C divizionas: Reaktyvo pergalių dienos Visos

FK Ozo Tapyrai nuotr.

Susivėlė Sekmadienio Futbolo Lygos C diviziono tvarkaraštis Pressui pareiškus, kad nesurinks komandos šeštadienio kelionei į Pabradę.  Tos rungtynės buvo perkeltos į ateinantį sekmadienį – savaitgalį, kuris kone visoms kitoms SFL komandos bus kaip ir savotiškos trumpos atostogos.

Užtat trečiadienį Pressas ir Reaktyvas sužaidė 36 minutes rungtynių, kurios buvo nutrauktos pirmą turą Fanų stadione ir jo apylinkėse dingus elektrai.

Per tas 36 minutes nepilnai susirinkęs Pressas išsitraukė iš tinklo tris įvarčius. Reaktyvas, beje, per tą laiką tarp apžvalgų iškovojo 6 taškus ir neblogai šoktelėjo aukštyn turnyro lentelėje.

O apžvalgininkas šį kartą prognozuodamas neatspėjo nieko. Na bet primetus, kad C divizione atspėti rezultatą yra panašūs šansai, kaip laimėti aukso puodą, tas tikrai nėra nuostabu.

Ave.Ko.-2 – Reaktyvas 1:3

Ir štai pirmas mano nepataikymas spėjant. Pagal prognozę lyderiai Ave.Ko.-2, žaidę savo specifinėje namų aikštėje turėjo ramiai nugalėti Reaktyvą 4:1.

Nė velnio nenugalėjo.

Tiesa, ir pats Reaktyvo vadovas Justinas Baužys pripažino, kad tie 3 jo ekipos Kalveliuose iškovoti taškai nebuvo planuoti: „Iškovojome prieš sezoną neplanuotus 3 taškus. Jau žinodami, kad teks žaisti penktadienį, ir jausdami, kad sunkiai rinksimės, kai kurie sakė - bus kaip visada Kalveliuose. Šnekos prie rungtynes - tos pačios, ir keiksmažodžiai apie stadioną - tokie patys, niekas nepasikeitė.

O tas visada būna Reaktyvui labai gerai, net susiradau priešpaskutinio susitikimo rungtynių aprašymą kurį laimėjome 4:2. Scenarijus buvo identiškas, tai galvojau nereiks nieko rašyti. Žodis žodin gali kopijuoti.

Dar ketvirtadienį po pietų buvo aišku, kad rungtynėse dalyvaus mažiau, nei parašė, kad nedalyvaus. Teko prašyti ištikimų Reaktyvo veteranų pagalbos, susirinkusių amžiaus vidurkis, saugų ir gynėjų grandyse buvo didesnis nei komandos vidurkis. 14 žaidėjų surinkome, įdomu, tai, kad tai 90 proc. tų pačių žaidėjų, kurie ir praeitais metais nukalė pergalę taip pat.

Su karščiu nekovojome, nes žaidėme 19:30 val. ir buvo jau pakankamai vėsu plius aikštė - šešėlyje. Jie irgi susirinko ne per gausiausiai ir dublerių turėjo tik 3. Va to vieno ir pritrūko aikštės viduryje.

Mes, kaip visada, paruošėme gerą žaidimo planą 3-5-2, kurio drausmingai visi laikėsi. Plius pridėjome gerą komunikaciją tarpusavyje ir viskas visas 90 min. vyko pagal mūsų žaidimą ir norimą stilių. Uždarėme visiškai aikštės vidurį, o kraštuose labai dažnai žaidėme 3vs2, kas leido efektyviai gintis ir sumažino skersų kamuolių skaičių į baudos aikštelę.

Kaip pridera, rengėme pavojingas kontratakas, besigindami nuo vidurio, tik jau stebino, kad jų gynėjai daug prasileido kamuolių sau už nugaros ir turėjom dar ne vieną progą rezultatui padidinti. Prie mūsų vartų gaisrai kildavo tik po skersų ir kampinių, kurių buvo daug, kokių 12. Po vieno praleidome įvartį. Blokavome ne vieną jų smūgį, keletą mirtinų ištraukė vartininkas, keletą jie nepataikė iš 5-7 metrų.

Taip pat nieko nestebina, kad pirmą įvartį įmušėme išsimesdami autą: atsižaidimas ir smūgis/skersas į baudos aikštelę, kur vartininkas nesureagavo per gausybes gynėjų ir puolėjų kojų. Abu likę įvarčiai - po kontratakų, kai varžovai bandė paspausti ir pažaisti aukštai, o jų gynėjai leido priimti kamuolius ir užtai buvo nubausti.

Laimėjo komanda, kuri išpildė mažas detales ir kuriai pasisiekė užbaigti atakas. Jeigu ne mūsų gynėjai, tai būtum pralaimėję 2:5 ar panašiu rezultatu, o neutralūs sirgaliai būtų sakę, kad viskas teisingai. Bet jie turi pripažinti ir kitą tiesą: laimėjome viena komanda, kuri labai tuo džiaugiasi ir tikrai buvo verta už savo drausmę ir išpildyta žaidimo planą.“

Nemenčinė Hegvita – Viesulas-2 2:1

O šių rungtynių rezultatą atspėjau. Tik laimėtojo nelabai...

Nemenčinę galima pasveikinti su pirma pergale savo aikštėje. Nors ir dabar atrodė, kad taip nebus, kad susitikimas baigsis lygiosiomis. Paskutinę teisėjo pridėto laiko sekundę pasiuntę kamuolį nuo dviejų virpstų į vartus, šeimininkai nutraukė tą savo aikštės prakeikimą.

Apie rungtynes – dviejų priešingų pusių komentarai. Įdomiausia, kad abi pusės teigia, jog varžovai juos laužė... Matyt aršus susitikimas vyko.

Nemenčinės komandos atstovas Vladimiras Pivovaras: „Karštis neatbaidė mūsų, susirinkom tradiciškai- 5 „ant bankės". Varžovus pažinojome: ten kur nepabėgs, užeis į kaulą... Taip ir buvo. Kamuolio kontrolė - pas mus, Viesulas pirmam kėliny pavojingai kontratakavo bei pavojingai kėlė kampinius.  Jei ki 45 minutės dar pavykdavo apsiginti nuo kampinių, tai kėlinio pabaigoje gavome įvartį į rūbinę. Antram kėliny Viesulas absoliučiai nieko nekuria, tik laužo - kiek seną tiek jauną,  o mes niekaip negalime įmušti. 92 minutė. Baudos smūgis į Viesulo vartus. Įžaidžiam kamuolį, Valdas skersuoja ant 11-os, Tomka lupa - virpstas, antras virpstas ir... į vartus. Mes - šokti pergalės šokį, Viesulas - aiškintis pas teisėją. Jei ne pergalė, rašyčiau ko gero taip pat apie teisėjo darbą... Bet pasirodė informacija iš "pačio pačiausio", kad netolimoj ateitį bus keliama teisėjų kvalifikacija, tai iki to laiko gal vertėtų tos temos nekomentuoti...“

Viesulo-2 futbolininkas Viktoras Ananikovas, pravarde Jėzus: „Saulėta popietė su mažais debesėliais, bet nors šiek tiek gelbėjančias nuo kaitros ir saulės smūgių. Pradžia - pakankamai įtempta ir kamuolys labai ilgai nesilaiko nė pas vieną komandą. Tačiau įpusėjus pirmam kėliniui vieni kitiems pagadinam nervų ląsteles. Bet be įvarčių. Ir tik kėlinio pabaigoje varžovai iš Nemenčinės po tikslaus perdavimo puolėjui pirmi atidaro savo skaitliuką. Bet Viesulao-2 vyrai visada atiduoda skolas. Ir po poros minučių grąžino skolą po puikaus kampinio nuo Raimondo ir Mindaugo galvų mūsų Osama įmuša įvartį - 1:1 pirmas kėlinys baigėsi . Antras kėlinys prasidėjo kovingai, bet varžovai po truputi vis laužė mums šonus ir praradom 2 keitimus, vyrai negalėjo padėti mums. Viesulas laikėsi ir neleido per daug dominuoti, tačiau paskutinę sekundę po puikaus perdavimo į baudos aikštelę ir gero smūgio nuo 2 virpstų Nemenčinė išplėšė pergalę. Taip, varžovai šį kartą buvo geresni, bet dar ne vakaras ir visos kovos prieš akis. Ačiū visiems, kurie buvo ir kovojo petys į petį ir varžovams Kaip jie sakė, kova patiko ir nėra nieko geriau nei girdėti tai iš oponentų.“

Trivartis – Vova Juniors 2:2

Nė vienai iš dviejų komandų, kurioms iki tol nebuvo pavykę iškovoti nė vienos pergalės, nepavyko tai padaryti ir per tarpusavio susitikimą.

Rungtynės buvo atkaklios ir permainingos, o nuo 17-os jų minutės pasipylė įvarčiai. Iš pradžių į priekį išsiveržė Juniors, bet netrukus Trivarrtis ir sulygino ir persvėrė rezultatą.

Taip baigėsi pirma rungtynių pusė, o antroje visai nesidžiaugianti esamu rezultatu Vova padidino apsisukimus. Skirtingai nei fiziškai pasėdęs Trivartis. Ir tai, kad Juniors įmušė tik vieną įvartį veikiau jų nesėkmė nei pasiekimas.

Artūras Stepanovičius Trivartis): „Toks įspūdis, kad dalis Trivarčio (ta vyresnioji) kuo toliau, tuo labiau pradeda panašėti į mūšiuose sužeistų veteranų ir karo invalidų būrelį. Vienam problemos su akimi, kitam – su nugara, trečias pasitempė kojos raumenį draugiškose rungtynėse ir aikštėje labiau užsiėmė sportiniu vaikščiojimu, o ne pilnaverčiu bėgiojimu. Maža to, jaunoji Trivarčio dalis į rungtynes susirinko neoptimaliai, tad teko improvizuoti taktinį išsidėstymą aikštėje ir trimis turimais keitimais ant atsarginių suolo bandyti užkaišioti rungtynių eigoje atsirandančias skyles (vėliau dar vienam kojos nagas atskilo ir likom vos su dviem atsarginiais). Žodžiu - bėdos bėdelės...

Pirmame kėlinyje, kol dar turėjome pakankamai jėgų, viskas klostėsi pakankamai neblogai. Turimų pajėgų pakako atsilošti po gan kurioziškai praleisto įvarčio ir į pertrauką išeiti rezultatui esant jau 2:1 mūsų naudai. Tačiau ilgainiui pradėjo trūkti jėgų, o Vova Juniors eilinį kartą surinko gausią sudėtį ir jų fizinis pranašumas ėmė darytis vis ryškesniu. Tad antrame kėlinyje teko lysti į gilius apkasus ir bandyti ieškoti laimės retose kontratakose. Ko gero, galutinis rezultatas (2:2) atspindi tos dienos komandų jėgų santykį. Apmaudu, kad turėjome problemų su susirinkimu – esu tikras, kad bent pora jaunų žaidėjų padėtų persverti rungtynių rezultatą mūsų naudai. Bat galbūt, panašiai masto ir mūsų oponentai...

Taigi gaila, kad nepavyko pateisinti apžvalgininko prognozėje suteiktų avansų ir pagaliau iškovoti pirmą pergalę šiame sezone. Buvome arti jos, tačiau pačių problemos su susirinkimu neleido padaryti to reikalingo spurto rungtynėse ir išplėšti 3 taškus.“

Na taip – anonse prognozavau trivartininkams pergalę 3:2.

Ozo Tapyrai – Olandai 3:2

Jei per mačą Trivartis – Vova Juniors man iki sėkmingos prognozės pritrūko vieno Trivarčio įvarčio, tai Ozo Tapyrų ir Olandų dvikovoje vienu Tapyrų įvarčiu buvo per daug. Spėjimas buvo lygiosios 2:2.

Dar viena mačo intriga – kuri iš dviejų oranžinių komandų žais su skirtukais išsisprendė paprastai: Olandai buvo svečiai, todėl ir žaidė su jais.

Olandai pradėjo rungtynes mažumoje (pora žaidėjų vėlavo), vartininką pastatę į puolėjo poziciją. Bet vis vien nebuvo taip, kad Ozo tapyrai turėtų rimtą persvarą. Mačas vyko permainingai, o palaužė Tapyrai varžovus tik susitikimo pabaigoje.

Apie rungtynes – socialinio tinklo Facebook Olandų komandos paskyra: „Šis sekmadienis Olandams susiklostė sudėtingas. Didžioji dalis komandos jau gyvena atostogų režimu. Surinkome darbščiausius oranžinius ir stojome į kovą prieš taip pat oranžinius Ozo tapyrus, taigi mums kaip svečiams, teko žaisti su skirtukais, kurie pas mus yra praktiškai žieminiai - šalta nebuvo. Lieti prakaitą pradėjome dešimtyje. Atakos smaigalyje stovėjo mūsų pagrindinis vartininkas Paulius Bartasevičius, jaunuoliui įgūdžių šioje pozicijoje dar trūksta. Smagu, kad į pagalbos šauksmą atsiliepė keletas veteranų ir atskubėjo į pagalbą kiek pavėlavę. Maža to, dar pirmoje varžybų pusėje traumą patyrė atakų lyderis Normantas Bartninkas. Puikūs Dariaus Šliagerio įvarčiai leido Olandams pirmauti 2:1, bet pirties sąlygomis su vienu keitimu padirbėjusi komanda prarado daug jėgų ir rezultato neapgynė. Teko pripažinti varžovų pranašumą 2:3

Dabar laukia vasaros pertraukėlė, pažadam gerai praleisti laiką ir į aikštę grįžti kupini naujos energijos!!!“

Pressas – Reaktyvas 0:3

Pirmą turą turėję teritorinę persvarą, atakavę, neišnaudoję persvaros žurnalistai į perkeltas daugiau mėnesiui 36 rungtynių minutes susirinko dešimtimi. Ir gavo tris sausus įvarčius.

Tiesa, du iš jų – pačioje susitikimo pabaigoje. Jau po to, kai atėjo 11-as Presso žaidėjas.

Na bet žurnalistai nebūti žurnalistai. Štai kiek apie tas 36 minutes prirašė Facebooko Presso paskyra: „Nors dar tik sezono pradžia, bet Pressas sėkmingai pramušinėja naujus dugnus nesėkmingai ieškodamas atspirties taško prisikėlimui.

Trečiadienį vėlai vakare (kitaip sakant Čempionų lygos ir Presso laiku) Fanų stadione susitikome su FK Reaktyvas komanda. Susitikimo vykta gan įdomiame formate, nes jis prasidėjo dar birželio viduryje, kai startavo SFL C divizionas. Tada pirmo turo rungtynės truko 54 min. ir pasibaigė užgesus Fanų stadiono šviesoms. Pasibaigė lygiosiomis 0 ant 0, nors Pressas turėjo aibę progų, nerealizavo pendelio ir šiaip nieko nerealizavo.

Liepos 22 dienos vakare Fanuose įvyko nesužaistų 36 minučių "dažaidimas". Jei pirmame ture per abi komandas buvo bent 50 norinčių paspirti kamuolį, tai šį sykį Reaktyvas surinko 13, o Pressas - visus 10 žaidikų. Tiesa, 31 rungtynių minutę prisijungė ir 11-as presininkas, bet tuo metu rezultatas rodė minus 1. O Pressui pakilus į totalinį puolimą jis nusiminusino iki minus 3.

Rungtynes pralaimėjome pelnytai. Visų pirma, patys paskyrę rungtynių laiką, patys į jas ir nesusirinkome. Žaisdami 10-yje ir paaukoję puolėjo poziciją beveik du trečdalius žaidimo laiko aikštėje blaškėmės nesugebėdami užsikabinti už kamuolio. Įpusėjus žaidimui prasileidome įvartį po daugiapakopės Reaktyvo kombinacijos. Jei jos eigoje kam nors iš Presso žaidėjų būtų šovusi mintis prasižengti aikštės viduryje, įvarčio galimai nebūtų. Bet niekam nešovė, kamuolys galiausiai pasiekė visiškai neprižiūrimą varžovą baudos aikštelėje ir pastarasis užtikrintai pykštelėjo į kairį apatinį.

Prasileidęs Pressas kažkiek sujudo ir pradėjo žaisti. Deja, nepaisant didelio noro, žaidimas nesiklijavo. Progelių puolime atsirado tik artėjant prie pabaigos, bet visi presininkų smūgiai skriejo bele kur, tik ne į vartus. Jausdami, kad žaidimo laikas nenumaldomai senka, Presso futbolininkai su pačiu vartininku Tautvydu Vencevičium priešakį metėsi į ataką. Deja, įsirašyti aukso raidėmis į futbolo analus presininkams nepavyko. Viena kontra ir 0:2, o jau tiksint paskutinėms sekundėms Reaktyvo puolėjas po tolimo išspyrimo vienas nuo aikštės vidurio iš bėgo prieš tuščius vartus ir sulig Irmanto Kaprašovo švilpuku įkalė trečią bankę.

Taigi, 0:3. Trečias pralaimėjimas iš eilės SFL C divizione. Ir absoliučiai nieko smagesnio nežadanti perspektyva sekmadienį pamėginti susirinkti išvykai į Pabradę.“

Anonsas

Modulis - Pressas

07.26 18.00 Pabradė

Pernai tarpusavio rungtynėse Pressas nugalėjo Modulį 2:1.

Bet tai buvo pernai ir buvo Fanų stadione. Dabar rungtynės vyks Pabradėje ir savaitgalį – tada, kada Pressas žaist nemėgsta. O kad ir ne savaitgalį – trečiadienį su susirinkimu tai komandai buvo nelabai kas.

Tokiomis sąlygomis protingiausia būtų pastatyti ant įtikinamos Modulio pergalės. Ką ir darau. 5:1 laimės šeimininkai.

Ave.Ko.-2 – Nemenčinė Hegvita

08.07 19.30 Kalveliai

Turėtų būti labai įdomus mačas, kuriame susitiks dvi komandos, kurios pretenduoja į aukščiausias vietas. Ave.Ko.-2 lenkia Nemenčinę vienu tašku.

Mačas vyks specifinėje Kalvelių aikštėje, prie kurios labiau pripratę vietos futbolininkai teoriškai turėtų turėti pranašumą. Bet jau Reaktyvas parodė, kad nebūtinai.

Žodžiu, neturėdamas jokių logiškų paaiškinimų, o burdamas iš arbatos tirščių (nes negeriu kavos), spėju, kad Nemenčinė Hegvita laimės 4:3.

Hm, aš pagalvojau – o gal visai nieko metodas burti iš kavos arbatos ar dar kokių tirščių prognozes šiame C divizione, kur normaliai atspėti vis vien neina?

Vova Juniors – Ozo Tapyrai

08.07 20.00 Senvagės

Ozo Tapyrams po dviejų pralaimėjimų iš eilės pavyko sustabdyti šią seriją pergale prieš ne kaip susirinkusius olandus. Bet štai Vova Juniors lyg ir renkasi ganėtinai gerai.

Aišku, Juniorai užima kur kas žemesnę vietą nei Olandai, bet juk šiame divizione niekada negali žinoti ar lyderis, ar autsaideris nugalės?

Šį kartą statysiu ant autsaiderio. Vova Juniors pergalė 3:2. Laikas gi jau tą pirmąją pergalę iškovoti.

Reaktyvas – Modulis

08.09 17.00 Dilgynė

Kiek žaidė Reaktyvas su Moduliu, tiek ir pralaimėjo jam. Pernai – irgi.

Abi ekipos dabar ant sparnų. Modulis pastaruoju metu laimėjo divizione tris pergales paeiliui, Reaktyvas – dvi.

Pažiūrėjus į turnyro lentelę, vertėtų statyti ant Modulio. Bet imsiu ir prognozuosiu ne pagal tą stipresnės ir silpnesnės komandų logiką, kad pergalę 2:1 iškovos Reaktyvas. Mat pagal logiką prognozuoti šiame divizione sunku...

Viesulas-2 - Trivartis

08.09 19.30 BFA Arena

Keista, bet didžiajame futbole šiuodvi komandos nėra žaidusios tarpusavyje jokio oficialaus mačo.

O turnyro lentelėje jos – kaimynės. Atrodo, nei viena, nei kita į aukštas vietas nepretenduoja.

Rimčiausias skirtumas tarp jų, veikiausia, tas, kad  Trivartis labiausiai divizione mėgsta sužaisti lygiosiomis (taip jo rungtynės baigėsi net 4 kartus), O Viesulas-2 šiemet apskritai lygiosiomis sužaidęs nėra.

Kurlink aš suku, skaičiuodamas tas lygiąsias? Taip - į tai, kad komandos baigs rungtynes, neišsiaiškinusios nugalėtojos. 1:1.

Pressas – Olandai

08.10 18.30 LFF

Kažkada, patį pirmą šių komandų mačą laimėjo Pressas. Ir daugiau nelaimėjo. Visos kitos rungtynės (o jų buvo pakankamai nemažai) baigėsi arba Olandų pergalėmis, arba lygiosiomis.

Tad, kadangi mačas bus žaidžiamas darbo dieną, spėsiu, kad Pressas jo nepralaimės – ištrauks lygiąsias 2:2.