D divizionas: "Šešių taškų" Top Kickers pergalė Visos

Sekmadienio futbolo lygos D diviziono viršūnėje – viskas, kaip buvo. Skaidiškės pirmos, Vėtra – antra, Top Kickers – treti.

Na gal ir ne visai taip, kaip buvo. Mat Vėtra laimėjo nukeltą mačą ir dabar atsilieka nuo Skaidiškių ne keturiais, o vienu tašku. Ir Top Kickerių padėtis po pergalės prieš tiesioginius konkurentus Ave.Ko-2 kur kas geresnė nei prieš ją.

Šiaip jau, jei manęs dabar, šiame etape paklaustų, kas užims tris pirmas vietas, tai be abejonių išberčiau šias tris pirmas komandas. Na tik kuri jų bus pirma, kuri antra prognozuoti atsisakyčiau.

O kad ilgai čia mano sapaliojimų neskaitytume, eikime prie rungtynių aprašų.

Pressas – Setas 2:1

„Tikriausiai ponas apžvalgininkas nustebęs dėl dviejų iš eilės Presso pergalių?, - pradeda laišką Presso komandos vadovas Martynas Juocevičius. - Taip, iš tiesų susimovėme - neįvykdėme tikslo sužaisti lygiosiomis, nors dėjome visas pastangas, ypač su Setu.“

Na, tiesą sakant – taip. Nustebęs. Kažkaip keistai „nelygiai“ Pressas pradėjo antrąjį ratą. Vos vienerios lygiosios pirmajame jo ture. Vėliau - po dvi pergales ir pralaimėjimus... Tai kaip čia tokius rezultatus atspėsi? Juk jau įprasta: Pressas - tai lygiosios...

Tad šiam mačui prognozavau 1:1.

„O jei rimtai, priežastis paprasta - pradėjome rinktis į rungtynes, - tęsė pasakojimą M. Juocevičius. - Pirmąjį ratą gal tik du-tris kartus rungtyniavome porimtės sudėties, net keturiuose susitikimuose neturėjome vartininko. Situacija pasikeitė, pralėkus vasaros sporto renginiams, kurie buvo pasiglemžę didelę dalį kolegų. Jei ir toliau rinksimės, bus kiti rezultatai. Laukiam dvikovos su Vėtra (rezultatas bus jau žinomas, pasirodžius šiam aprašymui), nes rungtynės Rūdiškėse buvo tikras nesusipratimas, kuomet teko perrengti net tris traumuotus žaidėjus, kad 11 į aikštę išbėgtų, o ir vartininko neturėjome... Sieksime įrodyti, kad galime sukovoti. Mes, kaip nacionalinė rinktinė pažadam, kad grumsimės.“

Pressui, beje, per rungtynes su Setu dar valią parodyti teko. Nes pirmieji įvartį įmušė varžovai. Teko lyginti, o po to ir persverti, kad mano prognozę sugadintų.

ADS Auto – Skaidiškės 1:2

Skaidiškės pirmą kėlinį pabėgo gana ramiu įvarčių atstumu 2:0, o antrą leido šeimininkams leido vienu įvarčiu rezultatą sumažinti.

Bet po to Nemenčinei nepadėjo ir pusvalandžio spaudimas, lyderiai ne tik išlaikė pergalę, bet ir turėjo dar ne vieną progą padidinti rezultatą.

Apie rungtynes pasakoja Skaidiškių vadovas Marius Bukauskas: „Šiais metais džiugina žaidėjų susirinkimas į varžybas. Jei neskaičiuosime rungtynių su Vėtra, kai žaidėm antra sudėtimi, tai šį sezoną susirenkam labai gerai. Ir šitos rungtynės buvo ne išimtis, nors laukė tolima kelionė. Bet visi atvyko į rungtynes laiku. Turėjom ir keitimų. Kad rungtynės nesibaigtų sutemus, pradėjom penkiomis minutėmis anksčiau ir pertrauką sutrumpinom iki 5 minučių, bet paskutinės 10 minučių buvo žaidžiamos tamsoje, kai kamuolį pamatai, likus pusmetriui.

Apie rungtynes:. Nemenčinė jas pradėjo rimtai nusiteikusi ir savo palaikymu:  riksmais ir veiksmais norėjo iš karto mus priblokšti, bet atlaikėme šturmą, o įsigilinę į mačą, kibom į darbą. Iš labai nepavojingos atakos sukūrėme pirmąjį įvartį (įvartis iš niekur...) Smūgis į vartus, vartininkas pamanė, kad šalia vartų, bet ne čia buvo. Kamuolys nuo virpsto atsidūrė vartuose.

Nemažinome apsukų ir mūsų Zidanas pelnė antrą įvartį. Įtampa atslūgo ir varžovai tapo jau ne tokie agresyvūs.

Antras kėlinys prasidėjo vėl Nemenčinės komandos spaudimu ir mums buvo leista žaisti tik antru numeriu. Žaidimas mums nesiklijavo, perdavimai buvo netikslūs ir suveikė prietemos faktorius: varžovas prasiveržė, suklaidino gynėją, tas nežymiai baudavo, teisėjas sušvilpė baudą ir pribėgęs bei pamatęs, kad ji buvo baudos aikštelėje, skyrė 11 metrų baudinį. Jei būtų buvę šviesu ir teisėjas būtų matęs baudos aikštelę, už tokią pražangą tikrai nebūtų skyręs baudinio. Bet rezultatas buvo sušvelnintas.

Varžovai pasikelia ant sparnų, ima dar labiau spausti ir nori sušvelninti rezultatą. Mums telieka kontratakos, kurias kuriam gan pavojingas ir gaila, kad iš keturių kartų nė sykį  nenusišypsojo sėkmė.

Rezultatas nepakito iki mačo pabaigos, taigi: sėkminga išvyka į Nemenčinę ir labai reikalingi trys taškai – kišenėje.“

Kas laimės, prognozuodamas atspėjau. Tik visai neatspėjau, kad rungtynėse bus įtampa, nes prognozavau lengvą Skaidiškių pergalę 6:2.

Medžiai-2 – Arpas 2:0

Jau trečią pergalę iškovoja Medžių dubleriai per antrąjį ratą.

Tiesa, ši nebuvo tokia užtikrinta, kokia atrodo, pažvelgus vien į rezultatą. Taip, Medžiai pirmauti ėmė anksti – vos prasidėjus pirmajam kėliniui. Bet užtvirtino pergalę tik paskutiniąją mačo minutę.

Tad Arpui teko pabūti „kalifu valandai“. Aną savaitę iškopęs į penktąją vietą ir net patekęs į apžvalgos pavadinimą, Maišiagalos klubas dabar smuktelėjo dviem vietomis žemyn.

Dabar verta išdidžiai išsireikšti: o ką aš sakiau prognozėje? O sakiau aš, kad Medžiai-2 atsirevanšuos Arpui. Na bet aišku per daug pūstis gal ir neverta, nes rezultato tai ir neatspėjau, prognozuodamas jį būsiant 2:1.

Euforija – Vėtra 3:5

Euforijos atstovas Ruslanas Kubišinas prieš rungtynes žaidėjo savo komandos pergalę. Net rezultatą spėjo. Bet apžvalgininkas pasirodė geresnis spėjikas (ech, reikėjo gi pasiūlyt Ruslanui lažintis iš kebabo..)

Nes atspėjau, kad vieni iš lyderių laimės. Tik įvarčių spėjau mažiau komandoms primušiant – 3:1.

Na o dabar paskaitykime, ką apie tai rašo R. Kubišinas: „Spėjau rezultatą 3:1, 3:2 mūsų naudai... Ne koks aš orakulas deja, daugiau nespėliosiu.

Sakyčiau, progų gal truputėlį daugiau turėjo rūdiškiečiai, todėl ir laimėjo dviejų įvarčių skirtumu. Matematika paprasta: kas įmuša daugiau, tas ir laimi.

Pirmą kėlinį kaip ir apylygiai žaidėm, antrą – priešininkai žaidė geriau.

Lai nepyksta Vėtra, bet jų žaidimas - nevisai gražus ir nepatiko. Tai buvo mušimas į priekį, "balionai", o ten jau jų greiti puolėjai atlikdavo savo darbą. Deja, tą dieną ne visai užtikrintai sužaidė mūsų gynėjai.

Paminėsiu dar pirmam kėlinyje labai gražų mūsų žaidėjo Maksimo smūgį iš toli į "devintuką". Būtų supergražus golas, bet jų vartų sargas patraukė kamuolį ir abudu sulaukė žiūrovų ovacijų.

Mačas turėjo patikti visiems, visų įvykių neminėsiu, buvo ir kietos kovos, ir geltonų kortelių, ir biškį  pykčių, ir gausiai įvarčių, ir abiejų komandų palaikymas.

Reziumė: apmaudu dėl mūsų dvejų gynėjų traumų. Jiems sezonas deja jau baigėsi (Andrejau, Vaidotai, sveikatos jums). Ačiū teisėjui už gerą darbą. Susirinkimas - geriausias šį sezoną. Žaidimas neblogas.“

Kitos pusės (Vėtros) komentaras: „Rungtynės klostėsi puikiai. Vos nepasikrovėm nuo Euforijos. Labai nustebino priešininkų žaidimas. Ne tą Euforiją pamatėme, su kuria žaidėme praeitus kartus. Tikrai galiu pagirti varžovų komandą ir stebiuosi, kaip turėdama tokią sudėtį ir žaisdama tokį gan patrauklų futbolą, Euforija tupi paskutinė. Tai nesuvokiama...“

Vėtros futbolininkas Marius Daukša įmušė per rungtynes tris įvarčius.

Pilk – Viesulas-2 1:3

Nors čia spėjau lygiąsias (2:2), Viesulas-2 laimėjo šį susitikimą.

Apie rungtynes Viesulo-2 saugas Mindaugas Rožė: „Sekmadienis. Rungtynės prasidėjo dar joms neprasidėjus - pirma užduotis: kas surinks 11 žaidėjų... Šioje rungtyje užfiksuotos lygiosios. Viesulas-2 išsirikiavo lygiai vienuolika, tik paskutinę minutę iš už kalnelio išlindo mūsų vartininkas Robkė. Gintas jau buvo pasiryžęs užimti jo vietą vartuose.

Startas: Viskas prasidėjo, kaip įprasta, abi komandos daug neimprovizavo, stengėsi žaisti mesk-bėk žaidimą ir pirmiesiems nusišypsojo sėkmė šeimininkams. Pabėgęs nuo gynėjų puolėjas muša pirmąjį įvartį. Pilkai atsitraukia ir ginasi, Viesulo-2 vyrukai bando kažką suregzti, bet nieko doro taip ir nenuveikia per pirmąjį kėlinį.

2 dalis: Pasipykę  ir pasitarę pertraukos metu, Viesulas-2 puolė lyginti rezultatą. Ir tai pavyksta. Lyginamasis įvartis krinta Viesulo-2 saugui M. Rožei apibėgus paskutinį varžovų gynėją ir ramiai pasiunčiant kamuolį į vartų kamputį. Už kelių minučių Dangiras pasinaudoja sumaištimi Pilkų baudos aikštelėje ir jau 2:1 Viesulo-2 naudai. Pilkai nuskuba į ataką, bet jiems nepasiseka, Viesulas-2 po gražios kontratakos ir skersuoto kamuolio galva įmuša 3-iajį įvartį. Pasižymėjo Dangiras.

Reziumė: lygūs varžovai , Pilkai - 3 progos, 1 įvartis; Viesulas-2 - 4 progos, 3 įvarčiai. Žaidimas korektiškas, tik per daug kalbų.“

Pilkai patyrė jau trečiąjį pralaimėjimą antrąjį ratą. Užtat pagaliau surado tų pralaimėjimų priežastį. Merginos. Dėl ko merginos? O jūs paskaitykit jų vadovo Vyganto Šepečio aprašymą ir suprasit.

V. Šepetis: „Komandą dar kankina šlubuojantis susirinkimas. Ne tiek kiekine prasme, o kiek labiau siekiant kokybiškesnio žaidimo. Taigi rungtynes pradedame be eilės savo lyderių, nominalaus vartininko. Be jokios abejonės nuotaiką praskaidrina 5 min. pelnytas įvartis. Tai tarsi suteikia komandai pasitikėjimo savo jėgomis ir tikėjimo, kad kiekvienas esantis aikštėje gali būti mūsų komandos lyderis. Visas pirmas kėlinys klostosi gan apylygiai, komanda žaidžia gan užtikrintai ir pasitikinčiai, deja nesugebame realizuoti susikurtų progų ir įgyti ženklesnę persvarą.

Antras kėlinys prasideda panašiu ne per didžiausiu tempu. Panašu, kad viskas vyksta tarsi pagal mūsų norimą scenarijų: t.y. - neprasileisti įvarčio ir galų gale išnaudoti savo susikurtas progas. Bet štai tarsi perkūnas iš giedro dangaus 55 min. Viesulo saugas "kaip peiliu perpjauna" visą mūsų gynybą ir smeigia įvartį. Nespėjus atsitokėti, jau sekančios atakos metu gauname dar vieną smūgį į paširdžius... Dangiras mūsų nepasigaili - 1:2. Visa laimė, komanda nepasimeta ir bando atstatyti, kaip manome, bent jau kažkiek logišką rezultatą. Ir štai 75 min Pilk puolėjas permeta kamuolį per vartininką, atsarginių suolelis jau švenčia įvartį... bet čia Viesulo gynėjas braukia visas viltis ir traukia kamuolį nuo vartų linijos. Po šio epizodo Pilk komandos štabas imasi avantiūriškų veiksmų, išimdamas gynėją ir leisdamas į aikštę atakuojantį žaidėją. Taigi, nemuši tu, muša tau - po standartinės situacijos  87 min. dar vieną vinį kalą Dangiras... Šiose rungtynėse viskas tampa aišku.

Reziumė - norėjosi pergalės, buvome verti bent lygiųjų, nepasisekė. Visa laimė, kad komandos stiprybės niekas nepalaužia . Stipriausi aptarinėja savo pasirodymą prie alučio. Na bet ir čia - pilkiška dvasia. Kalbos daugiausia sukasi apie merginas, tai kur čia bus tas rezultatas...“

Top Kickers – Ave.Ko-2 3:1

Štai kaip. Kaip pirštu į dangų. Spėjau Top Kickerių pergalę 3:1, taip susitikimas ir baigėsi.

Apie mačą patetiškai rašo Top Kickers Facebook paskyra: „16-tame SFL Ergo D Diviziono ture Top Kickers priėmė Kalvelių Ave.Ko dublerinę komandą. Pirmajame rate varžovams pralaimėta 0:3, tad keršyti tikrai buvo už ką. Rungtynių svarbai įtakos turėjo ir tas faktas, kad abi ekipos šiuo metu yra kaimynės taškų lentelėje (3-ia ir 4-a vietos), tad įprasta sakyti, kad pergalės kaina – visi 6 taškai. O tų taškų norėjo abi ekipos. Arši kova kiekviename aikštės plote buvo pagrindinis rungtynių akcentas. Nors pavojingų išpuolių netrūko prie abiejų vartų, komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai. „Niekas Nenorėjo Mirti“, pasakytų Vytautas Žalakevičius, bet pirmieji kraujo skonį pajuto Kickeriai. Iš pradžių tiesiogiai, kai Jarai prireikė medikų pagalbos po nesėkmingo susidūrimo su vartininku, o po to ir visai komandai, kai varžovų snaiperis Aleksandras Borovko atidarė rungtynių sąskaitą. Vis tik Kickeriai nepalūžo, ir metėsi į ataką gausiomis pajėgomis. Artėjant kėliniui į pabaigą, Deividas Maciulis krapšto kamuolį iš varžovų vartininko rankų, ir baudžia jį lygindamas rezultatą. Įvyksta šioks toks apsistumdymas su priešininkų gynėjais, kurie nepatenkinti praleistu įvarčiu, bet teisėjas nusprendžia apsiriboti žodiniais įspėjimais. Taip pirmasis kėlinys ir pasibaigia - 1:1, o visas įdomumas dar prieš akis. Pertraukos metu nuspręsta nebėgti strimgalviais į priekį; lygus rezultatas lentelės atžvilgiu labiau tenkina Kickerius, tad atrodo prasminga gaudyti varžovus ant greitų kontratakų. Ir toks planas pasiteisina! Kol varžovai trumpais perdavimais bando rasti kelių iki Augustino vartų, Kickeriai surengia kelis greitus išpuolius, kurių vienas baigiasi produktyviai. Stasys dešiniajame flange pritraukia 3 varžovus, perduoda kamuolį Deiviui, kuris suranda laisvą baudos aikštelėje likusį Šarūną „Patranką“. Daug erdvės, daug laiko ir daug emocijų, kai kamuolys kerta vartų liniją – 2:1! Varžovai toliau pyksta, šūkauja ant savų, ant Kickerių, ant teisėjo, bet naudos jiems tai jokios neatneša. Vis tik reikia pripažinti, kad savo progas varžovai turėjo ir netgi labai geras, bet Augustinas ištraukė kelis mirtinus smūgius, kuriuos kitas vartininkas/gynėjas Ruslanas pakomentavo taip: „Aš būčiau nepagelbėjęs“. O rungtynėse tašką padėjo brolį pavadavęs Mindaugas Pūras. Pasijungęs į ataką dešiniuoju kraštu ir sulaukęs savalaikio perdavimo iš Deivio, siunčia kamuolį į artimą vartų kampą. Tokį rezultatą fiksuoja ir finalinis teisėjo švilpukas – 3:1. Džiugu, kad jau antras rungtynes iš eilės pavyksta laimėti atsilikinėjant, ir norisi tikėti, kad nugalėtojų mentalitetas prilips prie komandos.“

Pressas – Vėtra 0:4

Prieš Vėtrą Pressas sukiužo. Jo dviejų pergalių serija taip ir liko dviejų pergalių serija. Kaip ir dera pretendentei į aukštą vietą, Vėtra apatinėje turnyro lentelės pusėje apsistojusius žurnalistus įveikė, nepalikdama jokių dviprasmybių.

Panašiai aš ir spėjau mačo anonse. Tiesa prognozėje leidau įmušti Pressui bent garbės įvartį ir pralaimėti 1:4. Vėtra to neleido.

Ave.Ko-2 – Pressas

09.23 19.00 Kalveliai

Pirmojo rato rungtynės tarp šių komandų baigėsi lygiosiomis 1:1.

Šių rungtynių žaisti negali Ave.Ko-2  gynėjas Sergejus Vengrovskis.

Prognozė: Bijau, kad po pralaimėjimo Top Kickeriams, pikti kalveliškiai išsilies ant Seto. Nors Setas nėra jau tokia silpna komanda, kad Kalveliuose pralaimėtų daug. Užteks Ave.Ko-2 ir pergalės rezultatu 3:1.

Setas – Pilk

09.24 18.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo mokyklos

Per pirmojo rato rungtynes šios komandos įvarčių neįmušė – 0:0

V. Šepetis (Pilk): „Rungtynės su Setu - šeštadienį... Įdomus laikas, Setas turi gerą šansą... Nebent Pilkų komanda nuspręs po rungtynių eiti į miestelį, tada jau tikrai bus anšlagas...“

Prognozė: Na kad jau varžovų vadovas sako, kad Setas turi gerą šansą, spėsiu tą retą jo pergalę.  2:1 šeimininkų naudai.

Skaidiškės – Medžiai-2

09.25 15.00 Rudaminos Žolės Riedulio

Pirmojo rato rungtynes 3:1 laimėjo skaidiškiečiai

M. Bukauskas (Skaidiškės): „Kitos rungtynės - su Medžiais, su kuriais niekada lengva nebūna, o dabar jie yra įgavę labai gerą sportinę forma. Laukia sunkios rungtynės.“

Sutinku su Skaidiškių vadovu. Ir manau, kad šeimininkams atiteks 3 nelengvi taškai. 2:1.

ADS Auto – Euforija

09.25 16.30 Nemenčinė

Euforija pavasario rate nugalėjo ADS Auto 3:2.

R. Kubišinas (Euforija): „Važiuosim į Nemenčinę kovoti dėl taškų.“

Prognozė: Kažkaip stipriau ADS Auto atrodo, negu atrodė per pirmąjį ratą. Bijau, kad Euforijai Nemenčinėje džiugu nebus. 4:0 laimės šeimininkai.

Arpas – Top Kickers

09.25 17.30 Maišiagala

Top Kickers namuose sužaidė lygiąsias su Arpu 3:3

Prognozė: Užtat manau, kad Kickeriai laimės Maišiagaloje. Sakyčiau – kodėl ne 4:2 Top Kickers naudai?

Viesulas-2 - Vėtra

09.25 18.15 Senvagės

Vėtra pirmą ratą pralaimėjo milžinų žudikams Viesulo dubleriams 2:3.

Vėtros vadovybė: „Sekmadienį vyksim pas Viesulą, kur mėginsime atsirevanšuoti. Tikimės kad viskas bus gerai.“

Rungtyniauti negalės Viesulo-2 saugas Darius Zapolskis.

Prognozė: Šis mačas Vėtrai – puiki galimybė prarasti taškus. Bijau, kad taip ir įvyks, juk žinote tą Viesulą-2 ir jo požiūrį į lyderius... Žodžiu - lygiosios 2:2.