D divizionas: po pirmojo rato – dvivaldystė Visos

Baigėsi pirmasis D diviziono čempionato ratas, o paskutiniame jo ture buvo paserviruota įdomių rezultatų – pirmuosius taškus (tiesa, ne be jų varžovų „pagalbos“) pagaliau iškovojo „Arpas“, solidžią seriją pratęsė Pabradės futbolininkai, o Navigų dubleriai palaužė „Viesulo“ antrą komandą ir juos bent laikinai nustūmė į trečią vietą.

Spėta rezultatų: 45

Tiksliai spėta baigčių: 29

Tiksliai spėta rezultatų: 3

Pabradė 6:2 Ave.Ko2

Gerą seriją ir toliau pratęsė Pabradės futbolininkai, iškovoję trečią pergalę iš eilės ir vis sparčiau artėjantys prie medalių zonos. Šį kartą atvirose ir daug įvarčių padovanojusiose rungtynėse ekipa iš pažiūros gana nesunkiai sudorojo antroje rato pusėje rimtų bėdų turinčius Kalvelių futbolininkus. Šeimininkai visą laiką turėjo žaidybinę persvarą ir stabiliai laikė 3-4 įvarčių pranašumą, o daug ką gerai iliustravo ir „Ave.Ko2“ puolėjo Aleksandro Korvelio antrame kėlinyje nerealizuotas 11m. baudinys.

Dar vienas geras rungtynes sužaidė Pabradės futbolininkas Saulius Kaušinis, šį kartą pelnęs tris įvarčius.

„Nieko ypatingo nežaidėme, nes aikštės kokybė kol kas  neleidžia žaisti futbolo. Varžovai tikrai kovojo garbingai, tačiau atsivežė labai jauną komandą, tad gal jaunimui pritrūko patirties. Visada malonu laimėti, ypač kai tai yra paskutinės rato rungtynės“ – kalbėjo Pabradės komandos vadovas Grigorij Kisel.

Spėjimas čia buvo lygiosios, tačiau, panašu, neįvertinau kylančios Pabradės komandos formos.

Top Kickers2 4:4 Molėtai

Pirmą ratą neblogu įvarčių fejerverku baigė ir dvi apatinės lentelės dalies komandos. Čia geriau pradėjo svečiai iš Molėtų, jau per pirmas dvidešimt minučių susikūrę dviejų įvarčių persvarą, tačiau TK2 per daug iš vėžių neišsimušė ir pirmo kėlinio pabaigoje – antro pradžioje sužaidę gerą atkarpą deficitą panaikino ir išsiveržė į priekį. Nepaisant to, molėtiškiai vėl pelnė du greitus įvarčius vieną po kito ir dar kartą išsiveržė į priekį, tačiau iki pergalės jiems pritrūko kelių minučių, mat jau devyniasdešimtąją minutę TK2 žaidėjas Darius Borisas savo smūgiu rezultatą dar kartą lygino ir taip privertė komandas skirstytis taškus pasidalinus.

TK2 vadovas Mantas Urbonas po mačo pritarė ir kitų lygos komandų atstovų mintims, kad Molėtai – ateities komanda: „Visiškai sutinku, kad Molėtų aukso amžius dar priešaky. Apskritai smagu, kad atsirado nauja komanda, turinti savo viziją ir populiarinanti futbolą savo mieste. Panašu, kad su jais teks susidurti dar ne kartą, o išvykos į jų naująjį stadioną laukiam jau šiandien.

O apie rungtynes, tai puolamojo potencialo pas Molėtus tikrai yra. Bet kol gynyboj dar yra braškančių vietų, tol kitų komandų puolėjams yra nemenkų šansų pasipildyti įvarčių skaičių. Mušėm keturis, bet tiek pat ir prasileidom. Tiesa, paskutinę minutę dar pataikėm į skersinį, bet realiai žiūrint - lygiosios dėsningas rezultatas. Žiūrint į taškų taupyklę, tai akivaizdu, jog pastiprinimo po atostogų reikės. Nors ir deklaravom, kad svarbiausia pasimėgauti futbolu, bet pelnant viena kita pergale daugiau, to malonumo irgi turėtų padaugėti“.

Na, čia spėjau, kad TK2 pelnys keturis įvarčius, tačiau jie turėjo praleisti vos vieną, tad ne visai vykusi prognozė gavosi...

Vova juniors 0:3 Arpas (tech.)

O va čia voviniai pasipuolė – nors rungtynės oficialiai baigėsi 1:1, tačiau vėliau paaiškėjo, kad šeimininkai apsiskaičiavo ir į aikštę išleido per daug pirmos komandos futbolininkų, tokiu būdu padovanodami pergalę ir pirmuosius taškus varžovams iš „Arpo“. Belieka pasveikinti šią komandą ir palinkėti, kad antrame rate tų pergalių būtų dar daugiau.

Spėjimas buvo 3:0 „Vovos“ jaunuolių naudai, tačiau, kaip sakoma, nieks kits čia nekalts, voviniai.

Pagiriai2 2:5 Medžiai2

Žalieji po pralaimėjimo Navigų dubleriams ilgai neliūdėjo ir greitai grįžo į pergalių kelią. Du greiti įvarčiai per pirmas dvidešimt minučių leido „Medžiams2“ pirmauti, tačiau Pagirių futbolininkai čia pat skirtumą sušvelnino. Nepaisant to, kėlinio pabaigoje svečiai pasiuntė įvartį į rūbinę bei kiek pakeitė rungtynių emocinį foną abiejose komandose.

Antro kėlinio pirmoje pusėje svečiai pelnė ketvirtą įvartį tuo iš esmės nuspręsdami rungtynių baigtį, ir nors Pagirių komanda jau turėjo didesnę teritorinę persvarą, tačiau iš jos nieko reikšmingo neišspaudė, o mačo pabaigoje ekipoms dar kartą apsikeitus įvarčiams galutinis teisėjo švilpukas paskelbė gana užtikrintą vienų iš diviziono lyderių pergalę.

„Labai nesinori rašyti apie šias rungtynes, nes nieko gero negaliu pasakyti apie komandos draugus, bet, kaip sakoma, karti tiesa, skanesnė už bet ką“ – pradėjo Pagirių atstovas Pavel Rudnev. –  „Daugeliui labai trūksta futbolo IQ, taip pat tragiškas pirmas lietimas, ko pasekoje ateina neleistinos klaidos ir varžovų bausmė. Gauni kamuolį nuo vartininko, pakeli galvą ir matai, jog realių variantų vystyti atakos neturi, perduodam kamuolį gynyboje iki lemtingos klaidos, ir vėl pradedam nuo aikštės vidurio.

Antras kėlinys kiek geresnis, varžovai taupė jėgas, tempė laiką, mes kiek atsigavom, turėjom kamuolį jų pusėje, bet vėl tas pats, ir vėl bausmė. Kaip teisingai pasakė komandos lyderis, vienas trenerių ir vadovų Slava - "mes nesitreniruojam, todėl naivu kažko kitko tikėtis, ir beprasmiška reikalauti". Pritariu, na o kai nesiseka aikštėje ir ieškomi kaltininkai, prasideda ir tarpusavio barniai, kas trukdo mėgautis futbolu, o juk tai yra svarbiausia, ne veltui esam MĖGĖJAI, čia kai kuriems pamąstymui“ – tokia mintimi baigė komentarą P. Rudnev.

Tris įvarčius rungtynėse pelnė „Medžių2“ lyderis Jevgenij Rymov.

Buvau visai netoli dešimtuko, tik va „Medžiai2“ įsigudrino įmušti vienu įvarčiu per daug...

Navigatoriai Old Boys 3:0 Viesulas2

Kaip įprasta – rungtynes gerai nušviečia „Viesulo2“ atstovai, šį kartą – Linas Jančiauskas:

„Į paskutinį pirmo rato mačą susirinkom standartiškai gausiai, į kai kurias pozicijas net po tris žaidėjus. Rungtynes pradėjom aukšta sparta, Navigatoriai taip pat. Centro saugai rotavosi kaip dviračio lenciūgas tam, kad sustabdytume greitus ir techniškus jų centro saugus. Kai kurie iš jų drąsiai  galėtų žaisti 2-3 divizionais aukščiau, na ir žinoma pavadinimas old boys per stiprus, žvelgiant į jaunuolių veidus.

Varžovai bandė įmetinėti kamuolį į tarpus tarp mūsų gynėjų, na o mes bandėm taranuoti kraštais ir kelti į baudos aikštelę. Sėkmė tą dieną labiau lydėjo „young“ boys‘us - prasileidžiam įvartį nespėdami pirmi prie kamuolio po sumaišties baudos aikštelėje. Po įvarčio ir toliau žaidimas apylygis. Dangis turėjo dvi geras progas greitame išėjime prieš vartininką, bet, deja, abu smūgiai šalia vartų. Po Docės skerso iš krašto vienu lietimu Raimis nepataiko tiksliai į kamuolį, ir dar viena proga neišnaudota. Pirmas kėlinys taip ir baigiasi 0:1

Antrą kėlinį pradėjom kiek geriau nei pirmąjį, vėl bandom kurti progas žaisdami plačiau kraštais. Bet po pakėlimų į baudos aikštelę arba nėra kas uždaro perdavimą, arba pats perdavimas tiesiai vartininkui į rankas. Trūksta atakų užbaigimo. O progos viena už kitą geresnės: Dangio perdavimas vienam prieš vartus likusiam Rimui kiek per stiprus. Osamos perdavimas DoceiGud, kertančiam į baudos aikštelę kamuolys susipynė tarp kojų. Na ir žinoma Pavel vienas prieš vartininką, bei smūgis tiesiai į jį.

Na o „young“ boys‘ai po kontratakos pabėga ir padidina persvarą. Kaip sakoma, kas daugiau įmuša tas ir laimi. Po to dar vienas.

Nors mes ir neatrodėm tą dieną kaip Panama prieš belgus, bet rezultatas gavosi lygiai toks pat. Sužaidėm vienas geresnių sezono rungtynių. Žinoma, ačiū „young“ boys‘ams. Su tokiomis komandomis visada smagu žaisti, nes garantuotai gaunasi kokybiška kova ir gražus futbolas. Dėl ko mes visi ir esame čia.Lauksim atsakomo mačo rudenį, na ir žinoma revanšo! Gražios visiems vasaros“.

O „Viesulo2“ vadovas Raimondas Kundra trumpai įvertino ir visą pirmąjį ratą: „Vertinčiau teigiamai - susirinkimas visada buvo gausus, vyrai atiduodavo visas jėgas. Kol kas trečia vieta, bet tai tik pusė darbo. Paskutinėse rungtynėse fortūna tikrai nebuvo mūsų pusėje“.

„Rezultatas gal ir neatspindi rungtynių eigos, nes „Viesulas2“ turėjo kelias neišnaudotas progas ir tikrai galėjo įmušti įvartį“ – neblogą varžovų žaidimą pripažino ir nugalėtojų atstovas Aurimas Daukšas. – „Skirtumas tarp „Viesulo2“ ir „Medžių2“ rungtynių buvo toks, kad rungtynėms prieš Medžius mes ėjome susikaupę, o rungtynėms prieš Viesulą labiau atsipalaidavę. Kitas faktorius buvo tas, kad turėjome tik penkis nominalius gynėjus, kurie mačo pabaigoje pavargo.

Bendrai vertinant pirmą ratą sakyčiau, kad kol kas viskas eina pagal planą ir žaisti tikrai smagu. Taip pat tikiuosi, kad atsiliekančios komandos pasistiprins ir antrame rate mes rimtesnį iššūkį diviziono pirmaujančioms ekipoms. O mes savo ruožtu pažadam ir toliau būti nelengvu varžovu priešininkams“.

REZULTATYVIAUSI

Po pirmojo rato rezultatyviausių diviziono futbolininkų įskaitos viršūnėje paskutinėse keliose rungtynėse savo tikslumą kiek numušusį „Ave.Ko2“ snaiperį Aleksandrą Korvelį pavijo „Medžių2“ atakų lyderis Jevgenij Rymov – abu futbolininkai savo sąskaitose dabar turi po 13 tikslių smūgių. Tiesa, visai čia pat išlieka ir kitas Kalvelių komandos puolėjas Ernest Pristavko, kuris šiuo metu varžovų vartininkus yra nuginklavęs 12 kartų.

Pirmame rate netrūko įdomios, kietos kovos bei intrigos. Dabar laikas atostogoms, o komandos į stadionus grįš rugpjūtį. Atsinaujinusios, pasikeitusios ir siekiančios dar aktyviau kabintis į medalius.