D divizione – nieko naujo, C – lyderių pasikeitimas Visos

Sekmadienio futbolo lygos C divizione pasikeitė lyderiai. Ilgą laiką pirmavusi Vova antrojo rato antrajame ture nusileido Reaktyvui ir į pirmąją turnyro lentelės vietą praleido Olandus.

Šansą aplenkti Vovą turėjo dar ir Skaidiškės. Bet juo nepasinaudojo, sužaidusios lygiąsias su Geležiniu Vilku.

Kas D divizione? Jos viršūnėje – nieko naujo. Tebepirmauja Granitas-3, Pilk nuo jo tebeatsilieka 3-is taškais.

Vovą keičia Pagiriai

Štai kaip mačą su Reaktyvu aprašo Vovos Facebook paskyra: „Sekmadienį Vova sužaidė 11 turo rungtynes prieš Reaktyvo komandą. Deja, jos voviniams nesusiklostė.

Vova rungtynes pradėjo gana aktyviai ir pirmas 15 minučių žaidė priešininkų aikštės pusėje, tačiau labai rimtų  pavojų sukurti vis nepavykdavo. Bandymai smūgiuoti iš toli būdavo netikslūs, o perdavimus į baudos aikštelę nutraukdavo puikiai tą dieną gynyboje žaidę Reaktyvo gynėjai. Tuo tarpu Reaktyvas gaudė vovinių klaidas ir karts nuo karto sukeldavo sumaištį Vovos vartininko zonoje.

Kėliniui tiksint paskutines minutes Reaktyvas puikiai išnaudoja standartinę situaciją ir pelno pirmą rungtynių įvartį.

1:0 ir voviniai nuleidę galvas eina į pertrauką pasitarti. Pertraukos metu Vovos vartininkas paprašo keitimo, mat jau rungtynių  pradžioje pajuto skausmus nugaroje ir toliau tęsti kovos nebegalėjo.
Į vartus stoja Dominykas, beje jau antrąkart šiame sezone.

Antras kėlinys kažkuom panašus į pirmąjį. Bedantis vovinių puolimas ir Reaktyvo kontratakos.
Vienos jų metu gražiai kraštu praėjęs Reaktyvo saugas perduoda kamuolį į baudos aikštelę ir jau 2:0.
Likusį laiką Vova kontroliuoja kamuolį, bando smūgiuoti iš toli, turi nemažai standartinių situacijų, bet ir vėl nieko pavojingo.

Likus mažiau nei 10 minučių iš gynėjų gniaužtų ištrūkęs Ignas yra griaunamas baudos aikštelėje ir teisėjas nedvejodamas skiria 11 m baudinį.

Robertas kaire koja smūgiuoja tiksliai, sušvelnindamas rezultatą iki 1:2, tačau rungtynės praktiškai tuom ir pasibaigė.

Reaktyvas džiaugiasi ir pelnytai įsirašo į sąskaitą 3 taškus.

Pagarba priešininkams už drausmingą gynybą ir pavojingus išpuolius kontratakose. Tiesa vertėtų išskirti Reaktyvo vartininką, kuris visų rungtynių metu elgėsi itin necivilizuotai. Jo grasinimai žaidėjams ir nepadorūs gestai fanams tikrai stebino.“

O Reaktyvo vadovo Justino Baužio pasakojime galime pastebėti ir vertinimų ir analitikos: „Nemažai komandų mano manymu yra susilpnėjusios po pirmo rato. Labai panašiai spėliojau prieš II turą, kai Vova vos 2:1 apžaidė Futboliuką.

Plius aš manau, kad mes turėjome iškovoti daugiau taškų pirmame rate, nes tokių progų buvo ne viena.

Vova - ne išimtis, nes pas juos legionierių skaičius gal ir toks pat, bet jų kokybė visiškai kitokia nei taurės varžybose ir pirmame rate. Šiose rungtynėse nė vienoje grandinyje žaidžiant vienas prieš vieną nebuvo diskomforto, skirtingai nei anksčiau. Nereikėjo ir taikyti asmeninės gynybos.

Aišku, jie su kamuoliu žaidė daugiau, kontrolė buvo jų, bet persvara nedidelė ir viskas, ką jie sugalvodavo, būdavo aukštų perdavimų metimai į kraštus ir į baudos aikštelę ir nuo to mes sėkmingai apsigynėme. Improvizacijos stoka paskutiniame trečdalyje buvo pagrindinė jų pralaimėjimo priežastis.

Abi komandos sukūrė mažai progų pasižymėti, tačiau mes turėjome dar vieną progą vienas prieš vieną, esant rezultatui 2:0, jie porą kartų pavojingai smūgiavo į mūsų vartų plotą, kartą pataikė į skersinį.

Manau, mūsų pergalės kalviai buvo aikštės viduryje, nes kai atraminiai ir saugai ir vadinamieji krašto puolėjai  daug kamuolių perimdavo kamuolių aikštės viduryje ar net Vovai neperžengus aikštės vidurio. Tai smukdė Vovos užsivedimą ir moralę, o mums leido gynybai pakankamai pailsėti ir puolėjams rengti kontratakas, kur kartais nedaug trūkdavo iki išvedimų vienas prieš vieną.

Įvarčiai, nebuvo įspūdingi, bet pasiekti komandinėmis pastangomis:

1.      Po auto iš krašto, galva permestas kamuolys toliau į baudos aikštelę, kur mūsiškiai akcentuotai pramuša į vartų tinklo artimą kampą iš kokių 15 metrų. (Tomas )

2.      Po eilinio perimto kamuolio, greitas perdavimas į kraštą arčiau jų baudos aikštelės, kur apsižaidžiau žaidėją vienas prieš vieną ir nuo vartininko baudos aikštelės prieigų atidaviau kamuolį mūsų puolėjui, kuris gynėjų ir vartininko apsuptyje iš kokių 1,5 metro buvo tikslus.

3.      11 metrų baudinys. Negaliu nieko komentuoti, nes man užstojo visa krūva žaidėjų, O Vova dar neįkėlė vaizdo įrašo. Lyg tai mūsų kapitonas traukė už marškinėlių prašokęs kamuolį tik užsimiršęs, kad jau baudos aikštelė ir čia ne krepšinis.

Patarimai kitoms komandoms, Vovos silpnoji pusė yra krašto gynėjai ir noras žaisti ispanišką futbolą, tai jeigu spausite ir neduosite jiems galvoti su kamuoliu, jų atakų skaičius sumažės drastiškai, prasidės kėlimai į baudos aikštelę, o nuo jų apsiginti lengviau.”

Pagiriai laimėjo savo rungtynes Rūdiškėse dar prieš Reaktyvo - Vovos mačą. Na gal ne visai prieš. Susitikimas Dilgynėje baigėsi o valandos po jų mačo su Vėtrą ir žinia apie tai, kad tapo C diviziono lyderiais pagiriškiams buvo geras priedas prie pergalės nuotaikos.

Beje, Pagiriai tuo pat 4:0 laimi jau antrą antrojo rato susitikimą, nors po pirmosios pergalės (prieš Top Kickers) jų vadovas Marekas Vasilevskis paneigė tai, kad komanda per vasarą galėjo labai pasikeisti ir sustiprėti.

Rūdiškėse Pagiriai viską išsprendė jau per pirmą kėlinį, sumušę per jį visus keturis įvarčius.

Skaidiškių komanda savo susitikimą žaidė kitą dieną, kai visi kiti rezultatai jau buvo aiškūs. Tačiau tai skaidiškiečiams nepadėjo. Rungtynių su Geležiniu Vilku pirmąjį kėlinį jie laimėjo, bet per antrą praleido išlyginamąjį įvartį ir dabar A lygos lyderių virtinė prasideda Pagiriais ir žemėja vieno taško intervalu seka: Vova, Skaidiškės, Geležinis Vilkas.

Top Kickers nuo šio ketverto atsilieka nemažai ir kaip ir nėra lyderiai. Nors siekia tokiais būti. 11-ąjį turą Top Kickers rungėsi su absoliučia autsaidere Pietų IV.

Pastarosios sudėtyje šiemet pirmą kartą žaidė Mindaugas Kasperūnas. Tačiau nepadėjo nei jis, nei tai, kad Top Kickers apie kėlinį žaidė mažumoje. Net žaisdami 10 prieš 11 jie atrodė geriau nei varžovai.

Top Kickers Facebook paskyra: „Skaudus pralaimėjimas pirmajame ture Pagiriams privertė komandą pasitempti ir jau praeitose varžybose su Pietų-IV ekipa žaidimas buvo visai kitoks. Nuo pat pradžių mėlynieji įjungė aukštą pavarą, kas leido pasidžiaugti įvarčių 10-tąją minutę. Mantas Urbonas pastebi įkirtinėjantį Vytautą Stankūną, kuris gavęs kamuolį vartininką nuginkluoja nestipriu, bet taikliu smūgiu. Po įvarčio mėlynieji atakuoja toliau, bet Žalgirio fanų suburta komanda kartas nuo karto sukuria pavojingus kontrišpuolius. Vienos tokios atakos metu, Pietų-IV flagmanas Mindaugas Kasperūnas atsiduria už gynėjų linijos, ir nors Top Kickeris spėja puolėją pavyti ir išmušti kamuolį, visgi rūstusis teisėjas Kundrotas įžvelgia paskutinės vilties pražangą. Nuosprendis negailestingas – raudona kortelė jau 18-tąją minutę. Nors ir likę mažumoje, mėlynieji to deficito praktiškai nepajuto. Žaidimas šiek tiek apsilygino, bet daugiau pavojingų momentų buvo sukurta prie varžovų vartų. 36 minutę varžovų gynėjas savo baudos aikštelėje sužaidžia ranka, o paskirtą 11 metrų baudinį realizuoja Deividas Maciulis. Pirmas kėlinys taip ir baigiasi 2:0, visą įdomumą palikdamas antrajai rungtynių daliai. O ta dalis prasideda labai karštai – atrodo labai paprastoje situacijoje užsimezgęs konfliktas „įteikia“ raudoną kortelę vienam pagrindinių varžovų saugų. Keista, bet po šio žaidėjų skaičiaus išsilyginimo, žalieji pradėjo žaisti vis geriau, ir 60 minutę rezultatas tapo 2:1. Priminsiu, kad pirmajame šių komandų susitikime, Top Kickers taip pat pirmavo 2:0, tačiau rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2. Kad nepasikartotų toks pat scenarijus, mėlynieji stengėsi kuo ilgiau kontroliuoti kamuolį ir poziciškai artėti prie varžovų vartų. Viena tokia ataka baigėsi kampiniu, kurį sėkmingai realizuoja krašto saugų tandemas – Vytautas Stankūnas asistuoja ir Deividas Maciulis muša galva! Visgi priešininkai greitai švelnina rezultatą, tikėdamiesi dar kažką išspausti iš šio mačo. Su tuo nesutinka Stasys Anusevičius, kuris jau po minutės šauna iš toli, ir pažeme skriejantis kamuolys skrodžia vartų tinklą, prieš tai dar pabučiavęs virpstą. Beje, tai pirmasis jo įvartis klubo istorijoje, su kuo ir sveikiname! O intriga dingsta 80 minutę, kai savo firminį baudos smūgį pramuša Deividas Maciulis. „Hat trick hero“ – skamba tribūnose ir puolėjas išeina ant suoliuko užtarnauto poilsio. Tiesa, sulig finaliniu teisėjo švilpuku, varžovai vieną įvartį dar įkrapšto, palikdami švieslentę degti 5:3. Skaičiai dideli, bet to turbūt ir reikia tikėtis, kai rungtyniaujama ne pilnų sudėčių. Visgi svarbiausia 3 taškai, kas leidžia šiek tiek priartėti prie lyderiaujančių komandų.“

Teisėju nepatinkintos galėjo likti abi ekipos. Top Kickers - dėl žaidėjo, išmušusio kamuolį pašalinimo ir vieno neskirto 11 m baudinio, o Pietų IV – dėl to, kad per bendrą susistumdymą teisėjas pašalino tik jos žaidėją.

Dar vienose C diviziono rungtynėse Olandai atkaklioje kovoje 2:1 nugalėjo Futboliuką.

Kyla Euforija

D diviziono viršuje – nieko naujo. Visi trys jo lyderiai laimėjo (Pressas – dar prieš man parašant aną apžvalgą).

Granitas-3 ramiai ir užtikrintai 3:0 laimėjo Pabradėje. Tame, suprantama, jokios sensacijos. Granitas-3 ir taip yra stipresnis klase, o Pabradė-2 turėjo ir susirinkimo problemų.

„Turėjome vieną keitimą. Mūsų antrojoje komandoje – daugiausiai jaunimas, tai daugelis jų atostogauja, išvažiavę. O be keitimų žaisti su tokia komanda, kaip Granitas, praktiškai vilčių nėra. Jie visa galva už mus aukštesnio meistriškumo. Turėjome kelias pusproges, bet varžovai buvo stipresni ir laimėjo“, - kalbėjo Pabradės futbolininkų treneris Grigorijus Kiselis.

O Pilk ir Medžių-2 susitikime buvo savotiška intriga. Kilo ji po medžių vadovo Pauliaus Gloso pareiškimo anoje apžvalgoje, kad jie ruošiasi Pilkams uždėti.

Apie rungtynes Pilk vadovas Vygantas Šepetis: „Manau niekas labiau nemotyvuoja komandos kaip "neatsargūs" bet garsūs varžovų pareiškimai prieš rungtynes. Komanda susirinko tikrai neblogai, nes ir pats rungtynių laikas tikrai buvo geras (Pirmadienis, 18.50 val.), ir oras labai tinkamas žaisti futbolą. Gal kiek nerimą kėlė pati aikštės kokybė nes ji buvo labai klampi, kampuose tyvuliavo vanduo ar tiesiog išsimėtę purvo lopai. Būtent pastarieji labai koregavo žaidimo kokybę, kai kamuolys tiesiog sustodavo. Nemažai buvo slydinėjimo, griuvinėjimų, kamuolio pametimų ir pan. Panašu kad mūsų komanda greičiau prisitaikė prie šios aikštės subtilybių - sugebėjome tiek palaikyti kamuolį, tiek jo neprarasti jo prie savo vartų ar išvedinėti žaidėjus į geras pozicijas. Kadangi aikštė buvo gan didelė ir šlapia, tai pirmiausia akcentavome gynybą ir kad dažniau keisimės, kad palaikytume spartą.

Pirmasis kėlinys prasidėjo aktyvesniu Medžių žaidimu ir jų progomis, bet teisybės dėlei čia įtakos turėjo vėluojantys centro gynėjai, todėl buvo šioks toks chaosas pozicijose nes kai kuriems mūsų nariams ne visiškai sėkmingai sekėsi tvarkytis. Bet nuo kokios 10 min. po pirmų keitimų viskas stojo į savo vietas ir vienos atakos metu tik per stebuklą kamuolys neatsidūrė Medžių vartuose. Visa laimė kad varžovai nepasinaudojo auksine futbolo taisykle ir po greitos kontratakos eilinį įvartį įmušė Irmantas. Po šio įvarčio žaidimas kiek aprimo ir nei viena komanda neturėjo didesnės žaidybinės persvaros. Baigiantis kėliniui atrodė, kad abi komandos jau laukė pertraukos, kad persigrupuotų.

Antrajame kėlinyje ir toliau vyko gan apylygis žaidimas, varžovai bandė naudotis tradiciniu Pilkų ginklu, mėtydami kamuolius puolėjams į priekį.  Bet mūsų gynyba veikė gan užtikrintai ir nedarė didelių klaidų, nebent kokį pokštą iškrėsdavo pažliugusi aikštė, bet ir ji "dosni" buvo abiem komandoms. Ir vėl kėlinio viduryje pavyko Irmantui pademonstruoti savo šou, ir gan greitai susirinkti savo hattricką. Po trečiojo įvarčio rungtynių baigtis nebekėlė abejonių, komanda šiek tiek atsipalaidavo atidavė varžovams iniciatyvą ir panašu kad pradėjo laukti rungtynių pabaigos. O gal alaus, nes dabartinis Pilkas Marekas (ex. FK Kiemo boselis) šventė gimtadienį. O čia varžovas mus ir nubaudė vienu įvarčiu.

Taigi, Visgi mes uždėjome, - taip ir parašykite.“

Nors kitos komandos nuo lyderių trejeto yra atsilikusios ne taip mažai, atrodo iš D diviziono gilumų kyla nauja galia – rudeninė Euforija. Dviejų pirmųjų antrojo rato jos susitikimų rezultatai byloja patys už save. Iš pradžių 5:0 sutriuškinta Pabradė-2, o dabar net 8:1 – Viesulas-2. O Euforijos naujokas puolėjas Laurynas Slavinskas į Viesulo dublerių vartus įmušė net 5 įvarčius.

Taigi, jei Euforija nenumes garo, lyderių ir pretendentų į diviziono prizines vietas gali išaugti nuo trijų iki keturių.

Nemenčinėje buvo sužaistos rezultatyvios lygiosios tarp vietos ADS Auto ir Maišiagalos Arpo. Pažymėtina, kad ADS Auto pirmavo 3:1 ir buvo netoli pirmosios savo pergalės šiemet, bet šias viltis sužlugdė Arpo come-backas.