D divizionas: Be didelių netikėtumų Visos

Sekmadienio futbolo lygos D divizione didelių stebuklų per 13-ąjį turą neįvyko. Kaip visada, laimėjo Trakai, kaip beveik visada, laimėjo Futbolo Broliai Railana, atsigavo Pagiriai.

Vova (kad ir kaip keista šią komandą priskirti prie lyderių) irgi laimėjo bei išlaikė vos dviejų taškų atsilikimą nuo trečiąją vietą užimančių Pagirių.

Toliau tęsiasi Euforijos nesėkmių serija. Ją per šį turą aplenkė Vėtra ir Skaidiškės (Skaidiškės aplenkė tik turnyro lentelės laipteliu, ne taškais).

Ir autsaideriai išlieka tie patys. Jokiu žingsneliu į priekį per 13-ąjį turą nepajudėję Setas ir Arpas.

Rezultatyviausių žaidėjų sąraše tebepirmauja 13-ąjį turą praleidęs Justinas Zagurskas. Jis yra įmušęs 17 įvarčių. Jo persekiotojas Daumantas Žukauskas neįmušė ir liko su 13 įvarčių. Jį pavijo du kartus Euforijos vartininką baudęs Marius Daukša.

Skaidiškės – Pabradė-2 5:2

Neatspėjau rezultato. Gal kiek per daug pasitikėjau Pabradės komanda, spėdamas lygiąsias 2:2 Rudaminos žolės riedulio stadione. Skaidiškės šį kartą susirinko gausiai ir įrodė, kad už Pabradę-2 jos stipresnės, o apžvalgininkas nieko nenusimano.

“Sekmadienis, geras oras, gal kiek per karšta, bet mes visi vietoje. Šį kartą turėjom didelį pasirinkimą – 20 žaidėjų. Bet vartininko, kaip visada, neturėjom . Rezultatyviausias praeitų metų futbolininkas vis dar linksminasi, bet, kaip parodė rungtynės, jo paslaugų ir nereikėjo“, - pradėjo laišką Skaidiškių komandos vadovas Marius Bukauskas.

Pabradės-2 treneris Grigorijus Kiselis savo ekipos susirinkimu nesidžiaugė. Tačiau komandos žaidimu nebuvo labai nepatenkintas.

„Turėjome problemų su optimalia sudėtimi. Vyrai šauniai sukovojo iki paskutinio teisėjo švilpuko, matosi, kad jaunimas žaidžia drąsiau, tai po kelių metų turėsime geresnę komandą“, - rašė jis.

Tiesa, tas svečių pasipriešinimas veikiausia ir negalėjo ką nors rimčiau pakeisti rezultate. Skaidiškės įvartį įmušė jau antrą minutę ir po to visą laiką pirmavo.

„Pavyko pelnyti greitą įvartį, kuris labai padėjo tolimesniam žaidimui, - aiškino sėkmės priežastis M. Bukauskas. - Pabradės vartuose stovėjo buvęs Modulio puolėjas ir jam su savo pareigomis sekėsi tvarkytis nelabai kaip. Rungtynės baigėsi 5:2, nors turėjome dar bent penketą realių progų. Bet kai neįmuši tu, įmuša tau . Abu įvarčiai buvo pelnyti po mūsų atsarginių žaidėjų klaidų, bet niekas labai nepyko, nes laimėjom.  Gerai pasižaidėm futbolą, rungtynės buvo tolerantiškos, be jokiu grubesnių pražangų . Visi pasižaidėm ir dar laimėjom - tai puiku.“

G. Kiselis dar pridūrė, kad jam patiko Rudaminos stadiono aikštė ir atmosfera.

Vėtra – Euforija 5:1

Kažkas ne taip vyksta su ta Euforija. Sezoną pradėjusi pergalėmis, žengusi tarp lyderių, dabar ji patiria septintąjį pralaimėjimą iš eilės. Priminsiu, kad Euforija nusileido varžovei, kuri iki šio mačo užėmė žemesnę vietą už ją pačią ir tik šia pergale ją aplenkė.

Pralaimėjimą, beje, aš ir prognozavau, bet 1:2, o ne net 1:5. Rimčiau priešintis šeimininkams Euforija pajėgė tik pirmą kėlinį. Antrą Vėtra užspaudė varžovus.

Euforija tai aiškina ne kokiu susirinkimu kelionei į Rūdiškes.

Euforijos Facebook paskyra: „Sekmadienį žaidėme išvykoje su Vėtra. Kaip jau tampa įprasta, labai sunkiai rinkomės į rungtynes. Sekmadienio ryte turėjome vos 7 užsiregistravusius žaidėjus. Na bet vos ne vos susirinkome ir bandėme kovoti Rūdiškėse.
Rungtynės pirmajame kėlinyje vyko gana apylygiai, nors daugiau kamuolį kontroliavo Vėtra. Tačiau mūsų komandą smarkiai sustiprino grįžęs ir išsigydęs traumas Ruslanas. Pirmąjį įvartį į mūsų vartus pelne M. Daukša, puikiai spurtavęs vos ne nuo vidurio aikštės ir nespėjus gynėjams. Po keleto minučių Eimantas veržiasi kairiuoju kraštu, sugrybauja Vėtros gynėjas, po to vartininkas. Eima iškiša kamuolį Vitaliui ir rezultatas vėl lygus. Na o pirmąjį kelinį apkartina įvartis į rūbinę, kurį vėl pelno tas pats M. Daukša.
Apie antrąjį kėlinį nelabai yra ir ką rašyti. Nebeturime centro, tiesiog atsimušinėjame, o Vėtra pelno savo įvarčius.

Overall reikėtų pagirti visą komandą, kad šį kartą tikrai nešnekėjome su teisėju, bet, tiesą pasakius, ir žaisti ko gero nelabai norėjome... Na ir išsiskyrė rungtynėse Vitalis, kuris tikrai labai labai stengėsi, tačiau, kaip sako liaudies išmintis: vienas lauke ne karys....“

Viesulas-2 – Vova 1:3

Čia spėti sekėsi kiek geriau. Pergalę skyriau Vovai .2:1. Nugalėtojai šį planą viršijo tik vienu įvarčiu.

Sakiau, kad mačas Vovai bus sunkus, nelabai lengvas ir buvo. Viesulas-2 įmušė pirmas, persvėrė Vova prieš pirmojo kėlinio pabaigą, o antrą kėlinį pergalę įtvirtino.

Tačiau ilgai aš čia apie tas rungtynes samprotauti nenusiteikęs. Geriau pateiksiu abiejų komandų versijas: ilgąją Vovos interneto svetainės ir trumpąją Viesulo Facebook paskyros.

Fcvova.lt: „Vakar FC Vova žaidė XIII SFL D diviziono turo varžybas prieš Viesulas-2 vienuolikę. Dėl 3-iosios vietos ir pereinamų rungtynių kovojantiems pankams kiekviena pergalė yra aukso vertės, norint pasivyti Pagirių ekipą. Susirinkom gan žvaliai.

Startas: Andrejus, Marius, Saša, Paulius, Antanas, John, Miša, Ignas, Domas, Donatas, Mike.

Keitimai: Linas, Prince, Robertas, Janas ir Naglis.

Pradžia gan energinga - po poros pasų gynyboje bandom mesti Mike'ui į priekį, tačiau gudrūs Viesulo dublerių gynėjai, o kartais ir teisėjas gaudo mus nuošalėse. Per pirmas kelias minutes taip nutinka kokius 3-4 kartus. Nepavykus užpulti, nenuskyla ir gynyboje. Varžovų keltas kampinis, nors ir neatrodo labai pavojingas, tačiau, kažkieno už tolimojo virpsto paliktas varžovas pramuša laisvas. Kamuolys nepatogiai atsitrenkia į žemę ir atšokęs skrieja vartų link. Ten dar Ignas bando krapštyti, bet nepavyksta: 1:0 šeimininkų naudai.

Stengiamės nepanikuot, nes manom, kad turim kokybinį pranašumą. Taip ir atsitinka, varžovai, žaisdami gan aukšta gynybos linija, šį kartą nespėja su dirbtine nuošale, Johnas permeta gynėją, Ignas pasimeta link dešinės štangos, užsikerta ir siunčia kamuolį į artimą vartų kampą - 1:1!

Žaidimas kiek nurimsta. Rezervams atiduodam kontrolę, o patys ir toliau bandom kontratakuot, bet dažnai arba perlaikom kamuolį, arba klystame trečiame arba ketvirtame perdavime. Kyla šioks toks pyktis ant pačių savęs, ir tai yra tas, ko mums ir reikėjo. Pyktelėjęs Domas nusileidžia kone iki savo baudos aikštelės, paima kamuolį iš gynėjų, metasi į koridorių, tarp varžovų saugų, pora jų suklaidina, dar kartą metasi link dešinio jau varžovų baudos aikštelės krašto, o iš ten jau supertechnišku smūgiu meta per vartininką – 2:1! Dar kelios minutės ir teisėjas švilpia kėlinio pabaigą.

Antrąjį kėlinį nusprendėm pradėti atsitraukę ir susikaupę, deja šiam planui koją pakišą patys exRezervai, tiesiog atiduodami mums begalę kamuolių. Turime kokias dvi-tris šimtaprocentines progas, deja pritrūksta paskutinio smūgio arba/ir pagaliau sekasi varžovų vartininkui.

Tada jau seka varžovų atakų banga, kurią vėl gi šiaip taip atlaikome. Rungtynės artėja link paskutinio ketvirčio. Laimime kampinį. Doncė kelia ant 16 metrų, Mike'as nepasiekia, John'as muša iš oro - bang! 3:1! Sveikiname iš atostogų grįžusį savo legionierių ir lengviau atsikvepiame.

Per paskutinį rungtynių ketvirtį Viesulas-2 dar sukuria dvi ar tris neblogas progas, bet, laimei, vienoje iš jų, iš kokių 6 metrų muštą kamuolį atremia Andrejus, porą kartų varžovai pramuša kokį pusmetrį ar metrą pro šalį. Mes irgi turime progų. Igno smūgiuotą baudos smūgį, puikiai atremia varžovų vartininkas, kaip beje ir Mišos bandymą "damušti".

Teisėjas švilpia pabaigą, o mes einame švęsti bent tų poros valandų, kurias buvome pakilę į trečiąją vietą. Olė!”

Viesulo Facebook paskyra: „Visai smagios rungtynės sekmadienį gavosi, nepaisant keleto grubių klaidų. Pradėjom tikrai puikiai. Įvartis ir smūgiai į štangas. Antra pirmo kėlinio pusė – Vovos. Puikiai žaidė abu jų kraštiniai saugai ir centre - abu juodukai. Atidavėm centrą, o jie kūrė progas. Negalima duoti taip lengvai žaisti.

Evaldas gali daug geriau žaisti (užtenka prisiminti žiemos turnyrą), visi tą žinom. Sekmadienį labai didelis krūvis teko gynybai, todėl gaila kad nebuvo Lino, Raimio.

Antras kėlinys - apylygis. Mūsų vartininkui reiktų kartas nuo karto parodyti bent minimalų panteros šuoliuką, gal ir vieną kitą įvartį pavyktų atremti. Šiaip lėtas smūgis iš 20-25 metrų yra traukiamas, nors ir nepateisinimas leisti jį atlikti. Riko turėjo pabaigoje 100 proc. šansą. Pabaigoje užspaudėm Vovą, tik kad nelabai ką pavyko padaryti. Pralaimėtos mikrodvikovos ir kovos antrame aukšte ir atitinkamas rezultatas - 1:3.

Verta pagirti Rimą. Tikrai vasarą netinginiavo, o šiaip - daug kas tik pradeda sportuoti.  Sėkmės įsivažiuojant.”

Arpas – Pagiriai 2:7

Kaip ir buvo prognozuota, Pagiriai nesunkiai susidorojo su Arpu. Prognozavau Pagirių pergalę 6:0, jie pirmavo 7:0, bet rungtynių pabaigoje du įvarčius pralaido.

Tai ir suprantama. Negana to, kad klase Pagiriai už Arpą stipresni, pastarąjį kankina ir (ne)susirinkimo bėdos.

„Susirinkome i rungtynes 11. Kadangi pagrindinis vartininkas Ramūnas negalėjo dalyvauti ir per apšilimą keletas žaidėjų vartuose  nesublizgėjo, tai prisijungė ir sergantis atėjęs pažiūrėti rungtynių antras vartininkas Edgaras. Už ką jam esame dėkingi“, - rašo Arpo vadovas Romualdas Sirutkatis.

Deja, ilgai Edgaras Išganaitis nežaidė. Jau pirmą kėlinį gavo traumą.

Lyg tų Arpo problemų būtų negana, Pagiriai jo sergantį vartininką pramušė jau pirmąja mačo minutę. O po to pradėjo šeimininkų komandos triuškinimą.

„Jau pirmą minutę skersuotas į mūsų baudos aikštelę kamuolys nusileido vartininkui nesiekiama trajektorija į tolimąjį vartų kampą, - rašo Mučiu SFL bendruomenei žinomas Arpo vadovas. - 27 minutę nesėkmingai išmušant vartininkui gautą iš gynėjo kamuolį, rikošetu nuo Pagirių puolėjo gavome antrą.

Šiame epizode dar traumavosi vartininkas ir paliko aikštę. Po 5 minučių po antro žaidėjo traumos likome žaisti dešimtyje. Į vartus stojo saugas Viačeslavas Perešeinas.

Nuo 42 iki 67 min. dar gavome penkis įvarčius, dalį jų tikrai būtų sulaikęs pagrindinis vartininkas. Apie 3 realias progas turėjome ir mes. Miroslavas, iššokęs prieš vieną vartininką, perkėlė ir per jį, ir per vartus. Dar trys stiprūs jo smūgiai iš baudos aikštelės pralėkė šalia virpstų. Turime didelių priekaištų teisejui Sergejui Abramenkovui, kuris neskyrė antrame kėlinyje baudos aikštelėje pargriautam Romualdui Jaudegiui pendelio į Pagirių vartus ir vieną įvartį užskaitė šalia mūsų vartininko dviem priešinininkų puolėjams buvus pasyvioje nuošalėje.

Rungtynėse trūko fizinių pajėgumų, o gal ir susižaidimo, taigi saugų linijoje Pagiriai didesnę mačo dalį dominavo.

Antroje antro kelinio pusėje vėl prisijungus mūsų vienuoliktam žaidėjui,  pavyko rezultatą sušlapinti. Vieną gynėjo kamuolio perdavimą vartininkui perėmė minėtas Miroslavas Lapuško ir apsivedęs vartininką 80 minutę  įmušė pirmą. Antrą po jo perdavimo 87 minutę įmušė naujokas  Artūras Gradulevas.“

Pagiriai sprendė kitas problemas. Psichologines. Jiems 12-asis turas buvo tragiškas. Pirmaudami prieš Pilk 4:1, jie pralaimėjo 4:5.

Apie atsigavimą po mačo su Pilk Maišiagaloje pasakoja Pagirių vadovas Markas Vasilevskis: „Nors ir atslūgo kažkiek emocijos, tačiau vis dar sunku ramiai žiūrėti į paskutinių rungtynių rezultatą. Po tokio fiasko dažniausiai kažkas turi pasikeisti komandoje arba į gerąją, arba į blogąją pusę. Nors daugybė patarlių byloja, kad nebūna svarbių pergalių be pralaimėjimų.  Pralaimėjimo problema, mano manymu, buvo blogas pasiruošimas antram ratui. Mums labai trūko treniruočių ir kontrolinių rungtynių, be ko yra sunku sužaisti geras rungtynes. Visgi pralaimėjimas davė savo pliusų, kad ir kaip tai būtų keista girdėti, skaityti. Po tokių rungtynių mes turėjome treniruotes net 3 dienas iš eilės, kad išvengtume tokio rungtynių rezultato. Ir tai davė naudos - Maišiagaloje nugalėjome Arpą.

Į rungtynes susirinkome gerai, turėjome apie 6 keitimus. Mūsų komandoje dėl žaidėjų rinkimosi į rungtynes yra stabilu. Kas dėl Arpo, tai jie rinkosi gan vangiai ir turėjo vieną keitimą. Galima drąsiai teigti, kad mus pasitiko nesvetingai, kadangi aikštės žolė buvo nenupjauta, o vartų tinklai netinkamai suveržti.

Žaidimas prasidėjo mums labai palankiai, kadangi pelnėme įvartį jau pirmoje atakoje, sakyčiau - 20-ą sekundę! Bet kuriai komandai, įmušusiai tokį įvartį, nurimsta rungtynių jaudulys. Mano nuomone, pirmu numeriu žaidėme mes, tuo tarpu Arpas žaidė tolimais įmetimais į priekį puolėjui.

Kas nekasdieniško? Tai, kad rungtynių metu aikštėje pradėjo važinėti pusgirtis vyras keturračiu. Tai yra tikrai nekasdieniška.

Deja,  vienas mūsų pagrindinių žaidėjų gavo traumą. Tikimės, kad jis greit galės prie mūsų prisijungti. Linkime jam sveikatos. Gena, komanda su tavim.”

Pilk – Futbolo Broliai Railana 1:3

Ir šiose rungtynėse realybė nuo prognozės skyrėsi vienu įvarčiu. Tik šį kartą nugalėtojai Futbolo Broliai Railana įmušė vienu įvarčiu mažiau nei spėjau, o ne daugiau.

Pakylėti po rungtynių su Pagiriais, Pilkai ir čia tikėjosi to, kas visiems kitiems atrodytų sensacija, bet šį kartą užsirovė ant tikrai stipresnio varžovo.

Nors Pilkų garbei reikia pasakyti, kad pralaimėjo jie tikrai nedaug. Futbolo Broliai Railana gi yra įsitikinę, kad tai buvo ne pačios geriausios jų rungtynės.

„Laikėm kamuolį, kontroliavom tempą, tačiau strigom užbaigimo fazėj. Visi įvarčiai buvo įmušti po individualių žaidėjų veiksmų. Pilk žaidė kietai gynyboje ir chaotiškai puolime, kamuolį spardė į priekį ir tikėjosi įmušti, taip keliskart sukūrė pavojingus momentus. Kitose rungtynėse tikimės pasirodyti geriau”, - mačą vertino Futbolo Brolių atstovas Jaroslavas Kitkovskis.

Setas – Trakai 0:4

D diviziono lyderiai Trakai laimėjo ir laimėjo be didelio vargo ir užtikrintai. Net žaisdami be savo atakų lyderio Justino Zagursko.

Todėl ir neatspėjau, teigdamas, kad jis įmuš du įvarčius. Dar sakiau, kad du kartus pasižymės Tomas Pučinskas, bet jis atliko vieną taiklų smūgį.

Ką jau atspėjau, tai rezultatą. Tiksliai – įvartis į įvartį.

„Apie rungtynes neturiu nei ką pasakyti. Į vienus vartus. Varžovai - tikra mėgėjų (kiemo) komanda. Nors ir be trijų kertinių žaidėjų, nebuvo ką su jais veikti. Jei ne Seto vartininkas, rezultatas  būtų kaip ir su Vėtra, gal net baisesnis.

Seto komanda padarė per rungtynes kokius 3 smūgius į vartus ar bent į tą pusę. Todėl nėr ką aprašinėt. Žaidimas vyko jų aikštės pusėje, jie bandė statyti autobusą, bet jiems tai nelabai pavyko, nes pirmas įvartis krito labai anksti - apie 4 min.

Vėl pagirsiu Seto vartininką - visi smūgiai buvo tiesiai į jį. Arba jis žino, kur ir kada atsidurti...

Tai tiek. Nebloga gavosi treniruotė prieš rimtas taures rungtynes”, - apie susitikimą su Setu rašė Trakų komandos atstovas Andrius Jachimovičius.

Pridursiu, kad Carlsberg taurės rungtynių ketvirtfinalį Trakai vis dėl to pralaimėjo ketvirtąją vietą trečiojoje lygoje užimančiam Ozui 1:4.

Iki tol šiemet Trakų komanda buvo laimėjusi visas oficialias rungtynes, kurias jai teko žaisti.

14 turas

Vova – Skaidiškės

08.30 16.00 Statybininkų rengimo centro stadionas

Pirmajame rate Vova gerokai nustebino. Atkaklioje kovoje įveikė Skaidiškes jų aikštėje 3:2.

Paulius Grigaitis (Vova): „Ko tikimės iš sekančio turo? Tikimės sunkios kovos. Ko gero, daug sunkesnės, nei iš pirmų dviejų antro rato turų. Skaidiškės norės atsirevanšuot už netikėtą Vovos pergalę pavasarį, na o mes, savo ruožtu, einame kovoti į kiekvienas rungtynes ir nei laimim, nei pralaimim šiemet didesniu nei 2 įvarčių skirtumu (nedidelė išimtis - pergalė 3:0 prieš Vėtrą), taigi laukia dar vienos atkaklios rungtynės ateinančio sekmadienio popietę.”

Marius Bukauskas (Skaidiškės): „Kitos rungtynės - su Vova, kuri šiemet, kaip niekada, puikiai žaidžia ir net nežaisdama gerai laimi. Gal jau subrendo komandos branduolys?  Kovosim ir nepasiduosime, o kaip ten bus, pamatysim.“

Prognozė. Turbūt sunkiausiai atspėjamas turo rezultatas. Ai, statysiu ant Vovos pergalės 2:1.

Pabradė-2 – Vėtra

08.30 16.45 Pabradė

Per pirmojo turo rungtynes Vėtra 10:0 sutriuškino Pabradės vienuolikę.

Prognozė. Galiu garantuoti, kad pirmųjų rungtynių rezultatas Pabradėje nepasikartos. Manau, kad Vėtra laimės, bet šį kartą labai sunkiai. 2:1.

Euforija – Setas

08.30 18.00 Fabijoniškių Vilniaus futbolo mokyklos

Labai atkaklias pirmojo rato rungtynes 3:2 laimėjo Setas. Dabar taškų labai reikia abiems komandoms. Euforijai - kad nutrauktų pralaimėjimų virtinę, Setui - kad imtų kilti iš paskutinės turnyro lentelės vietos. Tikiuosi, kad taškų gaus abi komandos. Po vieną. Nes sužais lygiąsias 1:1.

Pagiriai – Viesulas-2

08.30 18.00 Pagiriai

Pirmą ratą Pagiriai nugalėjo Viesulą-2 3:0

Markas Vasilevskis (Pagiriai): „ Apie ateinančias turo rungtynes manau, kad jos bus sunkios ir kovingos. Mes norime gerai pasirodyti prieš savo sirgalius, todėl kovosime labai įnirtingai. Ir Viesului turėtų būti nelengva, visgi ši komanda tikrai norės iškovoti taškų. Laukia įnirtinga kova.”

Prognozė: O aš pabandysiu spėti netikėtumą. Ims Viesulo-2 futbolininkai ir atsilaikys Pagiriuose. Ir net laimės 2:1.

Trakai – Pilk

08.30 19.00 Trakų miesto

Pirmą ratą lyderiai Trakai nugalėjo Pilk 4:1.

Prognozė. Nors Pilkai bando kabintis į atlapus lyderiams, nemanau, kad iškovoti taškų Trakuose jiems pakaks jėgų. Prognozuosiu Trakų pergalę tuo pat rezultatu 4:1, koks buvo per pirmą šių ekipų susitikimą.

Futbolo Broliai Railana – Arpas

08.31 19.30 Fabijoniškių Vilniaus futbolo mokyklos

Pirmąsias šių komandų rungtynes Futbolo Broliai Railana laimėjo 7:0.

Prognozė: Ir dabar tarp šių priešininkų rungtynės neturėtų būti atkaklios. Spėju, kad Broliai vėl sutriuškins Arpą. Šį kartą mažiau – 6:1.