C divizionas: Pergalėmis žingsnuoja Granitas-3 ir Skaidiškės Visos

Kas yra aišku Sekmadienio futbolo lygos C divizione, tai būsimas jo čempionas. Granitas-3 ir toliau triuškina visus ir tolsta nuo persekiotojų (nors tai nelabai koks apibūdinimas, niekas iš tiesų nė nemano Granitą persekioti). Komandos, kurios pradeda rikiuotis nuo antrosios vietos antrąjį ratą žaidžia gana banguotai ir į dvi likusias prizines vietas pretenduoja visa jų eilė.

Na tas „banguotai“ galbūt netinka vienoms Skaidiškėms. Ši komanda laimėjo visas trejas antrojo rato rungtynes. Aišku ne Granito stiliumi, o palengva. T.y. – visos trys jos pergalės buvo pasiektos rimtose kovose, laimint vienu įvarčiu.

Žodžiu, atmetus tą jau Granitui-3 neginčytinai atiduotą pirmąją vietą, C divizione pakvipo rimta intriga. Kai visas pozicijas nuo antrosios iki aštuntosios vieną nuo kitos skiria nuo 0 iki 3 taškų, tai kiekvienas turas gali atnešti komandai pakilimą ar krytį per kelias vietas. Taip kaip turo nesėkmiukei Euforijai atsitiko šįsyk, kai pralaimėjimas ją iš trečiosios vietos nubloškė net į šeštąją.

Skaidiškės – Futboliukas 2:1

Hm, pasirodo čia buvo savotiškas principo mačas. Bent jau iš Skaidiškių pusės. „Tai buvo rungtynės, kurių labai laukėm“, - pareiškė jų vadovas Marius Bukauskas. Ir paaiškino, kad skaidiškiečius kamavo ne kokie prisiminimai iš pirmojo rato šių ekipų dvikovos.

„Pirmos rungtynės gerų prisiminimų nepaliko, nes jose turėjom nemažai gerų progų, bet pralaimėjom.

Į mačą susirinkom gausiau - 19 žmonių. Ir pradžia buvo labai smagi, abi komandos žaidė gražų futbolą, puolė tai vieni, tai kiti ir kai atrodė, kad mes arčiau įvarčio, viskas pasisuko į kitą pusę ir buvom nubausti. Futboliukas gražiai ištampė gynybą ir nuo štangos pelnė įvartį.

Mes užsidegę bandėm kuo greičiau atstatyti pusiausvyrą, bet niekaip nesigavo palaužti jų gynybos. Kartais ir teisėjas mums uždarydavo visus šansus.

Per pertrauką visi kalbėjomės ir buvom užsivedę, tikrai nenorėjom pralošti ir tai davė vaisių. Greitai išliginam rezultatą ir bandom pasiimti pergalę, ką ir pavyksta padaryti.

Smagi antro rato pradžia, kylam iš dugno. Aišku tol, kol nesusitikom su C lygos čempionais - Granitu…” – rašo M. Bukauskas.

Na o tam kartui Skaidiškės užsikabarojo jau iki ketvirtosios vietos turnyro lentelėje.

Spėjant šių rungtynių rezultatą pranašu tapti nepavyko. Prognozavau Futboliuko pergalę 1:0.

Reaktyvas – Granitas 0:7

Na reikia pagirti Reaktyvą. Nors jo rezultatas kur kas blogesnis negu mano prognozuotas (0:2), bet kur kas geresnis nei tų dviejų komandų, kurios pasivaržyti su Granitu-3 bandė prieš tai ir pralaimėjo vienodai – 0:11...

Žodžiu, Naujosios Vilnios komandos rezultatai antrą ratą tapo jau tokie, kad jos vadovas Robertas Urbanavičius, kažkaip lyg ir nejaukiai jaučiasi, bando dėl jų teisintis.

„Trejas rungtynes lygoje laimime dideliu atotrūkiu - du po 11, dabar 7. Esam jauni, treniruojamės, o varžovų vyrukai gal būt susirenka pirmą kartą po vasaros, per kurią nė karto nebuvo net susitikę. Mūsų situacija – šiek tiek kitokia, gal būt todėl ir rezultatai tokie. Dabar esame tikrai geros sportines formos, jei žaidėjų nepakirs traumos, bandysime tęsti pergalių žygį ir toliau.

Daugelis sako, kad mums čia - ne vieta. Iš dalies sutinku, bet iš dalies - gal ir jums čia jau ne vieta? Yra senjoru lygos , 7x7 čempionatai, kur bėgti reikia žymiai mažiau, nebūtinai kaskart kartot tą patį susitikus su jaunimu. Kiekvienas gali į savo komandą pasikviesti jaunų žaidėjų, kažkaip juos užmotyvuoti. Žinoma, kai komandos susirenka kartą į 3 mėnesius, tam kad sudalyvauti čempionate, o prieš tai nedaro jokių treniruočių ar panašiai, tai aš abejoju, kad jaunimas eis žaisti į tokias komandas. Viską juk įmanoma padaryti, reikia tik noro, o ne verkšlenimų, kad Granitas-3 bėga. Bėga ir kitos komandos, ne tik Granitas-3. Ir tų komandų amžiaus vidurkis būna žymiai didesnis“, - rašo Granito-3 vadovas.

Ai, nereikia, Robertai, teisintis dėl pergalių. Teisinamasi nebent dėl pralaimėjimų. Jūs tiesiog esat stipresni, visi tai mato, o kad jums čia ne vieta, tai bėgsit ir pabėgsit kitiems metams aukščiau ir daugiau C diviziono lygio varžovų nematysit. Paprasta.

Dar apie Dilgynės stadioną R. Urbanavičius pakalbėjo: „Labai nustebino Dilgynės aikūtės būklė. Tikrai aikštė yra atsigavusi ir tai labai labai džiugina.“

Reaktyvas patyrė antrą pralaimėjimą antrajame rate. Bet, anot vadovo Justino Baužio, bent dėl šios nesėkmės labai nenusiminė: „Susitikome su priešininku, kuris buvo pranašesnis visose aikštės vietose. Stengėmės ir kovojome, kiek galėjome, bet tai nedavė naudos, tiesiog per dideli meistriškumo ir fizinio pasiruošimo skirtumai, todėl įtampos nebuvo jokios. Prieš rungtynes tik vyravo diskusijos - kiek praleisime, ar daugiau nei 11, ar mažiau? Praleidome 7, tai nėra taip jau ir blogai, rungtynių uždavinys įvykdytas, nors tai ir buvo blogiausios mūsų varžybos su granitiniais.

Su Granitu sistemos komandomis jau žaidėme trečią kartą šiame sezone. Šis Granitas paliko geriausią įspūdį, nes puolė labai įvairiai ir nedavė jokių šansų kontratakoms. Nors ir keitėme žaidimo sistemas ir netgi išbandėme žaidimą “chaosas”, kai visi žaidžia ten kur nori, tačiau Granitas neparodė jokių sutrikimo požymių ir kas kartą į pakeitimus reaguodavo įmušdamas porą įvarčių.

Varžovų žaidimas buvo visiškai kitoks nei I rate ir taurėje. Daug mažiau diagonalių perdavimų ir daug daugiau puolėjų atšokimų į saugų liniją, kur žaidžiamos “gilios” 15-20 metrų sienelės su krašto gynėjais ir saugais, kurie vėliau iš baudos aikštelės kraštų skersuodavo pavojingus kamuolius. Nuo to labiausiai ir kentėjome, nes gynėjai nelydėdavo puolėjų, o saugai per lėtai reaguodavo į savo pabėgančius žmones.

Visi įvarčiai labai panašus ir dviejų rūšių, skersas ant galinės ir uždarymas arba įkirtimas į baudos aikštelę kur sušaudomas vartininkas.

Nenusiminame ir judame pirmyn.“

Šitas mačas rimtų pakitimų į turnyro lentelę neįnešė. Granitas-3, kaip minėta – aiškiai pirmas, o Reaktyvas liko devintojoje pozicijoje.

Olandai – Vėtra 4:0

Vėtra pralaimėjo visas trejas antrojo rato rungtynes. O šiaip Rūdiškių klubas tęsia nesėkmių seriją: Olandams praloštas susitikimas – aštuntas Vėtros pralaimėjimas paeiliui.

Tik du prieš tai žaistus antrojo rato mačus Vėtra pralaimėjo rimtai kovodama, ir įmušdama po du įvarčius. Olandams taip rimtai pasipriešinti, kaip Pressui ar Skaidiškėms, autsaideriams rūdiškiečiams nepavyko.

Na o Olandai nutraukė savo nesėkmių seriją. Jiems pakako trijų paeiliui pralaimėtų rungtynių.

Tiesa, ta pergalė nebuvo tokia ir lengva. Pirmą kėlinį ilgą laiką Vėtra nenusileido šeimininkams ir pirmą įvartį Olandai įmušė į kėlinio pabaigą.

Užtat antras į svečių vartus įskriejo vos antrajam kėliniui prasidėjus. Veikiausia tas įvartis ir buvo intrigos pabaiga. Olandai per antrą kėlinį įmušė dar du ir laimėjo dvigubai daugiau nei spėjo apžvalgininkas (2:0).

Pilk – Pietų IV 4:0

Nesėkmę patyrė antra, bent jau šiuo metu, C diviziono komanda Pietų IV. Ir anot abiejų rungtyniavusių komandų vadovų, tos nesėkmės šaknys gali glūdėti... Marijampolėje.

Mat Pietų IV tą sekmadienį  prieš rungtynes apsilankė Arvi arenoje, kur padėjo Žalgiriui 4:1 sutriuškinti šalies čempionę Sūduvą LFF taurės ketvirtfinalyje.

O po to Vilniuje pati buvo sutriuškinta Pilkų.

Nugalėtojų komandos vadovas Vygantas Šepetis: „Sakykime taip, kad Pietų IV mūsų nenuvylė ir rimtai palaikė Žalgiriečius kovoje su Sūduva... Tas jautėsi pagal varžovo susirinkimą ir keitimus. Tuo tarpu mūsų komanda pasidarė išvadas po rungtynių su Granitu 3. Visų pirma tai liečia komandos požiūrį. Turėjome turbūt pačia optimaliausią sudėtį ir labai tikimės kad tai nebuvo išimtis ir taps norma.

Pačios rungtynės ir varžovai mūsų nei kiek nenustebino, pagrinde varžovas rėmėsi savo pagrindiniu žaidėju A.Veikučiu, todėl neatsitiktinai jam skyrėme nemažai dėmesio. Pilkai tuo tarpu naudojo puikiai išbandytą taktiką - greitą perėjimą iš gynybos į puolimą, tuo labiau, jog jautėsi, kad mūsų saugai ir puolėjai puikiai išnaudoja savo greičio pranašumus. Įpusėjus kėliniui po vienos iš tokių greitų atakų ir krito pirmas rungtynių įvartis. Per likusį laiką abi komandos turėjo dar bent po pora neblogų progų pasižymėti bet rezultatas nepakito.

Antrasis kėlinys prasidėjo baltai žalių aktyvesniais veiksmais ir bandymais perimti iniciatyvą, deja panašu kad varžovui kvapo užteko tik geroms 10 min. O paskui vėl viskas stojo į savo vėžes, dar trys įvarčiai per antrą kėlinį puikiai iliustruoja rungtynių eigą.

Labai smagu kad komanda susikaupė, susirinko ir išnaudojo savo progas.

Laukia išvyka pas Reaktyvą, sunku pasakyti kaip mes susirinksime, kaip varžovas pasiruoš rungtynėms, bet tikslas vienas -Pergalė!“

Pietų IV komandos vadovas Mantas Janušonis: „Šiaip ant mumis užleisti kažkokie burtai, varžovai gal ir sudegino kokią Vudu lėlę. O gal visi buvo išsijungę po Žalgirio pergalės Marijampolėje, bet kažkas nesiderino komandos veiksmuose. Sudėtis buvo visai  nebloga, iš solidžių žaidėjų truko tik Žarnovskio viduryje, Petravičiaus krašte ir Jeršovo. Rungtynes pradėjom apylygiai. Bet susidūrime su vartininku galvą prasikirto Vaiduoklis. Šiek tiek išsiderinome. Pirmame kėlinyje Pilk atrodė geriau. Mūsų vienas kraštas išplaukė kažkur ir pamiršo kompasą. Pirmas įvartis -kurioziškas. Varžovų smūgis-virpstas-atsimušimas į mūsų vartininko petį- bandymas dar išgelbėt ir varžovai priekyje. Jie turėjo gal 9 keitimus, mes du, iš kurių vienas iškrito ilgam. Antrajame kėlinyje pabandėm paspausti, turėjom keletą progų, bet kažkas nesirišo, kažko trūko. Po antro įvarčio palūžom ir tik Irmanto Kaprašovo karštakošiškumo ir kreivakojiškumo bei puikaus mūsų vartininko Ruslano Morozo dėka nebaigėm rungtynių dar baisesniu rezultatu. O blogiausia, kad 86-ą minutę geltoną kortelę gavo Ruslanas Klimentjevas ir turės praleisti išvyką į Rūdiškes. Gaila, nes pražanga nebuvo verta kortelės. Tai tiek.“

Čia bent laimėtojus atspėjau. Nors tikėjausi, kad susitikimas bus atkaklesnis ir baigsis rezultatu 2:1.

Pietų IV ir po pralaimėjimo išliko antrojoje vietoje, o Pilk ir po pergalės - septintojoje.

Pressas – Euforija 3:1

Iš šeštosios į penktą vietą pakilo Pressas. Laimėjęs prieš Euforiją, ją pavijęs taškais ir nusviedęs į šeštąją poziciją.

Apie Presso pergalę prieš Euforiją rašo žurnalistų komandos atstovas spaudai Evaldas Gelumbauskas: Sekmadienio futbolo lygos C diviziono 12 turo rungtynės Pressui dovanojo Euforiją. Po legendinio SFL taurės mūšio su Navigatoriais atrodė, kad Euforiją Presso vyrai prarys nekramtydami. Visgi paaiškėjo, kad malant liežuviais laimėti nepavyks. Varžovai davė rimtą kovą ir tik baigiantis rungtynėms daugiau energijos išsaugojęs Pressas sugebėjo išplėšti pergalę 3:1.

Iš tiesų, po daug jėgų ir sveikatos pareikalavusio pasispardymo su Navigatoriais nebuvo lengva išsijudinti. Juolab, kad dėl įvairių priežasčių Presso sudėtyje nebuvo eilės taip vadinamų „vedančių“ žaidėjų, o vartininko pirštines teko prisimatuoti žaidžiančiam komandos vadovui Martynui. Ir nors iš šalies gali atrodyti kitaip, bet Pressas žino, jog Martynas su tom pirštinėm elgtis moka. Ką jis ir parodė Euforijos futbolininkams, susitvarkęs su 99 proc. jų išpuolių.

Tiesa, iš pradžių atrodė, kad Presso vartininkui daug darbo nebus, mat jau 13 min. Marius Bagdonas uždirbo baudos smūgį ties baudos aikštelės linija, o Justinas Celencevičius meistriškai jį realizavo. Deja, po įmušto įvarčio Pressas nusprendė, kad reikalas padarytas. Ir įsįjungė Komentatorių režimą. Kol presininkai tarpusavyje aiškinosi, kalbėjosi ir dalinosi patarimais, Euforija žaidė futbolą. Varžovai buvo greitesni, aštresnis ir kietesni už komentatorius, tad įpusėjus kėliniui visai logiškai savo pranašumus pavertė įvarčiu. Laurynas Slavinskas susitvarkė su kamuoliu ir varžovais, smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų ir rezultatą palygino.

Savimi patikėjusi Euforija pradėjo laigyti po aikštę su dviguba energija, o presininkams teko priimti sprendimą – arba prikąsti liežuvius ir pradėti žaisti, arba – tęsti diskusijas ant atsarginių suolelio. Pirmame kėlinyje ten nusėdo keli aktyvūs kalbininkai, o juos pakeitę Presso nariai bendromis pastangomis atvėsino Euforijos entuziazmą.

Petrauką paskyręs aptarimui, į antrą kėlinį Pressas išėjo susitelkęs, susikaupęs ir nekalbus. Jei Euforija tikėjosi kažkokių nuolaidų, tai buvo skaudžiai nuvilta. Presso gynyba persijungė „kaulas į kaulą“ režiman, saugai ir puolėjai taip pat ėmėsi aktyviau medžioti varžovus – ir Euforija stabtelėjo. Be abejo, progų smūgiams, standartams ir galimai pavojingiems išpuoliams priešininkai turėjo ir antrame kėlinyje. Bet Presso vartininkas gaudė viską, kas tik skriejo į vartų stačiakampį, o aikštės žaidėjai gesino aktyviausių Euforijos atstovų veiksmus fizinio poveikio priemonėmis. Savo ruožtu, puolime vis daugiau erdvės gaudavo greitakojai presininkai – Justas, Edgaras, Arnas – ir net Julius. Pastarasis atliko bene geriausią sezono reidą, įsiveržęs į baudos aikštelę smūgiavo į vartus, tačiau vartininkas aukštus kamuolius gan patikimai gaudė. Savo sugebėjimus Euforijos vartų sargas kelis kartus demonstravo po Justo smūgių-perdavimų nuo kampinio gairelės, kelis kartus Pressui pritrūko elementaraus tikslumo. Bet įvartis vis tiek brendo.

Esminis rungtynių lūžis įvyko antram kėliniui persiritus per ekvatorių. Presso stratego funkcijas patyliukais perėmęs Ervinas Kvitkauskas atliko eilę keitimų, suteikė poilsio minučių svarbiausiems komandos atakuojantiems žaidėjams – ir sulaukė pelnyto atlygio. 79 min. vėl į aikštę žengęs Aurimas ir Raimis surengė smagų apsikeitimą perdavimais, Raimis paskutiniuoju kamuolio bakstelėjimu išvedė į priekį Justą, o pastarasis tiksliu smūgiu iš kairio pusiaukrašto nepaliko vilčių Euforijos vartų sargui. Net ir Fanų priebladoje matėsi, kad Pressas akivaizdžiai dominuoja. Šį teiginį 83 min. įtvirtino Aurimas. Šį kartą Bagdonas pasidalino kamuoliu, atsarginių suolelis sutartinai baubė „spirk, mušk“, Aurimas praspyrė, pramušė, dešine į patį tolimą apatinį. Euforijos vartininkas dar kartą parodė, kad žemų, stiprių ir tikslių netraukia, tad beliko tik traukti kamuolį iš tinklo.

Sulig tuo rungtynių baigtis patapo galutinai aiški. Pasibaigus mačui Pressas su gimtadieniu pasveikino komandos narį Adomą Kripą, pastarasis atitinkamai pasveikino jį pasveikinusius komandos draugus. Tokioje tad malonioje sveikinimų dvasioje ir baigėsi eilinis SFL C diviziono turas.“

Apžvalgininko šių rungtynių prognozė buvo nei į tvorą, nei į mietą – 4:1 Euforijos naudai.

Anonsas

Artėjantį sekmadienį bus sužaistos ketverios antrojo rato ketvirtojo turo rungtynės. Granito-3 ir Presso susitikimas perkeltas į spalio mėnesį.

Euforija – Skaidiškės

13.00 LEU

Pirmą ratą Euforija nugalėjo Skaidiškes 4:1.

Bet antrą ratą skaidiškiečiai žaidžia kur kas pranašiau, nei pirmą.

Ir vis dėl to spėsiu Euforijos pergalę. Sunkią – 2:1.

Vėtra – Pietų IV

15.00 Rūdiškės

Pietų IV pirmajame rate rūdiškiečius įveikė 3:2.

Vis tik manau, kad savo aikštėje Vėtra turi galimybių pasiekti ir geresnį rezultatą, nežiūrint į komandų turnyrines pozicijas. Spėsiu lygiąsias 1:1, didelį svečių nepasitenkimą ir naujas kalbas apie Vudu lėles.

Reaktyvas – Pilk

16.00 Dilgynė

Pilkai pirmą ratą nugalėjo Reaktyvą 3:2.

Manau, kad ir antro rato rungtynes jie laimės. Sakykime – 2:1.

Futboliukas – Olandai

20.00 Fanų

Pirmojo rato šių komandų rungtynės baigėsi be įvarčių – 0:0.

Dabar Olandai kovoja dėl sidabro. Galbūt galėtų tai daryti ir Futboliukas, bet jis šiek tiek apkiauto savo užimamoje 8-ojoje vietoje.

Manau, pats laikas jam kilti. Spėsiu Futboliuko pergalę 1:0.