C divizionas: Trakai - čempionai ir dvylikamečio įvartis Visos

Pasveikinkime Trakus. Ši komanda tikrai nusipelnė nugalėtojų vardų ir manau, niekas su tuo nesiginčys. O jei kas užsimanytų pasiginčyti – jau per vėlu. Trakai 20-ąjį turą 4:1 nugalėjo Pagirius ir užsitikrino Sekmadienio Futbolo Lygos C diviziono karaliaus karūną.

Su kuo siūlau pasveikinti juos komentaruose.

Antra vieta – irgi aiški. Manyčiau ir Granitą-2 pasveikinti irgi verta. Tik šiemet Lygoje startavusi komanda buvo vienintelė, kuri sugebėjo atimti porą taškų iš Trakų, o ir šiaip žaidė gražiai ir solidžiai, ypač antrąjį ratą, nepaisant to, kad vargu ar jos žaidėjus pavadinsi jaunimu.

O dėl trečiosios vietos tebevyksta atkakli kova tarp Futbolo Brolių Railanos ir Olandų. Ji dar paaštrėjo po to kai Broliai triumfavo 20-ojo turo tarpusavo mače.

Pabradė-2 – Vova 2:3

„Gavosi visai smagios varžybos. Žaidėme ko gero jauniausia sudėtimi“, - rašo Pabradės antrosios komandos treneris Grigorijus Kiselis.

Ir kas įdomiausia, ta jaunoji pabradiškių sudėtis labai rimtai pasipriešino diviziono vidutiniokei Vovai. Pankų ekipa vargu ar galėtų pasakyti, kad laimėjo aiškiai irt užtikrinanti.

Kaip ten bebūtų, Vovą gelbėjo rezultatyviai sužaista antrojo kėlinio pradžia. Į pertrauką komandos išėjo esant lygiam rezultatui 1:1, o praėjus šešioms antrojo kėlinio minutėms, svečiai pirmavo jau 3:1. Nors neilgai trukus pabradiškiai rezultatą sušvelnino, bet daugiau, per visą likusį kėlinį pasiekti nepajėgė ir vėl liko su nuliu taškų.

Beje, tas sušvelninamasis įvartis yra gerokai išsiskiriantis. Nes įmušė jį ar ne jauniausias visų laikų lygos įvarčio autorius.

„Smagiausias iš visų faktų, kad antra Pabradės įvartį įmušė Martinas Perveinis (gimęs 2004), mūsų kaimo Ronaldo, jam tik 12 metų! Tai greičiausia - vienas iš jaunesniu SFL žaidėjų kuriam pavyko pasižymėti..“ – rašo G. Kiselis.

Gal kas žino, kas iš mūsų teisus? Grigorijus, kuris kukliai sako – „vienas jaunesnių“, ar aš – manydamas, kad jaunesnio SFL istorijoje dar nebuvo?

Prognozėje spėjau, kad Vova laimės 3:1. Bet tegu gadina mano spėliones 12-mečiai Ronaldo. Negaila.

Reaktyvas – Liberalų Sąjūdis Renne 1:2

Apie šį mačą pats ilgai nemalsiu. Paskysiu, kad rezultato visiškai neatspėjau, tikėdamasis Reaktyvo pergalės ir leisiu pasireikšti abiejų komandų vadovams, atsiuntusiems po laišką.

Marius Bikauskas (Liberalų Sąjūdis Renne): „Rinkomės tikrai sunkiai, nors oras buvo ir saulėtas. Varžovai daug geriau susirinko ir net keitimų turėjo, bet pas juos kita problema žiojėjo - neturėjo tikro vartininko, todėl vartus ginti teko jų aikštės žaidėjui.

Tad prieš rungtynes buvome blogos nuotaikos dėl blogo susirinkimo, galvojome, kad tai turės įtakos rezultatui, bet pamačius, kad varžovas neturi vartininko, iš karto nuotaika pagerėjo.

Aišku, visas rungtynes žaidėme antruoju numeriu nuo gynybos. Kaip ir buvo galima tikėtis, pirmajame kėlinyje (kol jėgų turėjome ir kūrėme progas) ir gynėmės užtikrintai, ir varžovams  lengvai kvėpuoti neleidome. Pirmąjį įvartį įmušėm po baudos smūgio, kai varžovų vartininkas bandė sugauti nestipriai muštą kamuolį, bet pritrūkus įgūdžių, jo nepagavo ir mūsų saugas atšokusį kamuolį nukreipė į vartus. Antrasis įvartis įkrito po mūsų saugo prasiveržimo prieš vieną vartininką.

Antrajame kėlinyje jau pirmoje atakoje netikėtai prasileidžiame įvartį ir po jo Reaktyvas užsiveda. Kadangi mes žaidėme be keitimų, tai antrajame kėlinyje sėdo mūsų jėgos ir kone visąlaik vien gynėmės. Sukūrėme tik pora progelių. Paskutinėmis minutėmis (kai teisėjas dėl grubaus žaidimo išvijo mūsų žaidėją) Reaktyvas pajuto kraujo skonį ir visi 10 jų žaidėjų užgulė mūsų vartus. Bet kadangi daugiau žaidėme, o ne šnekėjome (ką darė varžovai), laimėjome. Turbūt visi, bet tik ne Reaktyvas, žino, kad laimi tie, kurie daugiau įmuša, o ne tie, kurie daugiau šneka...“

Justinas Baužys (Reaktyvas): „Dar vienos rungtynės, kurias galime naudoti kaip įrodymą, kad mėgėjų futbolas yra nenuspėjamas. Planavome žaisti nuo vidurio, daugiau besigindami, nes žaidžiame prieš stipresnę komandą. Varžovai ėmė ir nesusirinko, jų buvo tik 10, patys žaidė kontratakomis. Teko keisti visus planus, ir statyti tankus aplink jų baudos aikštelę. Pelnytai parlaimėjome, nes padarėme dvi klaidas gynyboje, o puolime buvo lengviau pataikyti virš vartų arba į štangas nei į vartų plotą, todėl užpildėme protestą, nes jų gretose žaidė buvęs Renne žaidėjas.

Mes surinkome 6 keitimus, trūko tik vartininkų, kuriuos išsiuntėme į peržiūrą Olandijoje. Jau pirmomis minutėmis turėjome keletą progų iš labai arti, bet jų nesugebėjome realizuoti, tada varžovai apsiramino ir pradėjo rengti daugiau kontratakų bei tempti laiką jau pirmajame kėlinyje. Vienos iš kontratakų metu mūsų vartininkas paleido pagautą kamuolį iš rankų ir varžovas nukreipė jį į tuščius vartus. Antro įvarčio kaltę turi prisiimti gynėjai, kurie jau nesugebėjo pasivyti jų puolėjo.

Liberalus reikia pagirti, jie kovojo iš visų jėgų ir gerai gynėsi, nors ir prisirinko geltonų kortelių ir gavo raudoną už per didelį entuziazmą. Keista, bet vartininkas už laiko tempimą, perdėta padarinių įimitavimą ir t. t. kortelės negavo. Jų vartininką pagirti reikia, nors ir trūksta jam bendravimo kultūros. Porą mirtinų smūgių ištraukė ir susirinko praktiškai visus aukštus kamuolius nuo puolėjų galvų, kokių 30.

Apie mūsų žaidimą neturiu, ką čia pasakyti - ir taip visiems aišku, kad pirmu numeriu žaisti nemokame, o tuo labiau - užpulti. Taigi mūsų žaidimas apsiribojo išsidėstymu aplink jų baudos aikštelę ir kamuolių kilnojimu ten, kur dominavo jų vartininkas.

Apibendrinimas – paprastas: buvome tikri lepšiai ir nesugebėjome apžaisti 9 liberalų ir vieno buvusio Renne žaidėjo. Nors ir pelnytai pralaimėjome, nes nesugebėjome realizuoti progų ir jų sukūrėme per mažai. Iš lygos iškristi neplanuojame, todėl parašėme protestą.“

Tačiau anot LFF prezidento Pauliaus Malžinsko, Reaktyvo protestas patenkintas nebus, nes tas Renne žaidėjas, kuris buvo įvardytas proteste, finansinių skolų neturi ir Liberalų Sąjūdis jį gali išnaudoti.

Trakai – Pagiriai 4:1

Trakai buvo labai nepatenkinti praeitos savaitės lygiosiomis su Granitu-2. Teigė, kad iš jų pavogė auksą. Aš gi sakiau, kad niekas iš Trakų aukso nepavogė. Na nebent pasiskolino savaitei.

O prieš mačą Rūdiškėse su Pagiriais labai ramiai spėjau trakiškių pergalę 3:1. Ir beveik atspėjau. Būtų rungtynės žaidžiamos šešiomis minutėmis trumpiau, toks rezultatas ir šviestų ant tablo.

Na taip, taip, ant tablo nešviestų, jūs teisūs, nėra tablo Rūdiškėse, kaip ir kitose C diviziono stadionuose. Na bet Vilniaus futbolo internetinės svetainės statistikoje šviestų tikrai.

Nors 4:1 atrodo tikrai įtikinamas rezultatas, Trakams jį pasiekti nebuvo visiškai lengva. Pirmą kėlinį pagiriškiai šeimininkus panervino, įmušę pirmieji.

Ir į pertrauką C diviziono nugalėtojai ėjo ne pačios geriausios nuotaikos. Rezultatas buvo 1:1, o toks jis dar negarantavo jiems to tiek lauktojo aukso.

Bet kai labai nori, tai savo pasieki. Tuo vadovaudamiesi Trakai antrajame kėlinyje įmušė tris įvarčius be atsako.

O po to liko parašyti į savo Facebooko paskyrą tokį tekstuką: „Auksas mūsų!

Pamiršę praeitos savaitės nuoskaudas, šiandien jas dar kartą nuplovėme, ir šįkart - triumfu!

20-ajame ture, visgi neatsižvelgiant į rezultatą, po kovos įveikėme 5-oje vietoje esančius Pagirius. Ši pergalė užtikrina mums šio sezono SFL Ergo C diviziono trofėjų ir aukso medalius!

Ačiū visiems, kurie atvyko ir nepabūgo šalto oro, ačiū visiems sirgaliams, kurie atvyko palaikyti! 'PIRMYN Į PERGALĘ!' ir susitinkame kitą savaitę!“

Apžvalgininkas sveikina Trakų komandą, iškovojusią C diviziono auksą ir pripažįsta, kad labiau nei jūs, jo verta nė viena komanda nebuvo nė iš tolo.

Olandai – Futbolo Broliai Railana 1:3

Bet mačas Olandai – Futbolo Broliai Railana buvo svarbesnis. Trakai čempionais būtų tapę, net ir dar kartą suklupę, o čia buvo aiškinamasi, kas užims trečiąją prizinę vietą.

Ir jei prieš rungtynes geresni atrodė Olandų šansai, tai laimėjus Broliams, viskas pasikeitė atbulai.

„Rungtynės su Railana galėjo būti lemiamos, tačiau dėl trečios vietos dar reiks pakovoti. Rungtynėms teisėjavo trys teisėjai, filmavo, oras buvo užsakytas. Kelios klaidos gynyboje, neišnaudotos progos puolime ir rezultatas 1:3. Varžovai atrodė labiau organizuoti ir gynėsi gerai. Tikiuosi jie dar praras taškus“, - rašo Olandų komandos vadovas Paulius Anuškevičius.

O čia Futbolo Brolių Railanos Facebooko paskyros reportažas: „Sekmadienį buvo žaidžiamos itin svarbios rungtynės kovoje dėl 3-sios vietos. Laimėjome MES!!! Tačiau tiek vienai, tiek kitai komandai dar liko po 2-jas rungtynes, kurios lems kas bus 3-sios vietos savininkas.

Į rungtynes, kaip visuomet, susirinkome gerai, rungtynėms buvome nusiteikę kovingai ir kovojome nuo pat pirmų minučių. Rungtynės buvo intensyvios, kamuolį daugiau kontroliavome mes ir kūrėme atakas. Tad 8-ją minutę Andriaus prasiveržimas kraštu ir Blažėjus mušą pirmąjį įvartį – 1:0. Tačiau varžovai nenuleidžia galvų ir toliau žaidžia, kaip ir žaidė, mėgina išnaudoti savo krašto saugus, kurie turėjo tikrai keletą gerų išvedimų, tačiau mūsų Ričardas puikiai susitvarko ant išėjimo ir sužlugdo visas Olandų viltis. Olandai pirmąjį kėlinį turėjo keletą gerų progų, kurių neišnaudojo, taip pat ir mes turėjome daugiau progų, tačiau pasižymėti taip pat nepavyko.

Antras kėlinys buvo dar intensyvesnis, Olandai neturėjo ko prarasti ir mėgino agresyviau atakuoti. Prasidėjus antrajam kėliniui Albertas gražiai įmėtė kamuolį Tomui ir šis aplenkęs gynėjus meistriškai kala antrąjį įvartį – 2:0! Tačiau ir tai nesustabdo nei Olandų, nei mūsų. Tiek vieni, tiek kiti agresyviai puola ir kuria atakas. Vienos atakos metu gražiai išvedamas Tomas, vienas prieš vartus, tačiau sustojus, jį pagauna gynėjai ir perima kamuolį. Tuo tarpu mes nespėjome išeiti iš gynybos ir gavome kamuolį už galvų, o tuo pasinaudojęs Olandų puolėjas pelno nesunkų įvartį (visi sustojo, manydami, kad nuošalė).

Pradėjom truputį nerimauti, kad rezultatas slidus, bet ilgai nerimauti neteko. Tomas ir Egidijus gražiai apžaidžia varžovų gynybą ir rezultatas tampa 3:1.

Pergalė mūsų!“

Laimėtoją prognozėje nuspėjau. Nenuspėjau rezultato, nes tikinau, kad Futbolo Broliai laimės 2:1.

Amstaff – Granitas 1:4

Granitas-2 nugalės 5:1, - buvo rašoma rungtynių prognozėje. Ir čia buvau netoli tiesos, Naujosios Vilnios futbolininkai laimėjo vienu įvarčiu mažiau.

Beje, per rungtynes Granitas-2 visiškai nebuvo nusiteikęs atkakliai kovoti, laikyti rungtynių intrigą, praleisti ir po to perlaužti žaidimą. Jau pirmą kėlinį atmatavo Amstaffams tris įvarčius, antro pradžioje pridėjo dar vieną ir tik tada leido varžovams mažumėlę pasireikšti.

Vova – Pietų IV

10.20 20.00 Senvagės

Pirmojo rato šių komandų rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1.

Vova šiuo metu užima septintąją vietą. Turi galimybių pakilti viena vieta. Gali viena vieta ir nukristi. Pietų IV yra dešimti ir nukristi negali. Nebent pakilti viena ar dviem pozicijomis.

Prognozė: Kadangi Vovai varžovas – tradiciškai neparankus, spėju Pietų IV pergalę 2:1.

Granitas-2 – Reaktyvas

10.22 15.00 Naujoji Vilnia Naujasis

Pirmą ratą Granitas-2 iškovojo laibai sunkią pergalę prieš Reaktyvą, įmušęs vienintelį mačo įvartį 87 minutę.

J. Baužys (Reaktyvas): „Kitas varžovas - dar labiau grėsmingas, nors dėl nieko nebekovojantis. Rungtynes jie kažkodėl rengia šeštadienį, va tau ir sekmadienio futbolo lyga. Ta proga planuojame nesusirinkti ir pabloginti savo praleistų įvarčių statistiką į kokių minus 12. Nors bus gera progą išbandyti jų stadioną. Taigi, nieko nesitikime, tik gero oro ir poros progų, kad galėtume liūtą už ūsų patampyti.“

Granitas užsitikrino sau antrąją vietą. Reaktyvas yra devintas, bet turi teorinių šansų būti ir aštuntas ir dešimtas.

Rungtyniauti negalės Reaktyvo gynėjas Andrius Indriūnas.

Prognozė: Kad jau J. Baužys jau taip iš anksto kapituliuoja, tai spėsiu Granito pergalę 6:0.

Pagiriai – Amstaff

10.22 15.00 Pagiriai

Pirmą ratą Pagiriai nugalėjo Amstaffus be vargo 6:2

Pagiriai šiuo metu užima penktąją vietą, dar turi teorinių galimybių būti ketvirti. Amstaff dabar – aštunti. Gali pakilti per dvi vietas, gali nusmukti tiek pat.

Prognozė. Dar vieną kartą Pagiriai nugalės Amstaff. 4:0.

Trakai – Pabradė-2

10.23 14.00 Rūdiškės

Pirmąjį ratą Pabradėje tarp lyderių ir autsaiderių įvyko labai atkaklus mūšis, kurį Trakai laimėjo 2:1, lemiamą įvartį įmušę 89 min.

Trakai yra C diviziono nugalėtojai, nepriklausomai kaip kas susiklostys tolesniuose mačuose. Pabradė gali yra paskutinė, bet gali iškopti į priešpaskutinę vietą.

Rungtynėse dalyvauti negalės Pabradės-2 žaidėjai Aurimas Stupenka ir Jonas Tarakovičius.

Prognozė. 4:1 laimės Trakai.

Liberalų Sąjūdis Renne – Olandai

10.23 16.20 Statybininkų Rengimo centras

Olandų komanda šiuo metu yra ketvirta. Žemiau ji nekris, aukščiau vieta pakilti gali ir nori. Liberalų Sąjūdis Renne užima šeštąją vietą, bet stipriai nepasisekus, gali čempionatą baigti ir aštuntas.

M. Bikauskas (Liberalų Sąjūdis Renne): „Kitas varžovas - Olandai, kurie bolatiruojasi į medalius. Olandai, aišku, kibs į atlapus ir juos tenkins tik pergalė. Mes nepretenduojame nei į medalius, nei į iškritimą, todėl žaisime savo malonumui. Kadangi šis savaitgalis bus ne tik SFL varzybų, bet ir rinkimų savaitgalis, tai tikimės pergalės ne tik Sekmadienio Lygoje, bet ir Lietuvos politikos fronte.“

Prognozė: Lietuvos politikos fronte, Mariau, jūs gal ir iškovosit pergalę. Bet štai aikštėje Olandams pralaimėsit. 1:2.

Futbolo Broliai Railana – Pietų IV

10.24 20.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Pirmąjį ratą Futbolo Broliai Railana prieš Pietų IV laimėjo ne tokią jau ir lengvą pergalę – 3:2.

Futbolo Broliai užima trečiąją vietą, jos ir siekia, bet labai jau tragiškai susiklosčius aplinkybėms turi teorinių galybių linkti ir penkti.

Prognozė: Šį kartą Broliai laimės lengviau: 5:2.