D divizionas: ryškėjantis lyderių trejetas ir iš minuso neišlipantys Pagiriai Visos

 

SFL D divizione buvo sužaistos trečio turo rungtynės, kuriose pirmąją pergalę iškovojo turnyro debiutantai iš Molėtų, toliau su -1 tašku liko „Pagiriai2“ ir pradėjo formuotis dar nesuklupusių komandų trejetas, išsirikiavęs lentelės viršuje.

Spėta rezultatų: 15

Teisingai atspėta baigčių: 10

Teisingai atspėta rezultatų: 1

Medžiai2 3:1 Top Kickers2

Žalieji toliau taškų nebarsto ir čempionate juda pergalingai. Šį kartą jų kelyje pasitaikė ambicingi naujokai, tačiau ir šiems nepavyko palaužti antros „Medžių“ komandos. Štai kaip dvikovą trumpai aprašė nugalėtojų atstovas Tauras Navašinskas:

„Nusiteikimas ir susirinkimas į rungtynes sezono pradžioje tikrai džiugina : keitimų turėjome tiek, kad galėjome suformuoti ir dvi komandas. Dėl to trenerio planas buvo nuo pat varžybų pradžios naudoti aukštą presingą, neleisti priešininkams ilgai būti su kamuoliu ir pasiekti greitą įvartį. Tą ir pavyko įgyvendinti, kai po puikaus perdavimo iš aikštės gilumos Artur  Krapickij iššoko vienas prieš vartininką ir tiksliai smūgiavo į vartų kampą.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovams pavyksta išlyginti, bet jau už minutės po gražios kombinacijos rezultatą persveriame. Apsukų nemažiname ir dar po dešimties minučių pasiekiame trečiąjį įvartį. Per likusį rungtynių laiką beliko tik išlaikyti palankų rezultatą.

Rezultatas ir žaidimas pastaruoju metu tikrai tenkina: pavyksta palaikyti aukštą žaidimo spartą ir daugiau už varžovus kontroliuoti kamuolį. Tikiuosi, kad tokiu pačiu tempu ir pergalingu grafiku judėsime ir toliau čempionate“.

 

O „Top Kickers2“ atstovas Mantas Urbonas taip pat pagyrė varžovus ir pripažino, kad šie pergalę šventė pelnytai: „Toks dvejopas jausmas. Sužaidėme turbūt geriausias savo rungtynes, bet džiaugtis vien dėl to per daug negalim. „Medelius“ laikau šio diviziono favoritais, ir ne vien dėlto, kad dar visai neseniai toje komandoje praleidau gana sėkmingus metus (šypsosi). Vaikinai gerai susižaidę, papildomų jėgų įneša ir pajėgūs dubleriai, tad prieš juos bus visiems be galo sunku. O tarpusavio rungtynėse atimti taškų tikrai galėjome. Antrojo kėlinio pradžioje lyginome rezultatą, ir rodės, kad galim pasiekti dar daugiau. Vis tik sėkmė nusišypsojo ne mums, ir belieka pasveikint varžovus su pergale“

Galima pastebėti, kad vienas pagrindinių komandos žaidėjų Deividas Maciulis įprastai spėja sužaisti dvi rungtynes per savaitgalį – už pirmą ir antrą komandas. Tiesa, pats Mantas tame nieko blogo nemato ir teigia, kad žaidėjo fizinės savybės tai leidžia: „Kadangi tarp šių ir mūsų pagrindinės komandos rungtynių buvo dviejų dienų tarpas, tai leidom pasižaist ir jūsų minėtam Deividui. Jaunuolis turbūt turi geriausias fizines savybes komandoje, tad jėgų visam savaitgaliui turėtų užtekti. Įprastai duodam pasižaist mažiau minučių gaunantiems žaidėjams, ir žiūrint į artimiausius mačus, tokia tendencija turėtų išlikti“.

Bingo. Pagaliau pavyko užfiksuoti pirmą visiškai tikslų spėjimą čempionate.

 

Arpas 0:3 Molėtai

Iš vienos pusės nereikia stebėtis, nes Molėtų futbolininkai link pirmųjų taškų išties žygiavo jau kurį laiką, tačiau kad tokiu skirtumu pavyks susitvarkyti su vienais tiesioginiu varžovų, numatyti buvo sunku. Daug lėmė atkarpa pirmojo kėlinio pirmoje pusėje, kai per dvi minutes krito du įvarčiai ir buvo padėtas didžiulis žingsnis link pergalės. Po pertraukos buvo pridėtas dar vienas tikslus smūgis ir rezultatas pasidarė triuškinantis.

Reikia spėti, jog toks rezultatas molėtiškiams pridės dar daugiau pasitikėjimo, o „Arpas“ pirmųjų taškų dar turės palaukti.

"Mums ši pergalė buvo išties reikšminga, pirma pergalė, pirmi taškai, pirmos sausos rungtynės. Laukiame sekančių rungtynių be jokio išankstinio nusistatymo, tik su dideliu noru žaisti" - po pergalės džiaugėsi molėtiškių vadovas Benjaminas Zelkevičius.

Maniau, kad lygiosiomis 2:2 savo taškų sąskaitas atsidarys abi komandos, tačiau šį kartą molėtiškiai parodė, ko iš jų galima tikėtis.

 

Viesulas2 3:2 Ave.Ko2

Na, panašu, kad su „Viesulo2“ rungtynėmis šiemet bus lengva, mat jų atstovai pateikia tiesiog puikias dvikovos apžvalgas. Šį kartą akistatą nušviečia vieno iš įvarčių autorius Darius Zapolskis:

„Sekmadienį vasariškas oras. Viesuliečių gretos stebėtinai didelės, rankos į vidurį, šūkis, teisėjo švilpukas ir pradedam.

Žaidimas apylygis, 5min kiek kuriozinis įvartis krenta mums, kai priešininkų komandos žaidėjas iš 20 metrų pataiko į mūsų apatinį vartų kampą. Nenuleidžiam rankų ir jau 6 min gavęs perdavimą Arturas Melenberg puikiu smūgiu sulygina rezultatą.

43min priešininkai prasižengia prie baudos aikštelės ribų, eina pramušti mūsų šių rungtynių MVP žaidėjas Vitalij Verbovič, muša stiprų smūgį, įbėgęs Darius Zapolskis laiku ir vietoje pataiso smūgį ir rezultatas 2:1.

48min po sumaišties mūsų baudos aikštelėje varžovai sugeba įstumti įvartį ir rezultatas vėl lygus 2:2. Toliau atakuojam varžovų vartus ir 54min pastangos atsiperka - po pakelto kamuolio iš krašto Donatas Lesnik išveda komandą į priekį minimaliu rezultatu.

Likusias 15 min praradom koncentraciją, gal kiek jėgų pritrūko ar nesugebėjom šaltai mąstyti, bet pavyko atsimušti ir švenčiam pergalę.

Geros, kovingos rungtynės, nepaisant to, kad teisėjas kiek paleido rungtynes ir teisėjavimas, švelniai sakant, nebuvo pačios geriausios kokybės“.

 

Dėl teisėjavimo pastabų turėjo ir Kalvelių ekipos atstovai: „Nemėgstu kritikuoti teisėjų, bet tokiose lygių varžovų, kovingose rungtynėse teisėjauja 67 metų teisėjas. Neįmanoma kontroliuoti rungtynių stovint aikštės viduryje. Nežiūrint į teisėjavimą rungtynės vyko apylygiai, buvo įmušta daug įvarčių, tačiau antrame kėlinyje neišnaudojome savo progų, todėl praradome tris svarbius taškus.

Labiausiai mums pritrūko agresyvumo, ką parodo rungtynių geltonų kortelių statistika 4:0. Dabar laukia rungtynės su „Arpu“, tai tikimės, kad vėl grįšime į pergalių kelią“ – sakė komandos žaidėjas Bogdan Novicki.

Spėjau, jog „Ave.Ko“ revanšuosis už ankstesnes nesėkmes, bet, turbūt, tuos planus reikės nukelti antrajam ratui.

 

Navigatoriai Old Boys 3:1 Pabradė

Pabradės futbolininkai neatlaikė antro iš eilės favoritų egzamino – prieš savaitę namuose nusileidę „Medžiams2“, šį kartą Vilniuje jie neatsilaikė prieš „Navigų“ dublerius.

Tačiau ir pirmadienį Senvagėje kovą duoti pavyko – nors dvikovos pradžioje buvo atsiliekama 0:1, tačiau antrame kėlinyje rezultatas buvo išlygintas. Tačiau šeimininkų tokia eiga netenkino, tad jie dar padidino apsukas, per paskutines dešimt minučių pridėjo dar du įvarčius ir įsirašė trečią pergalę iš tiek pat galimų.

„Rezultatas teigiamas, tačiau žaidimas dar toli gražu nėra optimalus. Rungtynėms dirigavo pavaduojantis treneris Andrėjus ir jo citata apie varžybas buvo tokia, kad jis vos negavo infarkto dėl neišnaudojamų progų. Taigi, įmuštų įvarčių galėjo būti ir daugiau. Tačiau ne tik mes, bet ir Pabradė švaistė progas.

Apie Pabradės komandą galiu pasakyti, kad ji bus stiprus varžovas visiems, kai jaunimas įgaus patirties ir įdės ženklesnį indėlį“ – sakė nugalėtojų atstovas Aurimas Daukšas.

Numatyti pavyko ir laimėtoją, ir įvarčių skirtumą – spėjau navigų pergalę 2:0.

 

Pagiriai2 0:3 Vova Juniors

Šešios minutės. Būtent tiek laiko svečiams prireikė, kad sutvarkytų reikalus dvikovoje su vis dar stringančiais „Pagirių“ dubleriais. Per pirmas minutes pelnius tiek įvarčių buvo galima atiduoti iniciatyvą svečiams, ką voviniai ir padarė, o likusį laiką pavyko sėkmingai apsiginti ir namo parvežti pirmus tris taškus šiame sezone.

„Tikrai nepamenu tokios smagios rungtynių pradžios. Įvarčiai krito 1-ą, 2-ą ir 6-ą minutėmis. Sukalus tris įvarčius vos per kelias minutes, žaidėjų pasitikėjimas savimi išaugo iki maksimumo. Nors ir kamuolio kontrolė, ko gero, priklausė „Pagiriams“, voviniai nepanikavo, kantriai gynėsi ir laukė savų momentų, o kai esi padaręs tokį šturmą susitikimo pradžioje, žaisti pasidaro kur kas lengviau.

Ši pergalė yra tikrai reikšminga, vis tik pirmoji šio naujo kolektyvo, todėl po rungtynių žaidėjų šypsenos buvo gana plačios“ – džiaugsmo neslėpė vovinių atstovas Ignas Rudzevičius.

Numačiau, kad mačas baigsis 3:0, tiesa, kitos ekipos naudai.

 

REZULTATYVIAUSI. Čia savaitgalio metu situacija reikšmingai nepasikeitė – viršuje su tais pačiais 5 įvarčiais liko „Ave.Ko2“ snaiperis Aleksandras Korvelis, o jam į nugarą kvėpuoja jau trys futbolininkai – komandos draugas Ernest Pristavko, Vidmantas Černiauskas („Navigatoriai Old Boys“) ir Jevgenij Rymov („Medžiai2“). Visi jie savo kraičiuose turi po 4 tikslius smūgius.

 

SFL TAURĖ. Čia savo pirmojo etapo rungtynes sužaidė ir Molėtų vaikinai, tiesa, čia jų kelionė neužsitęsė – jau pirmame etape namuose 0:7 buvo nusileista „Futbolo Broliams“ iš A diviziono, tačiau neskaitant tokio rezultato komanda gali džiaugtis, jog turi turbūt jaukiausią stadioną ne tik D divizione, bet ir visame SFL, tad komandos tikrai lauks kelionių čia. Po dvikovos pagyrų jam negailėjo ir patys "Futbolo Brolių" žaidėjai:

Pirmąjį etapą praleidę dėl burtų, antrame startavo ir „Vova Juniors“. Tiesa, čia buvo sutiktas ir pajėgus VJFK Trakų klubas iš A diviziono, kuriam buvo nusileista 2:4 ir kovos taurėje taip pat baigtos. Tačiau čia turbūt galima rasti ir pliusų – komanda pasižaidė Dilgynėje, perprato jos specifiką ir tai sėkmingai panaudojo po kelių dienų rungtynėse su „Pagiriais“

 

ANONSAS

Ave.Ko2 – Arpas

05.11 (penktadienis), 20.00, Kalveliai

Svečiai pirmųjų taškų dar ieško, o Kalvelių komanda sieks reabilituotis po skaudžios nesėkmės vieniems tiesioginių konkurentų. Didelių įžvalgų nereikia – jei nenutiks didelės staigmenos, šeimininkai laimės užtikrintai – 3:0.

 

Medžiai2 – Molėtai

05.11 (penktadienis), 20.20, Fanų

Debiutantai pagaliau iškovojo pirmus taškus ir bus emociniame pakilime, tačiau dabar jų kelyje – ne pats palankiausias varžovas. Žalieji kol kas žygiuoja be kluptelėjimų ir pralaimėti lentelės vidurio komandoms neturi teisės. Tad manau, jog šeimininkai čia triumfuos 4:0.

 

Pabradė – Pagiriai2

05.12 (šeštadienis), 17.00, Pabradė

Du kartus iš eilės klupę prieš vienas galingiausių diviziono komandų, šį kartą Pabradės futbolininkai namie priims autsaiderius. Tačiau galima spėti, kad autsaideriais jie bus laikinai, nes komanda tikrai yra pajėgesnė nei rodo jų užimama vieta. Spėsiu, kad šį kartą šeimininkų sirgaliai pergalės neišvys – 2:2.

 

Vova Juniors – Viesulas2

05.13 (sekmadienis), 14.00, Statybininkų rengimo c.

Abi komandos praėjusiame ture sužaidė solidžias rungtynes ir iškovojo pergales, tad ryškų favoritą numatyti sunku. Vis dėlto, svečių pusėje bus patirtis, o neaišku ir kiek dublerių pagalbos gaus „Vova Juniors“, mat jų motininė komanda vakare žais savas rungtynes. Tad spėju, kad čia triumfuos viesuliečiai – 1:3.

 

Top Kickers2 – Navigatoriai Old Boys

05.13 (sekmadienis), 16.00, Fabijoniškės

Turas finišuos sekmadienio popietę Fabijoniškėse, kur Navigų dubleriai sieks pratęsti savo pergalių seriją. Jiems į naudą išeis ir tas faktas, kad pirmoji „Top Kickers“ ekipa savo rungtynes pradės 18.00, tad dublerių pagalbos taip pat daug nebus. Tad manau, kad labiau patyrę Old Boysai čia sužais pergalingai – 0:2.

 

Viliaus Šaltenio facebook nuotr.