D divizionas: Arpas iššoko aukščiausiai Visos

Ketverios Sekmadienio futbolo lygos D diviziono 15-ojo turo rungtynės buvo sužaistos tarp mano apžvalgų pasirodymo.

Penktosios neįvyko. Viena iš D diviziono lyderių Vėtra nesulaukė į Rūdiškes atvykstant varžovų Pilk. Jai buvo įskaityta pergalė techniniu rezultatu 3:0.

Kitos lyderės Skaidiškės 6:0 sutriuškino autsaiderę Euforiją.

Bet įdomiau vyksta varžytinės dėl trečiosios vietos. Čia yra pasikeitimų. Ave.Ko-2 komanda vėl suklupo (šį kartą lygiosios su Medžių dubleriais) ir ją aplenkė Top Kickers, dramatiškame mače įveikę Setą.

O didžiausią šuolį turnyro lentelėje padarė Maišiagalos Arpas, 2:1 nugalėjęs Nemenčinės ADS Auto ir iš aštuntosios vietos pašokęs net ant penkto nuo viršaus laiptelio.

Ave.Ko-2 – Medžiai-2 2:2

Sustojo Ave.Ko. Sustojo ir stovi tris turus. Na teoriškai galima sakyti – pamažu juda į priekį, per trejas rungtynes surinko du taškus, bet patys suprantat, kad tai menka paguoda komandai, kuri per tą laiką iš trečios vietos smuktelėjo į ketvirtą. Juolab, kad dvejas rungtynes iš tų trejų nesėkmingų komanda žaidė namie Kalveliuose, kur pirmą ratą varžovus gliaudė, kaip riešutus.

Veikiausiai aš dar nepriprantu prie šios naujos realybės, kai Ave.Ko-2 nepajėgia namie nugalėti D diviziono vidutiniokų, todėl ir spėjau jų pergalę 4:1.

O per rungtynes, beje, Medžiai buvo arčiau pergalės nei šeimininkai. Du kartus pirmavo, du kartus Ave.Ko lygino.

Skaidiškės – Euforija 6:0

Skaidiškės įsibegėjusius ir skrieja į pirmą vietą, kaip greitaeigis traukinys.

Hm, net nežinau, kodėl Skaidiškes palyginau su traukiniu? Toje gyvenvietėje juk net geležinkelio, berods, nėra...

Bet ką čia apie geležinkelius. Varčiau - apie mačą, per kurį skaidiškiečiai sutriuškino D diviziono autsaiderę Euforiją 6:0. Aš sakiau, kad šeimininkai laimės 5:1. Pervertinau svečių pasipriešinimo galimybes.

Žodžiu, Skaidiškės įmušė šešis įvarčius be atsako, o jų vadovas Marius Bukauskas vis vien buvo iki galo nepatenkintas. Sakė - tai buvo neišnaudotų progų mačas...

„Per pirmas 20 minučių turėjom 5 išėjimus vienas prieš vieną vartininką, bet nei karto nepavyko jo nuginkluoti. Visada kamuolys surasdavo jų vartų sargą. Ir kuo toliau, tuo įtampa rungtynėse didėjo, nes niekaip nesisekė išsiveržti į priekį, o varžovai kuo toliau, tuo daugiau pasitikėjo savimi.

Bet viską i savo vėžes gražino Skaidiškių Zidanas, paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis nuginklavęs Euforijos vartininką du kartus. Visiems tapo ramiau, o antrą kėlinį užbaigėm darbą ir pasiėmėm tris taškus“, - aprašo rungtynes Marius.

Euforijos spaudos atstovas Ruslanas Kubišinas pažymėjo, kad jo komanda degė noru susigrumti su lyderių ekipa.

"Žaisti prieš lyderius visada įdomu. Su jais žaidžiama su dviguba energija, triguba motyvacija, - rašo jis. - Juo labiau - neįprastoje aikštėje. Kaip rašiau prieš tai, Skaidiškės šį sezoną tikrai ims pirmą vietą mūsų divizione. Planas buvo sužaisti garbingai, praleisti kuo mažiau įvarčių. Gavom šešis golus - tai yra daug.

Nežinau, ką parašys apie šias rungtynes priešininkai, bet jos buvo įdomios, įtemptos. Teisingas rezultatas butų 3:0, 4:1. Keturis įvarčius gavom, sakykime - "į rūbinę".

Rungtynės vyko penktadienį, tad mūsų komandos žmonių susirinkimas buvo ne pats geriausias. Bet tai mūsų nepateisina.

Reziumė: Manau, net sužaisti lygiomis nebuvo jokių šansų. Nors ir žaidėm pusiau senjoriška sudėtimi, bet didelis Ačiū mūsų vyrams, kurie tą penktadienį surado laiko nuvažiuoti sužaisti Rudaminoje už atsidavimą, kovingumą.”

Vėtra – Pilk 3:0

Pilk nesusirinko ir neatvažiavo. Ir pralaimėjo techniniu rezultatu.

Kažkaip šių metų antrąją pusę, žiūrint į visas lygas, tai jau toli gražu ne naujovė. Lyg kokia nesusirinkimų epidemija. Nekaltinant būtent Pilkų, kuriems taip išėjo pirmą kartą, kaip manote, kodėl?

Setas – Top Kickers 2:3

Pateikiame Top Kickers Facebook paskyros aprašymą: „15-tasis SFL Ergo D Diviziono turas Top Kickers komandai atnešė pergalę ir leido pakylėti iki šiol neregėtas aukštumas – medalinės 3 vietos. Prieš rungtynes jau žinojome, kad pagrindiniai konkurentai prarado taškus namuose, tad savojo šanso aplenkti varžovus nenorėjome paleisti. Kaip visada, į rungtynes susirinkome gausiai: aikštėje 11 plius 8 ant VIP kėdžių. Atostogaujantį Augustiną vartuose pavadavo barzdukas Ruslanas, o štai į puolimo batalijas buvo pasiųstas tądien savo gimtadienį šventęs Tadas Šerepėka (kuris po rungtynių nusprendė apdovanoti komandą gėrimų ir nealkoholinių gėrimų gausa). Rungtynių pradžia panaši, kaip ir daugelio buvusių susitikimų – greitos atakos ir nuolatinis presingas. Progų įmušti turėjo abi komandos, bet užbaigimo technikos liūdino sirgalius. Dėsningas lygus rezultatas po 45 minučių ir viskas panėšėjo į tai, kad nugalėtoją gali lemti vienintelis įvartis. O krito jis į mūsų vartus vos prasidėjus antrajam kėliniui. Neilgai trukus po komunikacijos stokos tarp gynėjų ir vartininko buvome nubausti ir antrąkart. Setas euforijoj, Top Kickers nokdaune. Parankus metas eiti VaBank – išimamas gynėjas, ir standartinę 4-5-1 schemą keičiam į dinamiškesnę 3-4-3. Varžovai atsitraukia ginti savo persvaros, o mes leidžiamės į puolimą nebelabai saugodami savųjų vartų. Pirmas įšauna debiutinį įvartį Vaidas Kačiušis. Vartininkui nesėkmingai išmušus kamuolį, Vaidas pirmasis suskumba prie kamuolio ir maždaug iš 20 metų siunčia jį į tolimą vartų kampą. Šviežus oro gūsis ir dar puslavandis išgelbėti rungtynes. Ataka po atakos, smūgis po smūgio, bet antrojo įvarčio tenka laukti iki pat 82 minutės, kai kairiajame krašte Tado Adamausko skersuotą kamuolį tiksliai uždaro Vytautas Pūras. Tą vakarą labai disciplinuotai žaidusi Seto komanda net negalvoja, kaip susigrąžinti turėtą persvarą ir stato autobusą prie savųjų vartų. Nedaug trūko, kad tokia taktika būtų pavykusi, bet mačo herojumi tapęs Vytautas Pūras turėjo kitokių minčių. Jau per pridėtą laiką gavęs perdavimą baudos aikštelėje, buvo pakirstas be gailesčio oponentų. Teisėjas šiek tiek padvejojęs vis tik ryžtasi skirti baudinį į varžovų vartus, kurį realizuoti patikima puikiai tąkart (kaip ir visus kitus prieš tai) žaidusiam Vytautui. Parodęs Panevėžyje užgrūdintus šaltus nervus, Vytauto smūgis padovanoja mums pergalę 3:2 ir siunčia komandą į trečiąją vietą!“

O aš užjaučiu Setą. Mačas toks, kaip ir principinis, pirmauji 2:0, pralaimi po paskutinę minutę praleisto pendelio... Dar blogiau, kaip Lietuvos rinktinei su slovėnais.

Prognozavau kur kas lengvesnę Top Kickers pergalę 5:1.

Arpas – ADS Auto 2:1

Prognozėje rašiau, kad iš šio mačo tikiuosi atkaklios kovos ir rezultatyvių lygiųjų 4:4. Pirma išsipildė, antra – ne.

Įvarčių buvo įmušta kur kas mažiau, o laimėjo Arpas.

Apie mačą rašo jo vadovas Romualdas Sirutkaitis: „Šiemet čia buvo trečios Arpo rungtynės su Nemenčinės antrąja komanda. Pirmose taurės rungtynėse  atsilikdami 1:4, per paskutines antro kėlinio minutes sugebėjome rezultatą išlyginti, bet pralošėme pendelių serijoje (tose rungtynėse mūsų vartuose stovėjo aikštės žaidėjas). Po savaitės vykusiose pirmojo rato rungtynėse, manau, jau mes turėjome nedidelę  žaidybinę persvarą , bet jos baigėsi 1:1. Sekmadienį abiejų komandų susirinkimas buvo negausus, abi turėjo po trejetą keitimų ir, manau, abiejose komandose trūko svarbių žaidėjų.

Pirmą kėlinį, pagal kamuolio kontrolę žaidimas buvo apylygis, o susikurtų progų mes turėjome šiek tiek daugiau. 35 min. skersuotą į baudos aikštelę kamuolį galva į vartus nukreipė rezultatyviausias Arpo žaidėjas Miroslavas Lapuško.

Antrame kėlinyje vyko apylygė kova , mūsų puolimas buvo pavojingas artimose vartams padėtyse, kai Nemenčinės puolėjų ginklas buvo stiprūs tolimi smūgiai.

53 min. beveik identišku smūgiu galva tas pats M. Lapuško muša antrą įvartį. Abi komandos toliau žaidžia atvirą puolamąjį futbolą. 74 min. dubleris Viktoras Joknys iš artimu baudos aikštelei jos prieigų, suklaidinęs porą mūsų žaidėjų, smeigia įvartį, sušvelninantį rezultatą.

Nuo tos minutės iki rungtynių pabaigos kova aikštėje tapo dar aštresnė abi komandos turėjo progų įmušti , bet rezultatas išliko nepakitęs iki pabaigos.

Visas trejas rungtynes su Nemenčinės komanda buvo malonu žaisti ir, manau, abiejų komandų žaidėjai gavo didelę adrenalino dozę, ir bendras tarpusavio rezultatas yra lygus (po pergalę ir lygiosios).“

Pressas – Setas

09.14 21.30 Fanų

Pirmojo rato rungtynės tarp šių komandų baigėsi lygiosiomis 1:1.

Šias rungtynes turės praleisti diskvalifikuotasis Presso komandos vadovas saugas Martynas Juocevičius.

Prognozė: Manau, kad šios rungtynės bus labai sunkios psichologiškai Setui. Po tokios nesėkmės, kokia jį ištiko prieš kelias dienas vargu ar Seto nuotaika bus gera. Bet kadangi Pressas taip jau mėgsta lygiąsias, spėsiu aš čia pirmojo rato mačo pasikartojimą – 1:1.

ADS Auto – Skaidiškės

09.15 18.40 Nemenčinė

Pirmosios šių komandų rungtynės Rudaminoje baigėsi įtikinama Skaidiškių pergale 9:4.

M. Bukauskas (Skaidiškės): „Į rungtynes mes susirenkame gan gausiai , keitimų turim, šį sezoną nekankina mūsų ši problema . Bet štai artėjančios rungtynės su Nemenčine kelia nerimą, nes jos - vidury savaitės, ganėtinai anksti ir ne Vilniuje . Tikėkimės rungtynes baigsime nespėjus sutemti...“

Prognozė: Hm, labai abejoju, kad nespės sutemti. Juolab, atsižvelgęs į savo šiandienę patirtį. Šiaip jau reikėtų čia spėti, kad teisėjas nutrauks mačą ir šeimininkams užskaitys pralaimėjimą 0:3. Na bet tikėsimės stebuklo (pvz. kad komandos sukurs laužus ir taip apšvies aikštę), ir sakysim, kad Skaidiškės įveiks varžovus 6:2.

Medžiai-2 – Arpas

09.16 18.10 Panerio

Pirmojo rato rungtynes 2:1 laimėjo Arpo futbolininkai.

Prognozė: Manau mačas bus atkaklus ir lygus, o laimės tie, kuriem labiau pasiseks. Spėsiu, kad labiau pasiseks Medžiams ir jie atsirevanšuos tuo pačiu rezultatu 2:1.

Euforija – Vėtra

09.18 14.00 Fabijoniškių Vilniaus futbolo mokyklos

Rūdiškėse Euforija patyrė pralaimėjimą 0:6.

Bet dabar autsaideriai tikisi atkeršyti vieniems iš lyderių ir palikti juos be taškų. R. Kubišinas (Euforija): „Manau, daugelį nustebinsiu, bet planas - tris taškai. Laimėti. Nugalėti Vėtrą. Pirmą kartą per visą laiką paspėliosiu rezultatą: laimėsim 3:1, ar 3:2.

Mano prognozė: Bandysiu susilažinti su Ruslanu. Aš sakau – 3:1 rūdiškiečių naudai.

Top Kickers – Ave.Ko-2

09.18 16.00 Fabijoniškių Vilniaus futbolo mokyklos

Ave.Ko pirmajame rate įtikinamai 3:0 susidorojo su Top Kickeriais.

Top Kickers Facebook paskyra: „Trečiąją vietą išsaugoti bandysime jau šį sekmadienį, kai į Vilnių atvyksta pagrindiniai mūsų konkurentai – Kalvelių Ave.Ko dublerinė komanda. Pirmajame rate priešnuodžių prieš juos neturėjome, tad visa komanda tikisi pasiekti revanšą. Atkaklią kovą pažadame!“

Prognozė: kažkaip rimčiau antrą ratą atrodo Top Kickers. O Ave.Ko, kaip jau rašiau, ėmė ir sustojo. Spėsiu šeimininkų pergalę 3:1.

Pilk – Viesulas-2

09.18 16.00 Bukiškis

Pavasarį šios komandos mačą baigė lygiosiomis 3:3

Rungtyniauti negalės Viesulo-2 saugas Donatas Gudlevičius.

Prognozė: Kaip sunku prognozuoti Viesulo-2 mačus... Taigi jie sužaidžia taip, kaip jiems šauna į galvą mano prognozių nė kiek neatsiklausę. Gerai, spėsiu antras šių komandų lygiąsias – 2:2.