D divizionas: antausius gavo visos pirmaujančios komandos Visos

 

Pastarasis turas D divizione išties pavyko įdomus – pralaimėjimus patyrė visos trys pirmas pozicijas užimančios ekipos, o tuo pasinaudoję ir savas pergales iškovoję Ave.Ko2 ir Vova Juniors futbolininkai dar labiau priartėjo ir sugrąžino intrigą kovoje dėl medalių. Tiesa, verta paminėti, jog šį kartą ture įvyko tik keturi susitikimai – Pagirių2 ir Pabradės ekipų mačas pastarųjų prašymu buvo nukeltas į vėlesnį laiką.

Spėta rezultatų: 64

Tiksliai spėta baigčių: 38

Tiksliai spėta rezultatų: 5

Molėtai 3:2 Medžiai2

Štai tokį smūgį išvykoje gavo lygos lyderiai. Ir šį kartą, panašu, rezultatas anuliuotas nebus, mat Molėtų komanda sugebėjo tokį puikų rezultatą pasiekti net ir be šiemet jau ne kartą apdainuotų Utenio futbolininkų. Iš esmės sunku suvokti, kas vyko su Medžiais2, mat iki mačo pabaigos likus apie penkiolika minučių molėtiškiai pirmavo net 3:0.

Vėliau svečių atakų lyderis Jevgenijus Rymovas pelnė du įvarčius ir sugrąžino tam tikrą intrigos kvapą, tačiau šeimininkai atsilaikė ir iškovojo solidžią ir itin svarbią pergalę.

"Pergalė iškovota ir tuo viskas pasakyta. Nenoriu komentuoti visų kalbų, tai niekam naudos neduoda. Manau, kad dabar komandos nustos protestuoti, o mes tęsime žaidimą su visais žaidėjais taip kaip, ir buvom suplanavę antro rato pradžioje. Manau, jog šiomis rungtynėmis įrodėme, kad du žaidėjai - dar ne komanda. Taigi paprašysiu visų komandų vadovų - leiskite mums propaguoti ir populiarinti futbolą mūsų rajone ir tęsti tai, kas, mūsų nuomone, turi prasmę. Dėkui" - apie pačias rungtynes vėl per daug neišsiplėtė molėtiškių vadovas Benjaminas Zelkevičius.

„Tikiuosi, kad šis kluptelėjimas padės mūsų komandai susikoncentruoti likusioms sezono rungtynėms, kurių jau liko ne tiek ir daug“ – pozityvų po pralaimėjimo bandė ieškoti žaliųjų atstovas Tauras Navašinskas.

Nors molėtiškiai antrame rate ir aiškiai pagerino formą, nemaniau, kad jie įkąs čempionato lyderiams.

 

Arpas 0:8 Ave.Ko2

Štai toks susidorojimas įvyko Maišiagaloje. Nors, reikia pripažinti, tokias baigtis kiek stebino, turint omenyje Arpo kartais sugebamą duoti kovą ir Ave.Ko2 sunkumus išvykose. Kad taip lengva bus neatrodė ir po pirmo kėlinio čia, kai svečiai pirmavo tik 2:0. Vis dėlto, po pertraukos Kalvelių komanda kelius link varžovų vartų rasdavo itin nesunkiai, siuntė vieną įvartį po kito ir iškovojo solidžią pergalę, grąžinusią komandą į kovą dėl apdovanojimų.

Tris įvarčius laimėtojams pelnė rezultatyviausias diviziono žaidėjas Aleksandras Korvelis.

„Tikrai sužaidėme geras rungtynes ir Arpui nedavėme jokių šansų“ – savo komanda džiaugėsi Ave.Ko2 atstovas Bogdan Novicki. – „Puikias rungtynes sužaidė Edvinas Laurinavičius kuris įmušė dublį ir atliko rezultatyvų perdavimą. Pagaliau pavyko komandai išsaugoti ir sausus vartus. Dabar laukia rungtynės su Medžiais2 - stengsimės atsirevanšuoti už du pralaimėjimus sezono pradžioje“

Kalveliškių pergalė didelių klausimų spėlionėje nekėlė, tačiau tokio milžiniško skirtumo numatyti nepasisekė.

 

Viesulas2 0:3 Vova Juniors

Bene rimčiausią paraišką pateikė voviniai, įtemptoje kovoje susitvarkę su tiesioginiais konkurentais dėl vietos ant podiumo. Tradiciškai – savo rungtynių eigą nušviečia patys Viesulo2 atstovai. Šį kartą tai – Vytautas Liubinas:

„Puikus rudens vakaras, geras oras, žiūrovai ir Fabų rajono gyventojai per balkonus susirinko žiūrėti rungtynių, kurios žadėjo būti įtemptos.

Vovos Juniors komandos gretas papildė žaidėjai iš pirmos komandos, kurie atskubėjo tiesiai iš savo diviziono. Mūsiškiai kaip ir dažniausiai būna, dublerių nesikviečia.

Pradedam aktyviai, abi komandos atviros įvarčiams į savo vartus. Donatas Lesnikas galėjo išvesti komandą į priekį net du kartus, bet kamuolys atsidurdavo arba pas vartininką, arba skriejo į mėnulį. Jie taip pat susikūrė progą, bet Jaros rankos laiku ir vietoje. Paskui viskas išsilygino ir prasidėjo toks bim bam žaidimas. Tai vieni, tai kiti turėjo šiokias tokias progas.

Antram kėlinyje viskas ėjosi normaliai ir rodėsi jau pradėsim spausti, bet boom, Cypa uždirba baudinį ties 20 metrų riba, o po smūgio Jarkai atšoko kamuolys ir jie damušė.. Po kelių minučių jie vėl mušė. Baigės viskas 0:3.

Bendrai paėmus, tikrai rezultatas neatspindi žaidimo, nebuvo taip blogai. Kelios jų išnaudotos progos, o mūsų nerealizuotos. Žaidėm pakankamai normaliai ir trūko tik kelių progų realizacijos. Šiaip vyrai malačiai, nenuleido rankų ir kovėsi iki galo“.

Tokio sutriuškinimo numatyti nesisekė – prognozėje spėjau, kad mačas baigsis atkakliomis lygiosiomis.

 

Navigatoriai Old Boys 1:3 Top Kickers2

Pamatę sekmadieninių rungtynių rezultatą, navigai turbūt jau trynė rankomis ir regėjo savo grįžtančius į pirmąją vietą, tačiau buvo nustebinti itin drausmingai žaidusių Top Kickers dublerių, kurie, nepaisant pirmojo praleisto įvarčio, sugebėjo atsitiesti ir iškovoti gana netikėtą pergalę. Apie rungtynes – TK facebook paskyra:

„Kiek neįprastu laiku, pirmadienį, Top Kickers Muscleshop.lt komanda uždarė 13-ąjį D Diviziono turą. Priešas laukė grėsmingas - turnyro lentelėje viršūnės spinduliais besimėgaujantys FK Navigatoriai Old Boys.

 Pirmajame ture buvo gauta skaudi pamoka rezultatu 3:0. Atsižvelgiant į tai, jog dar visai neseniai ta pati Navigų Old'ų komanda davė pylos A divizione žaidžiančiai Nemenčinei. Mes, tuo tarpu, antrąjį turą pradėję kokybiškesniu žaidimu bei surinkę pakankamai stiprią sudėtį mastėme apie, bent jau, garbingą pasipriešinimą. 

Drąsos nepridėjo išvydus, jog atėjo pastiprinimas iš pagrindinės Navigatorių ekipos, viduryje taktiškai ir brandžiai žaidė G. Paberžis.

 Ilgai laukti nereikėjo ir jau pirmoje kėlinio pusėje traukėme kamuolį iš savo tinklo. Nors Navigų šūksniai „žaidžiam kaip žaidėm" buvo išreikšti garsiai, tačiau komanda šiek tiek stabtelėjo. Kamuolio kontrolė, be abejo, buvo jų rankose, tačiau jų trečiajame trečdalyje trūko tiek kokybės, tiek minties. Puikiai tvarkėsi mūsų gynėjai, o po vieno perimto kamuolio, nuo savo baudos aikštelės į varžovų pusę puikiu reidu perėjo A.Gurklys, atliko perdavimą D. Dabrilai ir po jo smūgio bei neužtikrinto Navigatorių vartininko žaidimo, rezultatas jau 1:1.

Toliau žaidimas buvo panašus - Navigatoriai valdo žaidimą, mes kontraatakuojame. Viena tokia kontraataka po T. Markucko perdavimo virto K. Jaskov įvarčiu galva.. paskutinę kėlinio minutę. Įvartis į rūbinę ir šiek tiek pasimetę Navigatorių veidai. Po pirmojo kėlinio 2:1.

Antrajame kėlinyje niekas nesikeitė, Navigatoriai spaudė, tačiau mes puikiai laikėmės, ėjome į kontraatakas ir bandėme pagauti nepasiruošusią gynybą. Kuo labiau tiksėjo laikrodis, tuo labiau Navigatoriai bei jų gynyba leidosi į mūsų aikštės pusę, taip palikdami nežmoniškus plotus už po savęs. Taip atsitiko dar vienas fragmentas: perėmę kamuolį aikštės viduryje, P. Karoblio nežmoniškų pastangų dėka nuvestas kamuolys per visą aikštę, skersas ir čia 1x1 su vartininku susidoroja K. Gavėnas. Rezultatas 3:1.

 Solidžiai sulindome į apkasus, atmušinėjom kamuolius ir apsigynę nepaleidome pergalės iš rankų. Solidus mačas. Esame labai laimingi. Manome, kad D divizione dar pasispardysime. 
Tikimės, kad ir pirmųjų komandų dvikovos baigtis SFL taurėje susiklostys analogiškai! Pirmyn Top Kickers!“

 

"Pralaimėjimai visada nemalonu, ypač, kai žaidimas į vieną pusę“ – apgailestavo pralaimėjusiųjų atstovas Aurimas Daukšas. – „Pralaimėjimo priežastis - kelios nesėkmės. Pirmas įvartis gana kuriozinis ir tokius labai retai praleidžiam, bet kartais pasitaiko. Antras taip pat labiau atsitiktinumas nei dėsningumas. O trečias - aklo išėjimo į priekį ir klaidos gynyboje pasekmė. Dar vienas minusas - trenerio nebuvimas ir pačių nesugebėjimas pakeisti žaidimo plano rungtynių metu. Galbūt pamatę, kad mums nesiseka pramušti Top Kickers pastatyto autobuso galėjome bandyti pakeisti varžybų planą ir juos išvilioti iš baudos aikštelės, tačiau to nepadarėme. Labai sunku žaisti prieš komandą, kuri susispaudusi baudos aikštelėje. Tada ilgi perdavimai netenka prasmės, trumpi sunkiai praeina, o smūgiai iš toli blokuojami. Gaila, bet šį kartą Top Kickers taktika pasiteisino“

 

„Čia buvo geras pavyzdys, kad sukandus dantis galima kovoti prieš bet kokį varžovą. Dublerių vadovas Darius Borisas nuo pat ryto suko galvą, kokį čia siurprizą paruošus varžovams, ir panašu, kad tų siurprizų jam pavyko rasti. Nors patys į pirmą lentelės dalį jau nepateksim, bet savo taškų susirinkti irgi norim. Džiaugiamės, kad antrame rate tų taškų jau pririnkom daugiau nei pirmame, o žaidėm jau su trimis iš keturių stipriausių komandų“ – džiaugėsi TK2 vadovas Mantas Urbonas.

Čia suklydau gana stipriai, prognozavęs nesunkią navigų pergalę, tačiau svečiai parodė, jog tinkamai paruoštas žaidybinis planas gali duoti labai skanių vaisių.

 

REZULTATYVIAUSI

Vis ryškiau atsiskiria ir rezultatyviausių trejetukas, kuris, panašu, ir kovos dėl auksinio diviziono batelio. Aleksandras Korvelis (Ave.Ko2) dabar turi 18 įvarčių, Medžių2 snaiperis Jevgenijus Rymovas – 17, dar vienu atsilieka ir 16 kartų pasižymėjęs yra kitas Kalvelių komandos puolėjas Ernest Pristavko.

 

TAURĖ

SFL Taurėje savo žygį baigė ir paskutinė dar ten buvusi komanda – Pabradė net 1:9 neprilygo III-os lygos Ozui ir baigė kovas. Tai buvo ir viena priežasčių, dėl ko buvo nukeltos komandos rungtynės lygoje – pabradiškiai tiesiog fiziškai nesugebėjo susirinkti į antras rungtynes per tris dienas ir paprašė varžovų, jog mačas būtų nukeltas.

 

ANONSAS

Artimiausias turas užsitęs nuo penktadienio iki sekmadienio.

Ave.Ko2 – Medžiai2

09.14 (penktadienis), 19.30, Kalveliai

Žalieji patyrė skaudžią nesėkmę Molėtuose ir dėl vis išsaugotos pirmos vietos turi būti dėkingi Top Kickers dubleriams, o Kalvelių komanda vėl užuodžia medalius ir privalo kabintis į taškus kiekviename mače. Spėju, kad specifinė aikštė gali svečiams pridaryti sunkumų ir versti prarasti taškus antrą savaitgalį iš eilės - 1:1.

 

Pabradė – Vova Juniors

09.15 (šeštadienis), 16.00, Pabradė

Praėjusį turą nežaidusi Pabradė šį kartą priims irgi ant neblogos bangos esančius vovinius, kurie praėjusį savaitgalį padarė viską, kad Viesulas2 nepabėgtų su trečiąja vieta. Pabradiškių iššūkis gali būti sunkus, bet spėju, kad taškai grįš į Vilnių – 0:2.

 

Top Kickers2 – Pagiriai2

09.16 (sekmadienis), 16.00, Fabijoniškių

TK2 pastarajame ture pateikė vieną didesnių visos lygos sensacijų, tad nuotaikos komandos stovykloje tikrai turėtų būti neblogos. Tuo tarpu Pagiriai2 paskutinį mačą žaidė dar prieš dvi savaites, tad neaišku, kokios formos atvyks į rungtynes. Galima prisiminti, jog praėjusį savaitgalį B divizione susitiko motininės šių klubų komandos ir mačas baigėsi lygiosiomis 1:1. Pabūsiu neoriginalus ir tokią pačią baigtį prognozuosiu ir šiam mačui.

 

Molėtai – Navigatoriai Old Boys

09.16 (sekmadienis), 17.30, Molėtų

Nukirtę galvą vieniems lyderiams, šį savaitgalį molėtiškiai bandys tą patį padaryti ir su kitais. Tiesa, navigai atvyks nusiteikę tik pergalei, mat, dar norint kovoti dėl pirmos pozicijos, erdvės klaidoms nebėra tiek daug. Nors molėtiškiai ir žaidžia itin pakiliai, spėju, kad navigai mače su TK2 darytų klaidų nebekartos ir iškovos pergalę – 2:4.

 

Arpas – Viesulas2

09.16 (sekmadienis), 17.40

Po skaudžios nesėkmės prieš vovinius, viesuliečiai dabar turės gerą progą reabilituotis, mat jų lauks mačas su paskutine diviziono komanda. Arpas šiemet, nors ir kovoja, tačiau taškus renka sunkiai, tad manau, kad must-win rungtynes svečiai laimės ir nesuteiks konkurentams pagrindo pernelyg džiaugtis – 1:4.

 

A. A. Čiža Foto facebook nuotr.