C divizionas: kovos startuoja ir masiškiausiame SFL divizione Visos

Šį savaitgalį startuoja kovos visose SFL lygose, o C grupėje uždanga jau buvo pakelta savaitės viduryje rungtynėmis tarp naujai atsikūrusių Gariūnų ir Rūdiškių Vėtros. Įžanginėje trumpoje apžvalgoje siūlome pasižvalgyti į šiemet C grupėje žaidžiančias komandas bei paspekuliuoti, kaip komandos gali išsirikiuoti sezono finiše.

Trumpa įžanga – šiemet SFL priėmė sprendimą sujungti du divizionus į vieną, kuriame startuos 20 komandų, o ekipos per sezoną sužais 19 rungtynių – su kiekvienu varžovu po kartą.

Naujokai C divizione, ne naujokai Lietuvos futbole

Šiemet C divizione daugumos akys neabejotinai kryps į Gariūnų komandą, nusprendusią po kelių metų atsikurti, vėl startuoti SFL pirmenybėse ir skintis kelią lygomis aukštyn.

Ramūnas Radavičius, Nerijus Radžius, Tadas Gražiūnas, Erlandas ir Egidijus Juškos – tik keletas pavardžių, kurios šiemet sudarys komandos pagrindą.

Jei komanda stabiliai rinksis į rungtynes – tikrai bus vieni iš favoritų, o tai puikiai pademonstravo ir pirmose sezono rungtynėse 12:3 sudorojo Rūdiškių Vėtrą.

Ne ką mažiau ambicingai nusiteikęs bus ir Vienų Vartų kolektyvas, po ilgų metų žiemos turnyruose nusprendęs galutinai atsiskirti nuo Top Kickers komandos ir lauko sezono startuoti atskirai. Apie komandą pasakoja jos vadovas Darius Borisas.

„Jau kelinti metai iš eilės žaidžiame žiemos turnyre – komandos rezultatai, drįstu teigti, džiuginantys. Ambicijos taip pat auga. Manome, jog norint pakilti į A divizioną, neturit komandos branduolio lauke, būtų sunkiai įgyvendinamas tikslas. Teisybė, jog Vienų Vartų žiemos komandos žaidėjai keletą sezonų sudarė ir Top Kickers komandų branduolį. Tačiau su kitu vadovu turėjome šiek tiek skirtingą suvokimą į klubo valdymą, tad teko priimti sunkų, bet logišką sprendimą. Labai džiaugiuosi, jog didžioji dalis žaidėjų, atstovavusių Vienų Vartų komandą iki TK, ir toliau atstovaus VV. Savo ruožtu, linkime sėkmės TK ir gerų rezultatų.

Atsiskyrimas nuo TK komandos buvo sunkus žingsnis, tačiau naujas turnyro formatas tikrai paskatino tai padaryti. Manome, kad tai bus ženkliai įdomesnis bei atkaklesnis divizionas. Visgi tiek C, tiek D divizionų komandų lygiai yra panašūs, o galimybė „sutaupyti metus“ lipant link aukštesnių divizionų yra perspektyvi. Be abejo, vyks ir daugiau įdomių mačų, kadangi D divizione jau nuo pirmų ratų aiškiai pasimato lyderiai bei autsaideriai.
Tikslai komandai standartiški – medaliai. Taip pat norėtume nužygiuoti kiek įmanoma toliau SFL bei LFF taurėse bei patiems išsiaiškinti koks yra tikrasis mūsų lygis. Šiek tiek apmaudu yra tai, jog iki sezono starto neturėjome nė vienerių draugiškų rungtynių ar treniruotės. Tai yra viena iš grėsmių, kadangi sezono pradžioje būsime tiesiog random žaidėjų kratinys, tad galime pabarstyti taškų, kurių prireiks pabaigoje
Šnekant apie varžovus, tai be abejo, akis krenta į Gariūnus. Savo pajėgumą jie jau spėjo įrodyti pirmame mače, atseikėdami Vėtrai dvylika. Tai bus neabejotini favoritai, kurie, spėju, labiausiai mums trukdys siekti tikslų. Taip pat nesuvestų sąskaitų turime ir su Visinčios komanda, kurie mus paliko po savimi žiemos turnyre, tačiau iš sudėties matosi, jog pagrindiniai pergalių kalviai vasarą nebeatstovaus, todėl nežinia ar jie sugebės išlaikyti tą patį aukštą lygį.
Niekada negali nurašyti ir komandos, kuri prieš keletą sezonų dar žaidė A divizione. Tai Imperialas, nors šiuo metu išgyvenantis ne pačius geriausius laikus, tačiau niekada negali žinoti kada atsispirs nuo dugno.
Manau, verti paminėjimo turėtų būti ir Olandai bei Molėtai, kurie gali iššauti. O realiai tai viską pamatysime ir suprasime savo akimis, stadionuose“, - sako D. Borisas.

Naujų komandų yra ir daugiau – Pabradę pakeitęs ir į SFL varžybas po ilgesnės pertraukos sugrįžęs Modulis bei A divizione rungtyniaujančio Lentvario dubleriai.

Pastarųjų komandų šansai kabintis į aukštesnes pozicijas atrodo migloti, tačiau galima neabejoti, jog brangių taškų iš favoritų atimti kartais pavyks.

Netrūks ir sugrįžėlių

Ne viena komanda šiemet vėl grįžta į SFL pirmenybes ar būtent C divizioną.

Imperialas čia startuos pirmą kartą nuo 2015-ųjų, Visinčia apskritai pasiėmė metus atostogų nuo didžiojo futbolo ir vėl grįžta kovoti dėl kilimo aukštyn, taip pat grįžta ir Vėtra, praėjusio sezono C grupėje nebaigusi.

Iš visų šių komandų, subjektyvia apžvalgininko nuomone, daugiausiai šansų pakovoti dėl vietos lentelės viršuje turi Visinčia. Kitos komandos kartais irgi žybtels, tačiau sunku numatyti scenarijų, kuriame jos kovoja dėl pirmos vietos ar prizininkų pakylos.

Didelis dublerių desantas

Kaip ir visada žemesniuose divizionuose – šiemet C grupėje taip pat nemažą dalį sudarys dublerinės aukščiau rungtyniaujančių ekipų komandos. Tokių šį kartą bus net 8 – Pagiriai 2, Viesulas 2, Ave.Ko 2, Medžiai 2, ADS AUTO Nemenčinė, Top Kickers-Koloro, Vova Juniors ir jau minėtas Lentvaris B.

Turbūt realiausi pretendentai iš šios grupės kautis dėl apdovanojimų lieka Medžiai2, tačiau ekipos atstovas Tauras Navašinskas su prognozėmis neskuba.

„Medžiai2 sezoną pasitinka daugmaž tokia pačia sudėtimi. Dėl divizionų sujungimo problemos nematome. Reikės daugiau stengtis kiekvienose rungtynėse, nes šanso atsirevanšuoti jau negausime. Aiškūs favoritai, manau, kad yra Gariūnai.

Sezoną norime pabaigti viršutinėje lentelės dalyje, o kaip seksis greitai sužinosime“, - sakė T. Navašinskas.

Nemaža dalis komandų divizionų sujungimus vertina teigiamai. Viena tokių – Pagiriai2.

„Divizionų sujungimą vertinu teigiamai, manau būtų įdomu, jei sujungtų A ir B, tada gautume apie 20 komandų viename divizione ir tai būtų labai rimtas turnyras. Tai, kad žaisim tik vieną karą su priešininku irgi daro savo įtaką. Dėl tikslų - tai jei būtume pirmam dešimtuke sezono pabaigoje – manau, būtų geras rezultatas, nes rimtos komandos ir manau, kad su kiekviena teks sunkiai pakovoti dėl taškų. Mūsų komanda atsinaujino ir reikalingas laikas susižaisti, taigi pirmose rungtynėse bus tikslas surasti optimaliausią sudėtį bei žaidėjų balansą. Mūsų laukia labai rimtas startas, kai per 2 dienas turėsime sužaisti 2 rungtynes, tai bus taures rungtynės prieš Lentvarį ir pirmenybių mačą prieš Modulį iš Pabradės. Manau, kad Gariūnai bus rimčiausias priešininkas“, -  sakė ekipos atstovas Marekas Vasilevskis.

Jam pritarė ir Vova Juniors vadovas Ignas Rudzevičius.

„Aš manau, kad sezonas bus įdomesnis su tokiu kiekiu komandų, galima pasijausti kaip Priemer lygoje (juokiasi). C divizionas, mano galva, tikrai ne silpnesnis negu B. 

Komandos tikslas - išlikti stabiliems viso sezono metu ir tobulėti kaip kolektyvui. Turime nemažai naujų ir jaunų žaidėjų, todėl prireiks šiektiek laiko, kad pavyktu susižaisti.

Favoritų C dvizione tiek daug, kad tikrai neišskirsiu vieno“, - teigė I. Rudzevičius.

Tuo tarpu Ave.Ko2 atstovas Bogdanas Novickis turėjo kitą nuomonę – esą, divizionų sujungti nereikėjo.

„Diviziono sujungimą vertiname neigiamai. Labai skiriasi komandų lygis, dėl to neišvengiami didžiuliai įvarčių skirtumai, didžiajai daliai komandų antro rato rungtynės taps nieko nebelemiančiomis. Gaila, kad nebus galimybės atsakomosiose rungtynėse atsirevanšuoti. Sezono užduotys nesikeičia - kiekvienose rungtynėse kovoti dėl teigiamo rezultato. Sezono tikslas aplenkti bent trečdalį komandų. Neabejotini sezono favoritai yra Gariūnai, 10 įvarčių per vieną kelinį Vėtrai parodė, kad pirma vieta rezervuotą. Dėl likusių prizinių vietų kovos Imperialas, Vieni Vartai, Pressas ir Olandai“, - savo prognozes pateikė B. Novickis.

Dėl vietos viršuje stumdysis ir senbuviai

Nemažą dalį diviziono sudarys komandos, čia skaičiuojančios ne vienerius metus. Kai kurios iš jų C divizione žaidė jau kurį laiką, kitos čia pakilo dėl komandų pertvarkos.

Reaktyvas, Arpas, PILK, Olandai, Pressas ir Molėtai. Nors pastaruosius senbuviais vadinti liežuvis nesiverčia, tačiau pernai SFL sistemoje molėtiškiai apšilo, o šiemet jau bandys kovoti ir su pajėgesnėmis komandomis.

Žemiau – kai kurių komandų atstovų komentarai.

Justinas Baužys, Reaktyvas:

„Dėl divizionų sujungimo: Dedu lygybę, abu variantai nėra geri. Iš vienos pusės, žaisti su įvairiomis komandomis įdomu, tačiau iš kitos pusės dingsta revanšo dedamosios, kas man visada buvo smagu. Sujungimas buvo būtinas, kai komandų buvo 16, bet kai atsirado 20, tai labiau krypčiau link dviejų divizionų ir komandų pajėgumas bus labai išbarstytas, nors per paskutinius metus lygis divizionų buvo apsilyginęs.

Mūsų užduotys nesikeičia, niekada mes nesiekėme rezultato aklai, labiau norėjome kovos ir bendruomeniškumo. Geras laiko praleidimas buvo ir bus prioritetas, kitų tikslų nekeliame. Daug komandų nepažįstame, daug jų keičiasi, tai norėtųsi būti šalia dešimtuko. Bet kaip bebūtų ir tai nesvarbu, mes esame apleidę komandiškumo/bendravimo tarpusavyje reikalus, tai dirbsime labiau ant to. Norisi visada susirinkti gausiai ir disciplinuotai bei tvarkingai žaisti visas 90 minučių, o ne dalį jų.

Sunku pasakyti dėl lyderių, nes jie ims ir nesusirinks ir baigsis ta lyderystė. Vova juniors visus nustebins, visos komandos skaičiumi 2 bus aukščiau, Gariūnai visus triuškina, bet, manau, išsikvėps kai ateis dešrelių metas, nors ir bus penketuke, o lyderiai bus praeitų metų neiškritę ir nepakilę. Kol kas Pagiriai2, Medžiai2 ir Visinčia atrodo, trejetuko komandos. 

Linkiu visoms komandos gero oro, stiprių varžovų ir nekampuotų kojų bei kamuolio. Ir kuo mažiau žaisti darbo dienomis“.

Evaldas Gelumbauskas, Pressas:

C ir D divizionų sujungimas į vieną 20 komandų divizioną neturės jokios įtakos Presso komandos požiūriui į futbolo sezoną. Norime žaist futbolą ir mums nelabai svarbu, ar tai teks daryti su 9, ar su 19 varžovų. Kita vertus, gal net smagiau, kad turėsime galimybę susipažinti su įvairiomis komandomis. Tikimės, kad sėkmingai susidėliojus tvarkaraščiui galėsime pakeliauti po Vilniaus regioną ir apsilankyti Maišiagaloje, Pabradėje, Nemenčinėje, Šalčininkėliuose ar Lentvaryje.

Presso tikslai SFL futbolo arenose nesikeičia jau eilę metų: norime žaisti futbolą, o po futbolo - smagiai pabendrauti prie gaiviųjų gėrimų. Faktas, kad smagiam bendravimui labai padeda pergalės. Suprantame, kad į kiekvienas rungtynes surinkę optimalią sudėtį galėtume užsimoti net ir ant medalių. Bet taip pat puikiai suprantame, kad optimali sudėtis yra tik popieriuje, o ir medalių mums nereikia, nes kartu su medaliais išrašomas ir kelialapis į aukštesnį divizioną. Todėl tiesiog mėgausimės žaidimu, džiaugsimės pergalėmis, liūdėsime po pralaimėjimų, o visus įspūdžius apibendrinsime tradiciniame trečiame kėlinyje.

Kalbant apie potencialius diviziono favoritus neišvengiamai žvilgsnis krypsta į FK Gariūnai komandą. Įspūdinga sudėtis, galingos pergalės SFL taurėje ir pirmame C diviziono ture rodo, kad gariūniečiai yra realiausi pretendentai į pirmą vietą. Kita vertus, jiems iššūkį gali mesti visos dublerių komandos, kurios, esant reikalui, gali pasistiprinti aukštesnių lygų žaidėjais. 

Apskritai, sezonas neturėtų būti nuobodus, tikimės, kad bus daug lygių priešininkų, su kuriais galėsime smagiai pažaisti mėgėjišką futbolą“.

Vygantas Šepetis, PILK:

Paskutinę minutę pavyko komandą papildyti pora jaunesnių žaidėjų taip įliejant šviežio kraujo į senjorišką sudėtį. Manau, kad mūsų komandai tai bus labai rimtas pastiprinimas gynyboje, kur jautėsi didžiausios spragos.

Komandos tikslas patekti į dešimtuką. Be jokios abejonės pirmiausia vertiname gerą laiko praleidimą, bet tuo pat metu tai yra sportas ir rezultato siekimas.. taigi tikrai kiekvienose rungtynėse sieksime tik pergalių. Žvelgiant į sudėtis manau turime vieną labai ryškų favoritą - Gariūnus. Čia tik klausimas, kaip žvaigždės pasidalins vienu kamuoliu, bet manau tai sunkiai įveikiamas varžovas būtų net aukštesnio lygio komandoms. Manau pora taurės etapų parodys, kas dar gali būti C diviziono favoritai. Visoms kitoms komandoms manau esminis aspektas bus susirinkimo kokybė, kaip ir mums. Jei gerai rinksimės ir turėsime savo sudėtyje tai, ką norime turėti, tai viskas bus puiku. Jei versimės kovų ir laiko užgrūdinta senjoriška sudėtimi tai manau bus visko ir gražių pergalių ir visiško nusivylimo. Tada sakysime... esmė laiko praleidimas 

Labai teigiamai vertiname divizionų susijungimą, nes žaidžiame bet kuriuo atveju visi tuose pačiuose stadionuose ir neturi labai didelės reikšmės namų sienos. Be to, dažnu atveju dėl stadionų apkrovimo nelabai galime ir pasirinkti patogaus žaidimo laiko. O pasivaržyti su skirtingo braižo ir kalibro komandomis visada įdomiau nei „maltis“ tarp gerai pažįstamų varžovų“.

Pabaigai – visiškai aklas šūvis į tai, kaip, apžvalgininko manymu, sezono finiše išsidėlios komandos. Komandų šį kartą yra praktiškai dvigubai daugiau, tad šansų pataikyti – dvigubai mažiau. Tačiau bandom.

1. Gariūnai

2. Vieni Vartai

3. Visinčia

4. Medžiai 2

5. Olandai

6. Pressas

7. Viesulas 2

8. Modulis

9. Imperialas

10. Ave.Ko2

11. Nemenčinė

12. Reaktyvas

13. Top Kickers-Koloro

14. Vova Juniors

15. PILK

16. Pagiriai 2

17. Vėtra

18. Molėtai

19. Lentvaris B

20. Arpas