C divizionas: Olandai Granitą-3 sugrąžino pas mirtinguosius Visos

Šeštasis turas C divizione nebuvo eilinis. Jis ir neturėjo būti eilinis vien jau dėl to, kad per jį tarpusavyje susitiko dvi stipriausios diviziono komandos: visus mačus iki tol laimėjęs Granitas-3 ir nė vienų rungtynių nepralaimėję Olandai.

O dar labiau neeilinis jis tapo dėl to, kad jau įsibėgėjusiam Granitui varžovai pakišo koją ir dabar jis nėra nei taškų nepraradęs, nei nepralaimėjęs. Vienintelis Olandų įvartis Granitą iš aukštybių nuleido į eilinių mirtingųjų tarpą.

Pasinaudojusi proga Granitą aplenkė ir Pietų IV.

Situacija divizione tampa panaši į tą, kad dėl aukščiausių vietų ir kovos šios trys komandos. Nors nebūtų nuostabu, jei į jų tarpą įsiskverbtų dar kas nors iš žemiau esančių ekipų. Ypač Futboliukas, kuris nuo Granito atsilieka dviem taškais, o nuo kitų dviejų lyderių – viena pergale.

O šiaip, išskyrus lyderių dvikovą, visas turas buvo labai rezultatyvus. Dviejuose mačuose įmušta po devynis įvarčius, viename – šeši, dar viename – 4.

Pietų IV – Euforija 6:3

Apibendrinant, apie šį mačą būtų galima pasakyti tiek: Euforija varžovams primetė savo mėgstamą atvirą futbolą, bet juo pačiu ir buvo nugalėta, neprilygusi meistriškumu.

Pažymėtina, kad per šias rungtynes po ilgos pertraukos įsišaudė Mindaugas Kasperūnas. Pietų IV snaiperis įmušė hattricką.

O patį susitikimą aprašo Pietų IV Facebook paskyra: „Po šalto dušo rungtynėse su Futboliuku, į rungtynes su Euforija rinkomės rimtai nusiteikę. Puolime du žvėrys: Artūras Jeršovas ir Mindaugas Kasperūnas. Buvo aišku, kad tikrai įmušim.

Na o bet tačiau gynybos linija neblizgėjo. Dėl raudonos kortelės rungtynes turėjo praleisti Žilvinas Beresnevicius, vartuose stovėjo trečiasis komandos vartininkas. Kvepėjo braškėjimais gynantis.

Rungtynių pradžia nieko blogo nežadėjo. Patikimai žaidžiama gynyboje, po smūgių virpa varžovų vartų konstrukcijos. Sužaidus maždaug 20 minučių Arvydas Veikutis suranda laisvą A. Jeršovą, pastarasis - dar toliau M. Kasperūnui ir Žalgirio aistruoliai išsiveržia į priekį.

Po kelių minučių centre Ruslanas Klimentjevas praranda kamuolį, gynėjai nespėja prišokti ir Tomas Onichovskis siunčia kamuolį į tolimą vartų kampą. 1:1.

Kitos atakos metu smūgis į artimą mūsų vartų kampą ir atšokęs nuo virpsto kamuolys suspurda vartų tinkle. Lekiam 1:2. Tiesa, dar pirmame kėlinyje sugebėjome išlyginti rezultatą.

Baudos smūgiu A. Jeršovas puikiai kamuoliu baudos aikštelėje suranda Kasperūną ir pastarasis kala vinį. 2:2.

Rungtynės be gynybos.

Ir kai atrodė, kad pirmą kėlinį taip ir baigsim, įvyksta dvi baisios klaidos. Pirmiausia klysta teisėjas, neužfiksuodamas nuošalės, o vėliau po kampinio Laurynas Štempelis išmuša kamuolį iš vartininko aikštelės. Išmuša į centrą, maždaug už 16 metrų nuo vartų ir tiesiai T. Onichovskiui ant kojos. Išeinam ilsėtis, esant rezultatui 2:3.

Antrajame kėlinyje rezultatą išlyginam. Vėl standartas, vėl prie kamuolio A. Jeršovas ir vėl galva įvartį muša M. Kasperūnas. 3:3.

Po to sekė dvi pavojingos, netgi labai pavojingos varžovų atakos. Kartą Laurynas Slavinskas išėjęs vienas prieš vieną, sugeba pergudrauti vartininką ir pataikyti į vartų konstrukciją. Antrą kartą tam pačiam Laurynui jau nepavyko pergudrauti vartininko.

Štampo reidas kairiu atakos kraštu, stiprus perdavimas ir į baudos aikštelę atskriejęs kamuolys suranda reikiamu kampu atkištą centro gynėjo Artūras Žarnovskis galvą ir mes jau priekyje. 4:3.

Gavęs tris rezultatyvius perdavimus iš A. Jeršovo, Vaiduoklis atsilygina vienu ir Pietų IV priekyje 5:3.

Galingas, tolimas ir tikslus Veikučio smūgis sudaužo mažiausias varžovų viltis į šipulius. 6:3.

Dar trys taškai.

Toliau jau laukia Naujoji Vilnia ir Granitas-3. Sekmadienį. Bus KARŠTA!“

Jei ne paskutinis Pietų IV įvartis, būčiau atspėjęs rezultatą. Nes anonse prognozavau šios komandos pergalę 5:3.

Vėtra – Futboliukas 4:5

Dar viena turo įvarčių fiesta nutiko Rūdiškėse. Tik šis mačas buvo gerokai atkaklesnis negu Pietų IV ir Euforijos susitikimas. Pergalę svečiams nulėmusį įvartį jie įmušė paskutinę mačo minutę.

Apie tai Futboliuko saugas Lešekas Jankovskis: „Nors ir neturėjome keleto pagrindinių žaidėjų, kol kas susirinkimo problema Futboliuko nekamuoja.

Pradėjome rungtynes labai užtikrintai. Jau 3-ią minutę pirmavome 1:0 po naujoko Martyno Muliolio įvarčio. Nors varžovai 12-ą minutę ir išlygino rezultatą, tačiau tą pačią minutę vėl išsiveržėme į priekį,

o 34-ą minutę tas pats Martynas pelnė ir trečią įvartį. Ramiai užbaigėme pirmąjį kėlinį ir atrodė, kad varžovai šiandien jau nepasipriešins, tačiau pamiršome, jog varžybos vyksta 90 minučių.

Visos įdomybės prasidėjo antrojo kėlinio antroje pusėje.

Tikriausiai dėl komandos atsipalaidavimo, varžovams pavyko išlyginti rezultatą ir net du kartus.

Atrodė, jog paleidome užtikrintus 3 taškus ir teks tenkintis lygiosiomis, tačiau 90 min. komandos kapitonas parodė, kaip reikia kovoti iki galo ir  išplėšė jos užtarnautus 3 taškus.”

Prognozėje atspėjau Futboliuko pergalę, bet maniau, kad rungtynėse bus įmušta kur kas mažiau įvarčių nei buvo ir baigsis jos 2:0.

Skaidiškės – Reaktyvas 3:3

Iš penkerių D diviziono pirmenybėse žaistų rungtynių, trejas Reaktyvas sužaidė lygiosiomis. Ir tai yra vienintelė diviziono komanda iki šiol neradusi prieš ką laimėti.

Tiesą sakant, laimėti ir dabar Reaktyvas daug galimybių neturėjo, nes į priekį išsiveržęs ir nebuvo. Skaidiškės pirmavo, Reaktyvas lygino.

„6 rungtynės, įskaičiuojant taurę, du pralaimėjimai ir 4 lygiosios. Toliau kankinamės puolime, nors ir įmušėme 3, bei nemokame „mušti“ varžovų savo baudos aikštelėje. Už tokį inteligentišką žaidimą ir buvome nubausti, - pasakoja Reaktyvo komandos vadovas Justinas Baužys. – Rungtynės prasidėjo visai neblogai nors planavome susirinkti 14, susirinkome 17, tai keitimų netrūko, nors vienas gynėjas dar nebūtų pamaišęs. Aikštėje batai kaito, o įtūpstai buvo tabu, tačiau įtakos rezultatui tai neturėjo.

Apie Skaidiškių aikštės subtilybes nerašysiu, tiesiog nusibodo, futbolą ten reiktų uždrausti. Pirmame kėlinyje 40 min. turėjome daug atakų ir pusprogių, rezultatas 0:0, per 5 min. gavome du įvarčius po auto metimo į vartus. Apie įvarčius nieko negaliu pasakyti, nes sėdėjau ant suolo pavėsyje, kur vartų nesimato. Lieka pridurti tik, kad apie tai kalbėjome - žinojome ko laukti, o žaidėjams buvo duoti nurodymai kaip gintis. Bet varžovai greičiau ir noriau eidavo į kamuolius antrame aukšte ir į antrus kamuolius baudos aikštelėje. Jų trečias įvartis buvo labai panašus.

Antrame kėlinyje pradėjome žaisti 3 gynėjais, padaugėjo atakų, bet progų buvo nedaug, daug jų gynėjai tiesiog išvalydavo kamuolį patkatais ar nustumdami žmogų. Mums labai trūko atmetimų į baudos aikštelės centrą. Po tokio atmetimo iš krašto pelnėme pirmą (Škadauskas - Baužys) ir antrą (Nasevičius-Kamblevičius) įvartį ir dar du turėjome mušti jeigu tokie perdavimai būtų atlikti. Daug mūsų skersų skrisdavo tiesiog į vartininką ar įstrižai visos aikštės. Gėda prisipažinti, bet trečią įvartį kaip ir varžovai pelnėme mesdami kamuolį iš auto link pirmos štangos, nežymus perdavimas ir smūgis iš 1 metro į tinklą (Plikšnys-Maskeliūnas- Baužys). Gal taip kažkiek gražinome varžovams skolą.

Apibendrinant galiu pasakyti, kad pavyko mums „comebackas“, po atsilikinėjimo 1:3. Manau, žaidėme gerai, sukūrėme nemažai progų ir turėjome protingų atakų. Viską nulėmė pavieniai epizodai. Gaila, vėl realizacija smūgiuojant: 1 iš 6 ir dar labiau gaila, kad dauguma - net ne į vartų plotą. Ką padarysi, Real įvarčiai mūsų neįkvėpė, o vartininko taip rimčiau ir nepatikrinome. 10 min. spaudimą suorganizavome, bet patys vos negavome kelių kontratakų. Bet išliekame pozityvūs - nė vienas varžovas nebuvo visą galvą aukštesnis. Kitą savaitę išbandysime jėgas su pirmu trejetu, tai ir paaiškės kiek čia mes dar lauksime tos pirmos pergalės čempionate, keletą savaičių ar kito rato. Čia su šypsena.”

Skaidiškių vadovas Marius Bukauskas pažymėjo savo „sezoninę“ bėdą – ne kokį komandos rinkimąsi.

“Nieko ypatingo šį sezoną - kaip ir per kiekvienas rungtynes vos surinkom 11, pradžioje turėjom 1-ą keitimą, pirmo kėlininio vidury dar prisidėjo vartininkas.

Nors labai išretinta sudėtimi, bet visai neblogai kovojom ir antro kelinio vidury atrodė, kad esam verti pergalės. Bet Reaktyvas mums jos atiduoti nenorėjo.

Susitiko dvi panašios komandos su veteranais ir jaunimu, gerai pasižaidėm futbolą ir taikiai išsiskyrėm.

Nors  savijauta tokia kad būtume praradę du taškus... Bet ar buvom verti trijų?” – retoriškai klausė Marius?

Prognozėje buvo įrašytas Skaidiškių pergalės 2:1 spėjimas.

Olandai – Granitas-3 1:0

„Olandams teks stabdyti įsibėgėjusį Granitą. Nelabai maloni užduotis. Bet jeigu kas šiuo metu ir gali tai padaryti, tai tik Olandų gynyba. Spėju lygiąsias 1:1“, - taip apie svarbiausią turo mačą buvo parašyta jo anonse.

Olandų gynyba susitvarkė puikiai. Ir mano prognozę viršijo. Ji nepraleido nė vieno įvarčio, o vieną Olandai įmušė.

Rungtynės vyko ne ten, kur Olandai įpratę žaisti namų susitikimus. Vietoj LFF stadiono jų buvo pasirinktas Statybininkų Rengimo Centro. Su atitinkama aikštės kokybe. Ar tai Olandai padarė tam, kad stabdyti Granito futbolininkus jų gynėjams būtų lengviau? Į šį klausimą kiekvienas galite atsakyti sau.

Granito-3 komandos vadovas Robertas Urbanavičius Statybininkų Rengimo Centro stadiono aikštės (arba anot jo – bulvių lauko) savybėms skyrė nemažai dėmesio. Bet pabrėžė, kad tai nėra pateisinimas Naujosios Vilnios komandos pralaimėjimui.

“Pirmas pralaimėjimas. 0:1, - rašė jis. – Bet per daug nenusiminėm.

Žaista buvo bulvių lauke, kur šoninį užribį tekdavo mesti nuo kalno. Vartų tinkle buvo skylės, pro kurias galėjo pralysti ne tik kamuolys, bet ir lėktuvas. Na ir kaip gi be duobi? 30 cm gylio. Jose čiurnas ir ne tik išsisukt galima buvo. Turėčiau galimybę - uždrausčiau leisti vykti oficialioms varžyboms tokiuose stadionuose.

Labai gaila, kad leidžiama žaisti tokiose aikštėse, bet yra, kaip yra.
Aikštė - tikrai nėra pateisinimas to, kad pralaimėjome. Sąlygos buvo visiem vienodos,  bet nutylėti apie tai negalėjau.
O pralaimėjome , nes, matyt, Olandai buvo geresni šį kartą.”

Olandų vadovas Paulius Anuškevičius neteigė, kad jo komanda buvo geresnė. Jis pažymėjo ir sėkmės indėlį.

„Džiaugiamės sunkiai pasiekta pergale, - rašė Paulius. - Susirinkome gerai, nepaisant įvairių gero oro pagundų.

Manau, lygiosios būtų teisingesnis rezultatas, bet futbolo dievai, tą vakarą,  buvo mūsų pusėje.

Ypatingai sunku buvo antro kėlinio pradžioje, kai mums sunkiai sekėsi pereiti aikštės vidurį, bet laimei solidžiai sužaidė mūsų vartininkas ir vartai liko sausi.

Varžovų komanda mūsų nenustebino. Žinojome, kad jauni, bėgantys tad mums labai pravertė ilgas mūsų atsarginių suolelis. Taip pat noriu paminėti, kad mūsų žaidėjas ,baudos smūgiu, įmušė reto grožio įvartį iš kokių 30 metrų.

Ačiū Granitui 3 už kovą!”

Tas žaidėjas, įmušęs iš 30 metrų, – gynėjas Patrikas Komolibija, įvarčius pastaraisiais laikais mušantis ne taip jau dažnai.

O pagrindinis rungtynių lūžis veikiausiai ir buvo tas antro kėlinio pradžios Granito šturmas, kurį Olandams pavyko išlaikyti. Vėliau jiems pamažu pavyko atitraukti žaidimą toliau savo vartų. Ir nors Granitas-3 vis vien atakavo dažniau, kelios varžovų kontros vos nepalaidojo mačo intrigos dar prieš paskutinį teisėjo švilpuką.

Pressas – PILK 2:2

Pressas, įmušęs du įvarčius per keturias minutes, šiame mače pirmavo 2:0, bet dar pirmame kėlinyje jo varžovams pavyko rezultatą išlyginti. Antrą kėlinį komandos įvarčių nepelnė ir leido apžvalgininkui atspėti vieną turo rezultatą.

Apie rungtynes Presso atstovas Evaldas Gelumbauskas: „Po to, kai trečiadienį Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė tolimojoje Rakverėje Baltijos taurės turnyro pirmose rungtynėse 0:2 nusileido Estijos futbolininkams, į gimtųjų Fanų areną išbėgo Presso ir Pilk kolektyvai. Po lietuvių ir estų pasispardymo Lietuvos rinktinės vyriausias treneris Edgaras Jankauskas pastebėjo, kad iškovoti pergalę sukliudė pirmame kėlinyje padarytos klaidos. Analogišką pastabą būtų galėjęs išsakyti ir Presso l.e.p. treneris Martynas Juocevičius, kuriam šį kartą teko skubos tvarka atlikti dar ir vartininko pareigas.

„Buvome geresni už varžovus, tačiau apmaudžios klaidos pirmame kėlinyje neleido to argumentuotai įrodyti aikštėje. Mūsų klaidas varžovai išnaudojo ir pasiekė įvarčius, kurių tikrai neturėjo būti. Manau, kad mes patys esame šių klaidų kaltininkai. Tokiam lygyje taip klysti negalima! Nežinau, gal čia buvo koks nors psichologinis barjeras, bet taip žaisti NEGALIMA“, - E.Jankausko retorika po rungtynių pasinaudojo Martynas.

Dėl to gerumo gal ir būtų galima diskutuoti, nes trečiadienį Presso gretose nebuvo viso būrio taip vadinamų lyderių ir etatinių startinės sudėties žaidėjų. Kažkas viešėjo Estijoje, kažkas darbavosi LKL srityje, kažkas šiaip. Kita vertus, Pressas vis tiek į rungtynes delegavo 21 savo narį, kai tuo tarpu ant PILK atsarginių suolelio buvo vos 3 atsarginiai. Bent jau pagal kiekybinius parametrus Presso persvara buvo akivaizdi. Ir pirmo kėlinio pradžioje atrodė, kad kiekybinė persvara virs ir kokybišku laimėjimu. Kelias minutes skyrę žvalgybai ir pažinčiai su varžovais bei saviškiais, įsitikinę, kad Pilk puolėjas Irmantas Kaprašovas vis dar toks pat greitas, o visi kiti pilkai – tokie pat lėti, Presso mūrai ir ąžuolai pradėjo kelti spaudimą varžovų gynėjams. Varžovų gynėjai braškėjo iki 27 minutės, kai po įmantrios kombinacijos Raimundas Celencevičius pelnė pirmą įvartį. O po kelių minučių krito ir antras. Justas C. tiksliu perdavimu per patį centriuką išvedė Rimą vieną prieš vartus. Kol priešininkai kilnojo rankas ir reikalavo nuošalės, Rimas ramiai pasitaisė ir tiksliu smūgiu iš dešinės nepaliko abejonių dėl įvarčio.

2:0 – ir atrodė, kad Presso laukia smagus futbolo vakaras su demoralizuotais priešininkais. Presininkai nusiramino, atsipūtė, nusiteikė, kad jau kaip ir viskas. Atliko vieną-trečią keitimą. Leido biškį pažaisti ir varžovams, bet ir toliau dominavo. Ir taip jau gavosi, kad smagiai bedominuojant I.Kaprašovas po Presso kampinio nuo aikštės vidurio pabėgo į kontrataką ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į M.Juocevičiaus ginamus vartus. Ta proga Martynas pirmą kartą pasakė, kad taip žaisti negalima. Bet kaip įprasta, jo žodžių niekas domėn nepaėmė.

Užtat varžovai domėn kažką paėmė. Šiek tiek pakeitę išsidėstymą aikštėje jie pradėjo daugiau žaisti su kamuoliu, lyg ir neskubėdami, lyg ir iš palengvo, bet vis dažniau lankėsi prie Presso vartų. Kurį laiką Presso vartai laikėsi, bet kai jau ėmė rodytis, jog kėlinys taip ir pasibaigs, į presininkų vartus krito antras žaibas. Aukštas perdavimas į baudos aikštelę, Albertas galva kamuolį pasiekia, bet atmeta jį link vidurio, o ten tarp kelių Presso žaidėjų sukasi vienas Pilkas. Išsisuka, smūgiuoja, kamuolys spurda tinkle. Pedagogo gyslelę turintis Ufikas jau labai rimtu tonu konstatuoja, kad nu taip va žaisti, tai jau tikrai NEGALIMA.

Pertraukoje rimtai patylėję apie reikalus, į antrą kėlinį presininkai išėjo kupini motyvacijos įrodyti, kad jie visgi gali sėkmingai žaisti ne tik pirmoje, bet ir antroje rungtynių dalyje. Lyg ir įrodė, nes visą antrą kėlinį žaidimas iš esmės vyksta Pilk vartų kryptimi. Varžovai gynėsi didelėmis pajėgomis ir tolimais kamuolio išmušimais bandė priekyje ieškoti savo greitakojo puolėjo. Didesnę dalį tų kamuolių Presso gynėjai susirinko, tačiau ne visus. Kartelį nuo rimto pavojaus išgelbėjo užtikrintai sužaidęs Ufikas, kelis kartus reaktyvinis Kaprašovas nepataikė į vartus. Buvo dar keli kampiniai, tolimi smūgiai, bet nieko, kas priverstų Ufiką ir trečią kartą išreikšti savo požiūrį į Presso žaidimą.

Savo ruožtu, Pilk aikštės pusėje buvo gerokai karščiau. Ir vėl buvo daug praėjimų kraštais, keli Justo smūgiai į vartininką, Bagdono ir Aurimo šokiai su kamuoliu dešinėje, bet be paskutinio perdavimo. Bene rimčiausią progą pakeisti rezultatą turėjo Rimas. Iš dešinės į kairę tuo pačiu judesiu suklaidinęs du varžovų gynėjus jis netrukdomas smūgiavo į vartus. Galvojo, kad bus žemas ir į apatinį vartų kampą, bet gavosi aukštas ir per vidurį. Tiesiai ten, kur stovėjo Pilk vartininkas. Vietoje įvarčio gavosi dar vienas kampinis. Tų kampinių ir vėl buvo didelė daugybė, bet iš jų gausos įsiminė tik to paties Rimo smūgis galva iš kelių metrų. Deja, ir vėl į vartininką. Reziumuojant, antrame kėlinyje Pressas turėjo aibę pusprogių ir variantų, tačiau suduoti lemtingo smūgio taip ir nepavyko.

Pasibaigus mačui Pilkai džiaugėsi lyg būtų laimėję, o Pressas liūdėjo lyg po nesėkmės. Tačiau paragavę gaivinančių gėrimų presininkai sutarė, kad iš principo lyg ir viskas tvarkoje. Turime tašką, esame penkti, pagal prarastus taškus – ketvirti. Į B divizioną nepretenduojame, medalių ir taip turime į valias, tad svarbiausias tikslas – žaisti ir jausti bent minimalų futbolo malonumą. O tai gal net svarbiau už pergales.

Euforija – Vėtra

06.03 14.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Per šių komandų tarpusavio susitikimus Vėtra laimėjo penkis kartus, Euforija – vieną.

Prognozė: Manau, kad šis mačas, kaip ir dauguma Euforijos susitikimų, bus rezultatyvus. Bet Euforija vėl patirs pralaimėjimą. Šį kartą, sakykim, 4:6.

Granitas-3 – Pietų IV

06.03 14.00 Naujoji Vilnia, Naujasis

Komandos niekada nėra žaidusios tarpusavyje.

Prognozė: Granitas-3 šio mačo negali nelaimėti dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – jis jau pralaimėjo aną turą ir jo žaidėjai tikrai yra pakankami supykę ant savęs, kad tai motyvuotų nepakartoti klaidų. Antroji - tai bus pirmasis Granito-3 mačas tikruosiuose namuose Naujojoje Vilnioje. Ir tai dar viena motyvacija laimėti. 3:1 šeimininkų naudai.

Reaktyvas – Olandai

06.03 17.00 Dilgynė

Tarpusavyje šios komandos yra žaidusios ne kartą ir ne du. Tarpusavio rezultatai – Olandų naudai. Jie laimėjo penkerias oficialias rungtynes, Reaktyvas – vienerias. Ir trys mačai baigėsi lygiosiomis.

Prognozė: Olandai laimės ir šeštą tarpusavio mačą. 2:1.

Skaidiškės – Pressas

06.03 19.00 Rudaminos Žolės Riedulio

Per šių komandų tarpusavio kovas tris pergalės iškovojo Skaidiškės, vieną – Pressas.

Prognozė: Spėju, kad laimės šeimininkų ekipa. 2:0.

Futboliukas – Pilk

06.03 20.00 Fanų

Net keista, kad didžiajame futbole šios komandos oficialiuose mačuose tebuvo susitikę du kartus. Apytiksliai - Vytauto Didžiojo laikais (2010-aisiais). Pilk abu tuos mačus laimėjo.

Prognozė: dabar po daugėl metų Futboliukas turi galimybę atsikeršyti. Spėju, kad tą galimybe jis ir pasinaudos. 3:2 Futboliuko naudai.