D divizionas: antrą-penktą vietas skiria tik viena pergalė Visos

SFL D divizionas jau seniai ruošiasi Ukmergės B komandos karūnavimui, o štai kovoje dėl kitų prizinių vietų intriga didėja su kiekvienu turu ir kiekvienu savaitgaliu.

Šiuo metu antrąją vietą užimančius Molėtus ir penktoje pozicijoje esančią Versmės B komandą skiria vos 2 taškai. O vilčių tapti prizininkais dar tikrai neprarado ir žemiau besirikiuojantys Imperialo bei Top Kickers-Koloro kolektyvai.

FK Molėtai – FK Arpas 3:1 (2:1)
Molėtų stadionas. Teisėjas – J. Guobys.
6' Tomas Viburys 1:0
12' Maksim Kartasov 1:1
32' Ernestas Vorobjovas 2:1
71' Paulius Gudas 3:1

Molėtai iškovojo trečią pergalę iš eilės, bet dėl jos teko pavargti daug rimčiau, nei galbūt patys tikėjosi.

Nors Tomo Viburio įvartis protokole įrašytas 6 min., buvo sužaista tik pustrečios minutės, kai šeimininkai atėmę kamuolį iš svečių, juos baudė įvarčiu.

Tačiau netrukus Arpo komanda išlygino rezultatą ir Molėtams reikėjo įjungti aukštesnę pavarą, kad švęstų pergalę.

„Čia mums buvo daugiausiai kovos patiems su savimi. Šios rungtynės pačios prasčiausios iš pastarųjų 4. Bet kaip sakė treneris – 3 taškai mėšlu nesmirdi“, – pažymėjo Molėtų komandos vadovas Benjaminas Zelkevičius.

Arpo komandos nuvertinimą Benjaminas kategoriškai atmetė: „Tikrai ne. Buvo kitų sunkumų. Bandėme kitokį taktinį išsidėstymą 3-5-2, deja, nesusigaudėme jame.“

FK Imperialas – FKS Ukmergė B 1:9 (0:5)
Fanų stadionas. Teisėjas – K. Jugas.
4' Giedrius Vaivada 0:1
12' Titas Norgėla 0:2
15' Karolis Rinkevičius 0:3
28' Karolis Rinkevičius 0:4
38' Titas Norgėla 0:5
51' Karolis Rinkevičius 0:6
54' Titas Norgėla 0:7
58' Karolis Rinkevičius 0:8
60' Artūras Kodis 1:8
63' Giedrius Vaivada 1:9

Ukmergės dublerių pasirodymas – jau 11 iš 11. Tiesa, oficialiai SFL D diviziono nugalėtojais jie dar netapo. Bet stebuklas įvyktų, jei jie pralaimėtų visas penkerias likusias rungtynes, o Anykščiai arba Versmė B per likusius savo 6 mačus žaistų tik pergalingai. Arba jei Molėtai viską laimėtų ir „auksiniame“ sezono mače vėl patvarkytų ukmergiškius. Žodžiu, patys suprantate, apie kokį kosminį scenarijų kalba eina.

Praėjusiame ture po lyderių tanku palindo Imperialo komanda.

„Nežinau, kaip kitoms diviziono komandoms, bet mums jie šiemet tikrai per stiprūs“, – pripažino Imperialo treneris Janas Vilkin, per du tarpusavio mačus su komanda praleidęs 16 įvarčių (0:7 ir 1:9).

Ukmergiškiai šiemet vienodai gerai žaidžia visuose stadionuose – tiek natūralios vejos, tiek dirbtinės dangos, kaip kad buvo sekmadienio išvykoje.

Ukmergės B treneris Andrius Sipavičius teigė, kad jiems nesvarbu, kokia danga būna po kojomis spardant kamuolį: „Dirbtinėse aikštėse padidėja tikimybė patirti mikrotraumą, man asmeniškai po rungtynių ant tokios dangos reikia dienos ar dviejų pilnam atsigavimui. Bet vyrų skundžiantis dėl to negirdėjau. Problemų prisitaikyti prie to nėra, nes ant dirbtinės dangos gali žaisti trumpais perdavimais, atsiveria galimybės techniškiems žaidėjams. O tęsiant stadionų temą, norisi pagirti Anykščių stadioną, ten tikras kilimas, prieš įžengiant į aikštę kyla klausimas, ar nereikia nusiauti batų. Kol kas su prastomis aikštėmis šiemet dar neteko susidurti.“

Žaisti prieš Imperialą Ukmergės dubleriai atvyko be dviejų pagrindinių vidurio gynėjų. Galbūt dėl to vilniečiai pirmieji sukūrė momentą ir pataikė į virpstą. Bet netrukus gero perdavimo iš gilumos sulaukęs Giedrius Vaivada išvedė saviškius į priekį. Puikia realizacija pasižymėję svečiai dar nesibaigus pirmam kėliniui pirmavo 5:0 ir jokių klausimų čia nekilo.

Po pertraukos Ukmergė greitai sumušė dar keturis, bet dviženklio skaičiaus taip ir nepasiekė – 9:1.

„Tiesa, vartininkus Imperialas pakeitė gal keturis. Paskutinis buvo tikras liūtas, po kiekvieno atremto smūgio riaumojo per visą Fanų stadioną!“, – pasakojo A. Sipavičius.

Ateinantį turą Ukmergė B ilsėsis, o vėliau lauks kelionė į Molėtus ir rungtynės su vietos komanda, prieš kurią žaidžiant pirmame (3:1) buvo daug kietos ir įdomios kovos.

Yra tikimybė, kad kitame ture Ukmergė B net nerungtyniaudama gali tapti diviziono čempione, bet A. Sipavičius žada, kad komanda nesustos bet kuriuo atveju: „Esame vieninteliai iš visos VRFS ir SFL organizacijos, kurie neišbarstė nei taško. O tai prideda šiek tiek motyvacijos, kurios, tikiuosi, užteks iki sezono galo!“

Top Kickers-Koloro – ADS Auto 4:1 (2:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – A. Lotužys.
10' Lukas Petkevičius 1:0
28' German Rudnev 2:0
58' Andžej Rudzianec 2:1
72' Tomas Zažeckas 3:1
81' Kiril Jaskov 4:1

Po skaudaus pralaimėjimo Ukmergėje (0:7) Top Kickers-Koloro komandai buvo labai svarbu susigrąžinti pozityvias emocijas ir po keturių savaičių pergalės prisiminti pergalės skonį.

Varžovas tam, regis, buvo palankus. Visgi įtemptos pirmosios tarpusavio rungtynės su Nemenčinės komanda (1:0) negalėjo užmigdyti jų budrumo.

„Du greiti įvarčiai nuėmė įtampą, tad didžiąją rungtynių dalį tiesiog mėgavomės futbolu. Tiesa, antro kėlinio pradžioje varžovams pavyko sušvelninti rezultatą, bet didesnės mūsų vartų apgulties pavyko išvengti“, – pasakojo Top Kickers komandų vadovas Mantas Urbonas.

O kai šeimininkai įmušė trečią įvartį, Nemenčinės komanda sudėjo ginklus ir toliau nelabai priešinosi.

M. Urbonas pasidžiaugė, kad šiame mače visus įvarčius mušė keturi skirtingi žaidėjai.

Beje, dubleriai šiam turui pasitelkė pagrindinės Top Kickers komandos narį Simoną Stankevičių, tačiau jis atliko tik epizodinį vaidmenį ir aikštėje praleido vos pusvalandį.

„Visą juodą darbą atliko klubo „antrokai“, tad tikiuosi, tai įkvėps juos ir likusiuose mačuose. Nors esame tik septinti, bet visos komandos mums jau pasiekiamos vienų rungtynių atstumu. Įgavus ir išlaikius gerą formą, galima tikėtis palypėti bent keliomis pozicijomis į viršų“, – optimistiškai į laukiančias rudens lemiamas kovas žvelgė M. Urbonas.

A Komanda-Margiris B – FK Anykščiai 0:0
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.

Šios dvi komandos šiemet kuria unikalią mėgėjų futbolui istoriją. Abejos jų tarpusavio rungtynės baigėsi identiškomis lygiosiomis. Tai reiškia, kad per tris valandas gryno žaidimo laiko niekam nepavyko „atrakinti“ oponentų vartų.

„Jei rezultatas unikalus, tai ir rungtynės tokios pat, kaip buvo mūsų stadione Anykščiuose, – sakė Anykščių klubo vadovas Marius Valančiūnas. – Kontroliavome žaidimą, turėjome progų, jie irgi poros progų neišnaudojo. Atrodo, kad norėjome įvaryti kamuolį į vartus. Tolimų smūgių nebūta, o varžovų sutankinta gynyba neleido žaisti jų baudos aikštelėje.“

„Abu vartininkai pasirodė geresni už aikštės žaidėjus“, – konstatavo A Komandos-Margirio B vadovas Artūras Sukristovas.

Jis pats pirmame kėlinyje turėjo puikią galimybę, bet galva nepataikė į beveik tuščius vartus. Anykščiai atsakė smūgiu į virpstą.

Varžovams A. Sukristovas išsakė komplimentų: „Labai nebloga ir faina komanda, kur kas pranašesnė už dalį kitų diviziono dalyvių. Gerai ginasi, vartininkas žaidžia patikimai, mums daug šansų nesuteikdavo. Apylygė kova ir visiškai dėsningas rezultatas.“

Rezultatai nepakitus, antrame kėlinyje advokatai ėmė žaisti atsargiau, vadovaudamiesi klasikiniu posakiu „jei negali laimėti rungtynių – pasistenk nepralaimėti.“

„Būtent taip ir nusprendėme supratę, kad nepavyks patiems įmušti. Tada didesnį dėmesį skyrėme savų vartų saugumui. Apskritai šis taškas mus tenkina“, – pažymėjo A. Sukristovas.

Advokatai iš paskutinių 4 rungtynių net 3 sužaidė lygiosiomis, bet Artūras dėl to nesijaudina: „Kalbėjome apie tai, bet tikimės, kad realizacija pagerės jau kitose rungtynėse su Arpu. Tam ruošimės labai rimtai. Pagrindiniai komandos žmonės jau pradėjo rinktis į rungtynes, atsirado daugiau keitimų ir žaisti kur kas smagiau, nei anksčiau. Su savo 40+ amžiaus kategorijos komanda planavome būti penkete, dabar yra reali galimybė laimėti medalius. Būtų labai neblogai.“

Ne ką prastesnė ir Anykščių futbolininkų situacija: nors jie nelaimi jau 4 rungtynių iš eilės, patys kontroliuoja padėtį kovoje dėl medalių.

„Kol kas dar liekame kovoje dėl patekimo į aukštesnį divizioną. O tai reiškia, kad kabinsimės į tą kovą ir mėginsime laimėti kitose rungtynėse“, – tvirtino M. Valančiūnas.

Tryliktas turas (rugsėjo 19-20 d.)

Elektrėnų Versmė B – FK Molėtai. Šeštadienis, 14.30, Elektrėnų SM stadionas. Po praleisto praėjusio turo Versmės dubleriai ruošiasi labai svarbiam mūšiui namie. Jie nuo Molėtų komandos atsilieka 2 taškais, bet yra žaidę rungtynėmis mažiau, todėl laimėję šeštadienį, taptų favoritais kovoje dėl sidabro. Molėtuose Versmė triumfavo gana lengvai – 3:0. Bet derėtų atkreipti dėmesį, kad Molėtai per paskutinius 4 turus surinko 10 taškų ir yra pakilime. Prognozė: 3:2.

FK Imperialas – Top Kickers-Koloro. Sekmadienis, 16.00, Fanų stadionas. Abi komandos šiek tiek atsilieka nuo pirmojo penketo, bet vilčių laimėti medalius nėra praradusios. Vis tik abi tenkintų tik pergalė – kitoks rezultatas paliktų turnyro lentelės viduryje. Liepą Imperialas nugalėjo 2:1, dabar žais sau įprastame Fanų stadione. Prognozė: 3:1.

FK Anykščiai – ADS Auto. Sekmadienis, 16.00, Anykščių miesto stadionas. Pagrindiniams konkurentams pliekiantis tarpusavyje, Anykščiai turės lengvesnį varžovą ir savo namų stadione nesunkiai turėtų įsirašyti pergalę po mėnesio pertraukos. Prognozė: 7:1.

FK Arpas – A Komanda-Margiris B. Sekmadienis, 17.30, Nemenčinės stadionas. Arpo stovykloje tebesitęsiant sudėties performavimo procesui, tikėtis palankios mačo prieš advokatus baigties, kaip nutiko vasarą (3:3), būtų labai optimistiška. Be to, A Komandos Margirio dubleriai jau nejaučia žaidėjų susirinkimo problemos. Prognozė: 2:5.