D divizionas: dvi Versmės B pergalės per 28 valandas ir arši kova dėl medalių Visos

FKS Ukmergės komandos dubleriai SFL D divizione ir toliau varžosi „savo lygoje“. Tuo metu kova dėl likusių dviejų prizinių vietų tapo dar aršesnė.

Po praėjusio savaitgalio kovų tarp 2-ą ir 6-ą vietą užimančių komandų tėra tik 2 taškų žirklės, todėl situacija čia gali keistis po kiekvieno turo.

FK Anykščiai – FK Molėtai 0:2 (0:0)
Anykščių stadionas. Teisėjas – J. Butkus.
72' Laurintas Dirma 0:1
77' Tomas Viburys 0:2

+3 taškus prieš molėtiškius turėję Anykščių futbolininkai pralaimėjo didelės svarbos rungtynes ir dabar abi komandos turi po lygiai taškų. Tiesa, Anykščiai sužaidę rungtynėmis mažiau, tad turės progą susigrąžinti pranašumą.

Situaciją turnyro lentelėje pavadinęs „Karšta, karšta“, Anykščių klubo vadovas Marius Valančiūnas sakė, kad dėl šio pralaimėjimo jie gali kaltinti tik save: „Mes kontroliavome žaidimą, viskas ėjosi gerai ir tikrai buvome stipresni. Bet rungtynes laimi ta komanda, kuri įmuša.“

Įmušti anykštėnams taip ir nepavyko, o likus keliolikai minučių iki susitikimo pabaigos, jie gavo du skaudžius varžovų smūgius, po kurių pralaimėjo 0:2.

„Buvo sunkios rungtynės. Bet atsidavimas, užsispyrimas, tvarka žaidime, trenerio ir komandos susikalbėjimas davė norimą rezultatą“, – teigė Molėtų komandos vadovas Benjaminas Zelkevičius.

M. Valančiūnas dar pridūrė, kad mačui einant link pabaigos, Anykščių komandai ėmė trūkti jėgų, atsiliepė keitimų stygius. Žaidėjai ėmė klysti ir svečiai iš Molėtų tuo pasinaudojo.

„Kol kas nedarome jokios tragedijos. Bet šioje sezono stadijoje dalinti taškų jau nereikėtų, jei norime užimti prizinę vietą. Komandoje išlieka pozityvus požiūris ir bandysime gaudyti 3 taškus ateinantį savaitgalį“, – tikino M. Valančiūnas.

Elektrėnų Versmė B – FK Imperialas 2:0 (0:0)
Fanų stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
68' Simas Afoninas 1:0
87' Eligijus Ašmena 2:0

Po rudens liūčių leidę atsigauti namų stadiono aikštei, Versmės dubleriai pasirinko žaisti Vilniaus Fanų stadione. Čia dažniau rungtyniauja Imperialas, bet šį kartą jie šeimininkais nesijautė.

Versmė B ir rungtynes pradėjo aktyviau, susikūrė porą galimybių, bet jomis nepasinaudojo. Po to žaidimas išsilygino ir iniciatyva netgi priklausė Imperialui.

Antrame kėlinyje tęsėsi aktyvi, kibi ir net kieta kova – abiejų komandų žaidėjams buvo parodytos 6 geltonos kortelės.

Kėlinio viduryje Versmė B pelnė įvartį, turėjusį didelės reikšmės galutinei mačo baigčiai. 68 min. elektrėniškių kapitonas Simas Afoninas tolimu smūgiu išvedė saviškius į priekį.

Paklaustas, ar Versmė B tą dieną buvo geresnė komanda, Imperialo treneris Janas Vilkin turėjo tvirtą nuomonę: „Nepasakyčiau, kad jie buvo daug stipresni, greičiau – sėkmingesni. Mes padarėme labai apmaudžią klaidą gynyboje, praleidome įvartį, kuris praktiškai viską nulėmė.“

Susitikimo pabaigoje Imperialas buvo priverstas atsiverti ir atakuoti. Tuo metu jų varžovams rasdavosi galimybių kontratakuoti ir „uždaryti“ rungtynes.

Likus žaisti 3 minutes Eligijus Ašmena po tolimo perdavimo pasinaudojo atsiradusia proga ir galiausiai padėjo tašką – 2:0.

FKS Ukmergė – Top Kickers-Koloro 7:0 (3:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
6' Giedrius Vaivada 1:0
29' Simonas Kaselis 2:0
45' Giedrius Vaivada 3:0
61' Titas Norgėla 4:0
66' Ugnius Kancelskis 5:0
81' Giedrius Vaivada 6:0
90' Karolis Rinkevičius (iš 11 m) 7:0

Dešimtoji iš eilės FKS Ukmergės B komandos pergalė pasiekta dar vienu įspūdingu rezultatyvumo proveržiu.

„Ši Ukmergės komanda tikrai gali žaisti aukščiau, mūsų pagrindinei komandai ji irgi būtų kietas riešutas“, – neabejojo Top Kickers komandų vadovas Mantas Urbonas.

Jis taip pat pastebėjo, kad plati D diviziono geografija ne visuomet išeina į gerą: „Jau tampa įprasta, kad į šeštadienines rungtynes ne Vilniuje surinkti pajėgią sudėtį tampa iššūkiu. Prieš sezoną pamatęs, kiek daug teks keliauti mūsų dubleriams jau turėjau įtarimą, kad malonumo gali būti mažiau nei įprastai. Gerai bent, kad stadionai tuose miestuose yra puikios būklės. Suprantu, kad lyga yra suinteresuota plėsti savo geografines ribas, bet šiuo atveju nukenčia vietiniai Vilniaus klubai. Blogiausia, kad neturiu ir pasiūlymų, kaip tokią problemą spręsti ir belieka tikėtis, kad kitais metais ekskursijų turėsime mažiau...“

O pačiose rungtynėse reikalai sprendėsi greitai. Šeimininkai įmušė anksti ir toliau dominavo, žaidė trumpų perdavimų futbolą, mėgavosi tuo ir palaipsniui didino pranašumą.

Rezultatyviausias D diviziono žaidėjas Giedrius Vaivada (18 įv.) šiame mače atliko „hat-tricką“, vieną įvartį pelnė įspūdingu smūgiu nestabdant kamuolio, taip sukeldamas vietos žiūrovų ovacijų bangą.

Nepaisant rezultato, Top Kickers-Koloro kovojo iki pabaigos, stengdamiesi pelnyti bent garbės įvartį. Deja, nepavyko – 7:0.

„Šis pralaimėjimas mus stumia į 7 poziciją. Tačiau visos komandos yra arti ir net iki antros vietos tėra 6 taškų skirtumas. Nesakau, kad bandysime kovoti dėl medalių, bet be Ukmergės, su visomis kitomis komandomis galima žaisti ir kovoti dėl taškų. To ir tikiuosi iš likusių rungtynių“, – tvirtino M. Urbonas.

Tuo metu Ukmergė B ne tik nestabdo, bet dar labiau didina tempą. Tad kylą klausimas, ar šiai komandai D divizione netampa nuobodu?

„Buvo galima tikėtis sulaukti tokio klausimo, – šyptelėjo Ukmergės dublerių treneris Andrius Sipavičius. – Atsakysiu labai paprastai: mes žaidžiame futbolą ir į tai žiūrime rimtai. Žiūrint į lentelę, Ukmergės B vardas ir skaičiai atrodo rimtai. Taip, mes susikrovę „lagaminus“ skrydžiui į C divizioną, tačiau ir toliau žaisime vadovaudamiesi šūkiu už kovą iki galo!“

ADS Auto – A Komanda-Margiris B 1:4 (0:2)
Nemenčinės Gedimino gimnazija. Teisėjas – G. Macevičius.
5' Džiugas Palijanskas 0:1
18' Jurij Stankevič 0:2
60' Marius Motiejūnas 0:3
86' Ervin Mečkovskij 1:3
89' Artūras Sukristovas 1:4

Ukmergė B iškovojo dešimtąją pergalę, o autsaideriai ADS Auto nuo dešimtojo pralaimėjimo jau tik per žingsnį.

Beje, ši komanda po 393 minučių gryno žaidimo laiko nutraukė įvarčių sausrą. Tačiau Ervino Mečkovskio tikslus smūgis ADS Auto tapo menka paguoda.

A Komandos-Margirio B vadovai žadėjo, kad prasidėjus rudeniui, komandos paraiška rungtynėms vėl bus pilna. Tačiau lūkesčiai kol kas nepasitvirtino – Nemenčinėje susirinko tik 13 šios ekipos narių.

Jų laimei, varžovas šį kartą buvo ne tik įkandamas, bet ir toks, kurį privalu įveikti. Nors ne taip užtikrintai kaip pirmame rate (9:1), tačiau A Komanda-Margiris B tvirtai kontroliavo padėtį per visas rungtynes.

Advokatai gali pasidžiaugti, kad nutraukė ketverių nelaimėtų rungtynių seriją ir pakilo į 2 vietą. Bet norint išsaugoti tokias pozicijas reikia susirūpinti komandos narių motyvavimu ir mobilizavimu.

FK Arpas – Elektrėnų Versmė B 1:3 (1:2)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – J. Solovjovas.
23' Simas Afoninas 0:1
25' Rytis Ašmena 0:2
28' Daniel Žukovski 1:2
72' Simas Afoninas 1:3

Šeštadienį sužaidę pergalingas rungtynes su Imperialu, Versmės dubleriai jau sekmadienį stojo į kovą atidėtose rungtynėse su Arpu. Ir čia iškovojo dar tris taškus. Šių dviejų pergalingų rungtynių pradžią ir pabaigą skyrė vos 28 valandos, todėl Elektrėnų komanda nusipelno pagyrimų už savo ištvermę ir valią.

„Taškai mums labai svarbūs kovojant dėl prizinių vietų. Prieš rungtynes tą puikiai žinojome, todėl aikštėje atidavėme visas jėgas. Neslėpsiu – krūvis buvo didžiulis, tačiau noras laimėti – dar didesnis. Noriu padėkoti komandai už įdėtas pastangas“, – pasidžiaugė Versmės B treneris Nerijus Kobelevas.

Du įvarčius jo komanda pelnė pirmo kėlinio viduryje, kai Simas Afoninas apėjo gynėją ir pergudravo vartininką, o netrukus po baudos smūgio Arpo gynėjų statiškais veiksmais pasinaudojo Rytis Ašmena.

Po kelių minučių Arpo narys Danielis Žukovskis buvo išvestas vienas prieš vartininką ir sušvelnino rezultatą (1:2).

Toliau vyravo lygus ir įnirtingas žaidimas. Versmė B savo persvarą įtvirtino 72 min. dar kartą pasižymėjus S. Afoninui. Arpo atstovai mano, kad tame epizode buvo nuošalė, tačiau teisėjo darbą įvertino teigiamai.

„Teisėjavimu esame patenkinti ir parašėme gerą vertinimą, nors antrame kėlinyje arbitras nefiksavo pražangos prieš mūsų puolėją Mauro Battelini, o pirmame sušvilpė nuošalę, kai puolėjas jau ėjo į susitikimą su vartininku. Siekiant palengvinti vienintelio teisėjo darbą, Nemenčinėje planuojame įdiegti VAR sistemą ir jos peržiūras pateikti SFL bendruomenei“, – kaip visada, teisėjavimui dėmesio skyrė Arpo vadovas Romualdas Sirutkaitis.

Net pralaimėjus, komandos žaidimu jis liko patenkintas, nors Arpo rezultatų kreivė smigo žemyn. Tai buvo jau penktasis iš eilės jų pralaimėjimas. Ar tai neskatina imtis kardinalių permainų?

„Kardinalių veiksmų mes imamės visą sezoną, – atsakė R. Sirutkaitis. – Dėl viruso, dėl atostogų, dėl dalies žaidėjų darbų užsienyje ir dėl traumų negali žaisti beveik pusė senosios komandos. Todėl mėginame augintis naujokų papildymą, o tai trunka ne dieną ir ne mėnesį. Šiemet pirmą kartą klubo istorijoje užregistravome net 24 naujus žaidėjus. Taigi, manau, kad po metų iš sio sąrašo turėsime kokius 8, atitinkančius mūsų komandos lygį.“

Arpo vadovas pastebėjo, kad D divizionas nebėra toks silpnas. Tą parodo atkakli kova dėl antros vietos ir diviziono komandų pasirodymai SFL taurės turnyre.

Dvyliktas turas (rugsėjo 13 d.)

FK Molėtai – FK Arpas. Sekmadienis, 15.00, Molėtų stadionas. Birželį abi komandos Nemenčinėje sužaidė lygiosiomis 1:1. Ir dabar žvelgiant iš Molėtų komandos perspektyvos, jiems tai buvo brangių taškų netektis. Todėl namie jie apie jokį rezultatą, išskyrus pergalė, negalvos. Prognozė: 4:1.

Top Kickers-Koloro – ADS Auto. Sekmadienis, 16.00, Fabijoniškių stadionas. Iš visų komandų, įveikusių ADS Auto, Top Kickers tą padarė sunkiausiai – tik 1:0 po Pavelo Rudnevo įvarčio. Ir šį sykį Kickersus tenkins tik pergalė, kuri suteiks galimybę išlikti koviniu atstumu greta pirmojo šešeto. Prognozė: 5:1.

FK Imperialas – FKS Ukmergė B. Sekmadienis, 16.00, Fanų stadionas. Niekas neišstums Ukmergės dublerių iš pirmosios vietos, jie šluoja visus nuo savo kelio, bet lyderių požiūris į varžovus ir nusiteikimas rungtynėms išlieka maksimalus. Jo nemažina net lengva pergalė pirmame tarpusavio mače rezultatu 7:0.

„Teko daug girdėti apie pagerėjusią Imperialo sportinę formą ir naujokus, kurie puikiai įsiliejo į komandą. Tad važiuojame į išvyką nusiteikę kaip visada – rimtai. Lauksime geros kovos iš varžovo ir pažadame duoti ją patys“, – pareiškė Ukmergės B treneris Andrius Sipavičius.

Jei jo komanda išpildys trenerio žodžius, Imperialo laukia sunki popietė. Prognozė: 1:4.

A Komanda-Margiris B – FK Anykščiai. Sekmadienis, 20.00, Širvintų stadionas. Po dviejų mėnesių pertraukos advokatai sugrįžta į Širvintų stadioną, kuriame šį sezoną sužaidė vos du mačus. Pamėgtas stadionas, pačių pasirinktas mačo laikas suteikia prielaidą spėti, kad galų gale pamatysime optimalią A Komandos-Margirio B sudėtį. Turi apie ką pamąstyti ir Anykščiai – trečias pralaimėjimas per keturias savaites gali sunaikinti jų „medalines“ ambicijas. Prognozė: 3:3.