų šiuo metu užimamų vietų jau niekaip pakeisti negalės.

Citatos

Žilvinas Stončius (Danske Bank): „Kietai stovėjom ir pavyko laimėti gan užtikrintai. Turėjom tris keitimus, tai negalim sakyti, kad blogai susirinkom. Per šį sezoną buvo įvairių permainų. Ir susirinkt būdavo sunku: tai čia ligos, tai čia traumos. Deja, vienerias rungtynes ir pralaimėjom. Manau ir jas privalėjom laimėti. Bet negaliu sakyti, kad neturėjome varžovų. Pasipriešinimas mums buvo gan kietas. Tiesiog mes buvom stipresni. Dabar liko paskutinis mačas, bet kad jį ir praloštume, nebus labai svarbu.“

Laurynas Jakucevičius (Teltonika): „Laimėjom sunkiai. Kilo Health komanda, palyginus su ankstesniais laikais, yra labai atsinaujinusi ir galima sakyti – visai kita. Tai ne tie žaidėjai, kurie buvo prieš pertrauką. Šiaip mes tikrai neplanavom būti B divizione, tik po pertraukos labai blogai rinkomės, pralošėm porą rungtynių, kai kur nepasisekė, tai taip ir gavosi. Sezonas buvo labai ilgas, užtruko beveik porą metų. Pradžios net nelabai ir pamenam... Buvo ir gerų, ir blogų momentų, o didžiausias sezono minusas – kad iškritom į B divizioną.“

Įvarčiai

Per trejas trečiadienį įvykusias Įmonių lygos rungtynes buvo įmušti 27 įvarčiai – po 9 įvarčius vidutiniškai per mačą.

Daugiausiai įvarčių įmušė Danske Bank ir Tirolos komandos – po 7. Mažiausiai – Girteka Logistics ir Kilo Health, po 2.

Mažiausiai įvarčių – po 2 praleido Danske Bank ir Teltonika. Daugiausiai – Girteka Logistics ir Swedbank, po 7.

Rezultatyviausias dienos žaidėjas – Aleksandaras Stankovičius, 4 įvarčiai.

Anonsas

Spalio 20-ą, trečiadienį susitiks:

A divizione – Girteka Logistics ir Swedbank, Tirola ir Danske Bank bei Retal Lithuania ir LT Advokatūra.

B divizione – Kilo Health ir Nebulos Klasteris.

Spalio 21-ą, ketvirtadienį rungtyniaus Lt Advokatūra ir Girteka Logistics.

Visų susitikimų pradžia – 20 val.