D divizionas: paaiškėjo pirmieji du prizininkai Visos

 

Po pastarojo turo D divizione tapo aiškios dvi komandos, kurios nebeiškris iš pirmojo trejeto. Kaip ir buvo prognozuota viso sezono metu, jomis tapo Medžiai2 ir Navigatoriai Old Boys, iškovoję svarbias pergales ir dabar beturintys išsiaiškinti dėl pirmosios vietos.

Spėta rezultatų: 74

Tiksliai spėta baigčių: 45

Tiksliai spėta rezultatų: 6

Medžiai2 3:0 Arpas

Startavo turas maču, kuriame žalieji siekė atsitiesti po dviejų iš eilės taškų praradimu pasibaigusių rungtynių, ir tai jiems pavyko.

Viso mačo metu turėję žaidybinę persvarą dar iki pertraukos šeimininkai susikūrė dviejų įvarčių pranašumą, o antroje mačo dalyje jų atakų lyderis Jevgenijus Rymovas pridėjo dar ir savo įvartį, tad Medžiai2 be didesnių sunkumų susitvarkė su lentelės apačioje esančiu Arpu ir tokiu būdu pirmieji divizione oficialiai užsitikrino medalius.

Mačo baigtis jokių klausimų nekėlė, tik spėjau, kad pats skirtumas bus dviem įvarčiais didesnis.

 

Vova Juniors 1:6 Top Kickers2

Gerą formą rudens rate tęsia ir TK2, šį kartą sudoroję Vovos dublerius. Štai kaip rungtynes nupasakoja nugalėtojų facebook puslapis:

„Tad viskas nuo pradžių. SFL'e įprasta futbolo diena yra sekmadienis, tačiau varžovai kartais daro įvairių viražų su rungtynių laiku. Dėl vienokių ar kitokių aplinkybių. Deja, spėju, kad pati Vova nuo to nukentėjo labiausiai, kadangi rungtynes pradėjo su vienu keitimu. O mes galėjome pasirinkti praktiškai kokius norėjome Top Kickers žaidėjus, nes jų rungtynės - rytoj. Todėl nesant V. Pūrui ir T. Markuckui, pasipildėme saugais. 
Apie stadiono kokybę per ne lyg nesigilinsime, visgi tos kreivai tiesios linijos palieka įspūdį. Be abejo, bet kokios linijos geriau nei punktyrinė linija nužymėta medienos drožlėmis, bet... 
Nors mūsų komanda gana jauna, tačiau turime ne vieną vilką, kuris vis dar prisimena rungtynių skonį buvusiame "Dinamo" stadione per lietų. Tačiau jeigu 1954 m. tokiomis sąlygomis žaisti buvo gerai, nereiškia, jog ir 2018 m. panašios sąlygos turėtų tenkinti. 
Tokiomis sąlygomis futbolas yra nevisai futbolas, ir duok Dieve, kad tokie stadionai kuo greičiau išnyktų iš SFL padangės. 
Tačiau stadionas šį kartą daug nelėmė, nes prieš Vovą susirinkome nusiteikę sukovoti. Vova - komanda, prieš kurią vis dar nesame patyrę laimėjimo skonio (nei 1, nei 2), o keisčiausia, kad gyvenimas mus suveda gana dažnai. Todėl principo reikalas buvo atsikeršyti už skaudų pralaimėjimą pirmajame ture, kada dauguma komandų naudojosi mūsų nesusižaidimu ir lengvai skindavo pergales, bei parodyti vyresnėliams pavyzdį, kurį rodome jau keletą rungtynių iš eilės.
Mačas išties buvo gana panašus, kaip ir su Pagirių komanda - pirmieji įmušėme, tuomet įmušė mums, ir mes užbombordavome įvarčių lietumi. Reto grožio įvarčių įkrito į Vovos vartus, todėl tikimės, kad FC Vova, karpydami medžiagą, paliks visus įvarčius. Vienintelis skirtumas, kad Vova buvo rezultatą išlyginę, o iki Pagirių įvarčio spėjome įmušti 2. Tad šio įvarčio ir pritrūko, kad užfiksuotume identišką rezultatą antrą savaitę iš eilės. 
Apie rungtynes galite suprasti iš statistikos - žaidimas buvo bemaž apylygis, nors Vova daugiau smūgiavo, tačiau mes turėjome geresnį vartininką bei aukštesnio meistriškumo atakuojančius žaidėjus. Na, o triaukščiais ditirambais teisėjo atžvilgiu bemėgstančio pakalbėti žaidėjo išvarymas tebuvo formalumas, kadangi abi komandos jau buvo susitaikiusios su rungtynių rezultatu. 
Ai, taip pat mačas ypatingas buvo, kadangi Mūsų komandai pastaruosius 3 sezonus atstovavęs Tomas buvo perviliotas į Vovos ekipą (ir tai buvo pirmasis transferas OUT), tačiau JOKIO komisinio mokesčio nesulaukėme. Dėl šio fakto buvome ir vis dar esame visiškai pasipiktinę, ir į kovą stojome su dviguba energija. 
Oficialiai pareiškiame – FC Vova - Jūs skoloje bent dėžę alaus už transferą! 
O pasimokę iš savo klaidų, su savo žaidėjas sudarysime kontraktus, kuriose aiškiai bus įvardinti išpirkų litražai!“

Na, išties įdomus įvykių nupasakojimas, o pralaimėtojams teko tik pripažinti oponentų pranašumą:

„Juniorsams šeštadienis tikrai nenusisekė. MuscleShop komanda surinko tikrai pajėgią sudėtį rungtynėms ir jų kokybiškas atakų užbaigimas puikiai atsispindi rezultate. Nemažai progų susikūrė ir voviniai, tačiau tą dieną sėkmė tikrai buvo ne Juniors pusėje.

Kelionei į Molėtus esam pasirengę ir tai, kad tuo pačiu metu žaidžia pirmoji komanda neturėtų sutrukdyti kovoje prieš oponentus“ – sakė komandos vadovas Ignas Rudzevičius.

„Smagu pratęsti pergalių seriją, ypač prieš tikrai pajėgią Vovos komandą. Tiesa, nenurašyčiau jų dėl pasitraukimo iš medalių kovos, nes Viesului liko du stipriausi lygos varžovai ir dar mes. Tai stengsimės ir ten pamaišyti kortas“ – sakė TK2 vadovas Mantas Urbonas.

„Dėl kitų rungtynių su Pabrade, tai varžovai parinko mums labai nepatogų laiką. Tuo metu pagrindinė komanda žais taurės rungtynes, tad papildymo dubleriai nesulauks. Ir apskritai šeštadienio laikas mums ne pats tinkamiausias. Visgi baltos vėliavos nekeliam ir stengsimės pakovot dėl pergalės, juolab kad mus skiria vos 2 taškai“

Pridėsiu tik tiek, kad spėjime prognozavau lygiąsias 1:1.

 

Pagiriai2 1:1 Molėtai

Rimtą kovą sukūrė Pagirių dubleriai ir molėtiškiai, kurie tik paskutinėmis rungtynių minutėmis sugebėjo rezultatą išlyginti, prieš tai gana ilgą laiką atsilikinėdami po to, kai šeimininkai realizavo 11m. baudinį. Tiesa, savo laiške po rungtynių Molėtų komandos vadovas Benjaminas Zelkevičius akcentavo ne patį susitikimą, tačiau aikštę ir jos būklę:

„Manau, kad galėjome ir laimėti, tačiau futbolo (su visa pagarba šeimininkų komandai, dėl to, kad susiduria su šiuo reiškiniu dažnai) tokioje aikštėje žaisti, deja nėra galimybių.

Žaidėme ką žaidėme, gavosi kas gavosi. Na, kas gali gautis laukymėje kur nukritęs delnais ant žemės pastebi, kad jie pilni kraujuojančių skylučių.

Šiaip viskas buvo smagu, bumbsėjo kamuolys kur papuolė, „drožlinės" linijos linksmino, vartininko aikštelės pradžią ir pabaigą bandėme nuspėti kur esančią, kaip kokioje pasakėčioje, tarp miškų nuspiri kamuolį, nubėgi jo pasiimti, ogi žiū o jis jau prakiuręs.. vadinasi reikia pataikyti į vartus...

Apie priešininkų komandą nieko negaliu pasakyti, reikėtų sužaisti futbolo aikštėje“.

Spėjime numačiau užtikrintą svečių pergalę, tačiau tam sutrukdė tiek aikštė, tiek ir varžovų gynyba.

 

Viesulas2 2:2 Pabradė

Svarbius taškus čia prarado Viesulo2 futbolininkai, o tai, kaip viskas vyko, nupasakoja komandos atstovas Dangiras Valiušis:

„Viskas prasidėjo nuo greitų ir netikėtų vinių į FK Viesulo2 vartus. Pirmą įvartį 2 min muša Pabradės puolimo legenda Saulius Kaušinis po mūsų vartininko ir gynėjų nesusikalbėjimo, o 16 min V.Komar muša savo turbūt vieną gražiausių įvarčių karjeroje iš trisdešimt metrų šalia devyniukės ir FK Viesulas2 nokdaune 0:2.

Po tokio smūgio mes neatsigauname, nepavyksta kokybiškai naudotis beveik visais futbolo elementais, bet mus 39 min gelbėja A.Melenberg, kai pagaliau sušvelnina rezultatą. Antrajame kėlinyje prasidėjo progų kūrimo darbymetis, bet tik jų kūrimas, o neišnaudojimas: nepataikymai į tuščius vartus, smūgiai šalia virpsto ar skersinio ir dar begalė visokiausių galimybių įmušti įvartį, bet kamuolys įrieda tik vieną kartą 59 min, o jo autorius A.Melenberg, kuris įsirašo dublį į savo sąskaitą.

Pasibaigus šioms rungtynėms susidarė toks įspūdis, kad kažkokios tai nežemiškos jėgos saugojo FK Pabradė nuo pralaimėjimo - net būtų galima įtarti, kad prieš mačą priešininko komanda vienu pilnu autobusu nuvažiavo į susitikimą su popiežiumi ir nuoširdžiai meldėsi kartu, kad nepralaimėtų FK Viesului2 (šypsosi). Taip pat reikia pastebėti, kad FK Viesulas 80% savo laimėtų rungtynių laimi jei įmuša tris ir daugiau įvarčius, tad to vieno vienintelio pritrūko ir su FK Pabrade“

Nuo savęs pridėsiu tik tiek, kad pavyko tobulai tiksliai nuspėti mačo baigtį. Smagu.

 

Navigatoriai Old Boys 2:1 Ave.Ko2

Dar viena komanda, užsitikrinusia medalius, tapo navigų dubleriai. Tiesa, šiems tai sekėsi kiek sunkiau, negu anksčiau žaidusiems Medžiams2. Čia navigai pasižymėjo gana anksti, tačiau kėlinio viduryje rezultatą svečiai iš Kalvelių išlygino.

O lemiamas įvartis krito pačioje antrojo kėlinio pradžioje, kai dublį įformino Vidmantas Černiauskas. Per likusį laiką šeimininkai turėjo dar kelis šansus, tačiau jais nepasinaudojo ir iškovojo minimalią, tačiau medalius jiems užtikrinusią pergalę.

„Šios rungtynės psichologiškai man buvo sunkiausios šiame sezone kol kas, kadangi turėjome slidžią persvarą. Antrame rate su visomis komandomis žaisti yra nepalyginamai sunkiau, nes varžovai žino ko tikėtis ir atitinkamai pasirenka gynybinę taktiką, kurią pralaužti būna sunku, o jų kontratakos būna labai pavojingos. Žaidžiant tokias varžybas svarbu nesileisti į priekį be galvos. 

O kol kas dar nevalia atsipalaiduoti, net ir prieš paskutinėje vietoje esančias komandas, kadangi menkiausios klaidos kaina didelė“ – pripažino nugalėtojų atstovas Aurimas Daukšas.

„Kaip sakoma - laimi stipriausi. Galbūt Navigatoriai žaidė geriau, bet, mano manymu, buvom verti bent lygiųjų. Savo žaidimu šiose rungtynėse esame patenkinti, o labiausiai džiugina jaunimas, kuris pradeda nebijoti kovoti prieš vyresnius. Manau, su tokių užsivedimu jie tobulės dar labiau ir įneš svaresnį indėlį į pergales. Ačiū Navigatoriams už įdomias, atkaklias rungtynes, kurios parodė ką turime taisyti savo žaidime. Manau, kad diviziono favoritai yra Navigatoriai - su savo patirtimi ir brandžiu žaidimu jie labiausiai verti aukso medalių“ – savo nuomonę pateikė Kalvelių komandos atstovas Aleksandras Borovko.

Spėjime maniau, jog Navigatoriai pelnys dar vieną įvartį ir laimės 3:1.

 

REZULTATYVIAUSI

Rimta kova verda ir dėl auksinio D diviziono batelio. Čia kol kas vis dar pirmauja Ave.Ko2 atakų lyderis Aleksandras Korvelis su 19 tikslių smūgių, tačiau jį sparčiai vejasi Medžių2 puolėjas Jevgenijus Rymovas su 18 ir kitas Kalvelių snaiperis Ernest Pristavko su 16 įvarčių.

 

ANONSAS

 

Medžiai2 – Viesulas2

09.28 (penktadienis), 20.20, Fanų

Medžiai medalius jau turi ir kovoja dėl pirmos vietos, tuo tarpu Viesului dar reikia saugoti trečią poziciją. Reikia pripažinti, jog diviziono laimėtojų vardai turbūt paaiškės Medžių rungtynėse su Navigatoriais, tad čia žalieji taškų barstyti negali – 2:0.

 

Pabradė – Top Kickers2

09.29 (šeštadienis), 16.00, Pabradė

Svečių komandos atstovai jau užsiminė, jog gali turėti sunkumų rinkdami sudėtį rungtynėms, o ir Pabradė praėjusį savaitgalį parodė, jog kovoti gali su visais. Tai bus vienos paskutinių rungtynių Pabradėje, tad šeimininkai savo sirgaliams sieks suteikti geriausias emocijas. Tačiau manau, kad iki pergalės jiems kiek pritrūks – 2:2.

 

Ave.Ko2 – Pagiriai2

09.30 (sekmadienis), 15.00, Kalveliai

Kalveliškiai pagirtinai sukovojo su abiem diviziono favoritais, o dabar vėl kovos su žemesnės lentelės dalies komandomis. Pagiriai2 atėmė taškus iš antrą ratą solidžiai judančių molėtiškių, tačiau manau, jog Kalveliuose taškų iškovoti jiems nepavyks – 3:1.

 

Molėtai – Vova Juniors

09.30 (sekmadienis), 16.00, Molėtai

Šį kartą kelionė į Molėtus laukia vovinių, kurie dar išsaugo teorinius šansus pakovoti dėl medalių, tačiau jau nebėra patys savo likimo šeimininkai. O ir Molėtų futbolininkai namie taškų lengvai nedalins. Tad manau, kad mačas bus rezultatyvus, įdomus žiūrovams ir baigsis rezultatyviomis lygiosiomis 3:3.

 

Arpas – Navigatoriai Old Boys

09.30 (sekmadienis), 17.20, Maišiagala

Kad ir kaip navigai teigtų, kad atsipalaiduoti dar negalima, reikia paminėti, jog šiose rungtynėse jie yra daugiau nei aiškūs favoritai. Žinoma, čia svečiai jau žinos Medžių2 rungtynių rezultatą ir matys, ko jiems reikia. Spėju, kad čia jie neklupinės ir iškovos užtikrintą pergalę 0:4.