C divizionas: Turnyro lentelės paviršiuje - ilgamečiai gelmių gyventojai Visos

Sužaidus trečiąjį Sekmadienio Futbolo Lygos C diviziono turą, turnyro lentelės viršūnėje įsikūrė Pietų IV ekipa. Taip, veikiausiai tam įtakos turi tas, kad ne visos komandos sužaidė tiek pat rungtynių, yra bent pora ekipų, lenkiančių Pietų IV prarastais taškais, ar tas, kad  jei ne SFL prieš sezoną iš Olandų atimtas taškas, pirmautų ši komanda, bet sutikite, kad Pietų IV vieta yra tikrai neįprasta.

Pastarą kartą divizione Žalgirio aistruolių komanda pirmavo prieš šešerius metus – 2012-ųjų gegužę. Pastaraisiais laikais buvo įprasta Pietų IV pavadinimo ieškoti priešingame turnyro lentelės ašigalyje.

Visgi, jau po trijų turų reikia pripažinti, kad po žiemos pasikeitimų, ši ekipa – visiškai kitokia. Vakarykštis autsaideris tapo vienu diviziono favoritų.

Nepraradusios taškų yra dvi komandos, kurios seka žaliai baltus turnyro lentelėje: Granitas-3 ir Pressas. Granitas-3 trečiojo turo mačo kol kas nesužaidė. Pressas per jį iškovojo antrąją pergalę.

Euforija – Pressas 2:3

Apie Presso rungtynes – tradicinis šios komandos spaudos atstovo Evaldo Gelumbausko reportažas: „Sekmadienį apie dvi valandas po pusiaudienio Fabuose Pressas sutiko bene dažniausiai savo kelyje SFL pirmenybėse pasitaikantį varžovą - Euforiją. Ir po emocingos kovos nugalėjo 3:2. Kadangi šį kartą rinkomės neskubėdami, tai dauguma presininkų išvengė apšilimo, o kai kurie apskritai įlėkė jau gerokai po pirmo švilpuko. Natūralu, kad smagiai sušilę varžovai nelaukė kol Pressas išsijudins ir pirmi pateikė paraišką į taškus. Greitai įžaidę baudos smūgį jie išvedė į smogiamą poziciją savo atakų lyderį Lauryną Slavinską, o pastarasis iš kokių 16 metrų kamuolį paguldė į patį apatinį kamputį.

Iš karto po Presso komandos atsarginis vadovas Martynas Juocevičius nuo atsarginių suolelio puse lūpų replikavo, kad gal jau metas pradėti žaisti. Ir dar kažką replikavo, bet iš esmės užteko ir pirmojo užklausimo. Euforija šiek tiek atsitraukė, o Pressas – sujudėjo. Ir dar pirmame kėlinyje atsakė dviem panašiais įvarčiais: perdavimas iš dešiniojo krašto, smūgiai galva ir aikštės vidurys. Tiesa, pirmu atveju Koici Sato smūgiu galva patikrino virpstą ir tik po to kojos pagalba įritino kamuolį į vartus. O jaunasis Justinas Celencevičius viską atliko vieni tiksliu galvos judesiu.

Po pirmo Pressas pirmavo 2:1, o netrukus šventė ir trečią. Fantastišką solo užbėgimą nuo vidurio iki įvarčio, su trimis ant pečių kabančiais varžovais atliko Marius Babravičius. Bėgimas truko ilgai, Euforijos suolelis net užkimo nuo šaukimo "bauduokit, griaukit, stabdykit", bet Marius atkakliai negriuvo, atsilaikė, prasmūgiavo - ir to pasėkoje išsiveržėme 3:1.

O po to prasidėjo nervų karas. Laiko buvo likę gal dar visas pusvalandis, Euforija persigrupavo, pradėjo atkakliai lipti ir spausti. Tiesa, progų turėjo ir Pressas. Galėjo savo solo reidą įvarčiu paversti Aurimas Tamulionis, bet smūgiuoti nepanoro, o Ervino Kvitkausko šūvį Euforijos vartininkas patraukė. Kažkur arti tikslo buvo Justinas Celencevičius, Laimis Misiūnas, tas pats Marius galėjo pridėti dar vieną įvartį-gražuolį sau į reziumė. Bet niekas iki galo tinkluose taip ir nesuspurdėjo.

 

Užtat Euforijai intrigą atkurti pavyko. Antro kėlinio viduryje aikštėje kilo šaršalas po Justo pražangos ir Euforijos atstovo atsakomojo spyrio, kurio arbitras kažkokiu būdu neužfiksavo. Tokio masinio apsistumdymo šį sezoną Pressas dar neturėjo. Regis, sudalyvavo beveik visi buvę aikštėje ir net dalis atsarginių. Iš principo atrodė, kad visi visus ramino, tačiau buvo ir nelabai linkusių ramintis. Įdomiausia, kad į pokalbius su varžovais ir teisėju įsijautę presininkai pamiršo, jog rungtynės tęsiasi – ir pasigavo antrą įvartį. Baudos smūgis sukėlė nepatogumų Presso vartų sargui, kamuolys išvengė tvirto Tautvydo Vencevičiaus glėbio ir atšoko į baudos aikštelę. Ten prie jo bėgo po kelis abiejų komandų atstovus, įvyko masinis pasispardymas,bet paskutinis jį į tinklą pasiuntė euforijietis.

Laiko buvo dar bent 20 minučių, saulė kepino it smagų birželį, dirbtinė Fabų danga vis stipriau raibuliavo, presininkai vis sunkiau judėjo, bet savo pozicijų neužleido. Buvo daug atsispardymo, atsimušinėjimo į šalis ar šiaip kažkur. Euforijos suolelis ragino saviškius pribaigti "senukus" (ar kažkaip panašiai), bet visos jaunimo pastangos pramušti patirtį buvo nevaisingos. Reziumuojant, galima tik pasidžiaugti, kad pačioje mačo pabaigoje Pressas ne tik gynėsi, bet ir sėkmingai palaikė kamuolį, sugėrė varžovų pražangas ir neleido jiems pereiti į totalinį puolimą. Galiausia mačo arbitras Aleksandras Melnikovas paskelbė apie susitikimo pabaigą. Be rimtesnių ekscesų komandos pasilabino, padėkojo už kovą ir Pressas išėjo ant Gedimino Grigonio gimtadieninio Kvadrato degustacijos. Degustacija vyko pakilaus ramumo atmosferoje, su atlikto darbo pojūčiu.

Po dviejų sužaistų rungtynių B divizione 6 taškus surinkęs Pressas artimiausias rungtynes žais gegužės 14 dieną, Fanuose su Granitas-3 ekipa. Paskutinis komandų susitikimas paskutinėse 2017 m. D diviziono rungtynėse baigėsi kažkiek nelaukta Presso pergale 3:1. Galima neabejoti, kad šį kartą granitiečiai bus motyvuoti įrodyti, jog tai buvo tik apmaudus nesusipratimas. Kita vertus, Pressas irgi vis dar negali apsispręsti kuris pernykštis rezultatas su trečiuoju Granitu – pralaimėjimas pirmame rate 0:7 ar pergalė antrame 3:1 buvo rimtesnis anomalinis kataklizmas. Gal po trečio susitikimo bus daugiau aiškumo?“

Nuo savęs pridėsiu tik tai, kad prognozuodamas mačo rezultatą, apsirikau vienu įvarčiu. Spėjau, jog komandos sužais lygiąsias 3:3.

Vėtra – Olandai 0:2

Prognozuodamas šio turo rezultatus, teigiau, kad mačas Rūdiškėse bus vienintelis, neužsibaigsiantis lygiosiomis. Vieninteliam mače ir bent ką atspėjau. Tas bent kas buvo rungtynių laimėtojas. Tiesa, galvojau, kad savo pamažintoje ir pasiaurintoje mokyklinėje aikštėje Vėtra nusileis tik vieno įvarčio skirtumu – 1:2.

„Visas rungtynes valdėm situaciją, bet rezultatas buvo slidus, - apie mačą pasakoja Olandų komandos vadovas Paulius Anuškevičius. - Būtume prasileidę ir būtų viskas pasibaigę lygiomis. Turėjo jie labai rimtą progą pabaigoje ir mums pasisekė, kad laimėjom.“

Rūdiškėse Olandai laimėjo pirmąkart.

„Važiavom gerai susirinkę, susikaupę, užsivedę, nes norėjome įveikti aikštės prakeiksmą. Atkakliai laikėmės savo pasiruoštos taktikos. Pavyko išnaudoti keletą progų. Po pirmojo įvarčio varžovai atsivėrė ir žaisti tapo lengviau. Jie irgi turėjo kelias progas, gerai, kad jų neišnaudojo. Tikimės, kad toje aikštėje šiemet praras taškus mūsų konkurentai“, - pasakojo P. Anuškevičius.

Pirmąjį įvartį Olandai įmušė 19 minutę, o užtvirtino pergalę tik susitikimo pabaigoje – 87-ąją.

„Varžovų komanda yra silpnesnė negu pernai. Praradusi visiems didelę grėsmę keldavusį savo lyderį Marių Daukšą, dar kelis žaidėjus, pasipildžiusi jaunimu. Dabar Vėtra dar porą metų juos augint turės“, - apie varžovus kalbėjo Olandų atstovas.

Pietų IV – Pilk 2:0

Pietų IV įveikė sau neparankius varžovus ir paleido vėjais apžvalgininko prognozę, kad susitikimas baigsis lygiosiomis 2:2, o pergalės kalviai buvo du Artūrai. Žarnovskis, atlikęs du rezultatyvius perdavimus ir Jeršovas, įmušęs du įvarčius. Anot Pietų IV Facebooko paskyros – dar ir vartininkas Ruslanas Morozas.

Pateikiame tos paskyros rungtynių aprašymą: „Rungtynes su veteranais (Pilk vyresni už mus bent 6 metais vidutiniškai) pradėjom gerai nusiteikę. Proga po progos ir galų gale po Artūro Žarnovskio perdavimo Arturas Jeršovas išveda komandą į priekį.

Pirmajame kėlinyje iniciatyva priklausė mums, Pilk nelabai ką ir tesukūrė, na o mes....kaip visada švaistom progas. Tačiau antrajame kėlinyje vaizdas pasikeitė, gal kiek pavargome, gal atsipalaidavome, bet varžovas pradėjo kurt progą po progos. Kamuolys retai užsilaikydavo ant žemės. Ir kai jau atrodė, kad varžovai išlygins rezultatą ir perlauš rungtynių eigą, "į areną išėjo mūsų vartininkas". Keli stebuklingi išgelbėjimai, katrie į neviltį vedė varžovus ir kurie suteikė viltį, kad galim išplėšti tris taškus. O tą viltį sustiprino jau anksčiau minėta porelė Artūras ir Artūras. Perdavimas+įvartis ir likus žaisti kiek mažiau nei 20 minučių rezultatas tampa 2:0 ir žaidimas nurimsta.“

O čia Pilk komandos vadovo Vyganto Šepečio mačo aprašymas: „Prieš rungtynes Pilk šūkis vėl aidėjo gan senjoriškai, žygį C divizione pradėjome ir tęsiame su pagrindiniais pretendentais į medalius bet deja niekaip nepavyksta surinkti kovinės sudėties jau trečias rungtynes iš eilės. Taigi, antras rungtynes iš eilės žaidžiame tik su vienu keitimu ir be kokių 5-6 labai svarbių komandai žaidėjų. Todėl tikėtis labai gerų rezultatų kaip ir sunkoka, nebepadeda jau ir motyvacinės kalbos prieš savaitgalį. Matyt futbolui geriausias yra darganotas oras...

Nepaisant Pilk komplektacinių sunkumų ir solidaus amžiaus vidurkio rungtynės vyko labai atkakliai ir lygiai. Skirtumas tik tas, kad varžovai dėka 2-3 gerokai individualiai stipresnių žaidėjų sugebėjo išnaudoti savo progas, tuo tarpu Pilk komanda kažkaip stebuklingai iš kelių metrų šaudė tiesiog "dievui į langus". Pagal žaidimą tikrai buvome verti bent taško, bet progų išnaudojimą puikiai atspindi švieslentė - visiškas 0.

Pagaliau sekmadienį žaisime savo laiku ir labai tikimės solidaus susirinkimo bei pirmųjų taškų“.

Futboliukas – Skaidiškės 3:1

Lygiosiomis 1:1, kaip prognozavau anonsuodamas, rungtynės nesibaigė, juslė mane pavedė. Taip baigėsi pirmas kėlinys, o antrame Futboliukas įrodė savo pranašumą.

„Visko buvo šiose rungtynėse. Nebuvo to, kad turėtume kažkokią didžiulę persvarą, bet išnaudojome savo progas, o varžovai savųjų neišnaudojo. Mes rungtynėms su jais parengėm naują taktiką. Viską darėm šiek tiek kitaip. Ir tai labai pagerino mūsų žaidimą ir progų kūrimą“, - aiškino pergalės priežastis Futboliuko komandos vadovas Darius Svilainis.

Antrą įvartį jis pats įmušė antro kėlinio viduryje, o likus žaisti porą minučių, Futboliukas užvirtino savo pranašumą rezultate.

„Po trečiojo įvarčio, jie visai nuleido rankas, nors palūžę buvo jau po antrojo“, - kalbėjo D. Svilainis.

Anonsas

Pietų IV – Vėtra

05.13 18.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Pietų IV ir Vėtros komandos yra susitikusios tik du kartus. Abu pernai. Pirmasis mačas Vilniuje baigėsi lygiosiomis 1:1, o antrą Rūdiškėse Vėtra sutriuškino Pietų IV net 9:0.

Prognozė: Situacija, nuo to paskutinio mačo gerokai pasikeitė. Dabar favoritė jau Pietų IV komanda. Vien jau dėl to, kas užima pirmąją vietą, kai Vėtra yra paskutinė. Spėju, kad Pietų IV turės didelį žaidybinį pranašumą, bet mačas baigsis sėkmingai autsaideriams – 1:1.

Skaidiškės – Euforija

05.13 18.30 Rudaminos Žolės Riedulio

Dažnai aš kalbu apie parankius ir neparankius varžovus. Bet vargu ar rasi neparankesnį varžovą, nei Euforijai yra Skaidiškės. Komandos įvairiais laikais ir įvairių sudėčių yra sužaidusios 7 oficialius tarpusavio mačus ir visus juos laimėjo Skaidiškės.

Dar kas krinta į akis – Skaidiškių ir Euforijos rungtynėse įmušama nemažai įvarčių, ypač į Euforijos vartus.

Prognozė. Kaip čia nepranašausi Skaidiškių pergalės? 4:2 laimės šeimininkai.

Olandai – Futboliukas

05.13 19.00 LFF

Šių komandų tarpusavio mačuose Olandai yra iškovoję 5 pergales, du susitikimai baigėsi lygiosiomis, vieną kartą laimėjo Futboliukas.

Prognozė: Spėsiu, kad bus sužaistos trečiosios lygiosios – 2:2.

Pilk – Reaktyvas

05.13 20.00 Senvagės

Neparankus Pilkams varžovas Reaktyvas. Didįjį futbolą komandos žaidė du kartus ir abu juos laimėjo reaktyviniai. O ir žaidžiant mažąjį futbolą žiemomis jie vis laimėdavo

Žodžiu niekaip tie Pilkai Reaktyvo neįveikia.

Prognozė: Bet visos istorijos turi savo pabaigas. Kaip prieš turą Pilk pirmą kartą pralaimėjo Pietų IV, taip dabar, spėju, jie pirmą kartą įveiks Reaktyvą. 2:1.

Pressas – Granitas-3

05.14 21.30 Fanų

Pernai D diviziono pirmenybėse komandos pasidalijo po pergale.

O dabar jos žais svarbiausią C diviziono ketvirtojo turo mačą ir kažkuri iš jųdviejų, o gal net abi bus priverstos nutraukti savo šimtaprocentines serijas.

Spėju, kad po šio turo be nuostolių liks Granitas-3, kuris laimės pergalę 3:1.