C divizionas: apsukų nemažinantys lyderiai ir neramumai Kalveliuose Visos

Pastarąją savaitę C divizione netrūko įdomybių – lyderiai ir toliau išlaikė aukštą tempą ir taškų nebarstė, Reaktyvas dar kartą bandė netiesiogiai įsiterpti į medalių dalybas, tačiau nutiko ir vienas nemalonus incidentas – Kalveliuose rungtynės buvo nutrauktos nesužaidus viso jų laiko.

REZULTATAI

Ave.Ko 2 3:0 Molėtai (tech.), Medžiai 2 3:2 Lentvaris B, Vieni Vartai 4:1 Nemenčinė, Reaktyvas 4:1 Vova Juniors, Top Kickers-Koloro 1:6 Visinčia, Arpas 1:3 Olandai, Gariūnai 7:1 Imperialas, Pressas 2:1 Modulis;

Ave.Ko 2 3:0 Molėtai (tech.)

Gaila, tačiau šią savaitę C divizione nutiko ir ne itin malonus incidentas – rungtynės Kalveliuose nebuvo užbaigtos.

Istorija tokia – svečiai praktiškai nuo rungtynių pradžios ėmė garsiai apeliuoti į nemažą dalį teisėjo sprendimo, o šis vėliau pradėjo komandą bausti geltonomis kortelėmis.

Nemalonus įvykis nutiko kėlinio pabaigoje – vienas Kalvelių komandos futbolininkų sugriebė varžovui už kaklo teigdamas, jos šis jį apspjovė. Teisėjas incidento pradžios nepastebėjo, o Ave.Ko atstovui parodė tiesioginę raudoną kortelę ir išvarė jį iš aikštės.

Antrajame kėlinyje, šeimininkams įmušus trečią įvartį, Molėtų komandos atstovai į teisėjo veiksmus pradėjo reaguoti dar garsiau, o galutinis lūžis nutiko likus žaisti apie 20 minučių.

Ave.Ko dublerių puolėjas grubiai sužaidė prieš Molėtų vartininką ir iškart buvo nubaustas raudona kortele, taip palikdamas savo komandą rungtyniauti 9 prieš 11. Tada iš Molėtų komandos žaidėjų pasigirdo raginimai palikti aikštę, šie daug negalvoję taip ir padarė ir rungtynės buvo sustabdytos.

Po kelių dienų Drausmės komitetas įvertino šiuos incidentus ir skyrė jų dalyviams tokias nuobaudas.

- FK „Molėtai” komandai yra skiriamas techninis pralaimėjimas rezultatu 0:3 už savavališką rungtynių nutraukimą (nuostatų 70 punkto pažeidimas) SFL C diviziono rungtynių FK “Ave.Ko. 2" - FK “Molėtai" metu.

Taip pat FK “Molėtai” komandai yra skiriama 50 (penkiasdešimties) eurų bauda bei griežtas įspėjimas, kad pasikartojus tokiam atvejui, bus svarstomas komandos šalinimas iš čempionato.

- FK „Ave.Ko. 2” žaidėjas Sergej Vengrovskij diskvalifikuojamas 3(trejoms) rungtynėms už agresyvų varžovo suėmimą už kaklo srities (nuostatų 64.2 punkto c) dalies pažeidimas) SFL C diviziono rungtynių FK “Ave.Ko. 2" - FK “Molėtai"metu.

- FK „Ave.Ko. 2” žaidėjas Alanas Vežiavičius diskvalifikuojamas 1(vienerioms) rungtynėms už rimtą taisyklių pažeidimą (nuostatų 64.1 punkto c) dalies pažeidimas) SFL C diviziono rungtynių FK “Ave.Ko. 2" - FK “Molėtai" metu.

Medžiai 2 3:2 Lentvaris B

Pastaruoju metu gerą formą rodę Lentvario dubleriai mažinti apsukų nebuvo nusiteikę ir praėjusio penktadienio vakarą, kai vyko į svečius pas Medžių antrąją komandą.

Rimtus savo ketinimus Lentvario atstovai pradėjo demonstruoti nuo pat pradžių – dar pirmajame kėlinyje svečiai du kartus pirmavo (1:0 ir 2:1), tačiau šeimininkai abu kartus rado kelių atsitiesti ir, prieš pat pertrauką, išsiveržti į priekį.

Trečiąjį, ir, kaip paaiškėjo vėliau, pergalingą įvartį pelnė komandos puolėjas Jevgenijus Rymovas.

Verta paminėti, jog svečiai antrojo kėlinio starte galėjo dar kartą atstatyti pusiausvyrą, tačiau nuo 11 m žymos netiksliai mušė ekipos puolėjas Andrej Kostevič.

„Sunki, darbinė pergalė. Du kartus teko vytis, bet pavyko įsirašyti tris svarbius taškus.  Smagu, kad komanda susikaupusi lemiamoms kovoms, rodo tvirtą charakterį ir grumiasi dėl kiekvieno kamuolio aikštėje“, – trumpai pergalingas rungtynes reziumavo žaliųjų atstovas Tauras Navašinskas.

Vieni vartai 4:1 Nemenčinė

Dar kartą šiokių tokių sunkumų turėjo ir VV kolektyvas, tačiau ir dar kartą pavyko juos peržengti ir iškovoti pergalę, vis dar leidžiančią SFL naujokų (didžiajame futbole) komandai išlikti aktyvioje kovoje dėl medalių ir kelialapio į B divizioną kitam sezonui.

Nemenčinės komanda gana anksti pirmajame kėlinyje sugebėjo išsiveržti į priekį, tačiau VV per daug nepanikavo, iki kėlinio pabaigos sugebėjo išlyginti rezultatą, o po pertraukos per dvidešimt minučių sudavę dar tris smūgius įsirašė dar tris taškus.

Dviem įvarčiais ir vienu rezultatyviu perdavimu laimėtojų komandoje pasižymėjo ekipos lyderis Paulius Obolevičius.

„Be prasileisto įvarčio mums nėra rungtynės, – pradėjo VV vadovas Darius Borisas. – Bet matėme, kad pirmo kėlinio pabaigoje varžovai sustojo, tai mums beliko viską užbaigti. Susirinkimas toks pusė bėdos, bet mūsų didžiausia bėda yra aikštėje. Ant dirbtinių aikščių viskas gerai, bet kai tenka žaisti slėniuose… per keturias rungtynes ant tokių aikščių surinkom du taškus.

Šiaip viskas pagal planą. Į trejetą įšokti dar pilnai galima, tiems patiems Medžiams liko dar daug įdomių kovų. Vilčių nelaidojame, bet dabar jau reikia laimėti viską. Tikimės, kad B divizione galėtume duoti rimtesnę konkurenciją.“

Reaktyvas 4:1 Vova Juniors

Vieną rimtesnių turo staigmenų pateikė Reaktyvo komanda, netikėtai lengvai susitvarkiusi su dėl medalių dar besikaunančiais Vovos dubleriais.

Tiesa, kaip minėjo laimėtojų vadovas Justinas Baužys, jiems padėjo ir tas faktas, kad varžovai neturėjo pastiprinimo iš pirmosios komandos.

„Mes puikiai susirinkome, galime sakyti 99 proc. komandos pajėgumo, buvo ir veteranai ir jaunimas. Vova juniors neatsivežė savo dublerių, tai šansai nuo pirmos minutės išsilygino ir žaidimas buvo apylygis iki pirmo įvarčio. Po įvarčio mes atsitraukėme, jie bandė eiti aukštyn ir buvo nubausti. Pagrindinė pergalės priežastis buvo puiki realizacija, nes iš 6 progų įmušėme 4. Jie progų turėjo panašiai, bet realizacijoje nesisekė. Vova surengė porą šturmų ir kėlė daug kampinių, bet neturėjo aiškių pranašumų, dėl kurių mums reikėtų keisti savo žaidimą. Prieš rungtynes tikėjomės, kad bus sunku, ir jie bus daug greitesni ir aktyviai žais 1vs1, bet taip neįvyko, todėl netgi buvo keista, kad taip viskas lengvai susiklostė.

Savo žaidimą mes pademonstravome ir labai sėkmingai kontratakavome antrame kėlinyje. Tikrai nesijaučiame visą galvą pajėgesni už Vovą ir kitus, bet vienareikšmiškai galime su visais žaisti, tik gaila, kad prieš stipresnius varžovus neužtenka koncentracijos ir vieną kitą kliurką pasidarome ir tada eidami į priekį praleidžiame daugiau. Judame pirmyn ir toliau netiesiogiai dalyvaujame medalių dalybų žaidime, tai įdomu ir motyvuoja, – teigė J. Baužys.

Tuo tarpu vovinių vadovas Ignas Rudzevičius išskyrė rungtynėse nedalyvavusio ekipos atakų lyderio Ričardo Matiukievičiaus netektį ir skyrė tam tikrą pastabą Reaktyvo komandai.

„Rungtynės susiklostė labai prastai. Nusiteikimas lyg ir buvo, bet sėkmės tikrai pritrūko, ypatingai gynyboje, o ir atakoje smūgiai buvo tai per silpni, tai netikslūs. Ričardo netektis šiose rungtynėse tikrai jautėsi, nes momentų buvo susikurta nemažai. Tiesa, varžovai nusipelnė pergalės, nes žaidė užtikrinčiau ir tiksliau.

P.S. Žinutė Reaktyvo kolektyvui: labai, labai negražu esant palankiam rezultatui paslėpti savo turimus kamuolius, o likusį vienintelį aikštėje spardyti toli į Dilgynės miškus. Paprašius Reaktyvo dar dviejų kamuolių (vadovaujantis nuostatais turėtų būti 3 kamuoliai), vienas iš žaidėjų greit surinko visus kamuolius, sudėjo į kamuolių krepšį ir paslėpė po atsarginių žaidėjų kojom“, – apie tokį incidentą papasakojo I. Rudzevičius.

Top Kickers-Koloro 1:6 Visinčia

Dar kartą įvarčių fejerverką paleido Šalčininkėlių komanda, šį kartą išvykoje sudorojusi savo žaidimo antrame rate visiškai nerandančius TK dublerius.

Tiesa, šį kartą šeimininkai įmušė pirmi, tačiau Visinčios laimėjimą nulėmė dvi uraganinės atkarpos, kai per trumpą laiką pavyko sumušti po tris įvarčius.

Pirmoji atkarpa nutiko pirmojo kėlinio finiše, kai per šešias minutes rezultatas iš 0:1 pavirto į 3:1, o antroji – jau po pertraukos: tada per keturiolika minučių 3:1 greitai tapo 6:1.

„Pirmas kėlinys įtemptas, bet antrajame jaučiamės užtikrintai ir kuriame atakas, mušame įvarčius, buvo kelios abejotinos nuošalės, tačiau teisėjui jokių pretenzijų, puikiai suteisejavo, 9/10...  Ko gero puiki realizacija nulėmė rungtynių baigtį, galbūt varžovai nesitikėjo tokio mūsų žaidimo ir tai kažkiek nulėmė tokį rezultatą“, – laimėjimą įvertino Visinčios žaidėjas Valerij Barbarovič.

„Buvome be kelių starto gynėjų, tas, manau, lėmė klaidų kiekį. Be abejo teigiamų dalykų tokiuose rezultatuose įžvelgt sunku ir pastoviai pralaimint natūralu, kad nuotaikos pradeda svyruoti. Kitos rungtynės su Vienais vartais be abejo bus svarbus mačas, bet jis mūsų atžvilgiu nieko nebelemia“, – dabartinę ne itin gerą situaciją komandoje įvertino ir TK dublerių atstovas Andžej Ladinskij.

Arpas 1:3 Olandai

Įdomu tai, kad visi keturi rungtynių įvarčiai krito per paskutines dvylika rungtynių minučių, o Olandai trečią savo tikslų smūgį pasiuntė tada, kai jau rungtyniavo be iš aikštės už dvi geltonas korteles išvaryto Deimanto Četrausko.

Štai ką apie rungtynes rašo Arpo kapitonas Tadas Šlimas.

„Labai gaila pralaimėti. Manau, žaidėme gerai, pirmame kėlinyje tikrai žaidėme lygiai: gynyboje gerai išsirinkome žmones, per kėlinį leidome atlikti daugiausiai du aukštus perdavimus iš kraštų (Olandai skyrėsi nuo Gariūnų - Gariūnai mums per rungtynes pakėlė gal virš 10 perdavimų), centre pakontroliavome kamuolį; puolime ne kartą Olandus užspaudėme, pakėlėme kelis pavojingus kampinius ir galėjome įmušti porą įvarčių. Taip, Olandai turėjo savo šansų, bet tikrai manau, kad pirmas kėlinys buvo lygus.

Taip pat ir antrasis - iki maždaug 70-osios minutės: tada Olandai pradėjo mus spausti, ir kai jau atrodė, kad žaidimas vėl lyginasi, vienas pirmųjų Olandų pakeltų kamuolių iš krašto link tolimojo virpsto, galva grąžintas kamuolys į vartininko aikštelę - ir atsiliekame. Nuo tada žaidimas klasikine įvykių eiga - mes einame pilna jėga į puolimą, Olandai kontraatakuoja - 0:2; Olandai lieka dešimtyje, mes skubame dar labiau, bet Olandai vėl kontraatakuoja - 0:3. Spaudžiame dar labiau, paguodos įvartį įmušti pavyksta, taip ir baigiame - 1:3.

Gaila, tačiau nepaprastai džiaugiuosi komandos susirinkimu - buvo visas komandos branduolys, turėjome kelis energingus žaidėjus, kurie kilo nuo suolo. Manau, žaidėme gerai, Olandai turėjo gal viena proga daugiau nei mes, bet tas progas išnaudojo progas geriau. Laukiame Modulio“, – su optimizmu į priekį žiūrėjo pralaimėjusios komandos atstovas.

Gariūnai 7:1 Imperialas

Na, prisipažinkite, su visa pagarba Imperialui – ar daug buvo tikinčių, kad Gariūnai trečiadienio rungtynėse galėtų sulaukti rimtesnio iššūkio? Nesulaukė. Jau po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 5:0, o po pertraukos į dar du šeimininkų smūgius vienu garbės įvarčiu atsakė Imperialo žaidėjas Darjuš Karpin.

Net penkiais tiksliais smūgiais mače pasižymėjo divizione toliau pirmaujaučių Gariūnų lyderis Ramūnas Radavičius. Dabar jis jau turi 27, tvirtai pirmauja rezultatyviausiųjų lygos žaidėjų rikiuotėje ir nemažais žingsniais artėja link vadinamojo C diviziono auksinio batelio.

Pressas 2:1 Modulis

O štai kitoje tos dienos dvikovoje intrigos buvo daug daugiau – Pressas prieš svečius iš Pabradės kurį laiką turėjo dviejų įvarčių persvarą, tačiau pabradiškiai antrajame kėlinyje pašvelnino, o vėliau turėjo progelių ir kažką išsivežti. Neišsivežė – Pressas atsilaikė ir iškovojo tris taškus, kurie leido komandai vėl grįžti į pirmą dešimtuką.

Apie rungtynes tradiciškai pasakoja žurnalistų ekipos atstovas spaudai Evaldas Gelumbauskas.

„Trečiadienį, geriausiu Čempionų lygos rungtynių laiku Pressas Fanų stadione priėmė Pabradės Modulio komandą. Didelėmis valios pastangomis presininkams pavyko surinkti į rungtynes 13 žaidžiančių ir 2 nežaidžiančius kūnus. Varžovai taip pat susirinko, nors sprendžiant grynai išoriškai – ne pačiomis optimaliausiomis pajėgomis. Gal todėl ir bendras žaidimo vaizdas nebuvo optimalus. Jaunatviško entuziazmo kupini Pabradės futbolininkai stengėsi žaisti greitai, bet baigiamojoje atakos stadijoje tas greitis virsdavo skubotumu ir klaidomis. Pressas tiesiog stengėsi žaisti – ir iš esmės savo tikslą pasiekė.

Presininkų gyvenimą kažkiek palengvino ir pačioje rungtynių pradžioje kritęs įvartis. Trečiadienį 20-ą gimtadienį su komanda minėjęs Justinas Celencevičius pats užsidirbo ir pats realizavo 11 metrų baudinį, o persvarą įgijęs Pressas šį kartą sugebėjo jos neiššvaistyti. Antro kėlinio pradžioje presininkams pavyko surengti dar vieną pavyzdinę ataką, kurią po nuostabaus Adomo Griniaus perdavimo rezultatyviu smūgiu užbaigė Martynas Juocevičius. Tiesa ir dviejų įvarčių persvara ramaus gyvenimo Pressui negarantavo. Antroje rungtynių dalyje svečiai nuožmiai atakavo Presso vartus, aktyviai veržėsi kraštais, atliko aibę aukštų ir žemų perdavimų į baudos aikštelę, o po vieno tokio „skerso“ nuo galinės linijos ir pelnė įvartį. Natūralu, kad baigiantis mačui aikštėje vyko pati tikriausia futbolo gladiatorių kova, braškėjo kaulai ir skardėjo arbitro švilpukas, bet galiausiai iš tos kovos lauko pakeltomis galvomis išėjo Presso futbolininkai.

Pasiekęs pergalę Pressas ne tik nutraukė nemalonią trijų pralaimėjimų seriją, bet ir sugrįžo į C diviziono Top 10-uką. Po rungtynių gaivindamiesi putojančiais gėrimais presininkai konstatavo, kad būti pirmame 10-uke yra geriau nei būti antrame ir nusprendė, kad per likusias čempionato rungtynes komandai bus keliamas būtent toks, o ne kitoks, tikslas“.

ANONSAS

Per ateinančią savaitę (penktadienis – trečiadienis) C divizione bus sužaistos septynerios rungtynės.

09.21 17:00 Lentvaris: Lentvaris B – Imperialas;

09.22 15:00 Šalčininkėliai: Visinčia – Pressas;

09.22 16:00 Fanų: Vieni Vartai – Top Kickers-Koloro;

09.22 16:30 Molėtai: Molėtai – Gariūnai;

09.22 17:00 Pabradė: Modulis – Arpas;

09.22 18:30 Senvagė: Olandai – Medžiai 2;

09.22 20:00 Fabijoniškės: Viesulas 2 – Reaktyvas;