Į viršūnę žengė Medikas Visos

SFL Lygoje 8x8 sužaistas aštuntas turas. Šiaip iš tiesų jis buvo planuojamas ne kaip aštuntas, bet kaip pirmas, bet vėliau buvo nukeltas ir turas tapo aštuntu pagal eilę. Žodžiu, kaip ten bebūtų, Lygos komandos dabar yra sužaidę po aštuonerias rungtynes. Ir po tiek sužaistų mačų į aukščiausią vietą iškilo Mediko ekipa.

Nežinau, gal ir yra ekstrasensas, kuris jai būtų prieš čempionatą prognozavęs tokias aukštumas, bet aš tai tikrai to negalvojau. O Medikas užtikrintai sau neigė mano išankstinius nusistatymus ir ėmė pergalę po pergalės. Pirmą mačą palaimėję medikai vėliau laimėjo visus septynis. Taip ir sugebėjo aplenkti visus varžovus.

Pradėję savo rungtynes anksčiau nei pagrindiniai konkurentai, Mediko futbolininkai, po nelengvos pergalės prieš Lygos naujokus Miami Beach, kurią lėmė vienintelis per rungtynes įmuštas įvartis, tapo pirmi. Ir išliko pirmi ir po to, kai tarpusavio susitikimą VSG United ir Spartakas sužaidė lygiosiomis.

Pastarasis susitikimas irgi nepasižymėjo dideliu rezultatyvumu. Spartakas buvo išsiveržęs į priekį, VSG sulygino. Ir po persverti kovos savo naudai nepajėgė nei vieni, nei kiti. Ir toliau išliko surinkę po tiek pat taškų, o gavęs už pergalę tris taškus gavęs Medikas šią vienas į kitą įsikibusią porelę vienu tašku apstatė.

Trejos likusios rungtynės buvo kiek mažiau atkaklios ir baigėsi labiau įtikinamomis favoritų pergalėmis.

 Įtikinamiausią jų pasiekė Dvarčionys, 8:3 sutvarkę autsaiderę Pilaitę.

„Trečia pergalė iš eilės! – džiūgavo Dvarčionių futbolo klubo paskyra socialiniame tinkle Facebook. - Vakar įveikėme Pilaitės aštuntuką, o palankiai susiklosčius kitų turnyro dalyvių tarpusavio rungtynių rezultatams, priartėjome prie lyderių trejeto.

Vakar komandoje debiutavęs Adomas Antanavičius įvartį pelnė sužaidus vos kelias minutes - geresnio debiuto ir nesugalvosi!

Kaip visada, rezultatyvumu išsiskyrė Simonas Stankevičius - jo sąskaitoje hattrickas, po įvartį mušė ir Evaldas Pliavga, Lukas Žukauskas, Tomaš Symulevič ir Domantas Pukelevičius.

Beje, pastarąsias tris rungtynes atrodome tikrai puikiai - vidutiniškai pelnome po 8,6 įvarčio, o praleidžiame viso labo po 1,3.“

Nors tiesą sakant, kad labai jau arti būtų prie tų lyderių Dvarčionys priartėję, kažin ar pasakysi. Vis tik nuo antrą-trečią vietas užimančių komandų jie atsilieka 6 taškais ir šiam momentui tėra aiškūs vidutiniokai. Kaip ir tiek pat, kiek jie, taškų turintis New World.

Naujininkų futbolininkai Partizaną Geležinį Vilką įveikė 4:2. Čia irgi buvo užfiksuotas hattrickas, o jo autorius – New World snaiperis Nikita Juščenko.

Dar viena prie vidutiniokų priskirtina komanda Pietų IV, 5:1 sudorojusi Stickers, nuo Dvarčionių ir New World atsilieka dviem taškais.

Citatos

Vilhelmas Bajoras (Medikas): „Visada sudėtinga žaisti prieš jaunus ir greitus. Nepaisant to, rungtynės vyko pagal Mediko planą, kontrolė didžiąją mačo dalį priklausė mums. Atkarpomis gynyboje matėsi mūsų atsipalaidavimas, kas leido varžovams pajusti žaidimo skonį. Kai tik disciplina grįždavo į mūsų galvas, kojoms tapdavo lengviau.. Tiesa, neišnaudojome ir savo susikurtų progų, bet toks tas futbolas. Sveikiname Miami Beach su gražia kova ir linkime jiems sėkmės kituose etapuose. Taip pat noriu pasidžiaugti už sausus vartus išlaikiusį varžybų MVP Saulių!

Apie jokias vietas prieš sezoną negalvojome. Tikslas buvo ir yra toks pat - pavyzdingai rinktis į varžybas bei puoselėti Medikų futbolo idėją. Už pergales ar pralaimėjimus kur kas svarbiau faktas, kad po praėjusio 8x8 sezono, kai neiškovojome nei vienos pergalės, dažnai pralaimėdavome ir dviženkliu skirtumu, mes nepalūžome, tvirtai atstovėjome ir augome kaip komanda. Dabartinė vieta lentelėje nėra siekiamybė, tai labiau dėsningumas kantraus darbo, kurį įdeda kiekvienas komandos narys. Turnyras dar tik įpusėja ir tos vietos galutinėje rikiuotėje pasikeis keliskart. Viena, kas tikrai nepasikeis - medikų noras gerai praleisti laiką futbolo aikštėje.“

Dmitrijus Raksa (Spartakas): „Šiaip žaidimas buvo geras ir rungtynės įdomios. Mes pirmą kėlinį buvome gerai juos užspaudę, jie net pusės aikštės nepraėjo. Bet po to žaidimas išsilygino. Keitimų jie turėjo daugiau – gal dėl to? Mums dviejų-trijų keitimų trūko, keli žmonės negalėjo žaist. Tame tarpe ir aš – esu susižeidęs pirštą. Pirmi įvartį įmušėm mes, po varžovų grubios klaidos, bet va pergalingo rezultato išlaikyti nepavyko ir prasileidome. O rungtynių pabaigoje varžovų liko vienu mažiau, bet pasinaudoti tuo ir laimėti nepajėgėme.“

Laurynas Štempelis (Pietų IV): „Šiaip, mūsų pranašumas jautėsi labai. Visą laiką atakavom, jie kelias tik atakas susikūrė, Bet visai realios buvo progos jiems pramušti. Tada mus gelbėjo vartininkas Arvydas.

O mes galėjom ir kokius 8 įmušt, jeigu ne daugiau.

Visą laiką pirmavom ir trap komandų nesijautė jokios įtampos. Buvo toks draugiškas ramus mačas.“

Rezultatai

Medikas – Miami Beach 1:0, Partizanas Geležinis Vilkas – New World 2:4, Stickers – Pietų IV 1:5, Dvarčionys – Pilaitė 8:3, VSG United – Spartakas 1:1.

Įvarčiai

Per turą komandos įmušė 26 įvarčius. Arba 5,2 vidutiniškai per rungtynes.

Rezultatyviausias buvo Dvarčionių ir Pilaitės mačas – 11 įvarčių, nerezultatyviausias – Mediko ir Miami Beach susitikimas – vos 1 taiklus ir neatremtas smūgis.

Rezultatyviausia turo komanda – 8 įvarčius įmušę Dvarčionys. Miami Beach per šį turą įvarčių neįmušė.

Rezultatyviausi turo žaidėjai – Simonas Stankevičius (Dvarčionys) ir Nikita Juščenko (New World), pasižymėję po tris kartus. N. Juščenko pavijo rezultatyviausiųjų sąrašo lyderį Jorį Pikturną iš Mediko. Abu šie puolėjai dabar yra įmušę po 14 įvarčių.

Anonsas

Paskutinį pirmojo rato turą birželio 21 d. naujojo lyderio Mediko laukia rimtas išbandymas – rungtynės su vos tašku atsiliekančiu bei antrą vietą užimančiu Spartaku. Šis susitikimas prasidės 19.40, kaip ir dar dvejos rungtynės, kuriose New World rungsis su Stickers, o Pietų IV su VSG United. 20.40 į aikšteles įbėgs Pilaitė ir Partizanas Geležinis Vilkas bei Dvarčionys ir Miami Beach.

„Susitiksime su kažkodėl futbolą nutarusių pažaisti krepšininkų komanda Miami Beach“, - šiek tiek iššaukiančiai anonsuoja pastarąjį susitikimą Dvarčionių Facebook paskyra.