D divizionas: techninis pralaimėjimas ir triuškinančios pergalės Visos

Nors lauko sezonas dar tik įsibėgėja, tačiau jau sulaukėme pirmojo techninio pralaimėjimo – nelaimėliais tapo „Pagiriai 2“. Kituose susitikimuose didesnių staigmenų neužfiksuota – galima išskirti nebent tai, kaip įspūdingai „Viesulas 2“ išsikapstė iš sudėtingos situacijos ir iškovojo svarbią pergalę prieš ne pačią geriausią savaitę išgyvenančius ir jau minėtus „Pagirių“ dublerius.

Spėta rezultatų: 10

Teisingai atspėta baigčių: 8

Teisingai atspėta rezultatų: 0

BAUSMĖ. Pradėti apžvalgą galima nuo kiek neigiamų dalykų – „Pagiriai 2“ pirmame sezono ture iškovojo svarbią pergalę prieš „Navigatorių“ antrąją komandą, tačiau neilgai trukus toks rezultatas buvo anuliuotas – laimėtojai į aikštę išleido neleistiną skaičių pirmos komandos žaidėjų, tai vėliau buvo pastebėta ir pergalė buvo anuliuota – „Navigatoriai Old Boys“ buvo apdovanoti pergale 3:0.

„Dėl pirmo turo - mes protesto neteikėme, tačiau pati lyga pamatė, kad varžovai rungtynėms registravo per daug dublerių. Mes jų iš veidų nepažįstame, tad negalėjom įvertinti keli dubleriai yra aikštėje“ – situaciją šitaip įvertino „Old Boys“ atstovas Aurimas Daukšas.

Vova Juniors 0:5 Navigatoriai Old Boys

O pirmame antro turo susitikime vėl figūravo tie patys „Old Boysai“. Nors čia rezultatas gana didelis, tačiau pirmąjį įvartį svečiai pelnė pirmajam kėliniui jau persivertus į antrą pusę. Tada voviniai kiek pakriko ir dar iki pertraukos praleidę išvis tris įvarčius ilsėtis išėjo gana nusivylę.

Antrame kėlinyje šeimininkai ryškiai nebeatsigavo, į savo vartus gavo dar du įvarčius ir patyrė antrąją sausą nesėkmę čempionate.

Verta išskirti laimėtojų saugo Vidmanto Černiausko pasirodymą – šis per rungtynes pelnė net keturis iš penkių savo komandos įvarčių ir tokiu būdu iškart šoktelėjo prie rezultatyviausių diviziono žaidėjų.

„Vova Juniors“ - gera komanda. Manau, kad dar parodys ką sugeba. Patys jautėme spaudimą, kol nepavyko įmušti, o tada jau be streso puolimas pasismagino. Viena iš varžovų pralaimėjimo priežasčių buvo „Vovos“ ginčai su teisėju – atrodo, jog ginčijosi net tokiais epizodais, kai abejonės net nekilo.

O aikštės kokybė maloniai nustebino“ – sakė nugalėtojų atstovas Aurimas Daukšas.

„Liūdniausia yra tai, kad nepavyksta įmušti įvarčio. Priešingai nei rungtynėse su „Medžiais2“, šį kartą progų turėjome iš tiesų daug. Tuo tarpu „Navigatoriai“ išnaudojo praktiškai viską, ką susikūrė. Jautėsi, kad oponentai patyrę ir žino ką daro, ramiai surideno penkis įvarčius ir laimėjo pelnytai. „Vova Juniors“ yra nauja komanda, todėl tikėtis, kad žaidimas iškart bus puikus yra naivu, tad kantriai dirbame ir viskas bus gerai“ – ginklų anksčiau laiko sudėti neplanavo vovinių atstovas Ignas Rudzevičius.

Buvo nesunku nuspėti „Navigų“ dublerių pergalę, tačiau maniau, jog jie laimės 3:0. Jei dvikova būtų pasibaigusi po pirmo kėlinio – būtų tiesiai į dešimtuką..

Pagiriai2 2:3 Viesulas2

Na, šioje vietoje mano apžvalgininko pareigos yra perleidžiamos „Viesulo2“ atstovams – šį kartą išsamų dvikovos aprašymą pateikia nugalėtojų žaidėjas Andrius Linkevičius:

„Šeštadienio vėlyvą popietę „Viesulas2“ susitiko išvykoje su Pagirių antrąja komanda.

Pirmasis kėlinys prasidėjo gana apylygiu žaidimu tiek savo aikštes pusėje, tiek viduryje, tačiau aukštesnį žaidimo tempą diktavę jaunieji Pagirių futbolininkai per pirmąsias 20 minučių sugebėjo sukurti keletą rimtesnių gaisrų mūsų aikštelės pusėje. Vienas iš tokių gaisrų buvo užgesintas baudos aikštelės prieigose prasižengiant prieš oponentus. Teisėjas skyrė baudos smūgį mūsų vartų link, o priešininkai (Edvard Jadevič) sugebėjo tiksliu smūgiu nuginkluoti mūsų vartų sargą. 1:0

Kamuolys apvalus, o rungtynės tęsiasi. Nors ir turėdami įvarčio deficitą, tačiau galvų nenuleidę atkakliai stengėmės išlyginti rezultatą, bet kamuolys niekaip nenorėjo kirsti vartų linijos -

Dangiras Valiušis, gavęs kosminį pasą per visą aikštę, išbėgęs vienas prieš vartininką, puikiai vienu lietimu permėtė jį, tačiau kamuolys atsitrenkė į skersinį. Viesuliečiai griebiasi už galvų, o Palmira juokiasi.

Žaidimas tęsėsi, o įvarčio įstumt niekaip nepavyko, kol negavom dar vienos dovanėlės iš šeimininkų, kai kilus sąmyšiui mūsų vartų prieigose priešininkai (Artur Martinkevič) davė dar vieną pliauskę Viesuliečiams. Nemuši tu, muša tave.

Ryškesnių bandymų keisti rungtynių eigą pirmajame kėlinyje daugiau kaip ir nebuvo, o ir teisėjas ne už ilgo užgrojo savo trimitu. Po pirmo kėlinio viskas kaip ir aišku – 2:0

Antrąjį kėlinį pradėjom rimtesniu press'ingu, taipogi matydami, jog oponentai turi vos vieną keitimą, laikėme gana aukštas apsukas priekinėje linijoje ir tai pasiteisino.

Jau pirmosiomis minutėmis, priešininkų baudos aikštelės prieigose, būsimas atakų ryklys, Rokas Slivinskas, išnaudojo laisvą erdvę ir negailestingai nuginklavo Pagirių vartininką. Viesulas kyla iš pelenų. 2:1

Spurtas tuo nesibaigė ir po keleto minučių baudos aikštelės prieigose griaunamas Mindaugas Rožė, teisėjas skiria 11 metrų baudinį. Prie kamuolio stoja tas pats Rokas Slivinskas ir šaltakraujiškai lygina rezultatą. 2:2

Priešininkų jėgos akivaizdžiai seko, o mūsų apetitas augo bevalgant.

Antrojo kelinio sąlygas diktavom mes, tačiau galutinai persvert rezultato nepavyko dėl realizacijos stokos - Andrius, baudos aikštelėje, gavęs auksinį pasą iš Dangiro šovė šalimais virpsto;

Doncė gavęs pasą ir prasiveržęs kairiu kraštu pataikė į vartų konstrukciją.

Tačiau įvykiai pasisuko dar labiau mūsų naudai, kai Darius M. išprovokavo varžovą antrai geltonai kortelei.

Oponentams likus dešimtyje ir be keitimų, neliko nieko kito, kaip tik atsimušinėti nuo mūsų atakų, o mums jas realizuoti.

Taip ir įvyko, rungtynių 85-ąją minutę Donatas Lesnik tiksliu smūgiu išvedė „Viesulas2“ į pergalės kelią. Tribūnose džiaugsmo ašaros ir fanfarai. „Viesulas2“ parodė geležinius kabančius“ – galinga mintimi buvo baigtas ilgas komentaras.

Spėjimas buvo, jog Pagiriai iškovos pergalę 2:0. Ir vėl, jei tik mačas būtų pasibaigęs po pirmo kėlinio...

Ave.Ko2 5:2 Molėtai

Pirmųjų taškų palaukti dar teks ir SFL naujokams iš Molėtų. Ir vėl nesublizgėjus gynybai, komanda šį kartą Kalveliuose vėl gavo penkis įvarčius ir namo grįžo tuščiomis.

Iš esmės rungtynių likimas buvo didele dalimi nuspręstas pirmojo kėlinio atkarpoje, kai aštuonių minučių tarpe gavo net tris įvarčius ir taip susikūrė sau didelį kalną.

Tačiau kiek netikėtai intriga buvo grįžusi antrajame kėlinyje – molėtiškiai pelnė du įvarčius ir lyg ir planavo kabintis į rungtynes, bet čia pat gavo ketvirtą ir paskutinės viltys iš esmės sudegė. Rungtynių pabaigoje krito ir penktasis įvartis, padėjęs Kalvelių komandai dar labiau pasigerinti bendrą savo įvarčių santykį.

„Pirmajame kėlinyje kontroliavome žaidimo eigą, įmušėme tris įvarčius, galėjome įmušti dar. Tik antrame kėlinyje žaidimas nepavyko, prasileidus du įvarčius atsirado nereikalinga įtampa. Gerai, kad pavyko greitai pelnyti ketvirtą. „Molėtai“ savo žaidimu mūsų nenustebino, atvažiavo vos su vienu keitimu. Manau, jog priešsezoninėje prognozėje stipriai suklydau, kai pavadinau juos vienais iš diviziono favoritų. Dabar komandos laukia sunkios rungtynės su „Viesulas2“ ekipa, prieš kurią nė karto nesame laimėję, o paskutinėse rungtynėse namuose skaudžiai pralaimėjome 0:6. Tikiuosi, kad komanda dėl to bus kupina sportinio pykčio ir kovos kiekviename aikštės centimetre“ – savo komandai motyvacijos suteikti bandė „Ave.Ko2“ žaidėjas Bogdan Novicki.

„Komanda žaidžia labai stabiliai kalbant apie praleistus įvarčius, ir kol kas nestabiliai, žiūrint į įmuštus įvarčius. Jeigu išlaikysime balansą, šeštame ture viskas bus gerai. Ko mums pritrūko, tai vieno dalyko – jėgų“ – rungtynes trumpai reziumavo Molėtų komandos vadovas Benjaminas Zelkevičius.

Spėjime nugalėtojus ir skirtumą nurodžiau teisingai, tik abiems komandoms skyriau vienu įvarčiu mažiau – 4:1.

Pabradė 1:2 Medžiai2

Centrinė turo dvikova susiklostė taip, kaip ir buvo galima tikėtis – emocingai ir su nemažai gerų šansų, o išsamiau apie rungtynių eigą pasakoja „Medžių2“ atstovas Tauras Navašinskas:

„Susirinkome neblogai. Pradėjome geriau ir už tai buvome apdovanoti: po gražios atakos perdavimą iš krašto uždarė mūsų puolėjas Jevgenij. Rymov – 1:0. Turėjome dar keletą progelių, bet dėl techninio broko nepavykdavo iki galo išnaudoti situacijų ir paskutinę kėlinio minutę gauname įvartį į rūbinę: „Pabradė“ (Tomas Širvinskas) realizuoja baudos smūgį ir išlygina rezultatą (apžvalgininko pastaba – baudos smūgį įamžino šeimininkai, jį galite pamatyti žemiau)

Antrąjį kėlinį pradedame maksimaliai susikaupę su tikslu kuo greičiau persverti rezultatą. Tai pavyksta padaryti gan greitai: po pakelto kampinio Laisvidas Paknys muša gražų įvartį galva – 1:2. Pabradė didina spaudimą ir pradeda atakuoti didelėmis pajėgomis, o mes turime gerų progų kontraatakose, bet nepavyksta jų realizuoti. Varžovai paskutinėmis minutėmis užkuria tikrą pirtį prie mūsų vartų. Vis tik dėka gerai sužaidusio vartininko ir lydimi sėkmės išlaikome palankų rezultatą.

Pabradės komanda paliko neblogą įspūdį, manau, kad jie pajėgūs kovoti dėl aukštos vietos ir yra stiprūs varžovai bet kuriai komandai, ypač savo namų stadione“ – pagyrų varžovams negailėjo nugalėtojų žaidėjas.

„Manau, kad šeštadienį sukovojome gerai, turėjome ir savo progų įmušti, bet streikavo progų išpildymas. Aišku  jei būtų 2:2 būtų geriau, bet nieko, įsivažiuosime.

„Navigatoriai Old Boys“ bus rimtas išbandymas, bet jei pavyks išplėsti tašką, tai visiškai nenustebčiau. O jei visi susirinksime - tai ir apie pergalę galima patyliukais svajoti“ – sakė Pabradės ekipos vadovas Grigorij Kisel.

Prognozėje buvau atsargus ir spėjau lygiąsias 1:1. Eilinį kartą – jei finalinis teisėjo švilpukas skambėtų po vieno kėlinio...

Top Kickers2 5:0 Arpas

Dar viena dvikova, kur rezultatas ne iki galo atspindi realų vaizdą aikštėje: „Top Kickers2“ tikrai buvo pajėgesni, tačiau tikrai ne tiek, ką paskui pažymėjo ir nugalėtojų atstovai. Jau pirmame kėlinyje po Vytauto Pūro ir Deivido Dabrilos tikslių smūgių turėjo solidžią persvarą. Antroje akistatos pusėje panašiu ritmu sukrito dar trys įvarčiai ir diviziono naujokams pavyko reabilituotis po nesėkmingo starto ir iškovoti pirmąją pergalę.

„Po pirmos komandos rungtynių Dilgynėje, daugelis futbolininkų atvyko pasižiūrėti ir mūsų dublerių. Kas su aprangom, kas su alum, kas su kebabais. Gera atmosfera tikrai turėjo įtakos visam žaidimui, tad puiku, kad dubleriai savo atvykusius vyresnėlius apdovanojo net penkiais įvarčiais.

Ypač daug ovacijų susilaukė Vytauto Pūro meistriškas slalomas, kai vienas susitvarkė su kokiais septyniais varžovais. Tikras Isco! Vis dėlto negaliu teigti, kad priešininkai buvo penkis kartus silpnesni. Kelis kartus pataikė į virpstą, dar į skersinį, dar kelis kartus meistriškai gelbėjo vartininkai. „Arpo“ vadovas po susitikimo teigė, jog nebuvo trijų pagrindinių gynėjų, o be jų gynybos širdyje tikrai radosi skylių. Bet tokia pergalė tikrai pakėlė komandos nuotaiką, kuri buvo šiek tiek aptalžyta po pirmo turo. Žinom, kad gerą dieną galim sukovot prieš bet ką, tad tereikia pasistengti, kad tų gerų dienų būtų kuo daugiau“ – optimizmo nestokojo „Top Kickers2“ atstovas Mantas Urbonas.

Prognozėje laimėtoją spėjau teisingai, tik maniau, kad rezultatas bus kiek kuklesnis – 3:1.

REZULTATYVIAUSI. Po savaitgalio į snaiperių viršūnę šoktelėjo „Ave.Ko2“ puolimo lyderis Aleksandras Korvelis, Molėtų ekipai atseikėjęs tris įvarčius ir bendrą skaičių pakėlęs iki penkių. O likusias pirmojo trejeto dalis užima kitas Kalvelių komandos puolėjas Ernest Pristavko bei visus savo įvarčius šiame ture pelnęs „Navigatoriai Old Boys“ žaidėjas Vidmantas Černiauskas – abiejų futbolininkų sąskaitose po 4 tikslius smūgius.

ANONSAS

Medžiai2 – Top Kickers2

05.04 (penktadienis), 20.20, Fanų stadionas

Turas prasidės jau penktadienį, kai kol kas dar nesuklupę „Medžiai2“ priims savaitgalį pirmąją pergalę pelniusius diviziono naujokus. Abi ekipos emociškai bus užkrautos neblogai, tačiau manau, jog „Medžiai2“, norėdami iškovoti čempionų titulus, čia taškų barstyti negali – 3:1.

Arpas – Molėtai

05.06 (sekmadienis), 18.00, Maišiagala

Molėtiškiai į šią išvyką vyks su mintimi, jog tai tikrai bus varžovas, prieš kurį galima iškovoti debiutinius savo taškus. Bėda viena – dvi dienos prieš šį mačą Molėtuose SFL taurėje bus priimama „Futbolo Brolių“ komanda, tad neaišku, su kokiais jėgų resursais ekipa žais sekmadienį. Vis dėlto, jų atžvilgiu būsiu optimistiškas ir prognozuosiu pirmąjį tašką abiems komandoms – 2:2.

Viesulas2 – Ave.Ko2

05.06 (sekmadienis), 18.15, Fabijoniškių stadionas

Kalvelių atstovai atvirai deklaruoja tikslą revanšuotis už skaudų pralaimėjimą, tačiau abi pergales iškovoję „Viesulo“ dubleriai lengvai pasiduoti nebus nusiteikę. Turbūt ir čia patogiausią būtų spėti draugystę, tačiau manysiu, jog „Ave.Ko2“ bus pilni sportinio pykčio ir namo išsiveš visus tris taškus – 1:3.

Navigatoriai Old Boys – Pabradė

05.07 (pirmadienis), 20.00, Senvagės stadionas

Turbūt tai, su aukščiau esančia pora, galima vadinti centrinėmis turo akistatomis. Pabradės komanda atvyks siekdama reabilituotis po namie patirtos nesėkmės, tačiau spėsiu, jog dabartinių „Navigų“ dublerių riešutas pasirodys kiek per kietas – 2:0.

Pagiriai2 – Vova Juniors

05.08 (antradienis), 19.00, Dilgynė

Turas šį kartą užsitęs net iki antradienio, kai kol kas -1 (!) tašką turintys Pagirių antrosios komandos futbolininkai sieks išlipti iš minusinės zonos ir tam jie gaus gana palankius varžovus – nei taškų, nei įvarčių dar neturinčius jaunuosius vovinius, kurie savo energiją dažniau skiria ginčams su teisėjams. Mano manymu, Pagiriai susitvarkys su įtampa, sužais atidžiau nei su „Viesulu2“ bei įsirašys pirmą (oficialią) sezono pergalę – 3:0.