C divizionas: Įvarčiais prapliupusi Visinčia ir septynios auksinės Reaktyvo minutės Visos

Praėjusią savaitę C grupėje buvo sužaistos vos ketverios rungtynės, tačiau jose netrūko įdomybių – Visinčia varžovams atskaičiavo 16 sausų įvarčių, Reaktyvas užėmė Kalvelių tvirtovę, o PILK bei Vovos Juniors futbolininkai pratęsė sėkmingas serijas ir pirmąjį turnyro ratą baigė pozityviomis nuotaikomis. Apie viską – tradicinėje savaitės apžvalgoje.

REZULTATAI

Ave.Ko 2:4 Reaktyvas, Vova Juniors 2:1 Olandai, Visinčia 16:0 Vėtra, Top Kickers-Koloro 0:1 PILK;

Sėkminga Reaktyvo išvyka. Prieš šias rungtynes scenarijus, jog Reaktyvas namo išsiveš pergalę, tikrai neatrodė labiausiai tikėtinas (su visa pagarba komandos žaidėjams ir sirgaliams) – tiesiog Ave.Ko 2 namuose buvo nepralaimėjusi ketverių rungtynių paeiliui, o ir patys Reaktyvo atstovai kalbėjo, jog penktadieninis rungtynių laikas nebus pati palankiausia aplinkybė ir kova bus sunki.

Nuo pat mačo pradžių šios kalbos tarsi ir įgavo kūna – jau pačioje rungtynių pradžioje šeimininkai išsiveržė į priekį. Dar kurį laiką kalveliškiai buvo pajėgesnė komanda, tačiau vėliau svečiai iniciatyvą perėmė, o visus keturis pergalingus smūgius sudavė per septynių minučių atkarpą antrojo kėlinio starte. Vėliau šeimininkai dar labiau sušvelnino skirtumą, tačiau kažko rimtesnio nuveikti nebespėjo ir turėjo pripažinti Reaktyvo laimėjimą 2:4.

Tiesa, Reaktyvo vadovo Justino Baužio teigimu, pergalę lėmė ne tos įvarčiais pažymėtos minutės, o dėsningas ir nuoseklus darbas iki jų.

„Rungtynes nusprendė ne keletas minučių, kurios atsispindi protokole, o ilgas kelias link tų minučių. Ypatingai reikia pagirti komandą, nes visi, įskaičiuojant startinę sudėtį ir atsarginius, įnešė labai daug reikšmės į labai džiuginanti rezultatą. Pripažinsiu, sėkmės buvo daugiau nei pas juos tą dieną, bet tai džiaugsmo nesumažina, nes nieko nesitikėjome, nes žaidėme penktadienį po darbo. Sveikinu visus su puikia iškovota pergale.

Viskas prasidėjo nuo to, kad labai sunkiai rinkomės į rungtynes, vos 9 žmonės, pakvietėme visus veteranus, porą žaidėjų dar pasistengė dėl komandos ir rezultatas 11 +4. Veteranai parodė, kad juos anksti dar nurašyti ir iš žaidimo neiškrito. O viskas prasidėjo automobilyje važiuojant į rungtynes pasirinkome gerą taktiką 1-3-2-3-2. Tą dieną daug žaidėjų reikėjo išbandyti save kitose pozicijose, aikštėje labai gerai komunikavome tarpusavyje ir praktiškai nepalikdavome savo žaidėjų žaidimui 1vs1, visur buvo pasaugojimai ir nebuvo jokių laisvų žmonių.

Pačios rungtynės buvo įvairios, labai nervingai pradėjome, daug kamuolių mušdavome tiesiog link puolėjų. Varžovai pirmame kėlinyje mažuose plotuose sukombinuodavo taip, kad atrodė, kad gausime 6 ir bus viskas ok, bet tai buvo tik blyksniai, nes kai jų dubleriai ir kiti žaidėjai pradedavo žaisti daugiau vienas prieš vieną viskas imdavo krypti mūsų naudai, tiek dėl pasirinktos taktinės schemos, tiek dėl žaidėjų atsidavimo.

Pirmas įvartis labai kuriozinis, eilinis užmetimas iš užribio į baudos aikštelę, o nuo vartų linijos nuo gynėjo atšokusi kamuolį pasiuntė jų saugas. Gerai, kad patys sugebėjom įmušti praktiškai identišką. Esant rezultatui 1:1, tai prasidėjo įdomybės, nes įvarčiai krito labai keisti, iš pradžių po mano atlikto žemo perdavimo nuo aikštės vidurio įkertančiam saugui, kuris nespėjo prie kamuolio, bet padarė viską taip, kad varžovas siekdamas išmušti kamuolį nuo 16 metrų linijos pasiuntė į vartus.

Kuo varžovai ėjo labiau į ataką, tuo daugiau laisvės turėjome aikštės viduryje, tada buvo pasiektas 3 įvartis, kuris buvo tiesiog smūgis nuo 16 metrų į vartų vidurį, bet tokia mįslinga trajektorija vartininkui, kad jam virš galvos atsidūrė vartuose. Ketvirtas įvartis jau praktiškai po kontratakos.

Varžovai žaidė gerai, epizodiškai labai gerai. Smūgių į vartus nebuvo daug, buvo 5-6 momentai išmetant užribius, kurie lengvai galėjo baigtis įvarčiais. Jie puolė daugiau, bet laimėjo tie kurie turėjo daugiau disciplinos ir daugiau sėkmės“, – pasakojo J. Baužys.

Dviem pergalėmis ratą baigęs Reaktyvas pirmojo rato finiše šoktelėjo iki penkioliktosios pozicijos.

Penktoji paeiliui. Rato pabaigoje puikią formą įgavo ir Vova Juniors, čempionate iškovoję penktą pergalę paeiliui. Šis laimėjimas, reikia spėti, buvo apskritai vienas smagesnių – 2:1 buvo nugalėti Olandai, kuriuos tuo pačiu pavyko peršokti ir turnyrinėje lentelėje.

Permainingose rungtynėse voviniai pirmi šovė į priekį, tačiau antrajame kėlinyje oranžiniai po neblogos kombinacijos po baudos smūgio rezultatą išlygino.

Nepaisant to, Juniors nesustojo ir, likus žaisti penkias minutes, antrąjį savo ir komandos tikslų smūgį į vartus pasiuntė Ričardas Matiukievičius, ne tik atnešęs tris taškus savo komandai, tačiau su 15 įvarčių ir šoktelėjęs į rezultatyviausių diviziono futbolininkų sąrašo viršų.

Po laimėjimo vovinių vadovas Ignas Rudzevičius džiaugėsi puikiu rato finišu ir įvardino tikslus antrajai sezono daliai.

„Tikrai smagią pergalių seriją apturėjom, negali nesidžiaugti tuo. Pradžioje sezono turbūt visi nurašinėjo Juniors, o ypatingai po skaudaus pralaimėjimo prieš Vienus Vartus, tačiau dabar žiūrint į lentelę nuo tų pačių Vienų Vartų atsiliekame vos trimis taškais.

Kaip ir minėjau, panašu, kad pagaliau susidėliojome žaidėjus į pozicijas, kur jie gali atnešti daugiausiai naudos komandai, o tai puikiai atsispindi rezultatuose.

Pirmą ratą vertinčiau teigiamai, nepaisant keleto nesmagių rungtynių, viskas atrodo neblogai. Antram ratui tikimės išlaikyti panašią formą ir toliau duoti kovą lyderiams, o dešimtukas gale sezono būtų neblogas pasiekimas“, – pasakojo I. Rudzevičius.

Vis1n6ia. Viso rato metu bangavusi Visinčia visiškai iššovė priešpaskutinėse rungtynėse prieš pertrauką, svečiams iš Rūdiškių atskaičiavusi net 16 įvarčių. Daug kalbėti apie mačą nėra prasmės – tą vakarą žaisti nusiteikusi buvo tik viena komanda, kuri įvarčius į tinklą siuntė vieną po kito bei pasiekė vieną didžiausių ne tik pastarųjų sezonų, tačiau ir visų laikų pergalių SFL pirmenybėse – 16:0.

Penkis kartus kamuolį į tinklą siuntė Aleksandr Černiavskij, po tris kartus pasižymėjo Gžegož Vilkin ir Raimund Klim.

Dar du tikslius smūgius pridėjęs Valerij Barbarovič kalbėjo apie tai, jog ekipai padėjo mėgavimasis žaidimu ir surinkta kovinė sudėtis.

„Surinkome pajėgiausią sudėtį, beveik kokia tik galėjome, trūko gal 1-2 žaidėjų. Žaidėme pasakiškai, mėgavomės žaidimu. Vėtra tikriausiai nebuvo nusiteikusi žaisti vėlų sekmadienio vakarą. Toks ir rezultatas.

Nesureikšminame pergalės, nes mūsų komandoje beveik viskas priklauso nuo susirinkimo į rungtynes. Kaip sako kai kurie mūsų komandoje - jeigu taip rinktumėmės į kiekvienas rungtynes, turėtume 9-10 pergalių. Todėl tikrai nežinome, kas ir kaip bus ateityje“, – per daug nosies į viršų nekėlė V. Barbarovič.

Trejetuke įsitaisę PILK. Sėkmingai pirmą ratą užbaigė ir PILK futbolininkai, paskutinėse rato rungtynėse minimaliu skirtumu 1:0 palaužę Top Kickers dublerius ir, bent laikinai, pakilę į antrąją poziciją (juos aplenkti gali dar vieną mačą rezerve turintys Gariūnai).

Verta paminėti, jog PILKai laimėjimą iškovojo nepaisant to, jog Irmantas Kaprašovas antrajame kėlinyje nerealizavo 11 metrų baudinio, tačiau nesutriko ir vėliau vis tiek pelnė vienintelį ir pergalingą rungtynių įvartį.

Kalbėdamas apie mačą PILK vadovas Vygantas Šepetis teigė, jog mačo baigtį buvo galima nuspręsti dar pirmajame kėlinyje, kuriame nepavyko išnaudoti daugybės gerų progų.

„Atostogų metas šiek tiek kėlė rūpesčių dėl susirinkimo, bet galų gale, žaidėme su keliais keitimais, taigi šiuo aspektu problemų kaip ir neturėjome. Pačios rungtynės, galime sakyti, buvo kaip progų neišnaudojimo rungtynės, kas lėmė labai nervingą jų pabaigą.

Visa laimė, kad šįkart mes išėjome nugalėtojais. Viso to galėjo ir nebūti, jei pirmajame kėlinyje būtume realizavę savo susikurtas progas, o jų buvo tikrai ne vienoms rungtynėms. Galų gale ir pats žaidimas būtų lengvesnis, jei būtų pavykę pasižymėti, nes, turint tiek progų ir jų nerealizuojant, patys sau susikūrėme įtampą. Viską vainikavo dar ir neįmuštas 11m baudinys. Na, bet Irmantas galų gale viską ištaisė ir įmušė gal šiek tiek kuriozinį įvartį, labiau atlikdamas perdavimą nei smūgiuodamas. Bet čia, sakykime, išryškėjo komandos charakteris ir nusiteikimas nugalėti“, – pasakojo V. Šepetis.

Vertindamas komandos pasirodymą pirmajame rate, PILK vadovas strėlių išrašė ir šių eilučių autoriui, nepelnytam nurašiusiam komandą dar prieš sezono startą. Panašu, kad reikia savo žodžius atsiimti ir pripažinti, kad komanda šiemet bus viena rimčiausių pretendenčių kovoje dėl medalių.

„Poziciją po pirmo rato geriau galėtų iliustruoti apžvalgininkai, kurie mums pranašavo tūnoti kažkur uodegoje. Džiaugiamės, kad pavyko paneigti visas prognozes, tuo labiau kad didžiąją dalį rungtynių žaidėme su pirmojo dešimtuko komandomis. Tokį rezultatą pirmiausia lėmė susirinkimas, visose rungtynėse turėjome keitimų. Be to, visur demonstravome išskirtinį kovingumą, nepaisant to, kad dažnai varžovas disponavo gerokai jaunesne sudėtimi.

Galbūt vienos rungtynės turėjo gan slogų atspalvį, tai su Moduliu, bet ir čia iš esmės negalėjome remtis keliais svarbiais žaidėjais bei treneris suklydo pasirinkdamas taktiką. Rungtynės su Gariūnais taip pat buvo neišnaudotų progų šou bei varžovo aukštesnio meistriškumo išnaudojimas.

Taigi, visumoje I ratą vertiname kaip labai gerą, tikimės, kad ir II rate kovosime dėl prizinių vietų. Manau, daug kas paaiškės rudenį kai varžovai atliks savo sudėčių korekcijas“, – spėliojo V. Šepetis.

Tuo tarpu TK dublerių treneris Andžej Ladinskij teigė, jog mačas iš esmės buvo apylygis, o jo komandai pritrūko vos vieno dalyko.

„Mušti įvartį. Rungtynės buvo apylygės, vyrai sukovojo, be abejo ir gražus mūsų vartininko atremtas 11m baudinys, ir tikrai manome, kad bent 1 taško buvome verti.

Užimama vieta, be abejo, netenkina, kadangi norėjosi įsitvirtinti tarp top 10 komandų, ką ketiname įgyvendinti antrajame rate“, – pasakojo TK antrosios komandos strategas.

Iki to išsvajoto pirmojo dešimtuko nėra toli – šiuo metu Top Kickers-Koloro yra trylikti ir nuo dešimtąją vietą užimančių Olandų atsilieka vos trimis taškais.

ANONSAS

Iki pirmojo rato pabaigos lieka vos trejos rungtynės, tiesa, savo datas kol kas turi vos dvejos iš jų – Modulio ir Gariūnų akistata tikslaus laiko dar neturi.

07.14 19:00 Molėtai: Pagiriai 2 – Molėtai;

07.17 20:00 Senvagė: Viesulas 2 – Visinčia;