D divizionas: sezono finiše – įvarčių fejerverkai Visos

 

Nusileido D diviziono uždanga ir, kadangi viskas jau buvo iš esmės aišku iki tol, paskutiniame ture komandos nusprendė kiek pamiršti savo gynybas ir su lauko futbolu atsisveikinti griausmingai – per penkerias turo rungtynes buvo pelnyti net 37 įvarčiai (vidutiniškai daugiau nei po 7 per rungtynes).

Spėta rezultatų: 90

Tiksliai spėta baigčių: 52

Tiksliai spėta rezultatų: 6

Medžiai2 1:3 Pagiriai2

Tiesa, toks rezultatas yra laikinas – artimiausiu metu jis bus pakeistas, mat Pagiriai2 mačui registravo du diskvalifikuotus žaidėjus (ir bandė juos slėpti po svetimomis pavardėmis), šis faktas buvo gana greitai išaiškintas ir VRFS Drausmės komitetas neseniai išplatino pranešimą, kuriame įvardino sankcijas, laukiančias Pagirių dublerių.

SFL Ergo D diviziono 20 turo rungtynių FK "Medžiai-2" - FK Pagiriai-2" metu dalyvavo du diskvalifikuoti Pagirių komandos žaidėjai - Karolis Čižius (diskvalifikuotas šešiems mėnesiams) bei Viačeslav Rodevič (diskvalifikuotas iki sezono galo). Abu žaidėjai rungtynių protokole buvo pažymėti kitais vardais bei pavardėmis.

DK sprendimai:

DK 28.1.

 protokolo klastojimą ir tyčinį žaidėjų, neturinčių teisės dalyvauti rungtynėse, dalyvavimą pagal nuostatų 49 punktą FK "Pagiriai-2" skiriamos sekančios nuobaudos:

  • Skiriamas techninis pralaimėjimas (0-3);
  • Skiriama 60 (šešiasdešimties) eurų bauda;
  • Skiriamas 1 (vieno) taško atėmimas iš bendros taškų sumos.

DK 28.2.
FK "Pagiriai-2" žaidėjui Karoliui Čižiui už tyčinį dalyvavimą rungtynėse, neturint tam teisės, skiriama 50 (penkiasdešimties) eurų asmeninė bauda ir turima diskvalifkacija pratęsiama 2 (dviems) mėnesiams, skaičiuojant nuo pirminio diskvalifikacijos termino.

DK 28.3.
FK "Pagiriai-2" žaidėjui Viačeslav Rodevič už tyčinį dalyvavimą rungtynėse, neturint tam teisės, skiriama 50 (penkiasdešimties) eurų asmeninė bauda ir žaidėjas yra diskvalifikuojamas iki 2018 metų gruodžio 31 dienos imtinai.

Abu žaidėjai yra diskvalifikuojami ne tik iš visų VRFS bei SFL turnyrų, bet ir iš MFL (pagal bendradarbiavimo sutartį.

 

„Sezonu esame patenkinti. Pagrindinis tikslas buvo bet kurios spalvos medaliai. Taip pat taurėje pavyko nukeliauti pakankamai toli.vManau, kad kitą sezoną būsime dar stipresni kaip komanda ir pavyks gerai pasirodyti aukštesniame divizione“ – teigė Medžių2 atstovas Tauras Navašinskas.

Prognozėje spėjau žaliųjų pergalę, tai ta pergalė, nors ir techninė, iškovota bus.

 

Molėtai 8:0 Top Kickers2

Dar vieną neblogą antro rato pasirodymą surengė molėtiškiai, sezoną baigę griausminga nata ir sudoroję Top Kickers antrąją komandą. Apie tokias rungtynes neverta labai ir plėstis – jau po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 6:0, po pertraukos šeimininkai pridėjo dar du ir pradžiugino stadione susirinkusius sirgalius.

„Šeštadienį į Molėtus atvykom vos su vienu keitimu, kai varžovai galėjo drąsiai išstatyti dvi komandas. Kiek ten buvo Utenos klubo atstovų nežinau, bet didelis klausimas, ar tokiai Molėtų komandai galėtų pasipriešinti ir pagrindinė Top Kickers ekipa. Matosi, kad dauguma vyrukų sportuoja kiekvieną dieną, o tai tarsi dopingas žemiausiame divizione, - teigė TK2 vadovas Mantas Urbonas, čia pat pakomentavęs ir visą prabėgusį sezoną:

:Apibendrinant sezoną, tai turėčiau jį vertinti teigiamai. Neturėjome tikslų žūtbūt iškovoti medalių, nes dubleriams tai buvo tik pirmasis sezonas, o sudėtis kisdavo su kiekvienomis rungtynėmis. Antrajame rate rodėme kur kas geresnius rezultatus nei sezono pradžioje, kas leidžia tikėtis geresnių rezultatų kitąmet. Bet dėl to kito sezono dar yra pernelyg daug klaustukų, atsižvelgiant į tai, kad byra senosios komandos, o naujų neatsiranda. Nenustebčiau, jei būtų sujungti C ir D divizionai, kas mūsų užduočių visai nepalengvintų.“

Beje, TK savo vidiniuose rinkimuose geriausiu antros komandos rugsėjo mėnesio žaidėju išrinko rezultatyviausią savo futbolininką Darių Borisą:

Čia Molėtų pergalę nuspėti pavyko, tik maniau, jog ji bus daug kuklesnė.

 

Ave.Ko2 4:3 Pabradė

Čia įdomiau buvo galbūt net ne pats rezultatas, tačiau tai, kaip gali pakisti rikiuotė rezultatyviausiųjų sąraše, turint omenyje tai, kad nežaidė rezultatyviausias diviziono ir Kalvelių komandos žaidėjas Aleksandras Korvelis. Nors artimiausi persekiotojai ir pasižymėjo, tačiau A. Korvelio nepavijo ir šis liko rezultatyviausiu žaidėju. Bent kol kas.

O pačios rungtynės vyko tam tikru gaudynių principu – Kalveliai bėgo, Pabradė vijosi. Tačiau išlyginti rezultato ar, tuo labiau, išsiveržti į priekį pabradiškiams visų rungtynių metu nepavyko nei karto, tad galima sakyti, jog Ave.Ko2 pergalė sezono finiše buvo iš esmės dėsninga.

"Rungtynės su Pabrade buvo kovingos. Pirmą pusę rungtynių mes viską kontroliavome, įmušėme įvarčius. Antrame gal buvo įtampa. Svarbiausia, kad gražiai užbaigėm sezoną.  Labai džiugu, nors ketvirta vieta nieko ypatingo neduoda, bet svarbiausia, kad įvykdėme iškeltus tikslus. Jaunimas per metus išties patobulėjo. Viliuosi, kad komanda kitais metais kovos dėl medalių. Noriu padėkoti visiems: žaidėjams, sirgaliams, už puikų sezoną, ir laukiam kitų metų" - sakė Ave.Ko2 atstovas Bogdan Novicki.

Tai numačiau ir prognozėje, teigęs, kad šeimininkai laimės 2:1.

 

Arpas 2:7 Vova Juniors

Kaip ir buvo galima laukti, Arpas durimis sezono finiše netrinktelėjo. Vertęsi be tikro vartininko D diviziono autsaideriai turėjo rimtų bėdų visų rungtynių metu, kai didelę dalį savo progų voviniai vertė įvarčiais. Na bet mažiau čia tų nuobodžių pasakojimų, pateikiu vovinių paruoštą paskutinių sezono rungtynių santrauką:

„Labai smagu sezoną užbaigti pergale ir dar tokiu rezultatu, - teigė vovinių vadovas Ignas Rudzevičius. - Didelių tikslų prieš sezoną sau nekėlėme, vistik pirmas sezonas Juniors komandai, reikia laiko, kad susižaistume. Smagu, kad Juniors komandoje viso sezono metu išliko vienybė ir noras kovoti kiekvienose rungtynėse buvo maksimalus.

Išskirčiau Medžiai2 komandą - mano nuomone jie buvo pajėgiausia šiame divizione. Labiausiai nuvylė naujokų Molėtų nesąmonės. Pirmą ratą žaidę pagal taisykles Molėtai buvo tikrai faina komanda, tačiau prasidėjus antram ratui su savo nelegalais jie visiškai iškraipė čempionatą. Labai tikiuosi, kad ateityje SFL valdyba nebedarys tokių kvailų klaidų ir prieš priimdami tokius sprendimus gerai pagalvos ką daro.“ – pastabų ir lygos vadovybei turėjo I. Rudzevičius.

Kalbant apie šias rungtynes, tai čia prognozavau svečių pergalę, tik kiek kuklesnę, nei ji buvo realybėje.

 

Viesulas2 4:5 Navigatoriai Old Boys

Na o bene rimčiausias pasispardymas vyko sekmadienį Fabijoniškėse, kur susitiko jau anksčiau prizines vietas užsitikrinusios komandos. Ir reikalų čia būta išties rimtų – viesuliečiai jau mačo starte pirmavo 2:0, navigai čia pat švelnino, bet šeimininkai netrukus atstatė saugią dviejų įvarčių persvarą. Bet tada prasidėjo navigų atakų lyderio šou – šis per kiek daugiau nei pusvalandį žaidimo laiko pelnė KETURIS įvarčius, nukreipė svarstykles savo komandos naudai, o vėliau sekęs sušvelninamasis Viesulo2 įvartis taškų jiems nebeatnešė.

„Trumpai vertinant šį sezoną – tikslas pasiektas: medaliai! - sezono apibendrinimą pradėjo Viesulo2 vadovas Raimondas Kundra. - Džiugu, kad žaidimo kokybė pagerėjo, atsirasdavo lyderiai, kai jų labai reikėjo. Visą sezoną neturėjome problemų su susirinkimu, keitimų visada turėjome, tas labai teigiamai nuteikia. Antrame rate šiek tiek apsukas sumažinome, arba kitos komandos ženkliai jas padidino (šypsosi).

Sveikinu vyrus su iškovotais medaliais, to mes nusipelnėme, nes paskutinius du ar tris metus likdavome vis ketvirti. Varžovai tikrai pajėgūs ir stiprūs, su visais reikėjo kovoti, teisėjavimu irgi nesame nusivylę. Viskas puiku. Vienareikšmiškai išskirčiau antro rato ir sezono mūsų lyderį Arturą Melenberg.“

 

„Rungtynes žaidėme gal net per daug  atsipalaidavę ir todėl iš karto gavome porą įvarčių, tačiau žinojome, kad galime pakeisti rungtynių eigą. Tą galiausiai ir padarėme. Mano nuomone abi komandos žaidė be įtampos, todėl ir rezultatas toks, - sakė navigų atstovas Aurimas Daukšas. - Mačo eigoje, kai Vidmantas pradėjo štampuoti įvarčius atsirado ir tikslas stengtis jam suteikti kuo daugiau progų, kad gautų auksinį batelį. Deja, šis tikslas nepasiektas. 

O visą sezoną vertinu puikiai, kadangi komandos maksimalus planas buvo įgyvendintas. Tuo pačiu smagiai praleidom laiką. Labiausiai nustebino skirtingi pirmasis ir antrasis ratai. Pirmajame atrodė viskas paprasčiau ir lengviau. Sunku pasakyti, ar čia kitų komandų nusiteikimas ir taktikos parinkimas žaidžiant su vienais lyderių, ar tiesiog jų sustiprėjimas. 

Kol kas apie C diviziono planus anksti kalbėti. Žiūrėsime pavasarį. Tačiau preliminariai galiu pasakyti, kad komandai bus keliami panašūs tikslai. Nemanau, kad C divizionas ženkliai stipresnis. 

Problemų su komandos komplektavimu neturėtų kilti. Per dvi komandas turime nemažai žaidėjų. Manau, kad branduolys išliks ir naujų narių neieškosime, kadangi ir taip į varžybas susirenka apie 20 žmonių. Nebent pasijungs norintys iš pirmos komandos. 

Taip pat noriu padėkoti visiems komandos žaidėjams, jų draugėms, žmonoms ir vaikams, kuriems teko konkuruoti dėl jų laiko su futbolu. Taip pat pasveikinti visus varžovus su pasibaigusių sezonu! Ir, aišku, padėkoti visai lygai bei apžvalgininkui!“

Beje, Aurimo bei kitų komandos atstovų mintis galite išgirsti SFL komandos paruoštame video siužete:

Apžvalgininkas dėkoja už gražius žodžius, tačiau nori ir papriekaištauti – na, juk galėjote paskutiniame mače sužaisti ir lygiosiomis, patvirtindami prognozę...

 

REZULTATYVIAUSI

Kaip ir buvo minėta anksčiau – šiuo metu rezultatyviausias lieka Ave.Ko2 puolėjas Aleksandras Korvelis su 21 tiksliu smūgiu. Po 20 turi jo komandos draugas Ernest Pristavko bei paskutiniame ture iššovęs Navigatorių Old Boys snaiperis Vidmantas Černiauskas. Tačiau yra dar vienas įdomumas – 19 įvarčių savo sąskaitoje šiuo metu turi Pabradės atstovas Saulius Kaušinis, tačiau jo dar laukia paskutinis mačas su Pagiriais2. Tad šeštadienį vakare paaiškės, ar S. Kaušinis sugebės aplenkti kone visą sezoną pirmavusį A. Korvelį.

PAPILDYTA 10.21. S. Kaušinis vieną savo įvartį pelnė, tačiau jo auksiniam bateliui nepakako.

 

TECHNINĖ PERGALĖ

Praėjusio pasaulio futbolo čempionato metu sklandė juokelis, esą rezultatyviausias čempionato žaidėjas galėtų būti „įvartis į savus vartus“, nes tokių buvo itin daug. Tad galima sakyti, jog, jei šiame D diviziono turnyre dalyvautų komanda „Techninė pergalė“ – ji savo iškovotų pergalių skaičiumi galėtų rikiuotis kažkur lentelės viduryje – šis reiškinys buvo užfiksuotas net 7 kartus, žemiau minėtose rungtynėse:

Navigatoriai Old Boys – Pagiriai2;

Medžiai2 – Pagiriai2;

Molėtai – Viesulas2;

Molėtai – Ave.Ko2;

Ave.Ko2 – Pagiriai2;

Vova Juniors – Arpas;

Molėtai – Arpas;

 

Turbūt tuo labiausiai džiaugėsi Arpas, būtent dviem techninėmis pergalėmis surinkęs visus šio sezono taškus.

 

PRIEŠSEZONINĖS PROGNOZĖS

Prieš sezoną pateikiau savo spėjimus, kaip, mano manymu, išsidėstys komandos. Tiesa, kadangi sezonas D divizione finišuos tik šeštadienį, tad sekite šį tekstą – jis bus papildytas lentele, kurioje palyginsiu savo mintis su realybe. Taip pat paskaičiuosiu ir tikslų procentą baigčių, kurias pavyko atspėti. Likite prisijungę!

PAPILDYTA 10.21. Taigi, dabar galima pažiūrėti, kaip sekėsi su mano prognozėmis. Pradėkime nuo atskirų rungtynių spėjimų.

Viso spėta rezultatų - 90;

Tiksliai spėta baigčių - 52 (57,7 proc.);

Tiksliai spėta baigčių - 6 (6,6 proc);

Tiksliai spėta daugiau nei pusė baigčių, tai, turbūt, dėl to galima pasidžiaugti.

Kaip ir minėjau - palyginau savo komandų rikiuotę prieš sezoną su tuo, kaip komandos išsirikavo realybėje. Štai, kaip tai atrodo.

Tobulai nuspėjau pirmą dvejetą ir paskutinį trejetą. Ave.Ko2, Pabradės ir Vova Juniors pozicijas taip pat nuspėjau neblogai, o labiausiai prašoviau su Viesulu2 ir Pagiriais2 - jos užėmė tas vietas, kurias buvau prognozavęs kitiems.

ANONSAS

Kaip ir buvo minėta – D divizione dar liko vienerios rungtynės.

Pagiriai2 – Pabradė

10.20 (šeštadienis), 16.30, Baltoji Vokė

Abi komandos pergalės atveju galėtų palypėti viena pozicija aukštyn. Pagiriai2 – iki 7-os vietos, Pabradė – iki penktos. Vėlgi, pabradiškiai turbūt bandys padėti savo futbolininkui Sauliui Kaušiniui susimušti reikalingus įvarčius. Ir šiaip, manau, būtent svečiai čia turės daugiau motyvacijos ir turėtų iškovoti pergalę, sakykime, 0:3.

PAPILDYTA 10.21. Mačas baigėsi 2:2, tad prognozė nebuvo tiksli.

Baigiamasis žodis – apžvalgininkas norėtų padėkoti visoms komandoms už gerą, įdomų ir atkaklų sezoną. Buvo visko tačiau turbūt galima sutikti, jog stipriausios komandos savo pranašumą įrodyti sugebėjo. Galbūt su kai kuriomis komandomis susitiksime ir žiemos sezone, o dabar - iki!

FC Vova facebook nuotr.