C divizionas: Į aikštę įbėgo ir SFL prezidentas Visos

Sekmadienio Futbolo Lygos C diviziono antrasis turas buvo sužaistas visas. Skirtingai, nei pirmajame ture, kur vienerios rungtynės buvo atkeltos į birželį, antrajame įvyko visi penki susitikimai.

Po jų į pirmąją vietą išsiveržė Granito-3 komanda, laimėjusi dvejas rungtynes iš dviejų galimų.

Taip, turbūt, ir turėjo būti. Granitas-3 yra bene didžiausias šio diviziono favoritas.

Antrajame rate jam teko parankus varžovas – Pilk, kurį Naujosios Vilnios futbolininkai pernai du kartus įveikė D divizione.

Pilk – Granitas-3 1:3

Atspėjau šio mačo rezultatą gana teisingai. T. y. atspėjau, kad Granitas mačą laimės ir laimės dviejų įvarčių skirtumu. Taip ir buvo. Tik įvarčių rungtynėse buvo daugiau, Granitas laimėjo ne sausu 2:0, bet 3:1.

O mačą puikiai aprašė Pilk komandos vadovas Vygantas Šepetis. Tegu ir iš savo komandos pusės, bet geriau nei jis rungtynių aš neatpasakosiu.

Vygantas Šepetis: „FK Pilk!“... Šūkis prieš rungtynes buvo labai įkvepiantis, bet užmetus žvilgsnį į atsarginių suolą, vaizdelis atrodė ne koks - vienas barzdyla Valdas skubėjo persirenginėti. Vat tokiomis nuotaikomis pradėjom rungtynes gan keistai karštą dar ankstyvo pavasario popietę. Matyt šašlykai sušoko savo pirmąjį viliotinį tai komanda rinkosi labai sunkiai, į aikštę žengė pagrinde smogiamoji Pilkų jėga - senjorai. Varžovų nusiteikimas buvo visiškai priešingas - rimtas apšilimas, dvi sudėtys ir vaikinai kupini energijos, kurie, panašu, tik vakar gavo teisė įsigyti alkoholį bei atakos smaigalyje dar prieš metus A lygoje rungtyniavęs žaidėjas.

Dar labiau stebino rungtynių eiga - nors varžovas ir atrodė grėsmingai bei kontroliavo kamuolį kaip kokia Barca ir atrodė, kad tuoj tuoj pasipils įvarčiai, nieko panašaus apart keleto tolimų smūgių bei kamuolio skersavimo į aikštę. Gal dėl to "kalti" Pilk senjorai kurie kovėsi kaip liūtai ir sėkmingai stabdė visas atakas. Negana to. realiai pirmieji pasižymėti galėjo būtent Pilkai. Po vienos ilgėliau (jei taip galima pavadinti) užsitęsusios atakos Denis prasmūgiavo iš kokių 19 m ir vartininkas tik "katės" šuoliu" ištraukė kamuolį iš devyniukės. Po to sekė kampinis, kai mūsų puolėjas dar kartą iš kokių 3-4m. prasmūgiavo šuolyje galva. Atrodė, kad beliko tik rankas kelti į viršų, bet ir vėl Granito vartininkas pademonstravo savo stebuklus. Kai jau atrodė, kad komandos antrą kėlinį pasitiks su dviem nuliais visgi neatlaikė Pilkų gynybiniai įtvirtinimai ir krito pirmasis rungtynių įvartis.

Antrasis kėlinys prasidėjo, kaip ir pirmas - vienos komandos kamuolio kontrolė ir šeimininkų gynybiniai įtvirtinimai su retais bet pavojingais išpuoliais. Mūsų komanda padarė išvadas, kad kamuolio skersavimas į baudos aikštelę kėlė bene daugiausia problemų varžovams, todėl buvo stengiamasi būtent taip užbaigti savo retas atakas ir neužilgo tuo pasinaudojęs Pilkų krašto saugas smeigia išlyginamąjį įvartį. Sužibo viltis išsikovoti pirmus taškus. Deja nelabai sėkminga 4 minučių ataka Pilkų seniems liūtams kainavo taip trokštamą teigiamą rezultatą. 77 minutę rezultatui tapus 1-3 mačo baigtis tapo beveik aiški...

Nepaisant galutinio rezultato, Pilkai nestokojo geros nuotaikos - visgi su vienais iš favoritų buvo sužaista labai garbingai ir kovingai. Tikimės, kad į kitas rungtynes ateisime su gerokai stipresne sudėtimi ir pajudėsime iš nulio zonos...”

Skaidiškės – Vėtra 4:1

O štai Vėtra šių metų pirmenybes pradėjo nesėkmingai. Praleidusi pirmąjį turą Rūdiškių ekipa čempionatą pradėjo susitikimu Rudaminoje su Skaidiškėmis. Kurios, pralaimėjusios pirmajame ture, kaip ir Vėtra, siekė pirmųjų taškų. Ir ne kaip Vėtra juos pasiekė.

“Pirma sezono pergalė, tikėkimės ne paskutinė, - apie rungtynes rašė Skaidiškių ekipos vadovas Marius Bukauskas. - Tai nuotaikos puikios. Susirinkom gausiai, turėjom pakankamai keitimų į kiekvieną poziciją.

Nežinau ar visi varžovai susirinko, bet matėsi, kad komanda pasikeitusi, daug jaunų žaidėjų. Palyginus su ankstesniais metais, gynyba susilpnėjusi. Nėra Daukšos, bet buvo Antanas. Neaišku ar ilgam. Jei ir jo neliks komandoj , Vėtrai bus sunku bus kovoti dėl aukštų vietų.

Mes žaidėm tikrai neblogai ir galėjom pelnyti ir daugiau įvarčių, bet kas pagalėjo paso, kitas nepataikė į kamuolį....Tik pirmas 15 min. buvo apylygė kova, po to jautėm savo pranašumą ir tikėjom, kad laimėsim.”

Vėtros vadovas Tomas Matulevičius rašė taip: „Na, sužaidėme pirmas sezono rungtynes su Skaidiškėmis. Susirinkome gausiai, geros nuotaikos, atvykome kiek anksčiau. Rungtynės klostėsi gan apylygiai. Gal Skaidiškių vadovas teigs, kad žaidė į vienus vartus, bet mano nuomone, to nebuvo.

Rezultatas dėsningas. Gal jis ir nelabai atspindi rungtynes, bet yra teisingas. 

Gal labiau pasisekė varžovams, gal jų diena buvo, nežinau. Padarėme kelias klaidas, gavome kelias torpedas, savo sukurtų šansų neišnaudojome, tad ir gavosi 1:4. Šiai dienai Skaidiškės - stipresnės.

Mums šios rungtynės šiais metais buvo pirmos, jautėsi mūsų futbolininkų šioks toks jauduliukas, gal jis pakišo koją?

Atrodėme gan neblogai. Tiesiog startas, pradžia, pirmas antausis ir judame toliau. 

Sekmadienį laukiame svečių. Grėsmingojo Olandų klubo. Ką galime pasakyti apie juos? Labai pažįstama komanda, ne kartą teko su jais varžytis. Komanda yra puikiai sukomplektuota, žaidžia gerą gražų futbolą, turi labai stiprius krašto saugus ir puolėjus. Mėgsta žaisti greitą kontaktinį futbolą. Yra šio sezono lyderiai.

Šiam susitikimui labai rimtai ruošiamės. Bandome atidirbti klaidas padarytas Rudaminoje. Žinome, kad Olandai favoritai ir atvažiuos 3 taškų, bet taip lengvai jų neatiduosim. Esame paruošę keletą staigmenų bsandysime duoti kova . O kaip ten pasiseks, pamatysime sekmadienį.“

Prognozuodamas mačo nugalėtoją atspėjau. Rašiau, kad Skaidiškės turėtų laimėti 2:0.

Reaktyvas – Euforija 1:3

Kur neatspėjau nugalėtojo, tai šiame mače. Tiksliau, aš jo nespėjau, nes prognozavau, kad susitikimas baigsis lygiosiomis 1:1.

Na, galima sakyt, Reaktyvas mane pavedė. Juolab, kad jeigu tikėti jo vadovu Justinu Baužiu, pati komanda gerokai prisidėjo prie to, kad varžovams pralaimėtų

 

J. Baužys: „Tokias rungtynes norisi pamiršti kuo greičiau, nes iš jų nei pasimokyti ką gali, nei gauni nuorodų pokyčiams. Varžovas silpnas, bet nugalėjo pelnytai, nes sugebėjo sukrapštyti vieną įvartį po kampinio. Kitus du praleidome patys. Vieną įsimetė į vartus vartininkas, gaudydamas skersą, kitą mušė iš metro, kai vartininkas nesugaudė kamuolio, o gynėjai atidžiai viską stebėjo, stovėdami per du metrus nuo kamuolio. Mes nerealizavome kokių 4-5 išėjimų prieš vieną vartininką. Gėda.

Nuo pat pirmų minučių įsivėlėme į jų žaidimą ir bandėme su jais lenktyniauti ir varžytis ištverme. O kaip tyčia, tose rungtynėse jie buvo surinkę visą savo jaunimą ir komandos vidurkis buvo koks 24 metai, o 29 kaip rašo vilniausfutbolas.lt.

Lyginant su Futboliuku, Euforijos komanda silpnesnė, nes jai trūko kūrybiškumo, kombinacinio futbolo ir aštrumo puolime. Patarimai kitoms komandoms: kantriai žaisti prieš juos ir nelenktyniauti. Kantrybės gynyboje jiems neužtenka ir užuomazgų gintis komandiškai nemačiau. Yra keletas įdomių žaidėjų (prancūzų) kraštuose, kitos pozicijos įspūdžio nepaliko.

Mūsų žaidimas buvo prasčiausias sezone, ne tik dėl nerealizuotų progų, bet ir dėl labai nekokybiškų perdavimų. Praktiškai 60-80 proc. kamuolių elementariose situacijoje duodavome į dvikovas ir jie jas daugumoje laimėjo.

Taigi, praradome 3 taškus ir esame tolimesnėse žaidimo braižo paieškose. Laukia sunkus sezonas.”

Olandai – Pietų IV 1:1

Pietų IV vėl surinko minią žaidėjų. Ir visai nesiruošė pralaimėti Olandams pagal apžvalgininko prognozę (1:2).

Ir pirmą kėlinį pilnai kontroliavo žaidimą.

Jau 12 minutę ji įmušė įvartį (tiesa iš nuošalės), bet kadangi vienas teisėjas be linijos kolegų pagalbos negali tiksliai nuošalių fiksuoti, tai įvartis suėjo už gerą.

Kažkur antroje pirmojo kėlinio pusėje įvyko ilgai lauktas debiutas, kai aikštėje pasirodė SFL prezidentas Paulius Malžinskas. Pats jis debiutą įvertino, kaip nenusisekusį, bet aišku - ne jis kaltas, kad Pietų IV neišnaudojo daugiau progų, kurių nemažai turėjo pirmą kėlinį.

Dar Pietų IV turėjo keliolika gerbėjų, kurie toli gražu nebuvo pasyvūs ir kad LFF stadione vyksta futbolas, galėjai girdėti ir nebūdamas stadione.

Kaip fanai beragino savo komandą, kuo toliau, tuo labiau iniciatyva slinko į Olandų rankas (tiksliau – kojas). Antrą kėlinį jokios persvaros Pietų IV neturėjo, mačas vyko lygiai, o po vieno kampinio Olandams pavyko rezultatą išlyginti.

Taip ir neišsiaiškinusios stipresnės, komandos pasidalijo po vieną tašką.

Pressas – Futboliukas 2:1

Praleidęs porą sezonų D divizione, į C Pressas grįžo visai kitoks, nei ta komanda, kuri 2015 metais čia užėmė paskutiniąją vietą.

Tą pajuto pirmasis jo varžovas Futboliukas, kurio atstovas spaudai Lešekas Jankovskis neslėpė: žurnalistų komanda tikrai nustebino.

 „Susirinkome taip pat gerai, kaip ir pirmame ture, - rašė L. Jankovskis. - Iš tikrųjų varžovų pajėgumas nustebino. Tai buvo kitoks "Pressas" nei  tas, su kuriuo žaidėme prieš trejus metus. 

Visas veiksmas vyko pirmajame kėlinyje: pirmi įmušėme, tačiau po to praleidome du kvailius įvarčius.

Antrajame kėlinyje bandėme spausti, tačiau Preso gynyba tą vakarą buvo geležinė. “

Plačiau ir linksmiau apie rungtynes rašo Presso atstovas Evaldas Gelumbauskas: “Vos prieš pusmetį susišlavęs SFL D diviziono auksą, pirmadienį Pressas startavo SFL C divizione. Baisiame, kietame, negailestingame ir bauginančiame divizione. Tačiau visgi startavo. Ir ne šiaip bele kaip, o garsiai ir trankiai – su žaibais ir pergale.

Prisimenant, kad praėjusiais metais auksinis sezono akordas Fanų stadione nutiko kiaurai košiančio vėjo ir neaiškios kilmės šlapdribos sąlygomis, buvo galima tikėtis, jog ir pirmasis žingsnis C divizione bus nuplautas gaivališko škvalo beigi nukruštas gaivinančios krušos. Bent jau tolumoje susikaupęs debesų frontas ir mįslingai žybčiojęs dangus lyg ir leido tikėtis kažkokio unikalaus gamtos pasveikinimo. Tačiau Fanų stadioną iki kraštų užtvindžiusi Presso vidinė energetika nugalėjo gamtą. Ir ne tik ją.

Kalbomis ir žaidimu uždominavę  presininkai palaužė ir C diviziono senbuvius Futboliuko futbolininkus. Buvom garsesni (šiuo aspektu – į vienus vartus), greitesni, kibesni, kietesni ir tikslesni. Rezultatas 2:1 byloja apie minimalią pergalę, bet progų prie varžovų vartų būta gerokai daugiau. Vien Ervinas Kvitkauskas galėjo iš dublio sukonstruoti mažiausiai pokerį, kelis kartus šlakelio tikslumo pritrūko Laimiui Misiūnui. Savo ruožtu, Presso varžovai be meistriškai atikto baudos smūgio pirmame kėlinyje bei išėjimo uno ant uno su Presso vartų sargu antrame, daugiau nieko ypatingo ir neturėjo. Be abejo, buvo daug kampinių bei kitokio plauko standartų, augaloti Futboliukai karts nuo karto pasiekdavo kamuolius galva, bet į vartų plotą tie kamuoliai neskriejo. O tie keli, kurie visgi daskriejo, pateko į rūpestingą Tautvydo Vencevičiaus glėbį – ir vėl keliavo į aikštę.

Beje, vienas toks kamuolys iš Pirmininko glėbio taip smagiai nukeliavo į aikštę, kad net tapo antrojo Ervino įvarčio bendraautoriumi. Akivaizdu, kad įtemptos treniruotės Sportimoje bei Garaže nebuvo veltui! Bet apieviską savo eile.Pirmame kėlinyje, kol presininkų kojos buvo eiklios, o akys – žvitrios, atakų bangos ritosi kraštais be didesnių stabdžių. Priešininkų gynyba braškėjo, bet kurį laiką dar laikėsi. Visgi, atrodė, kad tik laiko klausimas, kada pasipils įvarčiai. Keli standartai, keli apsikeitimai netiksliais smūgiais, keli aštresni užvažiavimai ant rungtynių arbitro – žaidimas rutuliojosi pagal Pressui puikiai pažįstamą scenarijų. Ir todėl 17 min. į presininkų vartus įkritęs įvartis buvo šiek tiek nelogiškas. Pražanga baudos aikštelės prieigose, keturių presininkų gyvatvorė, regis bus eilinis perdavimas oru, tačiau varžovas nustebina – įsuka kamuolį į artimą apatinį vartų kampą. Po rungtynių analitikai dar ilgai svarstė kaip tai nutiko – ar gyvatvorė pernelyg susispaudė, ar vartininkas pametė vartus, bet galiausiai sutarė, kad varžovams tiesiog pavyko geras smūgis. Su tuo juos ir sveikinam. Nes vienas geras smūgis – tai dar anaiptol ne pergalė.

O kad smūgiuoti moka ir Pressas, netrukus parodė Ervinas. Po kelių minučių jau futboliukai prasižengė prie savo baudos aikštelės kampo, o kol statėsi gyvatvorę Ervinas prisitaikęs pasiuntė kamuolį tiesiai į nesaugomų vartų tinklą. Išlyginę rezultatą presininkai ir toliau aktyviai spaudė arbitrą, žiūrovus, savus ir svetimus žaidėjus, gerbėjus bei palaikytojus. Emocijų buvo kaip visada iki kraštų, bet ne per kraštus. Tai nedviprasmiškai parodė ir jau minėta Vencevičiaus ir E.Kvitkausko kombinacija „Oras-Žemė-Vartai“. 30 minutę Presso vartininkus pasigavo sviedinį savo baudos aikštelėje ir preciziškai tiksliu smūgiu koja išvedė Erviną į ataką. Vienas prasimetimas galva, antras – koja ir vadovėlinė ataka baigėsi vadovėliniu įvarčiu!

Pirmame kėlinyje Pressas ir toliau rodė norą atakuoti, žaisti greitai ir efektingai. Tik užbaigti atakų rezultatyviais smūgiais nepavyko. Antrame kėlinyje vaizdas aikštėje pasikeitė. Futboliukai atakavo vis daugiau ir rimčiau, o presininkai ilgiau ir kantriau kasėsi gynyboje. Konstruktyvus žaidimas nuėjo į antrą planą, padažnėjo susidūrimų, pražangų, fizinio ir dvasinio kontakto. Antroje dalyje spaudimo būta ir vietomis – visai ne menko, bet išskyrus vieną pavojingiausią varžovų ataką, kurią kojomis nutraukė Presso vartininkas, Futboliukas ypatingų progų neapturėjo.

Savo ruožtu, baigiantis mačui Pressas privalėjo nukauti intrigą, mušdamas jei nei 3, tai bent vieną įvartį. Vadovėlinė sienelė pavyko Aurimui ir Laimiui, bet pastarojo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų. Pačioje pabaigoje elegantiška ataka privalėjo vainikuotis trečiuoju Ervino įvarčiu, tačiau į vartus skriejantį kamuolį galva išmušė Futboliuko gynėjas. Nors ir galėjo būti gražiau, bet yra kaip yra. Arbitras davė finalinį švilpuką, presininkai gan santūriai pasisveikino, pavaliavo ir sugužėjo į persirengimo kabiną. Ant aptarimo. O ten jaujų laukė Auksinio alaus Kvadratas bei keli litrai tonizuojančios Colos. Pastarąją maukė ne tik šio gėrimo entuziastas Romanas, bet ir pats Legendarinis! “

O aš tuo tarpu pasidžiaugsiu, kad anonsuodamas turą, spėjau, jog Pressas ir laimės vieno įvarčio skirtumu. Tiesa – 1:0.

Anonsas

Ateinantį sekmadienį bus žaidžiamos ketverios C diviziono rungtynės. Granito-3 ir Reaktyvo susitikimas perkeltas net į liepą.

Euforija – Pressas

05.06 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Pressas – labai neparankus varžovas Euforijai. Iš devynerių per šių komandų istoriją žaistų rungtynių, Euforija sugebėjo du kartus sužaisti lygiosiomis. Kitus septynis mačus laimėjo Pressas.

Tiesa, nuo 2016-ųjų šių komandų rungtynės vyksta atkakliai. Lengvos Presso pergalės – jau senovės istorija.

Prognozė: Spėsiu, kad po pergalės prieš Reaktyvą ant sparnų pakilusi Euforija sugebės sulaikyti kad ir potencialiai stipresnį varžovą ir vėl išplėš lygiąsias 3:3 (tokias pat, kokios užfiksuotos pastarajame šių komandų susitikime).

Vėtra – Olandai

05.06 15.00 Rūdiškės

Vėtra su Olandais per istoriją yra žaidusi keturis mačus. Trys rungtynės baigėsi lygiosiomis, kartą Olandai sutriuškino rūdiškiečius.

Porgnozė: Ir nors Vėtros vadovas T. Matulevičius žadėjo Olandams siurprizų Rūdiškėse, spėsiu Olandų pergalę 2:1. Su visa pagarba Vėtros komandai, tokį mažą įvarčių skirtumą rašau tik dėl to, kad Olandai, pripratę žaisti LFF stadiono platybėse, Rūdiškėse tikrai turėtų jaustis nejaukiai.

Pietų IV – Pilk

05.06 18.00 Statybininkų rengimo centro

Pilk yra Pietų IV prakeiksmas. Per tris oficialius mačus Pietų IV nelaimėjo prieš juos nė vienerių rungtynių, lygiomis tesužaidė vienerias.

Tiesa, oficialius mačus komandos yra tarpusavyje žaidusios laaabai seniai – dar 2011-aisiais.

Prognozė. Nepaisant to, kad Pilk prieš sezoną laimėjo draugišką mačą prieš Pietų IV 4:3, Žalgirio fanų ekipą laikau potencialiai stipresne. Bet kad jau Pilkai tokie neparankūs Pietų IV, spėsiu lygiąsias 2:2.

Futboliukas – Skaidiškės

05.06 20.00 Fanų

Komandų tarpusavio santykiuose kur kas dažniau stipresnės pasirodo Skaidiškės. Jos yra laimėjusios 6 mačus iš 9 žaistų, du kartus sužaidusios lygiosiomis ir kartą pralaimėjusios.

Prognozė. O šį kartą aš manau, kad mačas baigsis lygiosiomis. Kad ir 1:1. Kodėl? Negaliu pagrįsti. Juslė tokia.