D divizionas: pirmasis trejetas bėga vis sparčiau Visos

D divizione buvo sužaistas 12-asis čempionato turas ir po jo savo pozicijas dar labiau sutvirtino pirmos trys grupės komandos – visos trys iškovojo pergales ir kiek atitrūko nuo žemiau esančių ekipų. Negalima nepaminėti ir Arpo fenomeno – aikštėje ši komanda pralaimėjo visas žaistas rungtynes, tačiau iškovojo dvi technines pergales ir dabar net sugebėjo pakilti iš paties lentelės dugno.

Spėta rezultatų: 60

Tiksliai spėta baigčių: 37

Tiksliai spėta rezultatų: 5

Ave.Ko2 1:2 Viesulas2

Viesulo2 futbolininkai, panašu, grįžo iš vasaros atostogų, pamatė, kad pozicijos kovoje dėl trečios vietos pradėjo kiek svyruoti, tad susiėmė, nuvyko į Kalvelius ir parsivežė svarbią pergalę. Apie ją pasakoja komandos žaidėjas Donatas Gudlevičius:

„Gražus penktadienio vakaras. Ganėtinai gausiai renkamės Kalveliuose. Suprantam, kad be pastangų, be susirinkimo nebus nei pergalių, nei medalių. Turim penkis keitimus, varžovai panašiai. Sumetam rankytes ir į aikštelę. Aikštelė Kalveliuose, žinoma, verta atskiro topiko, jausmas žaidžiant joje, tarsi loštum Sportimos ketvirtyje 9 prieš 9. Rungtynių pradžia chaotiška, aikštelė tokia siaura, kad auto išmetimų vyksta daugiau, nei tikslių perdavimų. Apie 20 minučių nesukuriame nieko įdomaus, kol varžovų puolėjas negauna kamuolio kairiajame flange, keletas klaidinančių judesių, pabėga nuo mūsų gynėjų ir gražiu smūgiu iš 16 metrų nuginkluoja mūsų vartininką. Nepanikuojam, stengiamės pratintis prie aikštės, stengiamės atrasti savo žaidimą. Iki pirmo kėlinio galo sukuriame dvi realias progas pasižymėti, bet po rikošetų kamuolys neina į vartus. Pirmas kėlinys baigiasi 1:0. Per pertrauką turime kalbos, pykčio ir užsivedame visai kitokiam kėliniui. Nusprendžiam daugiau spausti, neduoti varžovams nei cyptelti. Ir tas duoda naudos jau nuo antro kėlinio pradžios. Iš pradžių pataikome į virpstą po puikaus skerso, po to seka dar keletas bandymų. Ne už ilgo krenta ir mūsų išlyginamasis įvartis. Kamuolys po baudinio pakeliamas link vartų, baudos aikštelėje sumaištis, kamuolys atsitrenkia į žemę, į virpstą ir pirmas pribėgęs D.Lesnik nukreipia jį į vartus. Valio. Po įvarčio nemažinam apsukų, toliau spaudžiam, žaidžiam geriau. Po dar vieno puikaus paso D.Valiušis apibėga lėtesnį gynėją ir stipriu smūgiu išveda mus į priekį. 1:2. Paskutines 20 minučių rungtynės vyksta chaotišku režimu, keletas neteisingų teisėjo sprendimų išveda iš kantrybės daugelį stadiono dalyvių. Paskutines 10 minučių Ave.Ko2 spaudžia, laikomės, bet likus minutei teisėjas skiria 11 metrų baudinį į mūsų vartus už abejotiną „pražangą“. Kas įdomiausia, kad teisėjas prieš tai nešvilpė gal dešimt kartų už panašias pražangas. O čia baudos aikštelė, 1 minutė iki rungtynių pabaigos ir sušvilpti tokią pražangą, mūsų manymu, buvo absoliučiai neteisinga. Bet teisybė triumfuoja ir varžovas nepataiko į vartus. Viskas. Pergalė. Labai sunki, bet labai reikalinga pergalė. Laimingi važiuojam į Vilnių“.

Tuo tarpu Kalvelių komandos atstovas Bogdan Novicki apgailestavo dėl apmaudžios ir besitęsiančios serijos prieš Viesulo2 futbolininkus ir teigė, kad kova dėl apdovanojimų dar nėra baigta: „Kaip visada, rungtynės su Viesulu2 buvo kovingos ir atkaklios. Gaila, kad trečią sezoną  nepavyksta iškovot taškų prieš Viesulo2 komandą. Kovoje dėl pirmos vietos Medžius su Navigatoriais abejoju ar kas pasivys, bet dėl trečios vietos, manau, bus tikrai įnirtinga kova“.

Spėjime maniau, kad dar atostogaujantys viesuliečiai sunkiai susirinks ir pralaimės rungtynes, tačiau jie visas mano prognozes paneigė.

Vova Juniors 4:2 Pagiriai2

Po pralaimėtų rungtynių lyderių komandoms voviniai pagaliau galėjo susitikti su žemiau besirikiuojančiais varžovais, ir tas susitikimas buvo iš tiesų sėkmingas. Ir susiklostė jis kažkuo panašiai, kaip ir pirmame rate – pergalė nulėmė viena itin sėkminga atkarpa. Pirmame rate ta atkarpa buvo mačo pradžioje, šį kartą voviniai visus reikalus išsprendė per paskutines 15 minučių pelnydami tris įvarčius ir nepalikdami varžovams jokių šansų. Visi mačo įvykiai išsamiau – video reportaže.

Suklydau ir čia – spėjau, kad pagreitį antrame rate įgavę Pagirių dubleriai sugebės palaužti savo oponentus ir pratęs kilimą aukštyn.

Pabradė 1:4 Navigatoriai Old Boys

Išvyka į Pabradę navigams nesiklostė taip lengvai, kaip galbūt buvo galima tikėtis. Nors ir turėjo teritorinę persvarą, tačiau jos įvarčiais versti ilgą laiką nesisekė. Vis dėlto, pačiame kėlinio finiše vartai vis tik atsirišo, tačiau kai navigai jau manė, kad pertraukoje turės persvarą, Pabradės atakų lyderis Saulius Kaušinis pasiuntė svečiams įvartį į rūbinę ir grąžino pusiausvyrą.

Vis dėlto, antrame kėlinyje lygus rezultatas ilgai nesilaikė, nes jau po dešimties minučių svečiai vėl turėjo persvarą, o vis labiau vargstančius oponentus dar dviem smūgiais pribaigė kėliniui jau persivertus į antrą pusę.

„Rungtynės nebuvo labai lengvos. Sakyčiau, kad esminis faktorius rungtynėse buvo ilgesnis mūsų suolelis, nes trys įvarčiai krito tik tada, kai Pabradės žaidėjai buvo pavargę“ – teigė nugalėtojų atstovas Aurimas Daukšas, čia pat pridėjęs, kad rungtynių aplinkybės nesutrukdė gerai susirinkti. – „Rungtynių vieta, laikas ir danga nebuvo problema, kadangi oras buvo puikus ir kai kurie komandos nariai atvyko su šeimomis, šunimis, o kai kurie net nepraleido progos išsimaudyti Žeimenoje.

Pabradės komanda yra visai pajėgi, tačiau šiose rungtynėse koją jiems pakišo žaidėjų skaičius. O jiems kovoti dėl medalių šį sezoną bus jau labai sunku, kadangi nuo Viesulo2 atsilikimas yra 7 taškai, o tai reiškia, kad Viesulas2 turi pralošti bent trejas rungtynes iš šešių likusių. Scenarijus gal ne per labiausiai tikėtinas“

Numatyti svečių pergalę pavyko, o iki visiško tikslumo trūko tik to, kad nebūtų kritęs paskutinis įvartis.

Top Kickers2 0:2 Medžiai2

Lygos lyderiai sulaukė dar vieno rimto iššūkio. Su antrąja TK komanda žalieji ritosi itin ilgai ir sunkiai, o pergalei užteko trumpos, kelių minučių atkarpos antrame kėlinyje, kai ir sukrito du Jevgenijaus Rymovo ir Modesto Petrausko įvarčiai. Nors progų buvo ir daugiau, tačiau Medžiams2 šioje sezono stadijoje turbūt yra svarbiausia stabiliai rinkti po tris taškus, o ne skaičiuoti įvarčių skirtumus.

„Žaidimą kontroliavome nuo rungtynių pradžios, bet pirmajame kėlinyje įmušti nepavyko. Kelis kartus gelbėjo jų vartininkas, porą kartų nepataikėme patys. Antroje rungtynių dalyje neatsipalaiduojame ir pagaliau įmušė mūsų rezultatyviausias – Jevgenij Rymov. Dar po kelių minučių po kampinio persvarą padvigubiname. Po to beliko išlaikyti pranašumą ir ramiai sužaisti likusį laiką.

Dėkui varžovams už korektišką kovą ir važiuojam toliau“ – trumpai reziumavo Medžių2 atstovas Tauras Navašinskas.

„Jautėsi, kad žaidžiam prieš lygos lyderius, bet vyrukai pagirtinai kovojo didžiąją dalį rungtynių. Tačiau pora klaidelių ir labiau patyrę varžovai netruko jomis pasinaudoti. O šiaip žaidimo kreivė po truputį kyla į viršų, tad tikimės mesti iššūkį ir ateinantiems varžovams – Navigatorių dubleriams. Mums vis dar sunku kovoti su fiziškai stipresniais žaidėjais, bet pasistengsim rasti ir savo kozirių“ – savo komandos žaidimu per daug nusivylęs neliko ir TK2 vadovas Mantas Urbonas.

Prognozėje numačiau ir Medžių2 pergalę ir įvarčių skirtumą, tačiau iki tobulumo vėlgi pritrūko.

Molėtai 0:3 Arpas

Teisybės dėlei reikia paminėti, jog mačas iš tiesų baigėsi 7:0 šeimininkų naudai, tačiau dėl jau praeitą savaitę minėtų priežasčių taškai iš molėtiškių buvo atimti ir šį kartą. Apie pačias rungtynes daug rašyti nėra prasmės, tad tiesiog siūlome paskaityti Molėtų komandos vadovo Benjamino Zelkevičiaus komentarą apie pastaruoju metu susidariusią situaciją:

„Iš to, kiek triukšmo kilo, aš matau, kad visų, pirma mūsų I lyga veltui kartais yra nuvertinama.

Džiaugiuosi dėl jaunimo, apie kuriuos dabar žino visas Vilniaus regionas, tikiuosi, kad ateityje jų pavardes žinos ir visa Lietuva ir tai bus ne dėl emocingų pareiškimų, kiek minučių per kiek rungtynių jie sužaidė Pirmoje lygoje, o dėl gero jų žaidimo.

Kaip matote, taškus komandos atsiima, prieš rungtynes pasiūlėme Arpo vadovui neigiamo rezultato atveju tai padaryti, taip pat stengiamės, kad ir Viesulo komandai taškai būtų grąžinti.

Vienas dalykas, kurį galiu komentuoti - tai bendra mūsų LT futbolo padėtis ir kaip mūsų (futbolo) bendruomenė į tai žiūri.

Šie du jaunuoliai, kuriems yra po 18 metų, beveik negauna žaidimo praktikos, na o kaip žinia negaunant žaisti tokio amžiaus tikėtis, kad jaunas sportininkas pasuks profesionalo keliu arba bent jau pakils aukštesnio meistriškumo link - galimybė lygi nuliui. Taigi, kas pas mus vyksta - ieškoma žaidėjų iš užsienio, kad būtų galima užpildyti tam tikrą „taškų" spragą, neieškant paprastų sprendimų, išbandyti savo išsiugdytus sportininkus, ne vardan taškų ar vietos lentelėje, o dėl LT futbolo ir tų pačių jaunų žmonių.

Taigi manau, kad mūsų klubo sprendimas nežiūrint į tai, kad taškai bus atimami, žaisti pasitelkiant šiuos žaidėjus, turi tik teigiamą pusę.

Tai yra nauda Molėtų jaunimui, kurie gali daugiau atsiskleisti ir pajusti kitokį futbolą, tai yra nauda jauniems Utenio žaidėjams, kad jie (kad ir tokiu lygiu) gali gauti žaidimo minučių.

Svarbiausias dalykas, kurį aš matau - tai yra galimybė. Ta galimybė yra galbūt 1 iš 1000000, bet ji vis tiek yra, kad mes ateityje pamatysime šiuos futbolininkus žaidžiant aukštu lygiu ir garsinant Lietuvą. Na, o jeigu mes nebandysime tokia galimybe pasinaudoti, tai mūsų futbolas dar daug metų ir liks ten kur yra dabar, deja“

REZULTATYVIAUSI

Čia ilgai vienvaldžiu buvusį lyderį Aleksandrą Korvelį (Ave.Ko2) pavijo lygos lyderių Medžių2 puolėjas Jevgenijus Rymovas – abu snaiperiai savo sąskaitose dabar turi po 15 įvarčių. Į nugarą jiems kvėpuoja ir dar vienas Kalvelių komandos futbolininkas – Ernest Pristavko po savaitgalio turi jau 14 tikslių smūgių ir taip pat dar nelaidoja vilčių pakovoti dėl auksinio D diviziono batelio.

ANONSAS

Pagiriai2 – Pabradė

09.08 (šeštadienis), 18.00, Dilgynė

Abi komandos į rungtynes atvyks po skaudžių pralaimėjimų ir sieks atsitiesti. Antrą ratą pakiliai pradėjusius Pagirių dublerius kiek pristabdė voviniai, tuo tarpu pabradiškiai pagirtinai kovojo su pirmomis diviziono komandomis, tačiau sėkmės nesulaukė. Surizikuosiu ir spėsiu minimalią svečių pergalę – 1:2.

Molėtai – Medžiai2

09.09 (sekmadienis), 17.30, Molėtų

Su Molėtų komanda dabar iškilusi tokia kėbloka situacija – sprendžiant iš jų vadovo laiško galima suprasti, kad jie neplanuoja keisti savo strategijos ir toliau padės jauniesiems Utenos futbolininkams gauti žaidimo laiko, net jei tai ir reiškia, kad taip savo taškų kraičio nepapildys. Kaip bebūtų, spėju, kad Medžiai ir taip yra stipresnė komanda ir laimės savo rungtynes, tarkime, 1:3.

Arpas – Ave.Ko2

09.09 (sekmadienis), 17.40, Maišiagala

Kalvelių ekipa namie pralaimėjo svarbias rungtynes tiesioginiams konkurentams kovoje dėl bronzos, tad išvykoje sieks atsitiesti ir iškovoti tik pergalę. Nuojauta kužda, kad tai padaryti jiems pavyks – 1:4.

Viesulas2 – Vova Juniors

09.09 (sekmadienis), 18.15, Fabijoniškių

Viesuliečiai pagaliau baigė atostogauti ir dabar savo kelyje sutiks visai neblogą ritmą pagavusius vovinius. Pastarieji pavyzdingai pešėsi su lygos lyderiais ir susitvarkė su Pagirių dubleriais, kurie tą pačią Viesulo2 komandą neseniai buvo nuskausminę. Tad tikiuosi įtemptos kovos ir lygiųjų 2:2.

Navigatoriai Old Boys – Top Kickers2

09.10 (pirmadienis), 20.00, Senvagės

Navigatoriai, kaip ir jų pagrindiniai varžovai Medžiai2, kitoms komandoms siūlo tokį tempą, kurį atlaikyti sekasi ne visiems. Mandagūs žodžiai lieka, tačiau abi komandos supranta, kad kovoje dėl pirmos vietos realiai lieka du varžovai, tad nei vieni nebus nusiteikę barstyti taškų iki tarpusavio susitikimo. Tad manau, kad šeimininkai sau bėdų čia neprisidarys ir iškovos pergalę 3:0.