C divizione – įvarčių lietus, D divizione – lyderio kluptelėjimas Visos

C divizione – įvarčių lietus, D divizione – lyderio kluptelėjimas

Taip jau išėjo, kad praėjusio savaitgalio apžvalgai tenka pasirodyti jau po to, kai ir C ir D divizionuose yra sužaisti ir šio savaitgalio mačai. Na taip, apžvalgininko operatyvumas- kažkur 0,5 sraigės vidutinio greičio. Kai ji miega...

Bandysiu pasiteisinti, kad šįsyk truputį užtraukau tolimosiose europose ir kompiuterį pasiekiau į savaitės pabaigą. Ir pereiti prie reikalo. O reikalas – ano savaitgalio rungtynių apžvalga – šį kartą bus kiek trumpesnis. Ir dėl to paties laiko rašymo limito, ir dėl to, kad rungtynių bent jau C divizione buvo sužaista mažiau.

Trejos rungtynės – 18 įvarčių

18 įvarčių buvo įmušta per vos trejas C diviziono rungtynes, kurios vyko aną savaitgalį. Dar įdomu, kad prie tokio rezultatyvumo neatsirado daugiau nei dviem įvarčiais laimėjusių ar pralaimėjusių. Nors, beje, neatsirado ir mažiau nei dviem...

Mažiausiai įvarčių buvo įmušta per lyderių Pagirių susitikimą su Futboliuku. Du. Ir abu per pirmą kėlinį. Pagiriai įveikė varžovus 2:0 ir užsitikrino, kad nuo pjedestalo bent jau dar savaitę nustumti nebus.

Vova, praleidusi Pagirius į pirmą vietą vos prieš turą, šį kartą nesuklupo. Nors pirmą rungtynių su Olandais kėlinį baigė lygiosiomis.

Kaip teigia pats klubas socialiniuose tinkluose, Vova pyktelėjo ant savęs dėl prieš tai patirto pralaimėjimo Reaktyvui. Ir dėl to Olandams nelabai nuskilo.

Vovos Facebook paskyros reportažas: „Sekmadienį antrą kartą šiame sezone susitiko Olandai ir Vova.

Kaip ir pirmosiose rungtynėse, pergalę šventė voviniai. Tiesa šį kartą ne tokiu užtikrintu rezultatu, kaip pavasario sesijoje, bet rungtynėse ir vėl dominavo Vova.

Kiek pyktelėję ant savęs po pralaimėjimo Reaktyvui, voviniai į aikštę šį kartą žengė su kur kas didesniu nusiteikimu kovai.

Nors rungtynių pradžia ir vėl priklausė Vovai, priešininkai nesupanikavo ir jau 13-ą minutę išsiveržė į priekį po gražaus ir tikslaus smūgio į artimą devyniukę.

Vova lygybę atstatė po 10 minučių, kai tiksliu baudos smūgiu pavyko pasižymėti Ignui. Pirmo kėlinio pabaigoje dreba Olandų skersinis, bet įvarčio nėra.

Antrasis kėlinys - kur kas pozityvesnis nei pirmas. 55 minutę po pakelto kampinio galva tiksliai kamuolį smūgiuoja Dominykas. 2:1 veda Vova. Ir tuom prasidėjo įvarčių lietus. 

61 minutę Olandai lygina rezultatą. 64 minutę Vova po įspūdingo Renato smūgio vėl priekyje 3:2, o tašką rungtynėse padeda Antanas, kuris tarsi lapinas sumedžioja priešininkų klaidą ir tiksliu smūgiu nuo 16 metrų padaro rezultatą saugesnį voviniam. 4:2.

Likusį laiką komandoms daugiau pasižymėti nepavyko.

Žaidėjai nusilenkia fanams už nuostabią atmosferą stadione ir pakeltomis galvomis palieka aikštę.”

 

 

Žodžiu, Pagiriai laimėjo, Vova - irgi. Ir po savaitgalio pirmaujančias komandas skyrė vos vienas taškas. O kitos komandos buvo šiek tiek atsilikusios. Štai trečiąją vietą turnyro lentelėje užimantis Geležinis Vilkas velkasi trimis taškais už Vovos.

Geležinis Vilkas, beje, buvo ta trečioji komanda, laimėjusi aną savaitgalį. Įveikė jis daug mušančią ir daug praleidžiančią Top Kickers komandą. Ir pastabdė jos žygį į aukštesnę turnyro lentelės pusę.

Šįsyk Top Kickeriai įmušė net keturis. Bet tai jiems nepadėjo. Nes Vilkas įmušė šešis. Ir iškopė į trečią diviziono turnyro lentelės vietą.

Top Kickers Facebook paskyra: „Sekmadienį Fabijoniškių stadione Top Kickers priėmė Geležinio Vilko ekipą, tačiau tikėtas revanšas neįvyko. Nors ir įmušėme 4, tačiau prasileidome dar dviem daugiau – 6. Pirmajame kėlinyje atsilikinėjome dukart, bet abu kartus pavykdavo rezultatą sušvelninti. 25-ą minutę po Vytauto Stankūno pakelto kampinio tai padarė Mantas Urbonas, o 36-ą minutę lygybę atstatė Darius Borisas. Apžvelgiant pirmąjį kėlinį, galima sakyti, kad žaidimas vyko gana intensyviai, progų sukurta pakankamai prie abiejų komandų vartų. Teisėjas taip pat turėjo daug darbo – apsiribojo 4 geltonomis kortelėmis varžovų ekipai, nors kelis kartus grasino išsitraukti ir raudonos spalvos popierėlį. Bet neišsitraukė ir antrasis kėlinys prasidėjo lygių sudėčių ir, turbūt, lygiu žaidimu. Komandos keitėsi pavojingais momentais, kol 66-ą minutę neįvyko rungtynių lūžis. Paskutiniam žaidėjui neatsakingai „užsižaidus“ prie savųjų vartų, varžovų puolėjui neliko nieko kito, kaip siųsti kamuolį į tinklą. Greitai sekė dar du tikslūs priešininkų smūgiai, beveik nulėmę mačo baigtį. Beveik, nes mėlynieji dar sugebėjo atkurti intrigą. 85 minutę Artūras Konusevičius tolimu smūgiu nuginkluoja vartininką, o 89 minutę Deividas Maculis muša tradicinį baudos smūgį į devyniukę. Per teisėjo pridėtą laiką mėlynieji dar bando kabintis už šiaudo, tačiau prasileidžia kontrataką, kai pabėgęs varžovų puolėjas deda tašką – 4:6. Galutinis rezultatas labiau panašus į ledo ritulio rungtynuų, kas susirinkusiems žiūrovams tikrai turėjo patikti. Deja, bet pačiai komandai patinka tik įmuštų įvarčių kiekis, o štai gynybos rezultatai verčia sunerimti.“

Vilko dienos didvyriu tapo Ernestas Gerasimovas, pasižymėjęs per mačą tris sykius.

Lyderio stabtelėjimas ir autsaiderių rokiruotė

D divizione aną savaitgalį buvo sužaistos penkerios rungtynės, bet įmušta mažiau įvarčių (16) nei C divizione per trejas. Tačiau D divizione viskas vyko mažiau nuspėjamai.

Štai, kad ir lyderio stabtelėjimas. Granitas-3 nepajėgė įveikti Viesulo-2. Maža to, lyderiams teko lyginti rezultatą. Ir vėl Naujosios Vilnios futbolininkų gretose pasižymėjo tas pats Darius Kazubovičius, kuris dar pavasarį žaidė A lygoje. Anot varžovų – iš aiškios nuošalės.

Viesulo Facebook paskyra: „Prasidėjus rugsėjui Viesulo-2 komandai teko rimtas iššūkis, akistata su lyderiais Granitu-3. Į rungtynes susirinko pakankamai nemažai žmonių, todėl visi galėjome atiduoti visas jėgas žinodami, kad ant suoliuko laukia pailsėjęs komandos draugas. Pirmą kėlinį žaidimas buvo apylygis, abi komandos turėjo nemažai progų, deja jų išpildyti nesisekė. Įpusėjus pirmajam kėliniui, po nuostabaus D. Lesniko skerso perdavimo į baudos aikštelę galva kamuolį į vartus nukreipė R. Slivinskas. Po šio įvarčio žaidimas kiek aprimo, tačiau tik prasidėjus antram kėliniui Granitas-3 puolė spausti. Po pusės kėlinio Viesulo gynyba neatlaikė. Nors įvartis buvo įmuštas iš akivaizdžios nuošalės, teisėjas to nepastebėjo. Tada prie Viesulo vartų užvirė tikras pragaras, gynėjai ir saugai praktiškai neturėjo atokvėpio gindamiesi, jei kamuolys pro juos praslysdavo Robertas demonstravo puikią formą ir traukė neįtikėtinus smūgius.”

Prie kluptelėjusio Granito-3 prisėlino Pilk. 2:0 nugalėjo Maišiagalos Arpą ir įsitaisė vieno taško atstumu nuo lyderio.

Apie rungtynes pasakoja Pilk vadovas Vygantas Šepetis: „Iš tiesų pasitaikė labai angliškai futboliškas oras - pakankamai šiltoka ir šiek tiek lynojo. Kitaip nei I rate prieš Arpą, šįkart komanda iš tiesų gerai rinkosi į rungtynes. Gal įtaką turi ir esama turnyrinė padėtis? Taigi, pati komplektacija irgi buvo pakankamai solidi. Greičiausia stipresnę sudėti surinkti būtų  apskritai sunkoka. Taigi, tokia sudėtis leido kontroliuoti kamuolį bei mažai klysti atliekant perdavimus. Bet tuo pačiu varžovas neleido ir kurti rimtesnių progų bei pats mažai klydo gynyboje  Iki 20 minutės, kai Irmantas sugebėjo perimti perdavimą vartininkui ir šiam nieko neliko kaip versti Pilk puolėją "iš klumpių". Puolėjas pats ir realizavo baudinį. Varžovai. apart pavojingesnio baudos smūgio, iš principo taip nieko ir nesukūrė per visą pirmą kėlinį.

Antrasis kėlinys prasidėjo panašiai - gana užtikrintu Pilkų žaidimu bei nuolatiniais Mučio patarimais iš už aikštelės ribos. Ir vėl pavyko pasinaudoti varžovo spragele gynyboje, kai antrasis mūsų puolėjas iššoko prieš vartininką bei atliko "savo darbą". Panašu kad tai galutinai sustatė viską į savo vietas, apart eilinio Arpo pavojingesnio baudos smūgio, nieko rimto ir nebevyko. Panašu, kad komandos laukė finalinio švilpuko bei mano gimtadienio... Na tiksliau - alaus.

 Nepaisant rezultatų, šis divizionas yra labai stiprus, o komandos - pakankamai lygio. Gal kai kurioms iš jų šiek tiek padeda ar kiša koją tik dubleriai. Taigi, taškus prarasti gali visi ir kiekvienos rungtynės - kaip mūšis be išankstinio nugalėtojo...“

Trečią vietą užimantis Pressas irgi prarado taškus. Bet kluptelėjimu tai vargu ar pavadinsi. Pressas rungėsi su Euforija, kuriai po vasaros pertraukos kai kurie D diviziono žinovai prognozavo greitą kilimą aukštyn. Ir šias lygiąsias Euforija taip pat gali vertinti, kaip kluptelėjimą.

Žodžiu, susitiko dvi komandos, kurių kiekvienai tos lygiosios – kaip šuniui penkta koja.

O jei kalbėsime apie tai, kas vyko aikštėje, labiau nei jų varžovai turėtų būti nepatenkinti Presso žurnalistai. Kas be ko, nė karto mače nepirmavusi Euforija rezultatą išlygino 90 minutę...

Beje, visus tris Presso įvarčius pelnė 17-metis saugas Justinas Celencevičius,

Medžiai-2, jau prieš savaitę žadėję užmesti Pilkams, dabar išties užmetė. Na ne vieniems iš lyderių Pilkams, bet autsaiderei Pabradei-2 (3:0). Bet juk nesvarbu, ar tu laimėsi prieš lyderį, ar prieš autsaiderį gausi tris taškus.

Šio mačo išvakarėse tokiu pat rezultatu 3:0 Nemenčinės ADS Auto nugalėjo Ave.Ko-2. Tai buvo pirmoji Nemenčinės komandos pergalė sezone (su kuo ją ir sveikinu), leidusi jai aplenkti pabradiškius.

* * *

Penktadienio vakarą buvo sužaistos trejos rungtynės. C divizione Pietų IV ir Vėtra baigė be laimėtojo – 1:1, o lyderiai Pagiriai 5:4 įveikė Olandus ir užsitikrino pasibuvimą viršukalnėje dar savaitei, D divizione Ave.Ko-2 3:2 nugalėjo Arpą. Bet apie tai – kitos savaitės apžvalgoje.