Įmonių Lyga: Advokatai sustabdė Girteką Visos

Trečiadienį sužaistas dar vienas Įmonių Lygos turas. Ir atkaklių kovų jame netrūko, kas šioje lygoje būna ne taip ir dažnai. Dvejose iš trejų turo rungtynių viskas išsisprendė įvarčiais joms baigiantis, o didžiausias skirtumas tarp turo varžovų buvo du įvarčiai.

Girtekos Logistics ir LT Advokatūros rungtynės vertos atskiros kalbos. Jau vien dėl to, kad Girteka antrą kartą šį sezoną prarado taškus.

Iki šiol logistai laimėdavo prieš visus varžovus, išskyrus pagrindinį savo konkurentą kovoje dėl lygos aukso Danske Bank (kuriam pirmą ratą buvo priversti nusileisti). Bet įspūdžio advokatams tai nepadarė. Jau prieš šias rungtynes LT Advokatūra buvo nusiteikusi kovoti tik dėl pergalės, nes savo užimama trečia vieta patenkinta nebuvo ir taikėsi iki sezono pabaigos palypėti laipteliu aukščiau.

Iš pradžių atrodė, kad jiems laimėti gali ir pavykti – advokatai pirmavo 2:0. Tačiau Girteka rado savyje jėgų susidoroti su tokiu iššūkiu ir persverti santykį savo naudai.

Vis dėl to kone paskutinį mačo momentą LT Advokatūra rezultatą išlygino.

O po mačo velnių nuo Girtekos gavo teisėjas. Prieš tai jau ilgą laiką Logistics atsarginių suolelis iš arbitro reikalavo, kad jis užbaigtų rungtynes, motyvuodami tuo, kad susitikimo laikas jau yra pasibaigęs. Teisėjas sušvilpė, kai rezultatas jau buvo lygus. Ir aišku tuo sukėlė didelį Girtekos nepasitenkinimą.

Na bet nieko nepadarysi. Juolab, kad realiai tas dviejų taškų praradimas Girtekai strategiškai labai daug nepakenkė. Vienaip ar kitaip dėl pirmosios vietos jai teks aiškintis su Danske Bank ir vienaip ar kitaip, tam kad užimtų pirmą vietą, jai būtina bankininkus nugalėti.

Retal Lithuania ir Teltonikos susitikimas baigėsi minute-kita anksčiau. Bet ir jame galutinį rezultatą apsprendė įvartis rungtynėms besibaigiant.

Jį, likus žaisti kelias minutes, įmušė Teltonika, laimėjo 2:1 ir užsitikrino penktąją vietą. Beje, be nepasitenkinimo teisėju čia irgi neapsiėjo. Šiuo atveju pyko laimėtojai. Kad pirmą kėlinį teisėjas neužskaitė vieno jų įvarčio.

Beje, Retal Lithuania šį susitikimą pradėjo mažumoje, tik vėliau jų komandą papildė vėlavęs 7-as žaidėjas. Tačiau visi pagrindiniai įvykiai vyko jau tada, kai komandos žaidė pilnų sudėčių.

Swedbank 4:2 nugalėjo septintą vietą užimančius Payswix.

Teltonika – vienintelė komanda, kurios vieta galutinai aiški. Visų kitų ekipų turnyrinė padėtis bent jau teoriškai dar gali pasikeisti.

Rezultatai

Girteka Logistics – LT Advokatūra 3:3, Payswix – Swedbank 2:4, Retal Lithuania – Teltonika 1:2.

Citatos

Povilas Junevičius (LT Advokatūra): „Pirmavom 2:0, norėjom laimėti ir mums reikėjo laimėti. Juolab, kad prieš rungtynes tokį tikslą turėjome. Todėl rezultatu nesam patenkinti. Bet kadangi paskutinę minutę išlyginom, tai bent jau tai yra džiugesnis epizodas, morališkai teigiamas aspektas. Dabar jau aišku, kad liksime trečioje vietoje.“

Jaroslavas Šiško (Teltonika): „Kol Retal turėjo vieno žaidėjo trūkumą, žaidimas faktiškai vyko vienoje pusėje, bet iš to visiškai nieko neišpešėme. Tiesa, buvo įvartis, kurio teisėjas neužskaitė, paaiškindamas, kad jis neparodė iš kur reikia mušti. Nors prieš mušant jis Retal žaidėjams liepė trauktis nuo vietos, kurioje stovėjo kamuolys ir buvo galima suprasti, kad baudos smūgio vieta jau nustatyta. Mūsų žaidėjas įmušė, bet įvartis buvo atšauktas. Keisti šio teisėjo sprendimai - jau nebe pirmas atvejis.

Toliau atakavome, bet į vartų stačiakampį pataikyti taip ir nepavyko. Aišku, reikia paminėti, kad ir Retal gynėsi gerai ir rinko kamuolius „į save“.

Vėliau, prasidėjus antram kėliniui, po kampinio pagaliau radome plyšį Retal gynyboje ir Edgaras įmušė. Žaisti tapo lengviau žaisti, nors ir prieš tai rungtynės nebuvo kažkokios super grubios ar nekorektiškos. Tiesiog psichologiškai tapo geriau.

Laikui einant prie pabaigos, gavome atkirtimą, buvo nugriautas varžovų žaidėjas ir teisėjas parodė į 9 metrų baudinį, kurį Retal įmušė. Nuotaika šiek tiek nukrito, bet kažkodėl buvo nuojauta, kad šiandien laimėsime (nors su Retal mums visada nebūna lengva).

Likus žaisti kokias 3-4 minutes Dovydas, kuris grįžo po traumos, pareiškė galįs dar sužaisti. Tai padarėme keitimą ir praėjus gal minutei, jis tolimu galingu smūgiu įmušė į tolimą kampą nuo stangos. Įvartis buvo pergalingas, nors po jo Retal bandė dar surengti porą atakų, Bet matėsi rotacijos stoka jų komandoje ir todėl rezultatas liko 2:1 mūsų naudai.

Per šias rungtynes sprendėsi, kas bus 5-oje, kas 6-oje vietoje, tad bet kurios komandos pergalės atveju turnyrinėje lentelėje nedidelis pasikeitimas tebūtų. Bet šiaip tai mūsų susitikimai su Retal jau tapo kažkokiais „nerašytais“ derbiais.

Noriu pasakyti ačiū pirmiausia savo žaidėjams, kad jie ateina (nors ir orai pastaruoju metu nedžiugina) ir sulošia kovingai. Ne visada pasiseka ir fortūna nusisukdavo nuo mūsų, bet einam toliau. Taip pat ačiū už tikrai korektišką žaidimą Retal. Nedažnai taip gražiai ir sąlyginai ramiai jie žaidžia. Išskyrus varžovų tarpusavio apsižodžiavimą, šis mačas buvo vienas iš tolerantiškiausių ir ramiausių derbių emocijų prasme“.