D divizionas: Turnyro lentelės viršukalnėje siaučia Viesulai ir Vėtros Visos

Startavom. Startavom įvairiai. Vienos komandos taip, kaip tikėjosi, kitos – taip, kaip nesitikėjo. Ir taip, kaip nesitikėjau aš.

Iš šešių rungtynių atspėjau tik du nugalėtojus. Nepavedė tik Ave.Ko-2 ir Pressas.

Kaip ten bebūtų, bijau kad tokių neatspėjimų bus ir daugiau. Ir ne vien, kad kol kas apžvalgininkas sunkokai gaudosi komandų pajėgumuose, o ir dėl to, kad tie pajėgumai – labai nestabilūs. D divizione tikrai neturėtų būti taip, kaip pernai - aiškiai pirmaujančių komandų. Dabar diviziono sudėtis lygesnė ir todėl labai svarbu yra, kokią ekipą vienam ar kitam mačui klubui pavyko surinkti.

Gerai, pradėkim nagrinėti pačius įvykusius mačus. Ir pradėkim nuo man ypač netikėto rezultato. Setas sugebėjo nepralošti Skaidiškėms.

Setas – Skaidiškės 0:0

Spėjau, kad skaidiškiečiai be didesnio vargo nugalės aikštės šeimininkus 4:1. Panašiai galvojo ir nemažą rungtynių su Setu patirtį turintys Skaidiškių futbolininkai. Bet po mačo jų vadovas Marius Bukauskas įspėjo visus – Setas jau iš pirmo žvilgsnio pasirodė sustiprėjęs.

Bet pirmiausia apie orą. Skaidiškių komandos vadovas Marius Bukauskas: „Oras buvo ne koks: tai lijo, tai saulė švietė , tai  smarkus vėjas pūtė.“

Tai neišgąsdino skaidiškiečių, į stadioną jų susirinko 22.

„Nes sezono pradžia, visi nori žaisti, - paaiškino tokį gausų komandos susirinkimą M. Bukauskas. – Tikėkimės, toks entuziazmas išliks ir iki sezono pabaigos. Bet neturėjome savo pagrindinio žaidėjo ir kaip parodė rungtynės, jo labai trūko, ypač prie varžovų vartų, nes likę puolėjai niekaip nepramušė Seto vartininko.  Nors 4-5 kartus muse iš 6-7 metrų . Kai nesiseka, tai nesiseka .

Visi atėjom nusiteikę, kad Setą įveiksim. Gal dėl susidariusio požiūrio apie šią komandą? Bet tai nenutiko. Setas iš pirmo žvilgsnio pasirodė sustiprėjęs. Ypač prieky žaidęs buvęs  Renne puolėjas Artūras labai pagyvino Seto žaidimą. Manau, kad bus rungtynių, kuriose jis nulems jų eigą... Žaidėm pirmu numeriu, nelabai daug progų Setui suteikdami, bet nesisekė išnaudoti savo sukurtų progų. Rungtynes pavadinčiau, neišnaudotų progų rungtynėmis.“

Ave.Ko-2 – Arpas 3:0

Panašiai, kaip ir tikėjausi, Kalvelių futbolininkai be didelio vargo nugalėjo Arpą.

Aš sakiau, kad jie laimės 6:1, laimėjo šiek tiek mažiau, bet klausimo, kas stipresnis, kaip ir nebuvo. Tą pripažįsta ir Arpo komandos vadovas Romualdas Sirutkaitis.

„Abu kėlinius žymiai geriau pasavosi, puolė ir gynėsi Ave.Ko-2. Mes turėjome vienintelę progą įmušti, kai Deividas išėjo prieš vieną vartininką“, - rašė jis.

O štai Kalvelių komanda turėjo dar nemažai šansų rezultatą padaryti didesnį.

„Mūsų geriausias žaidėjas buvo vartininkas Aleksandras Apanasas. Gal dar dvigubai tiek, kiek praleido, stiprių, taiklių smūgių į mūsų vartus jis išlaikė“, - pasakojo Arpo vadovas.

Tiesa, rinkti komandos tolimai išvykai prie Baltarusijos sienos maišiagališkiams sekėsi nekaip. Žmonių turėjo, pagrindinių – ne tiek daug.

„Į Kalvelius šeštadienį atsivežėme pusiau veteraninę sudėtį. 12 žmonių ne iš stipriausios vienuolikės“, - rašė R. Sirutkaitis.

Vėtra – Medžiai-2 4:1

„Rungtynės įvyko sklandžiai, sužaidėm gerą mačą, pergale pradėjome sezoną. Iš priešininkų tikėjomės daugiau, bet antrame kėlinyje matėsi, jog jie pavargo ir iniciatyvą perdavė mums“, - apie rungtynes su Medžių dubleriais rašė Rūdiškių Vėtros štabas.

Štai, štai, aš ir iš Medžių tikėjausi daugiau. Ir pasakysiu kodėl. Kažkaip man Medžių pavadinimas jau asocijuojasi su laimėtojais, ar bent jau visada siekiančiais aukščiausių vietų, kur bežaistų. Pastarųjų laikų Medžių komandų žaidimas ir jo rezultatai man tą stereotipą sudarė. Todėl ir balsavau už Medžių dublerius, kad jie įveiks Vėtrą 3:1. Nes vis juk Medžiai, kad ir dubleriai.

Pasirodo, ne viskas visada būna taip paprasta, o Vėtra - ne iš medžio kelmo spirta. Nupūtė ji tuos medelius 4:1.

„Visas rungtynes spaudėme, žaidėme savo futbolą, todėl ir pavyko rezultatas 4:1. Jis neatspindi rungtynių, nes iš tiesų jis galėjo buti ir 5:1, ir 6:1, ir dar daugiau. Tiesiog sezono starto jaudulys padarė savo. Tiesa, rezultatu esame patenkinti“, - rašė Vėtros komandos vadovai

„Kiek žinau, rungtynėse tvyravo chaosas, tris įvarčius iš keturių atsivežėme patys”, nepatenkintos Medžių komandos atsaką perdavė jos vadovas Paulius Glosas, pats mače nebuvęs.

Pilk – Top Kickers 3:2

Čia buvo taip – Pilkai įmušė vienu įvarčiu per daug. Nes mano prognozės rezultatas – lygiosios 2:2. Na bet ką darysi, reikia kada nors ir Pilkams pradėti sezoną pergale. O tai skundžiasi turį tradiciją, pradžioje 2-3 kartus pralaimėti ir vėliau vaikytis varžovus po turnyro lentelę.

„Susitikome su debiutantais, todėl laukėme labai kietos kovos, nes apžvalgoje jie vardijami vienais iš favoritų. Rezultatas ir rungtynių įtampa pilnai pateisino savo lūkesčius“, - rašo Pilk vadovas Vygantas Šepetis.

Pateikiame jo rungtynių aprašymą: „Pirmos 15 minučių praėjo, kaip savotiška žvalgyba ir komandos tarsi tikrinosi savo pajėgumus ir galimybes dominuoti, tad mums pavyko pasinaudoti varžovų klaida gynyboje ir pelnyti gana greitą įvartį. Toliau tesėsi gan apylygis futbolas ir kova aikštės viduryje be kažkokių pavojingesnių momentų ir vėl mums pavyko iššauti. Manau, kad čia padėjo didesnis pasitikėjimas savo jėgomis.

Kaip ir visada Pilkuose galioja taisyklė - visi atėję į rungtynes gauna savo bent 30-40 min žaidimo laiko, nepriklausomai nuo varžovo ir rezultato. Sakyčiau, kad keitimai kažkiek išbalansavo komandą, nes nepavyko idealiai keistis į pozicijas, be to oras buvo toks, kad nuo suoliuko sunkoka buvo tinkamai įsilieti į žaidimą. Futbolas ir gera atmosfera nusveria vien "aklą " siekimą sportinio rezultato...

Atrodė, kad trečias įvartis antro kėlinio pradžioje viską sustatė į savo vietas ir liko tik gražia" užbaigti rungtynes, deja atėjo juodasis 60' -65' min. periodas kai praleidome du įvarčius, bei varžovai susikūrė dar pora progų. Po šių epizodų trenerių štabas šiek tiek perstumdė pozicijas kad stabilizuotų žaidimą bei šiek tiek nugesintų varžovų entuziazmą. Po šių perstatymų žaidimas visiškai išsilygino, tik gal viena komanda norėjo dar įmušti o kita siekė žūt būt apsiginti. Realiai iki rungtynių pabaigos galėjo pasižymėti tiek vieni, tiek kiti, bet daug 100% progų nebebuvo...“

Top Kickers Facebooko paskyra rezultatu, suprantama, patenkinta nebuvo. Jos rungtynių matymas, beje, šiek tiek skirasi nuo Pilkų

„Ir vėl patys paleidom taškus. Turbūt dėl to, kad pirmos rungtynės gal kažkam - savotiškas starto jaudulys? Bet turbūt maža tikrų rungtynių patirtis, kadangi treniruotėse nejauti tokio spaudimo, kai varžovai į kamuolį eina iki paskutinės akimirkos.

Kelios žioplos klaidos gynyboje ir turime, ką turime. Pirmam kėliny patys žaidėm be didelės minties, todėl rezultatas 3:0 buvo pakankamai adekvatus. Antram kėliny visiškai perėmėm iniciatyvą ir praktiškai visą kėlinį buvom užspaudę, bet sukalėm tik du, nors turėjom keletą pusprogių, tai prie didelės sėkmės galėjo būti lygu, galėjo būti ir pergalė, bet, deja, liko pralaimėjimas“, – rašo Top Kickers Facebookas.

Kas komandų vertinime skiriasi labai stipriai, tai Bukiškio stadiono aikštė.

„Smagu buvo grįžti ant tikros žolės, stadiono būklė, nepaisant oro sąlygų pakankamai gera...“ – rašo V. Šepetis.

„Apie aikštę, turbūt, kalbėt daug nereikia - tai tikrų tikriausias bulvienojus, dėkui Dievui, kad bent jau Kalnų Parko nebėra, bet ko gero šias yra prasčiausias stadionas divizione“, - prieštaravo Pilkų vadovui Topo Kickers Facebookass.

Tačiau baigia savo reportažą, Top Kickerių žiniasklaidos priemonė optimistine gaida: „Nieko, pirmos rungtynės tokios būna - gali pralaimėti prieš bet ką, nes dar neturime nei žaidybinio ritmo, nei daug patirties.”“

O Pilkai mačą vertina dar geriau: „Įvertinus, kad pirmame kėlinyje traumą gavo pagrindinis centro gynėjas, bei neatvyko dar kokie 4-5 starto žaidėjai, galima konstatuoti kad rezultatas dėsningas ir mums geras. Bendrai žaidimą dar reikia gerinti ir yra kur pasitempti bet trys taškai džiugina...”

ADS Auto – Viesulas-2 1:5

Bene didžiausias mano spėjimo nepataikymas buvo šios rungtynės.  Pasitikėjau Nemenčinės komanda, spėjau, kad ji laimės 2:1, o Viesulas-2 ją įveikė tokiu skirtumu, kuris automatiškai atmeta visas abejones, kas buvo stipresnis tą mačą.

Nieko nuostabaus, yra labai sunku įsivaizduoti komandos pajėgumą, kai ji žaidžia pirmąsias rungtynes ne tik sezone, bet ir apskritai lygoje. O jei dar prie to pridėjus priešininko nepastovumą ir Viesulo-2 įvaizdį (gali įveikt bet ką ir pralaimėt bet kam), misija „atspėk ADS Auto – Viesulo-2 rezultatą tampa visiškai neįmanoma.

Apie patį mačą – Viesulo-2 puolėjo Dangiro Valiušio pasakojimas, kuriame beje patvirtinami mano žodžiai, kad spėti varžovo pajėgumą yra labai nelengva ir dvi komandos ilgai tyrė viena kitą pirmojo kėlinio metu. D. Valiušis: „Rungtynių pradžioje veiksmas vyko stadiono viduryje. Komandos susitiko pirmą kartą, todėl žvalgėsi bandė suprasti, kaip žaisti ir kokio pajėgumo yra varžovai.

Pirmajame kėlinyje Viesulo komandą nudžiugino vienintelis įmuštas įvartis, Dangiras Valiušis suklaidino gynėją ir pasiuntė kamuolį į vartus. Pirmojo kėlinio pabaigoje abi komandos atliko dar po keletą reidų, bet galutinis rezultatas liko nepakitęs 1:0 Viesulo komandos naudai.

Antrajame kėlinyje Viesulo-2 komanda įjungė aukštesnę pavarą ir pradėjo vartų šturmą. Vienoje iš atakų išsiveržimu į baudos aikštelę pasižymėjo legionierių Tonnyo ir Victoro duetas, kuomet priešininko komandos gynėjas, stabdydamas ataką, sužaidė ranka. Skiriamas vienuolikos metrų baudinys, kurį šaltakraujiškai realizuoja Linas Urbanavičius.

Po to prasidėjo Dariaus Zapolskio benifisas ir jo trys įvarčiai, kurie padovanoja komandai pirmąją pergalę šiais metais D divizione. Tokios įvarčių gausos niekas iš šio saugo nesitikėjo, bet tai džiugina komandos narius ir žadina tikėjimą, kad viskas dar priešakyje jam ir įvarčių bus daug daugiau ateityje. Taip pat negalima nepaminėti nuostabaus grožio Raimondo Kundros įvarčio iš 16 metrų nuo vartų skersinio, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas dėl tik aikštės teisėjui žinomos priežasties (po rungtynių pats vartininkas pripažino, kad įvartis buvo).

Rezultatas 5:1 ir bendra Viesulo komandos nuotaika puiki, visi komandos nariai pasikrovė teigiamų emocijų ir mintimis keliasi į penktadienio varžybas su senais pažįstamais FK Medžių-2 komandos atstovais.“

Ir po pirmojo turo Viesulas-2 atsiduria aukščiausioje turnyro lentelės vietoje. Baisu tik, kad nuo neįpratimo prie tokio aukščio jiems galvos neapsisuktų...

Aukčiausioje vietoje (jau rezultatyviausiųjų sąraše) hattricką atlikęs Viesulo-2 saugas D. Zapolskis.

Pressas – Euforija 3:2

Pradėkim nuo to, kad tai buvo jubiliejinis, dešimtasis Euforijos startas SFL čempionate.

Na bet apie tai Euforijos atstovas Ruslanas Kubišinas:  „Štai atėjo ir prasidėjo mūsų Euforijos klubo 10-asis sezonas SFL čempionate. Taip susiklostė aplinkybės, kad su Pressu uždarinėjom SFL I turą, tad teko žaisti vėlyvą trečiadienio vakarą Fanų stadione. Beje, norisi pasakyti, kad Fanu stadiono apšvietimas ne pats geriausias buvo..."

Na čia jau aš savo trigrašį įkišiu. Ruslanai, o kada Fanų stadiono apšvietimas buvo geriausias? Ar bent jau geras? Ten visada sunkokai įmatydavai, kas dedasi kitoje aikštės pusėje vos sutemus.

Bet čia lyrinis nukrypimas. Skaitome toliau, ką parašė Ruslanas: „Trumpai apžvelkime rungtynes. Norisi pasidžiaugti, kad jau antrą mačą, įskaitant SFL taurės turnyrą, susirenkam gan neblogai – 20 žmonių.

Pradėjom sistema 4-4-2, jaunimas žaidė puolime. Pirmas ir antras keliniai buvo panašūs: tai mes turėjom gerą atkarpą bei progų, tai priešininkai. Deja, pirmieji praleidom po mūsų gynėjų nesusikalbėjimo. Antrą kėlinį išėjom daugiau susikaupę, todėl įmušėme du įvarčius ir rezultatas tapo 2:1 mūsų naudai. Ar todėl, kad spaudė varžovas, ar dar dėl ko, nežinau kas atsitiko, bet greitai rezultatas patapo 2:2, na o trečią - balioną įvartį praleidom jau antram kėliniui baigiantis... Galutinis rezultatas – 3:2 šeimininkų naudai.

Išvados: džiugina, kad susirenkam gausiai ir noriai. Jau išeina palaikyti kamuolį, pasipasuot, atsiranda kažkokia kokybė. Tikimės gero grajaus ir įvarčių iš naujų komandos narių ir mūsų jaunimo.“

Savo rungtynių vaizdą aprašė ir Presso komandos vadovas Martynas  Juocevičius (ir man uodegos pakelt jis nepamiršo): “Ponas apžvalgininkas iš esmės dėl Presso rungtynių su Euforija baigties neapsiriko - žurnalistų komanda jau trečiąjį SFL sezoną pradėjo pergale, tiesa, sunkia, darbine, iškentėta 3:2.

Susitikimas mums buvo kur kas sudėtingesnis, nei tikėjomės. Iki pirmojo kėlinio vidurio supratome, kad Euforija jau nėra ta komanda, kuriai kažkada mušėme septynis, devynis ir net vienuolika. Žaidžiantis ir žaidimą suprantantis jaunimas tapo galvos skausmu mūsų gynybai. Varžovą reiktų pagirti už tai, kad ne tik turėjo žaidimo planą, bet jo ir laikėsi.

Atsigavę po lengvo šoko, įvartį pelnėme kėlinio pabaigoje ir manėme, kad esminis lūžis įvyko. Deja.. Euforija antrąją rungtynių dalį pradėjo itin energingai - per kelias minutes dukart nuginklavo mūsų vartų sargą. Vis dėlto radome jėgų atstatyti pranašumą - išlyginome ir persvėrėme rezultatą, o likusį laiką kantriai gynėmės. Dešinę duodu nukirst, kad Euforija rezultatu patenkinta neliko - pagal žaidimo eigą galėjo mažų mažiausiai lygiųjų tikėtis. Mes, savo ruožtu, rezultatu patenkinti. Bet ne žaidimu. Kita vertus, dėl įvairių priežasčių nerungtyniavo septyni pagrindo žaidėjai. Bet sezonas ilgas - bus dar visko - ir susirinksime, ir nesusirinksime... O dėl Euforijos, tai manyčiau, tikrai ši komanda tarp autsaiderių nebus.”

Kaip jau Martynas paminėjo, prognozėje ir buvo įrašyta Presso pergalė. Tik nesitikėjau tiek įvarčių ir tokio permainingo bei intriguojančio mačas, spėdamas žurnalistams pergalę 1:0.

Medžiai-2 – Viesulas-2

04.29 18.30 Vingis

Nors Viesulo-2 futbolininkas D. Valiušis varžovus pavadino senais pažįstamais, šiuodvi komandos niekada nėra žaidusios oficialaus susitikimo ir negalėjo jos žaisti, kadangi antroji Medžių komanda yra suburta tik šiemet.

Mače žaisti negalės Medžių-2 saugas Laimonas Krasauskas.

Prognozė: Vėl Viesulas-2 žaidžia su naujokais ir vėl susiduriu su sunkumais. Vėl norisi statyti už Medžius, bet prisimeni, kas šiuo metu pirmas lygoje... Nutariau pasielgti kompromisiškai, užrašyti rezultatyvių lygiųjų prognozę: 3:3.

Setas – ADS Auto

04.30 19.00 Fabijoniškių Vilniaus sporto mokyklos

Komandos nėra žaidusios tarpusavyje.

Prognozė: Nuvylė mane Nemenčinės komanda, pralaimėjusi Viesului-2, o Skaidiškės sakė, kad Setas – sustiprėjęs. Pasitikėsiu Mariumi Bukausku ir spėsiu Seto pergalę 3:2.

Top Kickers – Vėtra

05.01 14.00 Fabijoniškių Vilniaus sporto mokyklos

Top Kickers, kaip komanda, žais vos trečias oficialias rungtynes savo neilgoje istorijoje ir su Vėtra nėra susitikę.

Vėtra:Dabar ruošiamės išvykai i Fabus, ten susitiksim su Top Kickers. Ruošiam varžovams keletą staigmenų, o koks rezultatas bus nedrįstu teigti, nes tai nauja komanda ir visko dar gali būti.”

Prognozė: Vėtros entuziazmas po pirmų rungtynių, pasibaigusių pergale, tikrai nebus nuslūgęs. Naujokams irgi turėtų pakakti entuziazmo, nepaisant dviejų pralaimėjimų SFL taurės turnyre ir D diviziono starte. Vis dėl to jauna, bet labiau patyrusi Vėtra turėtų laimėti. Pavyzdžiui rezultatu 4:3.

Skaidiškės – Ave.Ko-2

05.01 14.15 Rudaminos žolės riedulio

Oficialių tarpusavio susitikimų komandos tarpusavyje žaidusios nėra.

M. Bukauskas (Skaidiškės): „Lauksim kitų rungtynių su Ave.Ko . Nors iš tų dublerinių komandų neaišku ko tikėtis, nes sudėjus abi komandas, kurios žaidžia trečiojoje lygoje ir D divizione, dubliuojasi 13 žaidėjų , tai gal žaisim prieš 3 lygos komandą, gal prieš dublerius. Manau, SFL turėtų riboti žaidėjų, galinčių zaisti dubleriuose skaičių ir nustatyti limitą. Nes dabar gali ateiti visa trečiosios lygos komanda , ir viskas bus ok.“

Prognozė: nežinau, kokia Ave.Ko komanda atvažiuos į Rudaminą, bet spėsiu šeimininkų pergalę 2:1.

Euforija – Arpas

05.01 21.30 16.00 Fabijoniškių Vilniaus sporto mokyklos

Euforija su Arpu rungęsi yra tikrai ne kartą. Jau šeši oficialūs mačai užfiksuoti šių komandų tarpusavio kovų istorijoje. Du kartus laimėjo Arpas, kartą – Euforija, trys mačai baigėsi lygiosiomis.

Ruslanas Kubišinas (Euforija): „Planai: šį sekmadieni nugalėti kita mūsų varžovą Arpą."

Prognozė. Nors naujokų šioje poroje nėra, nuspėti, kas laimės yra išties nelengva. Bet kadangi reikia, tai spėsiu Euforijos pergalę 2:0. Vien dėl to, kad išlygintų tarpusavio sąskaitas.

Pressas – Pilk

05.04 21.30 Fanų

Nors šios komandos toli gražu nėra naujokės, oficialiuose mačuose susitikę jos tėra du kartus. Ir abu mačai baigėsi neišaiškinę nugalėtojų – 1:1 ir 3:3.

Prognozė: Nors Pilkus vertinu, kaip didžiausią diviziono favoritą, o Pressą – kaip į žemiausią vietą pretenduojančią komandą, dabar - sezono pradžioje pirmiesiems lengva tikrai nebus. Visgi spėsiu Pilkų pergale, bet minimaliu rezultatu 2:1.