Čempionų pėdomis. FK Pagiriai – B diviziono karaliai be karūnos Visos

Spalio 31 d. Fanų stadione buvo sužaistos paskutinės Sekmadienio futbolo lygos B diviziono rungtynės.Jose FK Pagiriai 7:1 sutriuškino Tėvynės Sąjungą ir po šios pergalės turnyro lentelės viršūnėje aplenkė Lentvario ekipą. Tačiau nuaidėjus finaliniam rungtynių švilpukui nugalėtojai niekaip negalėjo apsispręsti – džiaugtis ar nelabai? Galiausiai šampanas vis dėlto iššovė, bet čempioniškos nuotaikos buvo gerokai priblėsusios.

Formaliai FK Pagiriai po 20 rungtynių surinko 47 taškus, o jų pagrindiniai varžovai – Lentvario futbolininkai su 46 taškais liko antroje pozicijoje. Vienok, B diviziono čempionų istorijoje yra ir tam tikrų niuansų. FK Pagiriai komandos vadovo Marek Vasilevskij teigimu, prieš pat rungtynes jo elektroninį paštą pasiekė Vilniaus regiono futbolo sąjungos Valdybos laiškas, kuriame rašoma, jog lapkričio 4 d. Pagiriai svečiuose turės dar kartą žaisti su Lentvario komanda. „Likus dviem valandom iki rungtynių pradžios sužinojome, kad rungtynės su Tėvynės Sąjunga mums dar nebus auksinės. Panašu, kad teks dar galynėtis kabinetuose arba aikštelėse su Lentvario komanda. Neslėpsiu, yra šioks toks kartėlis, nes tikrai labai laukėme šių rungtynių, planavome, kad jas laimėję galėsime atšvęsti aukso medalius. Visi buvo tam nusiteikę. Dabar yra labai sunku. Aišku, vis tiek švęsime, tikėsimės, kad viskas bus gerai ir mes gausime aukso medalius“, - po rungtynių su Tėvynės Sąjunga sakė M.Vasilevskij.

Priminsime, kad sumaištis kilo dėl Lentvario žaidėjo Andrej Kostevič. Rezultatyviausias B diviziono futbolininkas birželio 27 d. vykusiose SFL taurės turnyro rungtynėse su Kruša užsidirbo geltoną kortelę. Kadangi tai buvo 4-as įspėjimas sezone A.Kostevič praleido 11 turo rungtynes su Stickers. Antrame rate 12 ir 15 turuose jis surinko dar du įspėjimus. Visgi, nepaisant nuostatų raidės jis sudalyvavo 16 ture vykusiose rungtynėse su Granitas-2 (Lentvaris laimėjo 2:1, o A.Kostevič pasižymėjo dar viena geltona kortele) ir tik po 17 turo mačo su FK Pagiriai komanda buvo pastebėta, kad Lentvario atakų lyderis turėjo praleisti bent jau mačą su Granitas-2 komanda. Galiausiai A.Kostevič praleido 19 turo mačą su FC Vova, o VRFS sprendimu jis negalės padėti savo komandai ir šį sekmadienį galimai vyksiančiame „auksiniame“ mače su Pagiriais.

Vis dėlto, šioje situacijoje būtent Pagiriai turi daugiau nuostolių. 16 ture vykusi akistata su Vova Pagiriams kainavo net tris diskvalifikuotus pagrindinės sudėties žaidėjus – Viačeslav Rodevič, Eimantas Kotovas ir Karolis Čižius sezoną užbaigė gerokai anksčiau nei visa komada. Paskutinėse rungtynėse su Tėvynės Sąjunga ketvirtą geltoną kortelę užsidirbo ir pagrindinis Pagirių ekipos gynėjas Artur Martinkevič. Komandos vadovų teigimu, dar bent keli futbolininkai artimiausią sekmadienį bus išvykę, nes vos prieš kelias dienas tvakaraštyje lapkričio 4 dieną futbolo rungtynėmis net nekvepėjo.

Pasak M.Vasilevskio, tokia sezono pabaiga iš esmės atspindi komandos patirtis B divizione. „Iš tiesų, sezonas buvo įspūdingas – kaip kokie amerikietiški kalneliai. Labai gerai startavome, užtikrintai pirmavome ir atrodė, kad viskas klostosi kuo geriausiai. Pirmo rato pabaigoje ir antro pradžioje praradome daug taškų ir nusmukome į antrą vietą. Atrodė, kad šansų laimėti aukso medalius jau nebėra, ypač po nesėkmės rungtynėse su Lentvariu. Bet po to sužinojome, kad varžovams skirtas techninis pralaimėjimas, o mes vėl turime galimybę finišuoti pirmi. Regis, viską padarėme, laimėjome svarbiausias rungtynes, bet vis tiek nesame tikri, ar galime vadintis čempionais, nes VRFS Valdyba nusprendė, jog reikia dar kartą sužaisti su Lentvariu. Tad tikrai, dabar nežinome, kurioje vietoje esame, ar būsime. Be abejo, stengsimės išlikti pirmoje pozicijoje, kad ir kas nutiktų“, - pažadėjo FK Pagiriai ekipos vadovas.

Jo teigimu, prieš sezoną rimtų kalbų apie auksą B divizione nebuvo, tačiau jo finiše tenkintis sidabru irgi nesinorėtų. „Prieš sezoną kėlėme tikslą – gerai sudalyvauti. Kadangi tai mūsų pirmas sezonas B divizione, tai tikrai negalvojome, kad imsime ir laimėsime. Kita vertus, pavyko suburti gerą komandą, prisidėjo keli pajėgūs iširusios Valčiūnų ekipos žaidėjai, kuriuos mes sėkmingai integravome į sudėtį. Visi labai stengėmės, sužaidėme porą gerų rungtynių prieš pajėgius varžovus, kuriomis tikrai esame labai patenkinti. Pirmame rate nugalėjome Lentvarį, antrame – įveikėme Vova ekipą, nors tas rungtynes ir aptemdė nemalonūs incidentai, dėl kurių mes sezono pabaigoje praradome tris pagrindinės sudėties žaidėjus. Kita vertus, pas mus yra neblogas komandos pagrindas, kartu žaidžiame daugiau nei dešimt metų, puikiai žinome savo privalumus ir trūkumus. Tai padeda siekti pergalių ir skinti medalius. Manau, kad ir šį kartą pelnytai užėmėme pirmą vietą. Gal Lentvaris šiuo klausimu turės savo nuomonę, bet aš galvoju, jog mes nusipelnėme aukso medalių“, - konstatavo M.Vasilevskij.