D divizionas: Ukmergė B – be nuostolių, ADS Auto nugriebė pirmą tašką Visos

Sekmadienio futbolo lygos D divizionas po truputį netenka intrigos. FKS Ukmergės dubleriai čia ir toliau varžosi „savo lygoje“. Tuo metu kitoms komandos tenka varžytis dėl likusių prizinių pozicijų.

Po pastarosios varžybų savaitės neliko taškų nepelniusių komandų, o trečią ir aštuntą pozicijas divizione teskiria 3 taškai.

FKS Ukmergė B – FK Molėtai 3:1 (1:1)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – E. Svietlikauskas.
14' Giedrius Vaivada 1:0
24' Paulius Gudas 1:1
60' Giedrius Vaivada 2:1
83' Emilis Putinauskas 3:1

Ukmergės dubleriai pratęsė savo pergalingą seriją, įveikdami dar vienos oponentus. Todėl skambių epitetų pritrūkęs apžvalgininkas tai pavadino madų diktavimu D divizione.

„Madas mes palikime Milanui, jie ten turi daugiau ką pademonstruoti. O mes žaidžiame futbolą“, – nukirto Ukmergės B komandos treneris Andrius Sipavičius.

Nepaisant to, nugalėtojams tai buvo sudėtingos rungtynės. Jie ir vėl prasileido įvartį, aikštėje vyravo kieta fizinė kova, pareikalavusi ir emocinių resursų.

„Buvo parodytos tik 3 geltonos kortelės, tačiau vien mano komandoje buvo daugiau nukentėjusiųjų, nei parodyta įspėjimų. Ir kraujo buvo nemažai. Kažkam prakirsta kakta, išnarinta čiurna, sumušta nosis“, – kovos pasekmes atskleidė A. Sipavičius, pridūręs, kad nieko kito tikėtis ir nereikėjo, nes FK Molėtai – komanda su charakteriu.

Molėtiškiai puikiai geba išnaudoti standartines padėtis, tokiu būdu jie išlygino rezultatą ir galėjo įmušti daugiau įvarčių, bet budrumo neprarado Ukmergės B vartininkas.

Beje, vartininkas nominaliai, nes šią poziciją užėmęs Titas Nogėla vartuose stovėdavo seniau, o pastaruoju metu žaisdavo saugų grandyje.

Tuo tarpu šeimininkų komanda žaidė kaip įprasta – nenutraukiamai bėgo į priekį ir mušė įvarčius. Į priekį juos varė ir namų sienos bei vis gausėjantis savų sirgalių palaikymas.

„Esame patenkinti rezultatu, sirgaliais, kurių buvo jau apie 100, taip pat dėkojame Molėtams už stiprias rungtynes“, – varžovų nepamiršo Ukmergės B treneris.

FK Anykščiai – Top Kickers-Koloro 3:1 (1:0)
Anykščių miesto stadionas. Teisėjas – J. Butkus.
2' Marijus Latatujevas (iš 11 m) 1:0
63' Edvardas Korotkovas 1:1
64' Dalius Šaučiūnas 2:1
89' Kęstas Ramoška 3:1

D diviziono struktūra ir tvarkaraščio niuansai gali šiek tiek iškreipti bendrą turnyrinės lentelės vaizdą. FK Anykščiai nuo antroje vietoje esančių Advokatų atsilieka 6 taškais, tačiau yra žaidę net 3 rungtynėmis mažiau ir viena iš trijų komandų, dar nepatyrusių pralaimėjimo nusivylimo.

Ir patys anykštėnai jaučiasi vis drąsiau SFL – jų pasitikėjimą savimi sustiprino pagaliau iškovota pergalė.

„Įgauname tokį žaidimą, kokį ir norėtume žaisti. Varžovai šį kartą davė kietą kovą, buvo perėmę aikštės vidurį, mums būdavo sunku perimti kamuolį, tačiau gerai atidirbo krašto saugai“, – vertino Anykščių klubo vadovas Marius Valančiūnas.

Jo komanda pirmame kėlinyje turėjo aibę progų, tačiau iki pertraukos pirmavo tik 1:0. Ir vėliau vos neprisižaidė.

„Realiai, antras kėlinys turėjo virsti formalumu. Bet kai vienas žaidėjas pabėga 1x1 su vartininku ir iš 5 turimų progų nemuša įvarčio, tai gniuždo komandą, – prisiminė Marius. – Nerašyta taisyklė apie tai, kad neįmuši tu – įmuš varžovas, pasitvirtino antrame kėlinyje, bet jau kitoje atakoje mes persvėrėme., kas leido ir toliau žaisti savo futbolą.“

Anykščių komanda lengviau atsikvėpė tik pačioje mačo pabaigoje, kai 89 min. trečią įvartį pelnė Kęstas Ramoška – 3:1.

„Mums labai reikėjo šios pirmosios pergalės. Norisi, kad vyrai nemažintų tempo ir ateinantį savaitgalį demonstruotų tokį patį futbolą“, – tikino M. Valančiūnas.

Elektrėnų Versmė B – A Komanda-Margiris B 1:4 (1:2)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
25' Vytautas Giedra 1:0
31' Jurij Stankevič 1:1
33' Igor Podužailo 1:2
73' Artūras Sukristovas 1:3
87' Džiugas Palijanskas 1:4

Praėjusią savaitę A Komanda-Margiris pasiekė dublį prieš Elektrėnų Versmę. Tiek pagrindinė klubo komanda, tiek dublerinė tuos pačius oponentus pranoko vienodu rezultatu 4:1.

Dublerių akistatą sėkmingiau pradėjo Versmės pamaina. Jie namie po Vytauto Giedros įvarčio pirmavo, tačiau dar iki pertraukos svečiai persvėrė rezultatą, o antrame kėlinyje pridėjo du tikslius smūgius.

„Pradėjome gerai, pelnėme įvartį, bet po jo komanda nebežaidė. Esame praretėję dėl traumų, neturime kelių pagrindinių žaidėjų, todėl varžovus pasitikome su nuostoliais“, – pasakojo Versmės B vadovas Nerijus Kobelevas.

Keitimų nebuvimas nė kiek nesutrukdė A Komandos-Margirio B atstovams persverti rezultatą ir tvirtai perimti mačo kontrolę į savo rankas.

Elektrėnų komandos paskyra facebook konstatuoja, kad tokį rezultatą lėmė nenoras ir nesugebėjimas žaisti bei kovoti, o po tokios varžovų pamokos daugeliui ekipos narių reikėtų padaryti išvadas.

„Iš tiesų gavome pamoką, kadangi varžovai atvažiavo ne pilna sudėtimi ir sugebėjo ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą. Neturiu ką daugiau pridurti. Advoco šaunuoliai, turime, ko pasimokyti iš jų“, – neslėpė N. Kobelevas.

FK Arpas – ADS Auto 2:2 (1:1)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – S. Abramenkovas.
16' Daniel Vilkicki 1:0
42' Vasilij Barna 1:1
51' Andrius Skirka 2:1
87' Marek Jurčik 2:2

Po to, kai Arpas rinkosi taškus iš kovų su A Komandos-Margirio dubleriais ir Molėtų, turbūt neįsivaizdavo, kad kluptelės kovoje su komanda, kuri iki tol buvo pralaimėjusi viską ir pelniusi tik vieną įvartį.

„ADS Auto kovinga komanda ir jie tikrai nėra tokie silpni. Jie juk žaidė savame stadione ir čia gali prisirinkti taškų daugiau“, – pastebėjo Arpo vadovas Romualdas Sirutkaitis.

Čia pat Romualdas įgėlė ir arbitrui: „Mes mylime ir gerbiame teisėją S. Abramenkovą, bet abipusė jo meilė su ADS veteranais, manome, yra gilesnė. Pirmame kėlinyje dešimties minučių eigoje gal 5 švilpukai paeiliui skirti fiksuoti mūsų puolėjams nuošalę.

Antrame kėlinyje 70 min. po mūsiškio Domanto Paičiaus apsistumdymo su varžovu įvyko apsižodžiavimas. Už tai rodoma kortelė Domantui, nors ADS gynėjų replikų ir pažadų „duoti į galvą“ teisėjas negirdi. Po dar vienos mūsiškio replikos rodoma antra geltona ir tuo pačiu raudona kortelė...“

Tik 87 min. Nemenčinės komanda išnaudojo kiekybinį pranašumą ir išlygino rezultatą (2:2). Tuomet ADS Auto vartininko pradėtą ataką klastingu smūgiu pabaigė Marekas Jurčikas, perkėlęs kamuolį į vartų tinklą.

„Šitas įvartis buvo apmaudus ir skausmingas. O dabar tenka užsiimti planavimu, kaip reikės sukrapštyti visus atostogaujančius žaidėjus iš Vilnius ir Maišiagalos tolimajai išvykai į Anykščius“, – atsiduso R. Sirutkaitis.

Šeštas turas

D diviziono 6-asis turas startavo savaitės viduryje akistata Širvintose tarp A Komandos-Margirio B ir FKS Ukmergės B.

Šią kovą netikėtai lengvai 3:0 laimėjo ukmergiškiai, savo situaciją turnyro lentelėje pavertę itin komfortiška. Dabar jie prieš advokatus turi 4 taškų pranašumą ir dar žaidę rungtynėmis mažiau.

Trečiadienį vyko ir netiesioginė dviejų pretendentų į D diviziono snaiperio karūną kova – Giedrius Vaivada (FKS Ukmergė) įmušė du sykius ir dabar savo sąskaitoje turi 10 įvarčių, o Artūras Sukristovas (A Komanda-Margiris B) lieka su 8 tiksliais smūgiais.

Kitas rungtynes D divizione FKS Ukmergė B žais tik rugpjūčio 9 dieną namie prieš ADS Auto.

„Ir per šią pertrauką pirmenybėse liūdėti nežadame. Liepos 18-ą, šeštadienį, organizuojame FKS futbolo ir šeimos dieną, visus kviečiame joje sudalyvauti“, – sakė FKS Ukmergės B treneris Andrius Sipavičius.

FK Anykščiai – FK Arpas. Sekmadienis, 15.00, Anykščių miesto stadionas. Pirmą laimėjimą SFL pasiekę Anykščių futbolininkai įgavo pasitikėjimo ir vis pozityviau vertina savo demonstruojamą futbolo kokybę. Arpas „merkė“ taškus kovoje su autsaidere ADS Auto, bet dabar komandos vadovo galvos skausmas – surankioti atostogų malonumais besimėgaujančius ekipos narius. Tad Anykščiams atsiveria proga pratęsti sėkmingą atkarpą. Prognozė: 3:1.

FK Molėtai – Imperialas. Sekmadienis, 17.00, Molėtų stadionas. Prieš metus, 2019-ųjų birželį Imperialo žaidėjo Nikitos Caplevo įvartis į savuosius vartus Molėtuose nulėmė kuklią šeimininkų pergalę 1:0. Dabar N. Caplevas ir komanda vyksta į Molėtus reabilituotis. Po trumpo atokvėpio Imperialas kupinas ryžto, o Molėtų užduotis – nutraukti jau 4 nelaimėtų susitikimų seriją. Prognozė: 2:2.

ADS Auto – Elektrėnų Versmė nukelta į liepos 26 d.