B2: Lyderių trejetas toliau skina pergales Visos

Sekmadienio futbolo lygos Ergo pirmenybių B2 diviziono 23-aisias turas jokių įdomesnių pakitimų į turnyro lentelės aukštikalnes neatnešė. Pirmaujantis trejetas nepralaimi ir ką tu nori, tą jam daryk. Taip buvo ir šį turą. Užpykusios ant apžvalgininko Mostiškės išsiliejo ant Imperialo, Baltosios Vokės puolimo pitbuliai greitai sutaršė ne pačią stipriausią Ryto gynybą, o Elektrėnų Versmei taip ir nepavyko Medžiams aplaužyti šakų. Viskas baigėsi taip, kad nuo pergalės prieš Baltąją Vokę savo žvaigžde patikėjęs ir vis varžovus vijęsis (ir niekaip nepavijęs) Liberalų Sąjūdis baigė svajoti apie prizines vietas ir nutarė likusius mačus žaisti savo malonumui, jau nieko apčiuopiamo iš sezono nesitikėdamas.

Nepatvirtintais duomenimis (iš Baltosios Vokės vadovo žodžių, kadangi Rytas iki šiol nesugebėjo įvesti rungtynių statistikos) net 5 įvarčius Rytui uždėjo rezultatyviausiųjų žaidėjų sąrašo lyderis Vladislavas Podberezskis. Ir viso surinkęs 32 taiklius smūgius tapo labai jau sunkiai pavejamu savo konkurentams.

Į antrą vietą rezultatyviausiųjų sąraše iškopė Vladuko komandos draugas Edgaras Skarina, Rytui įmušęs tris (vėl tais pačiais nepatvirtintais duomenimis) ir aplenkęs turą praleidusį Mindaugą Kasperūną iš Pietų IV bei vieną įvartį Futboliukui įkirtusį Jaroslavą Dičkovskį iš Skaidiškių.

Skaidiškės – Futboliukas 1:3

Nebuvo Futboliuko atstovas spaudai Lešekas Jankovskis šiame mače. Ir nedaug ką jis mums tegalėjo apie jį parašyti.

„Deja, pačiam teko praleisti šias rungtynes, tai papasakoti per daug negaliu. Tiesą sakant, esu labai nustebęs rezultatu, nes 1 h iki rungtynių atrodė, jog teks žaisti mažumoje, tačiau turėjome 2 keitimus.

Tai tiek. Galiu tik pasveikinti savo komandos narius ir tikėtis, jog paskutinės 3 varžybos
baigsis taip pat pergalėmis“, - rašė L. Jankovskis savo laiške.

Šiaip jau Skaidiškės įmušė pirmos. Pačioje rungtynių pradžioje išnaudojo teisėjo į varžovų vartus skirtą baudinį. Bet vėliau svečiai atrado jėgų įmušti tris įvarčius ir nugalėjus šeimininkus, atsirauti nuo jų į turnyro lentelėje trimis taškas.

Skaidiškių komandos vadovas Marius Bukauskas pateikė savo trumpą rungtynių apsakymo versiją: „Viskas prasidėjo lyg ir neblogai. Mušėm penalkę. Ir po to žaidimas ėjo. Kol gavom baudinį netoli savo baudos aikštelės. Kamuolys praėjo pro sieną tarp kojų. Vartininkui tarsi ir buvo patogu numušti kamuolį, bet numušdamas, jis pataikė į štangą ir lygu.

Lyg ir normaliai žaidėm ir po to, bet gavom du įvarčius ir tiek. Nebuvo, kad jie mus labai spaustų, ar mes juos labai spaustume. Kažkiek puolėm mes, kažkiek jie.“

Tai buvo ketvirtas skaidiškiečių pralaimėjimas iš eilės. Bet M. Bukauskas sako, kad jų kovingumas nuslūgo dar anksčiau.

„Motyvacijos nebeliko po to, kai pralaimėjome Medžiams. Dabar jau turime problemų dėl susirinkimo į rungtynes. Išvykose vos surenkam 11-12, kad nors kažkas būtų aikštėje.

Bandžiau su visais kalbėtis, bet labai jau atsainiai visi žiūri į žaidimą. Gal net ne dėl to, kad pradėjom pralošinėti, bet šiaip įvairiai visi į viską žiūri: vienam viena nepatinka, kitam – kita. Liko jau nedaug. Pabaigsim šitą sezoną ir ramiai lauksim kito“, - kalbėjo Marius.

Prisipažinsiu, kad rašydamas anonsą Skaidiškėmis pasitikėjau labiau nei Futboliuku. Ir nors prognozavau lygiąsias 1:1, labiau tikėjau šeimininkų nei svečių pergale.

Medžiai – Versmė 2:1

O Medžiai vos neprisižaidė. Net gaila būtų, jei vis dėl to jie būtų per šį mačą pasėdę, nelaimėję dešimtos pergalės paeiliui ir suklupę pirmą kartą antrajame rate.

Gaila būtų man. Įtariu, kad nei Versmei, nei Mostiškėms, nei Baltajai Vokei, nei Liberalų Sąjūdžiui tikrai gaila nebūtų...

„Sužaidėme žemiau savo galimybių. Arba pripratom žaist labai gerai, todėl vakarykštės rungtynės nesižiūrėjo, - pasakojo Medžių komandos vadovas Paulius Glosas. - Eigą lyg ir kontroliavom, bet prie mūsų vartų buvo ne vienas "pažaras". Patys per mažai sukūrėm, trūko kai kurių žaidėjų, su kuriais žaidžiame kitaip.“

„Vakar dienos mače pralaimėjom komandai, kuri vis dar pretenduoja laimėti visą čempionatą.

Susirinkome labai prastai, turėjom vos du keitimus (įskaitant ir komandos vadovą). Sudėtyje buvo net 5 jaunuoliai, tačiau jie savo žaidimu nenuvylė ir pagirtinai kovojo su patyrusiais varžovais“, - rašo Versmės Facebook paskyra.

Galima sakyti, kad pirmojo kėlinio didvyriu buvo Medžių saugas Vasilijus Novičkovas. Bent jau abu įvarčiai – didelis jo nuopelnas.

„Įmušėme pačioje pradžioje: jų žaidėjas sužaidė ranka ant 16 m. linijos ir Vasilijus stipriu smūgiu pažeme įmušė pirmąjį.

Antrą įmušėme po standarto pirmo kelinio pabaigoje: Vasia skersavo į baudos aikštelę ant galinės štangos ir Sania uždarė galva“, - pasakojo P. Glosas.

„7 min. varžovai pelno įvartį iš baudos smūgio, galingu smūgiu iš 16 metrų. Vartininkas - bejėgis. Visame mače varžovai daugiau kontroliavo kamuolį, o mes bandėm kontratakuoti. Ir vienoje iš tokių atakų, mūsų žaidėjas atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką, bet nuginkluoti jo nesugebėjo, nes vartininkas stebuklingai "ištraukė" kamuolį. Dar vieną įvartį galėjome pelnyti po standartinės situacijos, tačiau nepasisekė. Ir, deja, nutiko taip, kaip futbole būna dažnai: neįmuši tu - įmuša tau. 41 min. po standartinės situacijos varžovas galva uždarė skersuotą kamuolį - 0:2 po pirmo kėlinio. Antrasis kėlinys vyko panašiu scenarijumi kaip ir pirmas, varžovai iš esmės progų nesukūrė apart situacijų, kai pelnė įvarčius, bet ir patys gan gerai gynėsi. Ir visgi mačo pabaigoje patampėme jiems nervus. 84 min. vienoje iš mūsų kontratakų, po tolimo A. Pliskausko perdavimo M. Strasevičius galva pelnė įvartį. Dar bandėme išlyginti rezultatą, bet varžovai tvarkingai kontroliavo žaidimą ir iškovojo jiems svarbią pergalę“, - aprašė rungtynes Versmės Facebook paskyra.

„Antrą kėlinį taip pat kontroliavom, Versmė bandė kontratakuoti. 84 min. prasileidome įvartį ir sutrikome, pasimetėme... Likusias minutes sužaidėme labai chaotiškai,  trūko ramybės ir šaltų galvų. Galutinis rezultatas tenkina, žaidimas – nelabai“, - teigė Medžių vadovas.

Anonsuodamas prognozavau solidesnę Medžių pergalę. Maniau, mačas baigsis rezultatu 4:1.

Setas – Viesulas-2 1:1

Setui nepavyko laimėti dar vienerių rungtynių ir susilyginti su Viesulo-2 futbolininkais taškais, nors Viesulo dublerių komandoje Viesulo-Namilos žaidėjų nebuvo nė vieno. Tą pirmiausia pažymėjo vienas Seto komandos vadovų Darius Burbulys: „Viesulas manęs niekuo nenustebino, o jei tiksliau, tik dar kartą įrodė, kad net ir žaisdami be legionierių ("dublerių") B divizione jie yra pakankamai stiprūs. Vakar jie nei vieno legionieriaus neturėjo, bet tiek žaidimo, tiek ir susirinkimo prasme už mus tikrai nebuvo silpnesni.
O mes susirinkom gerai, kažin ar dar pavyks šiemet tokią sudėtį surinkt... Tai jei pažiūrėjus, kad su panašia ar net silpnesne sudėtimi Setas iš paskutinių 5 varžybų trejas laimėjo, o dvi pralaimėjo tik vienu įvarčiu, Viesulą galima stipriu vidutinioku šioje lygoje vadint. Tikiuosi, kad kitam sezonui Viesulas 2 patys tai supras, ir savo žaidimo laiko su legionieriais iš A diviziono nesidalins.“

„Į rungtynes su Setu rinkomės palyginti gerai (turėjom po kelis keitimus į grandį). Šaltis (3-4 laipsniai), aikštės kokybė, lietus padiktavo žaidimo stilių: mušk ir bėk, jokių žaidimo technikos elementų. Tą mūsų komanda yra puikiai įvaldžiusi ir pakankamai nuosekliai vykdė. Po įvartį į abiejų komandų vartus krito , kaip ir tikėtasi, išvargtose situacijose. Tenka konstatuoti, jog taškas šiose varžybose-dėsningas rezultatas“, - lakoniškai rungtynes aprašė Viesulo-2 interneto svetainė.

Ir tą patį apie dėsningą rezultatą kalbėjo D. Burbulys: „Mes pirmavom, bet prieš pertrauką varžovai rezultatą išlygino. Antram kėlinį gal mūsų progos, dažniausia sukurtos po greitų atakų, buvo kiek pavojingesnės, bet laimėt galėjo ir vieni, ir kiti. Iš esmės rezultatas dėsningas.“

Šį kartą Seto nuolatine rubrika „Apie teisėjus“ yra šiek tiek trumpesnė. Ir, kas keisčiausia – pozityvi. Nors teisėjavo mačui vienas Seto taip nemėgstamų veteranų Kadis Jugas.

„Oras tikrai nedžiugino: šalta, šlapia... Baisu. Jei atvirai, tai prieš rungtynes pamatęs kas teisėjaus, neapsidžiaugiau, bet turiu pripažint, kad klydau.  Apie vakarykštį teisėjavimą tikrai nieko bloga negaliu pasakyt ir teisėjo darbą tik aukštu balu vertinčiau.

Pvz., Setas gavo 3 geltonas korteles ir nors nei viena iš jų nebuvo už pražangas, bet pripažįstu, kad visos jos teisingai parodytos už tai, kad mūsų žaidėjai nesuvaldė emocijų. Ir svarbiausia - tos emocijos nekilo dėl teisėjo klaidų,“ – analizavo teisėjavimą Darius.

Anonse spėjau, kad Setas Viesulą nugalės 2:0. Kodėl aš to Viesulo-2 taip nevertinu?

Mostiškės – Imperialas 3:0

Dabar jaučiuosi šiek tiek laimėjęs. Arba padėjęs laimėti Mostiškėms. Supykdžiau jas, mat. Kad spėjau, kad jos neįveiks Imperialo (prognozėje puikavosi rezultatas 2:2).

Mostiškės to ir neslepia.

„Apžvalgininko neįvertinimas šiek tiek supykdė Mostiškes, - rašo šios komandos saugas Valerijus Krasockis. Ir truputį dar partolino mane. – „Kodėl turėtume žaisti lygiosiomis, jei Imperialas pataikė į vartus tik 3 kartus? Kodėl, jei Mostiškių vartininkas net nė karto nenukrito ir švarus paliko aikštę, o per pertrauką jam teko užsivilkti kažką po apačia, kad visai nesušalti be darbo?..“

Valerijau, ar aš galėjau įtarti, kad tas pats Imperialas, įveikęs jus per pirmąjį ratą taip nekaip sužais?

Bet trolinimą užskaitau.

O čia V. Krasockio reportažas apie mačą: „Pirmos minutės - kaip įprasta mūsų spaudimas. Atrodė - tuoj kris įvartis, bet Imperialas laikėsi iki 31 minutės, kai gavęs perdavimą iš Mareko, Darekas Jakelevičius (mūsų jaunasis talentas) gražiu smūgiu į "devyniukę" atidarė savo įvarčių sąskaitą už Mostiškes.

Po įvarčio šiek tiek nusiraminome ir sulaukėme pertraukos be didesnių incidentų. Antroje pusėje niekas nesikeitė: mūsų spaudimas ir retos Imperialo kontratakos. Arčiau mačo pabaigos Imperialas visai sustojo, nors buvo surinkęs, kaip ir pirmajame mače, 20 žaidėjų. Tikriausiai treneris liko patenkintas savo auklėtiniais ir atliko tik keletą keitimų. Mums toks sprendimas buvo tikrai parankus. 83 minutę Sergejus Androsiukas, gavęs pasą sienele, apsisuka ir kala įvartį nuo štangos. Šaunus įvartis, leidęs atsidūsti.

Pradėjome žaisti dar geriau ir lengviau ir 90 minutę Valerijus Krasockis juvelyriniu pasu išvedė mūsų veteraną Marką Vaitonį, kuris, nepalikdamas jokių šansų vartininkui, kala įvartį į kampą.

Viskas, kaip ir priklauso - 3:0. Ir net šis rezultatas neatspindėjo žaidimo. Igoris Gulbickis turėjo keletą puikių progų, smūgiai buvo ir stiprus ir gražūs, tik kad pataikyta tiesiai į vartininką.

Sveikiname Mostiškes su eiline pergale, kuri mus dar labiau priartina prie medalių.

Kerštas? Tikrai ne, mes esame draugiškas kolektyvas, tai laikome šią pergale tiesiog sportiniu revanšu. Pirmyn Mostiškės, liko tik du žingsniai iki medaliu!“

Rytas – Baltoji Vokė 3:9

Kai pamačiau šių rungtynių rezultatą pirmą kartą – akys ant kaktos iššoko. Tiesa, tada jis buvo kitoks. Įsivėlus klaidai SFL internetinė svetainė iš pradžių skelbė, kad Rytas įveikė Baltąją Vokę 2:1. Tačiau po kurio laiko viskas tapo normalu. 9:3, aišku, rezultatas nekasdienis, bet labiau įtikinamas, kadangi čia jau laimėjo Baltoji Vokė.

Prognozėje rašiau, kad jeigu Rytas susirinks, jis praloš tik 2:4. Jei ne – 0:11. Išėjo kažkas tarp to ir to. Ir su rezultatu, ir sus susirinkimu. Nes dalis Ryto žaidėjų šiek tiek vėlavo ir pilna ekipa susirinko tik po keleto minučių po skelbto rungtynių pradžios laiko.

„Tiesiog pradėjome geriau žaisti“, - didelį skirtumą aiškino Baltosios Vokės komandos vadovas Raimundas Grigaliūnas.

Svečiai jau pirmą kėlinį laimėjo 4:1, o antrą – pribaigė Ryto komandą jau niekuo nerizikuodami.

„Žaidimą galima buvo baigti jau po pirmojo kėlinio, - kalbėjo Raimundas. Bet komandos žaidimu jis patenkintas vis vien nebuvo, - Sakyčiau tie mano du pitbuliai dirbo savo darbą. Edgaras įmušė tris, o penkis – Vladukas. Rezultatas – gal ir geras. Bet paėmus atskirai, rastume, kad buvo daug neišnaudotų progų. Trys praleisti įvarčiai – irgi yra daug. Nesužibėjo vartininkai, gynyba. Taigi – bendrai lyg ir viskas gerai, o atskirai panagrinėjus, atrodo - viskas blogai. Taip, devynių įvarčių pakanka, bet galima skaičiuoti neišnaudotas progas. O jų – daugybė. Ir tenka pagalvokit, kas bus prieš geresnes komandas, kurios neleis tiek mušti?“ - kalbėjo Raimundas.

Anot R. Grigaliūno, jo komandos gynėjai praleido tiek įvarčių todėl, kad atsipalaidavo.

„O puolėjai neatsipalaidavo. Nes supranta: nori būti rezultatyviausias - turi mušti kuo daugiau“, - sakė R. Grigaliūnas.

Jis nebuvo patenkintas ir sekmadienio oru.

„Vėjas buvo labai didelis. Edgaras sakė: turiu mušti, vėjas toks, kad prieš pat galvą kamuolys nusisuko“, - sakė Šalčininkų rajono komandos treneris.

Šiaip R. Grigaliūnas susitikimą su Rytu vertino, kaip neblogą  repeticiją prieš priešpaskutiniojo turo rungtynes su Medžiais (tiesa iki jų Baltajai Vokei dar teks „parepetuoti“ su Setu).

„O šiaip ne tai, kad reikėtų kuo didesnio rezultato, bet tai, kad mes turime ruoštis pagrindinėms rungtynėms ir gerinti savo žaidimą, nežiūrint į rezultatą, rengti derinius, ruoštis svarbesniems mačams. Tai buvo mums gera treniruotė. Per ją pamatėme, kad klaidų darome daug ir reikia tobulint žaidimą“, - kalbėjo R. Grigaliūnas.

Liberalų Sąjūdis – Vova 4:2

Nors įvarčių skirtumas rezultate ir nėra labai didelis, negalima sakyti, kad per mačą su autsaideriais Liberalų Sąjūdis turėjo kokių nors bėdų ar kad mačas buvo atkaklus. LS laimėjo lengvai ir be vargo, jau pirmą kėlinį įmušęs tris sausus įvarčius ir išsprendęs visus rungtynių klausimus.

Na tiesa – sausais tuos įvarčius galima pavadinti tik perkeltine prasme. Visos rungtynės buvo gerokai šlapios, ką mums porina ir Liberalų Sąjūdžio vadovas Marius Bikauskas: „Rungtynių dienos oras buvo itin bjaurus: ir lynojo, ir šalta baisiai buvo, ir stadiono danga slidi. Mes rinkomės gan gausiai, o štai varžovai - labai jau vangiai. Rungtynes pradėjo devyni jų žaidėjai ir kas 5 min. vis po vieną atvykdavo, kol galutinai netgi trijų atsarginių žaidėjų suolelis susiformavo.“

O Liberalai beje buvo tiek nevykę (ar džentelmeniški), kad nepasinaudojo ta savo kiekio persvara mačo pradžioj.

Tik štai vėliau tas nevykėliškumas-džentelmeniškumas kažkur greitai išgaravo.

Apie tai pasakoja M. Bikauskas: „Pirmąjį kėlinį pradėjom spausdami varžovus, nes jų buvo tik devyni. Bet gan ilgai nepavyko pramušti jų tvirtovės - vis kokio vieno žingsnelio ar kitos detalės pritrūkdavo. Įmušėm tik tada, kai jau jų buvo 11 aikštėje. 19 min. po pakelto kampinio įvartį galva pelnė Vytautas Danius. Ne už ilgo, praėjus 5 min., po perdavimo ir vartininko klaidos tas pats Vytautas muša antrąjį savo golą. Įvartį į rūbinę kėlinio pabaigoje įmušė ir mūsų komandos kapitonas.“

LS vadovas tęsė toliau: „Antrąjį kėlinį taipogi pradėjom spausdami varžovus, bet vėl 20 min. niekaip nepavyko įmušti golo, kai progų buvo nors vežimu vežk. 65 min. pakeltą kamuolį galva muša Kastytis Žuromskas. Po šio golo visiškai atsipalaidavome ir atleidome vadžias. Kuo varžovai ir pasinaudojo. 70 min. Vova muša gražų įvartį galva. Varžovai pajautę kraujo kvapą jau 76 min. muša antrą įvartį smūgiu iš maždaug 20 m. Po šio golo teko susikaupti, ir rungtynės baigėsi 4:2.“

Liberalų vadovas pasakojimą baigė apibendrinimu: „Progų tikrai daug turėjom, bet neramina, kad 3-4 kartus neįmušėm 100 proc. progų. Džiugina vienas faktas. Ši pergalė mums garantavo nekritimą žemiau nei 4 vieta. Todėl likusiose varžybose žaisime ramiai ir mėgaudamiesi futbolu.“

Štai taip. Liberalai atrodo jau pavargo vaikytis prizinių vietų. Tenkinsis ketvirta, nelaukę, kaip išganymo, kurio nors varžovų dvigubo suklupimo per likusias 2-3 rungtynes.

Kita vertus, ketvirtoji vieta – aukščiausia vieta, kokią Liberalų Sąjūdis kada nors yra pasiekęs.

O Vova užsitikrino paskutiniąją 13-ąją vietą B2 pirmenybėse, nepriklausomai, kaip sužais likusias rungtynes.

Anonse spėjau, kad Liberalų Sąjūdis nugalės varžovę 5:1.