C divizionas: dar vienas įvarčių nepašykštėjęs turas Visos

C diviziono kovose praėjusią savaitę didesnių staigmenų neužfiksuota – galima išskirti nebent tai, jog pirmąją pergalę iškovojo Vova Juniors kolektyvas, pademonstravęs charakterį, pelnęs kelis įspūdingus įvarčius ir nugalėjęs Top Kickers-Koloro. Kitose dvikovose didesnes ar mažesnes pergales šventė favoritai. Turas nepagailėjo ir įvarčių – net penkeriose iš septynerių savaitės rungtynių laimėtojai pasižymėjo mažiausiai po 5 kartus.

REZULTATAI

Imperialas 2:3 Medžiai 2, Vova Juniors 5:4 Top Kickers-Koloro, Olandai 0:5 PILK, Reaktyvas 3:6 Modulis, Molėtai 2:0 Arpas, Viesulas 2 2:6 Vieni Vartai, Lentvaris B 0:6 Visinčia;

Imperialas 2:3 Medžiai 2

Turas prasidėjo dvikova Dilgynėje, kur dar vieną rimtą išbandymą turėjo atlaikyti į medalius besitaikantys Medžiai 2. Nepalanki Dilgynės danga ir Imperialo kovingumas neleido žaliesiems atitrūkti – pirmajame kėlinyje du kartus Algirdas Pranckūnas žaliuosius buvo išvedęs į priekį, du kartus šeimininkai sugebėjo rezultatą lyginti.

Nepaisant to, iškart po pertraukos Medžiai 2 pelnė trečią ir, kaip paaiškėjo vėliau, pergalingą įvartį ir išliko pirmajame lentelės trejete. Tiesa, pergalė turėjo savo kainą – tas pats A. Pranckūnas antrame kėlinyje patyrė traumą ir, komandos atstovo Tauro Navašinsko teigimu, ilgam laikui iškrito iš rikiuotės.

„Dėl aikštės specifikos kokybišką žaidimą parodyti buvo sunku. Žaidėme spirk ir bėk stiliumi, kaip ir mūsų varžovai. Pergalę iškovojome, bet šį sezoną labai kankina traumos – vėl ilgam praradome svarbų komandos žaidėją. Kol kas taškus renkamės tvarkingai, tikiuosi pavyks išlaikyti tokį nusiteikimą ir  toliau“, – sakė T. Navašinskas.

Imperialas savo įraše feisbuke tikino, jog pralaimėjimą lėmė klaidos ir neišnaudoti šansai priekyje.

Vova Juniors 5:4 Top Kickers-Koloro

Puikų spektaklį Senvagėje padovanojo ir dvi dublerinės komandos, kurių pagrindinės ekipos turi ilgą tarpusavio istoriją ir kurių rungtynės yra laikomos rimtu derbiu.

Įvarčių fejerverke tikslesni buvo Voviniai, nepaisant to, kad du kartus jiems teko vytis varžovus ir naikinti deficitą – vieną kartą teko į mačą grįžti iš 0:1, vėliau – iš 2:3.

Savo darbą voviniai padarė ir iškovojo pirmąją sezono pergalę, kurios epizodai – laimėtojų paruoštoje video santraukoje žemiau. Ypatingai siūlyčiau atkreipti dėmesį į pirmus du Vovos Juniorsų įvarčius – įspūdingą tolimą Audriaus Šakauskio bombą bei puikią komandinę kombinaciją užbaigusį Ričardo Matiukevičiaus smūgį.

TK-Koloro komandos vairininko Andžejaus Ladinskij teigimu, jog ekipa nerado tinkamos pusiausvyros tarp gynybinių ir puolamųjų veiksmų.

„Iš tikrųjų rezultatas nuvilia, bet galima įžvelgti teigiamų dalykų, tokių kaip komandos darbingumą. Nepavyko subalansuoti puolimo ir gynybos. Tarp saugų ir gynėjų atsirado vis didesnis tarpas norint užbaigti varžybas, bet varžovas efektyviai gaudė kontr išpuoliais.

Vovos Juniors tikrai nenuvertinome, nes su jais nebūna lengva. O šiuo atveju jie parodė daugiau noro laimėti negu mes ir trijų taškų buvo verti.“

Olandai 0:5 PILK

Solidų sezono startą ir toliau tęsia PILK futbolininkai, toliau besismaginantys puolime, mušantys įvarčius ir iškovoję jau ketvirtą pergalę iš penkių galimų. Šį kartą po jų volu pateko Olandai, kurie iš savo tinklo buvo priversti išsitraukti penkis, patys neatsakydami nei vienu.

PILK‘ų vadovas Vygantas Šepetis sakė, jog rungtynių baigtį iš esmės nusprendė antrojo kėlinio startas, kuriame jo komanda pelnė du greitus įvarčius ir atitrūko 3:0.

„Kol kas ir toliau galiu drąsiai tvirtinti, kad džiugina komandos susirinkimas - 4-5 žaidėjai keitimui, be to, kiekvienas iš jų įneša savo indėlį ir stiprina komandą. Kaip parodė ir rungtynės su Olandais – gynyba ir vartų sargas veikė tiksliai kaip šveicariškas laikrodis. Olandai tradiciškai nėra palankus varžovas mūsų komandai, todėl visada vyksta gan nuožmi kova ir dažniausiai visgi baigiasi Pilkų pralaimėjimu. Džiaugiamės, kad šįkart viskas vyko visai kitokiu scenarijumi. Pirmos kelios minutės, galima sakyti, priklausė varžovui, o mes pradėjome kažkiek susikaustę, taigi ir pirmas pavojingesnis epizodas kilo prie PILK vartų. Visa laimė, kad varžovas smūgiavo netiksliai, toliau žaidimas lyginosi ir jau mes pradėjome kurti progas bei iš principo kontroliuoti kamuolį. Visas pastangas vainikavo puikus Pauliaus šūvis iš už baudos aikštelės ribų.

Antro kėlinio pradžioje varžovas dar bandė atsitiesti, bet čia savo žodį tarė Irmantas ir sužaidė pora gražių epizodų. Ypatingai gražus buvo antrasis rungtynių įvartis kai Irmantas permetė kamuolį per vartus palikusį vartininką, o trečiasis įvartis jau tik galutinai patvirtino, kas šiandien švęs pergalę. Dar du įvarčiai ir antra Edvino Šiukštos geltona kortelė (komandos draugų nusivylimui) jau tik formalumas.

Sekančio turo rungtynės - išvyka į Pabradę ir rungtynės su vienu C grupės favoritu Moduliu. Kaip ir visada komanda sieks tik teigiamo rezultato“, – sakė ekipos vadovas.

Reaktyvas 3:6 Modulis

Pirmųjų taškų vis dar ieško ir SFL senbuviai Reaktyvas. Šį kartą komanda priekyje jau sugebėjo sužaisti sėkmingiau, tačiau taškų tai neatnešė – buvo nusileista vieniems favoritų Moduliui.

Reaktyvo vadovas Justinas Baužys savo laiške minėjo, jog komandos žaidime didelio progreso nemato ir pateikė savo nuomonę, kur po sezono turėtų rikiuotis Modulis.

„Pralaimėjimas kaip ir planuotas, tai tragedijos nėra. Liko žaidimai prieš Visinčią ir Vienus Vartus ir nuo tada jau negalėsime aiškinti ir teisintis, kad žaidėme su galva stipresniais varžovais. Nors liks dar PILK ir Pressas. Liko kentėti nedaug.

Visai gerai pradėjome žaidimą ir kol asmeniškai gynėmės prieš jų vidurio žaidėjus, viskas veikė gerai. Tačiau vėl gavome kliurką 8 min. ir tas įvartis pakeitė rungtynes. Vartininkas nesugraibė į rankas tiesiai nuo galinės linijos smūgiuoto kamuolio ir tol, kol jis aiškinosi su gynėju, kas jį turi pasiimti, kažkas nubėgo ir įmušė. Antrame kėlinyje išsiplėtėme ir dėjome daugiau pastangų puolimui, bet tada jie išleido savo žvaigždę Ferdinard Fon, kuriam lygiaverčių atsvarų jėga ir greičiu neturėjome. Turėjome progų užsikabinti į rungtynes ir jose jautėsi įtampa, įmušėme įvarčius ir rezultatas buvo 1:2 ir 2:3, toliau tiesiog pritrūko drausmės gynyboje, o varžovai savo šansus išnaudojo pilnai. Gaila tik, kad rezultatas 3:6, manau teisingesnis būtų buvęs 3:4. Reikia pagirti ir varžovus, kad įvarčiai nebuvo panašūs į kliurkas, skirtingai nei su Olandais ir kitais varžovais, kai miegodavome gynyboje, pabradiškiai juos įmušė.

Negalėčiau išskirti gynybos, kaip pralaimėjimo priežasties, nes visos grandys neša atsakomybę ir ne gynėjai yra kalti, kad varžovų vidurio saugai muša laisvi iš mūsų baudos aikštelės pėdos šonu į vartų kampą. Didžiausia bėda yra, kad visi kaltina vieni kitus, nors realiai patys neatlieka savo funkcijų. Viso to priežastys yra gan paprastos – stipriausi žaidėjai neateina į rungtynes, o tie, kurie ateina, visada žiūri tik į kamuolį ir bėgioja paskui jį ir pasyviai stebi, o nebando dengti savo žmonių. Kažkas po rungtynių pasakė auksinius žodžius, kad aikštėje esame pati inteligentiškiausia komanda per visą SFL istoriją ir mokame tik ant saviškių išsilieti, negaliu nepritarti.

Prieš sezoną Modulį dėjau į prizininkų 3, tai pabloginų statymą ir palieku juos lygiame penkete. Komanda subalansuota, turinti aiškius savo pranašumus prieš varžovus, bet prieš mus jie lūžo gynyboje, pasidavė spaudimui ir prarado nemažai kamuolių gynybos linijoje. Kitos komandos tai gali išnaudoti geriau nei mes. Manau kitos 5 komandos turi visai gerus šansus prieš juos ir ten jau lems kas labiau norės nugalėti.

Jokio pozityvo žaidime nematau, potencialo, kas galėtų čia ir dabar pakeisti rezultatus, nėra. Viskas yra psichologijoje ir individualiose klaidose, jeigu jų nebebus, vėl pradėsime su visais kovoti 90 min., kaip ir ankstesniuose sezonuose, nes dabar varžovams viską per lengvai atiduodame ir 80 proc. įvarčių atsivežame patys, o ne varžovai juos sukuria. Tikslas sezonui nesikeičia ir lieka 12 vieta“, – pasakojo J. Baužys.

Molėtai 2:0 Arpas

Po pirmosios sezono pergalės, pasiektos praėjusiame ture, šį kartą Arpas vėl buvo priverstas pripažinti pralaimėjimą – komanda be taškų liko Molėtuose. Komanda laikėsi beveik pusantro kėlinio, tačiau tada molėtiškai išsiveržė į priekį, o mačo pabaigoje įtvirtino savo persvarą ir įšoko į pirmąjį dešimtuką.

Apie dvikovą pasakoja Arpo kapitonas Tadas Šlimas.

„40-45 minutės, praleidžiamos kelionėje į Molėtus, yra tikrai to vertos. Į Molėtus atvykau jau antrąkart (praėjusį sezoną pralaimėjome 7:1) ir buvo vėl labai gera žaisti tokioje aikštėje. Labai lygi natūrali žolė bent man nėra pats dažniausiai pasitaikantis dalykas, o tribūnos taip pat įrengtos puikiai.

Mūsų susirinko 14, kaip ir užtektinai, tačiau mačo eigoje du arpiečiai patyrė traumas, o Molėtai turėjo akivaizdžiai daugiau keitimų ir tai rungtynių pabaigoje pasijautė gana aiškiai.

Per pirmas penkias minutes komandos apsikeitė geromis progomis, tačiau jei Molėtai tolimesnes progas likusias rungtynes štampavo reguliariai kas 10 minučių, mes per visas likusias rungtynes turėjome gal tik du-tris kampinius ir vieną kitą išėjimą. Jautėsi, kad Molėtai pripratę žaisti ant geros vejos, kokybiškai skirstė kamuolius į šonus ir net buvo padarę gražius kampinių namų darbus. Tačiau pirmą kėlinį atsilaikėme 0:0.

Nesakyčiau, kad antrajame kėlinyje Molėtai įjungė aukštesnę pavarą - jie tiesiog palaikė tą patį tempą, ir nors mums sekėsi atsimušinėti, po vieno baudos smūgio ne iki galo išsirinkome žmones ir 1:0 Molėtų naudai. Taip ir tęsėsi, ir tikriausiai 1:0 būtų buvęs logiškas rezultatas, tik artėjant pabaigai Molėtų puolėjas akivaizdžiai sužaidžia ranka, teisėjui vaizdas užstotas - ir 2:0. Taip ir baigėsi.

Molėtiškiai žaidžia neblogai, tačiau jaučiasi, kad vos silpnesni, nei praėjusį sezoną.

P. S. Iš Molėtų per šį mačą bent keturis kartus buvo atimtas kamuolys už netaisyklingą išsimetimą rankomis iš užribio.

Ačiū molėtiškiams už gerą nuotaiką visų rungtynių metu. Dabar laukia rungtynės su Pagiriais 2, kuriems paskutinį sykį praėjusį sezoną pralaimėjome 6:0 dešimtyje. Stengsimės kibti į atlapus”, – dėstė T. Šlimas.

Tuo tarpu Molėtų komandos vadovas Benjaminas Zelkevičius į mačo analizes nesileido, bet tik gražiai atsiliepė apie Arpo komandos vadovą.

„Didelė pagarba Arpo vadovui Romualdui Sirutkaičiui, kuris savo metuose vis dar aktyviai sportuoja ir žaidžia futbolą“, – trumpai pakomentavo B. Zelkevičius.

Viesulas 2 2:6 Vieni Vartai

Dar vieną gausiu įvarčių skaičiumi pažymėtą pergalę iškovojo Vieni Vartai, šį kartą susidoroję su Viesulo antrąja komanda. Nors pusę kėlinio reikėjo pavargti ir įvartis nekrito, tačiau vėliau jie pasipylė vienas po kito ir buvo iškovota ta viena didelė pergalė.

Nors VV lyderis Paulius Obolevičius šį kartą pelnė tik vieną įvartį, tačiau naudingiausiu komandos žaidėju pripažinto futbolininko smūgis tikrai vertas dėmesio.

Štai ką apie rungtynes pasakoja Viesulo 2 atstovas Artūras Melenberg.

„Antras pralaimėjimas šiame sezone. Sunku pripažinti, tačiau, kaip ir kiekvienose rungtynėse, buvo žaidybinis brokas. Neatidavėme paprasčiausio paso savo komandos draugui. Žaidimas buvo visai neblogas iki pirmo priešininkų įvarčio. Greitai prasileidome ir antrąjį. Pirmas kėlinys baigėsi 0-2.

Į antrą kėlinį išėjome kur kas geriau nusiteikę, bandėme varžovą spausti, sekėsi neblogai, tačiau greita kontrataka ir jau 0-3. Galvų nenuleidome, bet kai kurie supratome, kad patirties čia neužteks ir sunku bus atžaisti tris įvarčius.

Varžovas jaunas ir greitas. Netrukus mūsų 30-tasis numeris Rimas sušvelnino rezultatą,- jėgos vėl surado mus. Rezultatas 1-3. Mūsų puolėjas Kostas turėjo puikią galimybę sušvelninti rezultatą, tačiau priešininkų vartininkas puikiai atliko savo darbą. Gaila, bet neprabėgus net 5 minutėms gavome kuriozišką įvartį ir vėl turėjome trijų įvarčių deficitą.

Būtina paminėti, jog mūsų pagrindinis puolėjas vis dėlto įmušė savąjį įvartį, tačiau to neužteko. Žaidimas likus 20 minučių tapo šiek tiek atviresnis kaip ir įprasta futbole, tačiau visas likusias rungtynes, neįmušėme mes - įmušė mums.

Na, bet nusiminti labai nereikėtų, viskas dar tik prieš akis. Komanda kaip visada užsidegusi noru laimėti, o ir kalbų aikštėje mažiau. Kitas priešininkas Top Kickers – Koloro“.

VV vadovas Darius Borisas pripažino, kad būtent ta pirmojo kėlinio antros pusės – antro kėlinio starto atkarpa, per kurią buvo pelnyti trys įvarčiai, rungtynėse buvo esminė.

„Taip, sužaidėme tą 20 minučių atkarpą brandžiau ir, realiai, užsidarėme rungtynes. Kaip buvo minėta, dar buvo teorinis šansas Viesului 2 grįžti į rungtynes, bet realybėje pagal rungtynių eigą nebuvo daug galimybių jiems mušti antrą.

Vienintelis netikėtumas, tai buvo tas, jog visą žaidimą gynyboje Viesulas 2 žaidė rankomis. Buvo girdėti ir plyštančios aprangų siūlės, ir labiau regbio veiksmų nei futbolo. Vienas epizodas pirmojo kėlinio viduryje privalėjo baigtis raudona kortele, kuomet Viesulo gynėjas rankomis sustabdė kamuolį kontratakoje. Be abejo, kai teisėjas aikštėje vienas, jis visų tų momentų neužfiksuos, o ypač, kai teisėjas sunkiai atsitraukia nuo aikštės vidurio.

Tai gal tiesiog prašymas visiems žaisti brandesnį bei taktiškesnį futbolą – juk kalbame apie C divizioną, turbūt niekas čia nekovoja dėl kažkokių didelių titulų. Stengiamės tai daryti patys, tai prašome ir kitų“, – į kitų komandų atstovus kreipėsi D. Borisas.

Lentvaris B 0:6 Visinčia

Savaitės kovos C divizione baigėsi antradienį Lentvaryje, kai vietos ekipa, susirinkusi labai vangiai, neprilygo varžovams iš Švenčionėlių.

Visinčia abiejuose kėliniuose pelnė po tris įvarčius ir toliau tęsia kilimą turnyrinėje lentelėje – šiuo metu komanda jau yra pasistiebusi iki šeštos pozicijos.

„Po sėkmingos atkarpos (3 pergalių) galime sakyti, kad žaidimas gerėja, sudėtis stabilizuojasi visi žinome, kas kokį vaidmenį atliekame ir jaučiasi, kad tikrai esame  komanda. Su Lentvario B ekipa, nors ir nemandagu taip sakyti, bet labai didelę rungtynių dalį valdėme kamuolį, kūrėme atakas. Įmušėme 6, bet tikrai galėjome ir dvigubai daugiau. Aišku, priešininkai sunkiai rinkosi į rungtynes ir tas tikrai lėmė tokį rezultatą“, – kalbėjo Visinčios žaidėjas Valerijus Barbarovičius

Tuo tarpu Lentvario ekipos atstovas Nerijus Varnas pažėrė priekaištų jauniesiems komandos žaidėjams.

„Yra fatališkas nesusirinkimas ne tik į išvykos, bet ir namų rungtynes. kai reikia žaisti be keitimų ar su vienu keitimu, o meistriškumo nelabai rasta. Jaunimui reiktų daugiau atsakomybės ir disciplinos, jei jau registruojiesi į futbolo klubą ir eini žaisti čempionate, nes ne visada pirmos komandos dubleriai padės ir temps rungtynės ant savo pečių. O sezono pradžios tikėjomės prastesnės – dabar turime 6 taškus. Kaip bus ateity, vienas dievas težino“, – trumpai komandos bėdas reziumavo N. Varnas.

ANONSAS

Nuo penktadienio iki trečiadienio C diviziono varžybose bus sužaistos 11 rungtynių.

05.31 19:30 Nemenčinė: Nemenčinė – Gariūnai;

05.31 19:30 Kalveliai: Ave.Ko 2 – Olandai;

05.31 20:10 Senvagė: Medžiai 2 – Molėtai;

06.02 16.00 Trakai: Vėtra – Vieni Vartai;

06.02 17:30 Dilgynė: Reaktyvas – Visinčia;

06.02 18:00 Fabijoniškės: Top Kickers-Koloro – Viesulas 2;

06.02 18:00 Pabradė: Modulis – PILK;

06.02 19:00 Maišiagala: Arpas – Pagiriai 2;