B2: Turas, kuris nieko neišaiškino Visos

Sekmadienio futbolo lygos Ergo pirmenybių B2 diviziono 24-asis turas nė kiek neparyškino, kuri iš trijų pirmaujančių komandų kokį prizą laimės. Paaiškino tik tai, kad, išskyrus vėl į pirmą vietą iškilusius Medžius, Mostiškes ir Baltąją Vokę daugiau niekas į pirmąjį trejetą nesikėsins.

Nes Liberalų Sąjūdis sugebėjo nusileisti Futboliukui ir gale sezono būti trečiu ar dar aukščiau jokių šansų jau nebeturi.

Paaiškėjo ir Imperialo vieta. Po jo pergalės prieš Rytą galima konstatuoti, kad Imperialas šių metų B2 divizione – penktas.

Atkaklios varžybos vyksta tarp rezultatyviausiųjų. Čia susigrūmė Pietų IV atakų lyderis Mindaugas Kasperūnas ir rezultatyviausias Baltosios Vokės atakų užbaigėjas Vladyslavas Podberezskis. M. Kasperūnas ta proga Vovai įmušė 7 kartus.  Vis dėl to Vokės futbolininkas per mačą su Setu porą kartų pasižymėjo ir vis dar lenkia M. Kasperūną..

Viesulas-2 – Medžiai 0:5

Medžiai prieš Viesulą laimėjo kur kas lengviau nei aš jiems prognozavau (3:1). Ir po pergalės užsitikrino sau prizinę vietą. Bent jau trečią, nors tam kartui iškopė į pirmą.

„Sužaidėme dar vienas geras rungtynes antrame rate ir užsitikrinome prizinę vietą. Po pirmo rato, tas trejetukas atrodė labai nutolęs ir sunkiai pasiekiamas. Tad planas minimum įvykdytas“, - po šios pergalės teigė Medžių vadovas Paulius Glosas.

Ką jis parašė po to, mane nustebino stipriai...

„Rungtynės su Viesulu vyko atkakliai. Jie išėjo žaisti tik dėl pergalės. Tą rašė tiek savo puslapyje, tiek deklaravo akis į akį“, - tvirtina Paulius.

Dėl ko taip nustebau? Dėl dviejų dalykų.

Visų pirma, kad Viesulas buvo nusiteikęs būtinai laimėti. Pykit, nepykt, bet man ta komanda, atrodo, negalėtų prieš Medžius laimėti ir tada, kai tie surinktų viso devynis antrosios sudėties žaidėjus...

Bent jau prieš antrojo rato Medžius.

O dar nustebau, kad Paulius pergalę 5:0 vadina atkakliomis rungtynėmis. Tiesa, iš tolesnio laiško galima suprasti, kad vis dėl to tas mačas vyko ne taip jau ir atkakliai.

„Tiek progų nesame turėję nė per vienerias rungtynes. Sumušėme gal tik koki trečdalį iš to, ką susikūrėme. Priešininkai tikrų progų neturėjo išvis. Mūsų vartininkas, gynėjai bei saugai sužaidė dar vienas užtikrintas rungtynes.

Į priekį išvedė Mažas. Kėlinio pabaigoje antrą geltoną (pirmą - už kalbas, antrą - už grubų žaidimą) gauna Viesulo žaidėjas ir liekam daugumoje.

Antrame (kaip ir pirmame) nu niekaip nesugebam išnaudoti tikrų progų. Daug smūgių atrėmė jų vartininkas, kai kur patys tai užlipdavom ant kamuolio, tai nepataikydavom į vartus, tai pataikydavom į jų gynėjus, štangas ar net į savus. Įvarčiai brendo, buvo tik laiko klausimas.

Antro viduryje, Mažas, muša dublį, taip nuramindamas mūsų "brofkę". Per paskutines 10 minučių, mūsų puolėjai visgi sumuša savo įvarčius.

Mažas (arba Eduardas Grudinskis) per šį susitikimą pasižymėjo hattricku.

O štai Viesulo Facebook paskyros rungtynių versija: „Nepaisant šalto oro, žaidėjų susirinko nemažai. Pirma rungtynių dalis prasidėjo sunkokai. Grupės lyderiai kontroliavo kamuolį, nesunkiai gesino mūsų atakas bei ne kartą pavojingai smūgiavo. Vienas iš žaidėjų vardu Riko, norėdamas pakeisti žaidimo eigą, nutarė padiskutuoti su teisėju ir gal net paprašyti patarimo, tačiau teisėjas buvo ne nuotaikoj ir parodė geltoną kortelę. Taigi žaidimas nepasikeitė ir įpusėjus kėliniui, nepaisant jog įspūdingai žaidęs vartininkas ne vieną kartą protui nesuvokiamu būdu sugebėjo apginti vartus, priešininkai pelnė įvartį ir rezultatas tapo 0:1. Prasidėjus antram kėliniui jau minėtas Riko netyčia paslydo ir užgavo priešininko kojas. Teisėjas taipogi netyčia ištraukė geltoną kortelę ir parodė ją gerbiamam Riko, o po to, pamatęs jog turi ir raudonos spalvos kortelę, parode ir ją. Tačiau rungtynės dar nepasibaigė. Nors turėjome vieno žaidėjo deficitą, žaisti pradėjome intensyviau, o artėjant rungtynių pabaigai net kamuolio kontrolė perėjo į mūsų pusę. Be to, praleidome dar keturis įvarčius dėl tam tikrų gynybos nesklandumų ir galutinis rezultatas tapo 0:5 Medžių naudai. Tačiau tai nesugniuždė stiprių Viesulo vyrų kurie be jokios abejonės nekantriai laukia naujo šanso kada vėl galės kovoti petys į petį ir parodyti pilną Viesulo jėgą.“

Žodžiu, nebaisūs tiems Medžiams jokie Viesulai. Tai buvo vienuolikta žaliųjų pergalė per 11 antrąjį ratą žaistų susitikimų.

Imperialas – Rytas 4:0

Deja, susisiekti nei su vieno klubo atstovais nepavyko. Pabuvoti tose rungtynėse – taip pat. Sprendžiant iš mačo statistikos, pirmą kėlinį šios poros susitikime kova dar buvo ir Imperialas jį laimėjo 1:0. Antrą – išryškėjo klasių skirtumas ir mačas baigėsi taip, kaip ir turėjo baigtis.

Laimėjęs, pirmojo rato varžybų nugalėtojas Imperialas užsitikrino penktąją vietą divizione. Kaip ir tvirtino jo vadovai sezono pradžioje, sakydami, kad jų komanda verta B2 penketuko.

Prognozavau Imperialo pergalę rezultatu 3:1. Mačas laimėtojams, veikiausia, buvo lengvesnis negu aš jį įsivaizdavau rašydamas anonsą.

Versmė – Skaidiškės 5:0

„Ko buvom verti tą ir gavom“, - konstatavo Skaidiškių komandos vadovas Marius Bukauskas.

Spėjau, kad Versmė įveiks Skaidiškes, bet viskas su prognoze ir realybe nutiko, kaip Viesulo-2 – Medžių mače. Kaip ir ten, taip ir čia atspėjau nugalėtoją, bet sakiau, kad jis laimės 3:1. Kaip ir ten, taip ir čia nugalėtojas laimėjo 5:0.

Nors spėdamas Viesulo-2 rezultatą, lyg ir jaučiau, kad bandau jį patempti, Bet Skaidiškės – ne Viesulas-2. Jos visada būna stipriomis vidutiniokėmis, galinčiomis rimtai pasipriešinti. Juolab, kad ir Versmė – ne Medžiai.

Tačiau jau kurį laiką Skaidiškės nors ir yra vidutiniokės, bet vargu ar su priedelių „stiprios“. Komanda aiškiai pabaiginėja čempionatą be jokios motyvacijos. Surinko pilną sudėtį – ir tam kartui džiugu.

Panašiai kalba ir M. Bukauskas: „Susirinkom vienuolika, be keitimų. Iš vienuolikos vienas buvo su patempta kirkšnimi ir labai bėgti negalėjo, tai paėmėm, kad nors pastovėtų. Iš startinės sudėties buvo tik 5 žaidėjai. Tai nėra ko kaltinti - kaip galėjom, taip sužaidėm, gerai, kad iš viso susirinkom.

Aišku, įvarčių galėjo būti ir mažiau, jei nebūtų vartininkas klydęs. Nes iš penkių įvarčių tai trys buvo grynai jo klaidos.

Laimėjo stipresnė komanda, o mes patys kalti, kad pridarėm tiek klaidų. 11 metrų baudinio neįmušėm, nes žaidėjas paslydo ant ledo prieš mušdamas ir nukrito, bet lietė kamuolį ir teisėjas tai traktavo, kaip smūgį.“

Tas mušęs baudinį ir paslydęs, buvo ne kas kitas, kaip rezultatyviausiasis Skaidiškių žaidėjas Jaroslavas Dičkovskis.

O Versmė rašo, kad mačas buvo ganėtinai nervingas ir jos varžovai neatrodė žaidžiantys be aistros.

„Paskutinėse namų rungtynėse nugalėjome turnyrinės lentelės kaimynus ir užsitikrinom, kad nenukrisim žemiau septintosios vietos. Dabar esame šešti ir paskutiniame mače, reikia nugalėti Viesulą. Tada šioje pozicijoje ir liktume.

Dabar apie mačą. Tokių emocingų rungtynių šį sezoną tikriausiai nebuvo. Varžovai pirmajame kėlinyje kokių 10-15 minučių prašnekėjo su teisėju, pyko, nervinosi, dėl  ko ir praleido įvarčius.

10 min. gavęs M. Strasevičiaus perdavimą, įvartį pelnė N. Kobelevas. Po kelių akimirkų, 12 min. komandos kapitonas P. Denovagis baudos smūgiu padvigubino rezultatą, o dar po 5 min. D. Marcinkevičius pelnė įvartį tolimu smūgiu, neužtikrintai sužaidus varžovų vartininkui.

40 min. varžovai gavo progą mušti 11m. baudinį, už mūsų gynėjo žaidimą ranka baudos aikštelėje. Visgi rezultatyviausias varžovų žaidėjas J. Dičkovskis slystelėjo ir nepataikė į vartus.

Antrajame kėlinyje aistros nurimo ir žaidimas vyko ramiau, 49 min. N. Kobelevas, gavęs dar vieną M.Strasevičiaus perdavimą, pelnė savo antrąjį įvartį mače, o 57 min. tas pats N. Kobelevas pelnė ir "hat-trick'ą". Jau antrąjį sezone. Per likusį laiką įvarčių daugiau nebuvo pelnyta, nors progų turėjome“, - rašoma apie mačą Versmės Facebook paskyroje.

Elektrėniškių pergalę aptemdė tai, kad sunkią traumą patyrė vienas jų pagrindo žaidėjų Domantas Ašmena.

O Skaidiškėms neįtiko ne tik teisėjas. Bet ir aikštė, ir net kamuolys.

„Aikštė – tragiška. Žaidėm futbolą ant ledo. Ledo ritulininkai turbūt jau pripratę ant tokios dangos, tai jiems geriau ir sekėsi. SFL galėtų tvarkaraštį sudėlioti taip, kad paskutinių 4-5 turų rungtynės nebūtų -žaidžiamos ant natūralių dangų, nes ganėtinai daug komandų jau sportuoja ant dirbtinų.

Teisėjas  - žmogus su raudona nosimi, kuris atėjo tik pasiimti litų. Patys turime nuo kamuolio 9 metrus atskaičiuoti, o kai nesutikom, tai davė geltoną ir dar pasakė: nenorėjot 9 metrų, tada 10 patrauksiu. Pirmame kėlinyje buvo siaubingas teisėjavimas, o kamuolys - balionas. Tiesą sakant, net neturėjo leisti žaisti su tokiu kamuoliu ir tokioje aikštėje. Galėjom ir ledo arenoje rungtyniauti, mažai kas skirtųsi..“ – kalbėjo M. Bukauskas.

Vova – Pietų IV 0:8

Pietų IV į rungtynes, kaip visada rinkosi nerangiai. Nors rungtynių pradžia kažkiek vėlavo, kiek žaidėjų šį kartą turės žaliai balti, paaiškėjo prieš pat joms prasidedant. Turėjo 14 (su vienu vėlavusiu), iš kurių trys žaidė neišsigydę traumų.

Prie to trejeto traumuotųjų dar vienas prisidėjo jau pirmajame kėlinyje ir ultroms vėl liko du keitimai.

Beje, Vova susirinko ne ką geriau. Irgi keitimų turėjo vieną-kitą.

Jau bene pirmoje Pietų IV atakoje teisėjas parodė į 11 metrų žymą. Ganėtinai ginčytinas baudinys buvo skirtas į šeimininkų vartus ir Pietų IV ėmė pirmauti 1:0.

Kurį laiką Vova bandė priešintis, bet jau pirmą kėlinį tapo aišku, kad šansų ji neturi ir tądien. Vaiduoklis jau po pirmo kėlinio buvo pelnęs hattricką, o Pietų IV pirmavo solidžiai – 3:0.

Jei pirmą kėlinį Vova bandė bent jau šiek tiek atakuoti, antrą atrodė, kad jos žaidėjų nėra ten, kur jų labiausiai reikėjo. Nei atakoje antifašistams kas nors pavykdavo, nei matėsi, kad Vova turi gynybą.

Visa šeimininkų gynybos linija žaidė gerokai toli nuo savo vartų, kas ypač tiko Mindaugui Kasperūnu, vis Germanto Gaurilčiko išvedamam, vis pabėgančiam ir vis nuginkluojančiam tą vargšą visų komandos draugų pamirštą vovinių vartininką.

Mindaugas įmušė septynis įvarčius per šias rungtynes.

Vovos žaidimo krizė, atrodo yra tokia rimta, kad net jos fanai nuo komandos nusisuko ir netraukia: „Yra komanda Vilniuje, nebijo stot į kovą...“ Veikiausiai dėl to, kad Vova į jokią kovą nestoja, o yra tik statistė aikštėje, nuo kurios pastangų gali priklausyti nebent – ar dideliu skirtumu ji pralaimės.

Prognozavau rimtą Vovos pasipriešinimą varžovams ir net pirmąjį jos tašką per antrąjį ratą, bet nusipezėjau. Pietų IV laimėjo lengvą, kaip niekada, žaidžiant su šiuo varžovu, pergalę.

Baltoji Vokė – Setas 5:1

Baltoji Vokė, kuriai aš prognozavau pergalę prieš Setą 8:2, laimėjo ne taip jau ir lengvai.

Svečiai pirmi įmušė ir net laimėjo pirmąją žaidimo pusę.

Tai paaiškinti galima sudėtimi. Pradžioje mums trūko žaidėjų. Susirinkimas iš pradžių buvo ne koks. Pradedant žaisti turėjome vos vieną keitimą. Po to komanda vis pildėsi. Antrą kėlinį susikaupėme, susistatėme kur kas turi žaisti, o ne kur kas gali užlopyti skyles ir tada rezultatas pasikeitė“, - kalbėjo Baltosios Vokės komandos vadovas Raimundas Grigaliūnas.

Jis pripažino, kad pirmą kėlinį jo komanda nežaidė geriau nei varžovai. Ir kad tai jį labai neramino.

„Vieną kitą progą sukūrėme. Bet mūsų gynėjas padarė klaidą ir praleidome įvartį. O šiaip pirmas kėlinys buvo visiškai lygus. Ir pergyvenom, kad tik mačas nesibaigtų mums neigiamai. Kai įmušėme porą įvarčių, jie pabandė eiti į puolimą. Tada pasipylė ir trečias, ir ketvirtas, ir penktas įvarčiai“, - kalbėjo Raimundas.

Rezultatyviausiasis Baltosios Vokės futbolininkas Vladislavas Podberezskis prie savo sąskaitos prisidėjo du įvarčius. Iki šio turo antroje vietoje tarp B2 snaiperių įsikūrusiam Edgarui Skarinai per šį susitikimą teko tik komandos fano vaidmuo.

„Edgaras stovėjo šalia aikštės, labai į ją norėjo, bet išeiti negalėjo, nes yra traumuotas“, - pasakojo R. Grigaliūnas.

Futboliukas – Liberalų Sąjūdis 3:2

Liberalų sąjūdžio vadovas Marius Bikauskas po 23-iąjį turą laimėto mačo prieš Vovą sakė, kad LS savo aukščiausią pasiekimą istorijoje – ketvirtąją vietą jau užsitikrino ir toliau žais savo malonumui. Nors komanda prieš 24-ąjį turą turėjo galimybių patekti į prizines vietas. Nežinau, savo ar Futboliuko malonumui Liberalų Sąjūdis pralošė, bet šio pralaimėjimo jam ir liko ta ketvirtoji vieta, neleidžianti nei kopti aukštyn, nei smigti žemyn.

M. Bikauskas pralaimėjimą aiškino nuotaikos kovoti stoka.

„Pralaimėjom netikėtai ir nelauktai. Surinkom vieną geriausių sudėčių šiame rate, bet va ugnelės akyse beveik pas nei vieną nebuvo. Be ugnelės ir prieš Vovos 9 žaidėjus galime pralošti. Gal visa tai vyko dėl nieko nelemiančio šių rungtynių faktoriaus? Nežinau. Tikiuosi, sezoną užbaigsime pergale prieš Skaidiškes.

O Futboliukas – šaunuoliai. Jų akys žaižaravo, kabinosi į kiekvieną kamuolį. Kiek turėjo progų, tiek ir sumušė“, - kalbėjo Liberalų vadovas.

Žodžiu, neatspėjau. Visų pirma rezultato (sakiau, kad Liberalų Sąjūdis laimės 2:1), antra – galvojau, kad svečių ekipa nebus tokia palūžusi ir iki paskutiniojo tikėsis trečiosios vietos.

„Susirinkome labai panašiai. Mes turėjome 3 keitimus, o varžovai ~4. Pirmajame kėlinyje vyko apylygis žaidimas ir kai jau atrodė, jog pirma pusė baigsis be įvarčių, 44 mūsų gynėjas po sumaišties perėmė kamuolį ir išvedė Futboliuką į priekį. Galbūt būtent po šio įvarčio komanda įgavo daugiau pasitikėjimo ir po kurio laiko pelnė dar vieną įvartį.

Bet kaip paaiškėjo vėliau, Liberalai nenorėjo pasiduoti ir apie 25 min. atkarpą spaudė mus , kas davė savo vaisius ir jie išlygino rezultatą. Tačiau po kontratakos mūsų žaidėjas pataiko varžovui į koją ir 3 įvartis krenta į Liberalų vartus.

Po šio įvykio varžovai jau neberado jėgų išlyginti rezultato“, - apie rungtynes pasakojo Futboliuko atstovas spaudai Lešekas Jankovskis.

„Pirmajame kėlinyje po kampinio sumaišties aukščiausias dvimetrinis žaidėjas keistai muša koja, bet ne galva. Taip pirmasis kelinys ir baigesi 1:0 varžovų naudai. Galima tik paminėti, kad teisėjas abejotinai nedavė pendelio į Futboliuko vartus.

Antrajame kėlinyje Futboliukas ir toliau kabinosi i kiekvieną kamuolį. Po greitos kontros jų saugas išeina vienas prieš vartininką ir 2:0.

Kiek pasimetam, bet toliau lošiam. Po eilinio pargriovimo mūsų saugas stoja mušti baudos smūgį. Tiksliai. Ir tai  mums duoda vilties bei šiek tiek užveda.

Gan greitai ir išlyginom. Po sumaišties pakėlus kampinį mūsų gynėjas įmuša ir esame jau beveik užtikrinti dėl išplėštų lygiųjų.

Bet pačioje mačo pabaigoje po aukštai pakelto kamuolio į mūsų baudos aikštelę, kamuolys netyčia atsimuša į gynėjo koją ir 3:2 - Futboliukas triumfuoja“, - tas pačias rungtynes apžvelgė M. Bikauskas.

„Nekasdieniškai Futboliukui vyksta jau 5 sekmadieniai iš eilės: 5 laimėjimai, 18 įmuštų įvarčių. Stengsimės didinti pergalių skaičių“, - kalbėjo L. Jankovskis.