C ir D divizionai: Pirmojo rato nugalėtojai - Vova ir Granitas-3 Visos

Kituose Sekmadienio Futbolo Lygos divizionuose pirmasis ratas dar tęsiasi. Bet ne po dešimtį komandų turinčiuose C ir D. Šių abiejų komandos išėjo į vasaros atostogas ir šitą apžvalgą, turbūt, skaitys Tailande, Palangoj ar pas močiutę kaime. Joms devintasis turas buvo rate paskutinis.

Žodžiu C diviziono tarpiniame finiše pirma – Vova (nors ir pralaimėjo pastaras rungtynes), D divizione – debiutantas Granitas-3.

Rezultatyviausiųjų žaidėjų sąraše C divizione pirmauja Vėtros puolėjas Marius Daukša, D divizione – du futbolininkai: Donatas Lesnikas iš Viesulo-2 ir Ernestas Pristavko iš Ave.Ko-2.

O dabar apie paskutinįjį pirmojo rato turą.

Iššovė Pietų IV lazda

Pasirodo, ir Vova gali pralaimėti. Na tiesa, tik pirmą ir paskutinį turą. Simboliškai. Visuose kituose rato mačuose antifašistų komanda iškovojo pergales.

Dabar Vova nusileido Geležiniam Vilkui. Priežastis, anot pačių vovinių – tiesiog nekrito.

Tai ta proga ir pasiskaitykime, ką rašo Vovos Facebooko paskyra: „Fabijoniškėse nutrūko įspūdinga Vovos pergalių serija, šį kartą palaužti priešininkų voviniams nepavyko.
...

Pirmomis minutėmis Vilkas siunčia keletą ilgų perdavimų į priekį, taip priversdamas mūsų krašto saugus padaryt sprintų atgal link vartų. Viskas užsibaigdavo užribiu arba kampiniu.

Po Vilko pabandymų sekė Vovos eilė. Robertas ir Antanas turėjo puikių progų pasižymėti, kai išėjo prieš vieną vartininką, bet kamuolys niekaip nekrito į priešų vartus, o taisyklė "neįmuši tu, įmuša tau" eilinį kartą pasitvirtino. 19-ą minutę ilgas perdavimas ir Vilko puolėjas, likęs vienas prieš vieną, nuginkluoja Andrėjų.
Po įvarčio Vova toliau kūrė šimtaprocentines progas, bet įvarčio niekaip nepavyko įmušti.

Antrasis kėlinys prasidėjo ir Vova iškart šovė į ataką. Per 10 pirmų antro kėlinio minučių voviniai sukuria 2-3 išėjimus vienas prieš vieną ir 62 minutę pagaliau tai duoda rezultatų. Marius, prasimetęs kamuolį pro visą gynėjų liniją, dideliu greičiu visus apibėga ir tiksliu smūgiu lygina rezultatą. Įvartis įkvepia komandą ir atrodė, kad dabar Vova pradės mušti. Bet džiaugtis ilgai neteko. Praėjus vos 10 minučių, Vilkas išeina į kontrataką, gražiai susipasuoja vartininko aikštelėje ir persveria rezultatą savo naudai.

Po įvarčio Vova didina apsukas puolime, bet kaip ir visų rungtynių metu, kažkokiu mistiniu būdu nesugeba pasižymėti, nors progų tikrai netrūko. Antrame kėlinyje voviniai sukūrė tiek progų, kad turbūt būtų užtekę 3 rungtynėms į priekį, tačiau įvartis kaip nekrito, taip nekrito.”

Tiesa, tuo metu Vova jau žinojo, kad tapo pirmojo rato nugalėtoja C divizione ir niekas iki D antrojo rato jos nepastums. Vienintelė komanda, galėjusi tai jai sutrukdyti – Skaidiškės jau buvo nuskausminta Pagirių.

„Buvo labai geros rungtynės. Manau, kad Skaidiškės nesitikėjo, kad mes duosim jiems tokią kovą. Matėsi, kad jie prieš rungtynes buvo kiek atsipalaidavę – susirinko gal penkiolika minučių prieš jas. Mes tai atvažiavom gal valandą iki rmačo. Veikiausia jie tikėjosi šiek tiek lygesnės kovos.

Jau po trečio mūsų įvarčio Skaidiškės nuleido rankas...“ – kalbėjo Pagirių komandos vadovas Marekas Vasilevskis.

Tris įvarčius per šį susitikimą pelnė Pagirių puolėjas Vladyslavas Podberezskis.

Pagiriai po pirmo rato turnyro lentelėje – antri, nors tiek pat, kiekkie, taškų surinko ir Geležinis Vilkas, ir Skaidiškės.

Pirmoji Pagirių pirmojo rato pusė buvo nelabai puiki ir atrodė, kad ta komanda apie prizinę vietą nelabai gali galvoti. Bet rato pabaigoje pelnytos iš eilės keturios pergalės apvertė visą turnyro lentelę.

„Taip, pradėjom sunkokai. Kažkaip mums visada reikia laiko, kad įvažiuoti į pirmenybes. Matyt reikia kažkaip adaptuotis. Dar silpnokai pradėjom dėl to, kad iš pradžių mums trūko treniruočių. Po to jau įvažiavom, pradėjom gerai rinktis ir dėl to toks geras rezultatas – keturios pergalės iš eilės prieš gan stiprias komandas: Geležinį Vilką, Skaidiškes. Manau, tai daug ką pasako“, - kalbėjo M. Vasilevskis.

Vienintelės lygiosios paskutiniame C diviziono pirmojo rato ture užfiksuotos Olandų ir Top Kickers rungtynėse.

Kaip pripažino Top Kickeriai, šis mačas galėjo baigtis bet kurios komandos pergale. Tai gal ir teisinga, kad jis baigėsi lygiosiomis.

Top Kickers Facebook paskyra: “Štai ir baigėsi pirmasis SFL Ergo C diviziono ratas. Paskutinėse rungtynėse su Olandų ekipa iškovotas taškas, nors jų galėjo būti ir visi 3. Betgi galėjo tų taškų ir visai nebūti, nes šįkart varžovai surinko tikrai pajėgią sudėtį.

Jau per pirmąsias 5 minutes Olandai turėjo kokias 3 realias progas pasižymėti, bet šturmą pavyko atlaikyti.

Visgi varžovai savo įvartį pasiekė 16 minutę, kai nuo baudos aikštelės linijos puolėjo smūgiuotas kamuolys nuriedėjo į apatinį vartų kampą.

Top Kickers'us šis įvartis greitai pažadino ir jau po kelių minučių Vytautas Stankūnas rezultatą išlygino. Arnas Gurklys tolimu perdavimu išvedė Vytą prieš vartininką, kuris pirmą smūgį atsaugojo, bet nuo antrojo jau nebeišgelbėjo.

Žaidimo sparta nė kiek nelėtėjo, puikių progų turėjo abi komandos, ir tik vartininkų sugebėjimai leido baigti pirmąjį kėlinį lygiu rezultatu 1:1.

O antroji rungtynių pusė vėl prasidėjo aktyviu oranžinių spaudimu. Iššvaistę kelias progas, olandai prasileido greitą kontrataką, kai Deivido Maciulio skersuotą kamuolį jie nukreipė į savus vartus.

Deja, bet jau po kelių minučių status quo buvo atstatytas, kai tolimas varžovų smūgis pasiekė tikslą.

Likęs pusvalandis buvo tikras nervų karas ne tik žaidėjams, bet ir teisėjui. Kova tapo vis aršesnė, daugėjo spyrių į kojas, pasimojavimų alkūnėmis, bet teisėjo švilpukas dažniausiai tylėjo. Tylėjo jis ir tada, kai kelis kartus Top Kickers puolėjai buvo akivaizdžiai griaunami baudos aikštelėje.

Visgi reikia pripažinti, kad lygus rezultatas yra dėsningas ir teisingas abiem komandoms. Olandų ekipa yra tikrai pajėgi ir keista, kaip jie neužima vietos pirmoje lentelės pusėje. Kita vertus, patys irgi nespindim turnyrinėje lentelėje - esam pačiam viduriuke, 5-ojoje vietoje. Iki antros vietos skiria tik 5 taškai, tad II rate laukia rimtas iššūkis pavyti pabėgusius kolegas.”

Rūdiškėse vėl įsisiautėjo Vėtra. Ji sutriuškino Futboliuką net 7:0.

Vėtrai namuose kartais nusiseka panašūs rezultatai. Štai Pietų IV rūdiškiečiai namuose sudaužė dar stipriau – 9:0.

Su Futboliuku gerai įsižaidė M. Daukša, pelnęs net penkis iš septynių komandos įvarčių.

Na ir C diviziono apžvalgos pabaigai – netikėtumas: Pietų IV pagaliau surinko kone stipriausią sudėtį ir nuo to nukentėjo Reaktyvas. Žalgirio fanai paskutinį pirmojo rato turą iškovojo pirmą pergalę. Kaip ta lazda, kuri kartais iššauna.

Rungtynės Reaktyvas – Pietų IV, suprantama, buvo atkaklios, kaip ir visi šių dviejų komandų susitikimai pastaruoju metu.

„Mes patys kalti, juk turėjome begales progų, reikėjo sužaisti šaltesniais nervais ir būtume užtikrintai laimėję, - rašė Reaktyvo komandos vadovas Justinas Baužys. - Kad gavome įvarčius po kampinių - nieko nuostabaus, nes, manau, 80 proc. tokių ir praleidome. Vidutiniškai - po vieną kiekvienose rungtynėse.”

Begales progų? Na na. Lyg ir nesimatė to Reaktyvo pranašumo. Bet tiek jau to.

Prognozės

Anonsuodamas šį turą ir prognozuodamas jo rezultatus, tris kartus šoviau pro šalį. Teatspėjau tik tai, kad Olandai ir Top Kickers sužais lygiomis (sakiau – 1:1) ir kad Vėtra įveiks Futboliuką. Vėtros – Futboliuko rezultato ar įvarčių skirtumo, suprantama, neatspėjau, prognozavau Vėtros pergalę kur kas padoresniu rezultatu – 2:0.

Granitas-3 sutiko savęs vertus varžovus

D diviziono nugalėtojas taip pat paaiškėjo pirmojo rato paskutiniame ture. Tik čia tvarkaraštis, kaip nuspėdamas ateitį, 9-am turui skyrė dviejų po tiek pat taškų surinkusių lyderių Granito-3 ir Pilk susitikimą.

Ir, kaip ir priklauso lyderių dvikovai, tas susitikimas buvo išties atkaklus, o vienintelis viską nulėmęs įvartis buvo įmuštas link rungtynių pabaigos – 75-ąją minutę.

„Šiek tiek kėlė nerimą rungtynių laikas po Joninių savaitgalio (13 val.) nes nebuvo aišku, kokią sudėtį pavyks surinkti, net buvo grėsmė neturėti nominalaus vartininko, - apie mačą rašė Pilk vadovas Vygantas Šepetis. - Visa laimė, kad lietuviška vasara visgi viską sustatė į vietas ir lietutis parginė Joninių šventėjus atgal į Vilnių. Taigi iš tiesų surinkome praktiškai geriausią sudėtį išskyrus pagrindinį centro gynėją.  Varžovas, kaip matėme, taip pat buvo surinkęs gerą sudėtį ir turėjo keitimų ne mažiau nei mes.“

Na aš čia įsiterpsiu. Nedažnai taip būna, kad kuriai nors futbolo mėgėjų komandai padėtų lietus. Ir Pilkų nusiteikimas įžvelgti pozityvą netgi tokiame ore, dėl kurio visi zyzia, imponuoja.

V. Šepetis tęsė toliau: „Rungtynės prasidėjo taip, kaip ir tikėjomės - Granito spaudimu, kieta kova arti pražangos ribos, momentais net žaidimu į" kaulą". Kadangi buvome skaitę kitų komandų komentarus, buvome tam visiškai pasiruošę, taigi bandėme atsakyti varžovui tuo pačiu. Manau, kad pasirinkta kontratakų taktika bei kietas žaidimas gan greitai leido išlyginti situaciją aikštėje ir mūsų puolėjai kėlė nemažesnę grėsmę nei varžovo. Vyko absoliučiai lygi kova dėl kiekvieno aikštės centimetro. Manau, kad susitiko panašaus kalibro komandos. Gaila, kad šioje kovoje nepavyko realizuoti savo susikurtų progų. Jų nebuvo tiek daug, bet 3-4 momentai visgi buvo ir bent vieną privalėjome realizuoti. Varžovas taip pat nieko įspūdingo nesukūrė.

Antrasis kėlinys vyko panašiu scenarijumi, su krūva baudų ir apeliacijų į teisėjo pusę. Verta pažymėti, kad abi komandos niekuo nenusileido viena kitai visais aspektais: tiek žaidimu, tiek komentarais. Viskas panešėjo į vieno įvarčio rungtynes, nors panašu kad abi puses būtų tenkinę ir lygiosios. Deja, mums ne visiškai sėkmingai apsigynus ir po rikošeto kamuolys atiteko varžovui, kuris sėkmingai jį skersavo į baudos aikštelę ir čia išniro Granito žaidėjo galva – 0:1.  Pilkų tai neišmušė iš vėžių, buvo atlikti keli keitimai, išimtas gynėjas ir įleistas atakuojantis žaidėjas. Deja, neužteko laiko pasiekti bent išlyginamąjį įvartį, o kartais, manau, pritrūko ir sėkmės.

Visumoje likome patenkinti rungtynėmis, jų kokybe bet ne rezultatu.

Apibendrinant pirmą ratą - esame ten kur mūsų niekas nelaukė, sakyčiau ir patys nelabai tikėjomės, nes reikšmingų permainų komandoje kaip ir nėra. Pagrindinis veiksnys, kad pavyko gerai rinkti, t.y. visada turėjome gan optimalią sudėtį. Kiekvienoje grandyje bent po 2 tikrai stiprius žaidėjus.

Pavyko realizuoti susikurtas progas. Ir šiaip komanda kažkaip žaidė labai susitelkusi ir pozityviai nusiteikusi. Nelabai sureikšminame ir paskutinio pralaimėjimo, labiau džiaugiamės geru laiku o pergalės emocijoms tik priduoda papildomo prieskonio. Tikimės kad ir II ratą taip pat sėkmingai kovosime....”

Granito-3 vadovas Robertas Urbanavičius pripažino, kad mačas buvo sunkus ir jo komanda neturėjo pranašumo.

„Šiaip – jo, rezultatas atspindi rungtynes. Rungtynės šį kartą rimtesnės buvo. Pilk – viena iš rimtesnių komandų, su kokia teko susitikti. Jie žaidžia gera, o ir pats jų žaidimas panašus į mūsų. 1:0 buvo normalus futbolinis rezultatas. Nes žaidimas buvo apylygis. Galbūt mes vėliau juos šiek tiek paėmėm fiziškai“, - kalbėjo Granito atstovas.

Granitą-3 daugelis varžovų vadina išskirtinai stipria D diviziono komanda, neaišku ką veikiančia jame. R. Urbanavičius sako, kad prieš sezoną debiutantai tikėjosi buvo aukštai, bet gal ne pirmi.

„Tikėjomės, kad būsim aukštoje vietoje. Bet, kad pirmoje, tai nei ten kas nors iš mūsų tikėjosi, nei labai to norėjo. Tiesiog norėjom būti prie lyderių. Iš tiesų iš pradžių buvome nei susižaidę, nei ką, tiesiog susirinkę.

Gal iš tiesų mums šis divizionas yra kiek per silpnas, kaip daugelis kalba, bet mes juk nesprendėm, kuriame divizione mums žaisti“, - kalbėjo Granito vadovas.

Dabar Granitas pirmauja, surinkęs 23 taškus, o Pilk nuo jo atsilieka trimis. Jau nuo Pilk trimis taškais atsilieka Pressas, kuris devintąjį turą iškovojo pergalę 2:1 Nemenčinėje prieš ADS Auto.

Ketvirtą vietą užimanti Viesulo-2 komanda iškovojo pergalę rezultatyviame mače su Arpu, įveikusi maišiagališkius 6:3.

Nepaisant to, kad pirmame kėlinyje pralošinėjo 1:3, ir į pertrauką išėjo atsilikdama (2:3).

Dangiras Valiušis (Viesulas-2): “Paskutinės pirmojo rato rungtynės prasidėjo Arpo totaliniu spaudimu, kuris jiems didesnės naudos neduoda, o Viesulas-2 po vienos iš kontratakų ir tikslaus Dariaus Z. perdavimo iš krašto puolėjui Dangirui 9 min. atidaro įvarčių sąskaitą.

Viesulas-2 nusiramina bei nevalingai patraukia visą gynybos liniją į priekį, tuo pasinaudoja greiti FK Arpo puolėjai ir aplėkdami mūsų iš garbingų veteranų sudarytą gynybos bastioną įduria tris įvarčius iš eilės, kas labai nuliūdina visą FK Viesulo2 komandą. Gerai, kad 41 min. Donatas L. sušvelniną rezultatą 2:3 ir palieka intrigą kitam kėliniui.

Pertraukos metu pasigirsta nusivylimo keiksmažodžiai, Darius M. spiria koja vandens buteliuką, bet tuo pačiu vyrai apsitaria, kad gynybos liniją reikia gražinti prie vartų, o puolimo potencialas vis tiek turi iššauti. Antras kėlinys prasideda greitu Linas U. įvarčiu galva, po Raimio pakelto kampinio ir visiems parodo, kad ne vien gynyboje jis moka tą galvą naudoti, rezultatas 3:3.

Nuo antros antro kėlinio pusės užsikuria Viesulo-2 viesulas ir užsuka dviženklį kiekį progų, iš kurių realizuojasi tik trys įvarčiai, kurių autoriai: Darius M., Donatas L., Darius Z. Šį kartą rankinio stiliaus žaidimą laimėjo Viesulas-2, nors FK Arpas tikrai turi potencialo ir dar ne vienam atims taškelius.

Rungtynių geriausieji: Donatas L - už įvarčius ir sukurtas progas, Darius Z. – už rezultatyvius pasus ir įvartį, Vitalikas – už kamuolio valdymą ir aikštės matymą, Linas U. – už gynybą antrajame aukšte ir įvartį, Rico už griežtą pamokslą už kalbas ir Raimiui už tinkamos komandos sudėliojimą ir keitimus, visai komandai už superinį „comebacką“ nuo 1:3 iki 6:3!

Išvada: po pirmo rato: FK Viesulas2 užimą dvi pirmąsias vietas (iš visų A,B,C ir D divizionų): vieną už daugiausiai įmuštų įvarčių (28) kitą už daugiausiai praleistų (24). Taigi FK Viesulas2 žaidžia dėl žiūrovų. Visomis prasmėmis.”

Labai atkaklų mačą žaidė Medžiai-2 ir Euforija. Pergalę rezultatu 2:1 iškovojo Medžiai.

“Persvėrėme rezultatą paskutinę rungtynių minutę! Puikus naujojo komandos puolėjo debiutas ir dublis jau pirmose rungtynėse. Čempionate pertrauka ir Miškas išeina užtarnautų atostogų iki rugpjūčio vidurio”, - rašo Medžių Facebooko svetainė apie rungtynes ir savo debiutanto Jevgenijaus Rymovo žaidimą.

Galima sakyti, kad Medžius šiame mače lydėjo fortūna. Juk nežinai kaip kas susiklostytų, jei Euforija dar pirmajame kėlinyje būtų realizavusi baudinį.

Medžiai išsiveržė į priekį antrojo kėlinio pradžoje. Likus žaisti 9 minutes Euforija rezultatą sulygino.

Ave.Ko-2 futbolininkai svečiuose 4:2 nugalėjo Pabradę-2. Jai pirmą kėlinį kalveliečiai įmušė keturis įvarčius (4:1) ir faktiškai išsprendė rungtynių nugalėtojo klausimą.

Prognozės

Lygiųjų per turą užfiksuota nebuvo, o aš prognozavau jas dvejas. Tad į jokį aktyvą tų dviejų maču užsiskaityti negaliu. Trijų kitų susitikimų laimėtojus atspėjau, o ADS Auto – Presso (prognozė – 0:1) bei Pabradės-2 – Ave.Ko-2 (0:2) mačuose atspėjau ir įvarčių skirtumą.

Lyderių mače Granitą-3 spėjau laimėsiantį 2:0.